Автор Тема: Аромати и астрология  (Прочетена 5873 пъти)

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Аромати и астрология
« Отговор #15 -: Март 27, 2015, 12:43:58 pm »
обожавам да ми ухае на ванилия,направо съм влюбена в този аромат,даже и парфюма ми е с ванилия  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аромати и астрология
« Отговор #16 -: Март 27, 2015, 01:06:14 pm »
От парфюмите харесвам свежи флорални и дървесни.

Натурални аромати - ванилия, канела, кокос, сладък бадем /действа ми като афродизиак  ;D/, мед, бяла акация, липа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Аромати и астрология
« Отговор #17 -: Март 27, 2015, 01:34:41 pm »
Лили, втори път ще ти препоръчам Императрицата на D&G. Има липа и мед с малко акация. Допускам, че много ще ти хареса. Като го подушиш пиши дали съм познала:)

Аз обичам жасмин, ванилия, тютюн, бадеми, нарцис, магнолия. Не знам защо, но изпитвам почти непоносимост към аромати със зелена трева, лимони и изобщо цитруси. Кокоса също не ми понася,  ако е по-натрапчив.
Все пак съм склонна да свързвам ароматите с Венера, а не с Меркурий или Марс. Те са по обонянието, но не и по насладата от аромата.

С огнени лични планети харесвам по-тежки парфюми. Но не от онези ориенталските с мускус - тях не понасям. По-скоро търся характерен, но изчистен аромат с някакви интересни нюанси. Твърде сладките захаросано-плодови също не ми допадат. Отвреме-навреме може нещо цветно и ефирно.
Заради квадрата Венера - Нептун търся и някакъв хипнотизиращ ефект.:)

Обичам ароматите на всякакви подправки - особено по-екзотичните. Обаче замирише ли ми на манджа - колкото и да е приятен ароматът, веднага ми спада либидото.  ;D

Понеже съм третодомна - с овчи Луна и Венера там, ароматите ми влияят емоционално, могат да сменят настроението и нагласата ми. Определени спомени също свързвам с аромати.

Моя приятелка асц. Телец и Венера в Риби пък обича зелени треви и аромати, свързани със земята. Стар доста добре е описала предпочитанията според стихиите.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аромати и астрология
« Отговор #18 -: Март 27, 2015, 02:34:12 pm »
Лили, втори път ще ти препоръчам Императрицата на D&G. Има липа и мед с малко акация. Допускам, че много ще ти хареса. Като го подушиш пиши дали съм познала:)


Благодаря, ще го потърся преди да съм се изхарчила за Екстаз.  :012:

Исках този път да е нещо по-различно като аромат. С аромат на липа и акация имам вече 2-3 парфюма.

Цитат
Аз обичам жасмин, ванилия, тютюн, бадеми, нарцис, магнолия. Не знам защо, но изпитвам почти непоносимост към аромати със зелена трева, лимони и изобщо цитруси.

Почти идентичен вкус имам, с изключение на силните и интензивни аромати.  :)



« Последна редакция: Март 27, 2015, 02:40:26 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Аромати и астрология
« Отговор #19 -: Март 27, 2015, 08:13:52 pm »
Не знам дали е от транзит, обаче последните няколко месеца ми става кофти от нафта, бензин, газ
Тия миризми никога не съм ги понасяла добре, ама сега ако ги усетя в някое заведение, не мога да ям
Ако те се свързват със земята (?), не виждам защо са ми толкова... :(

Happy58

  • Гост
Re: Аромати и астрология
« Отговор #20 -: Март 27, 2015, 09:26:25 pm »
Не знам дали е от транзит, обаче последните няколко месеца ми става кофти от нафта, бензин, газ
Тия миризми никога не съм ги понасяла добре, ама сега ако ги усетя в някое заведение, не мога да ям
Ако те се свързват със земята (?), не виждам защо са ми толкова... :(

нефта го дават по Нептун

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Аромати и астрология
« Отговор #21 -: Март 27, 2015, 10:43:55 pm »
Имам тежки планети във възд.знаци на праговете на водни домове.Носът ми е като на хрътка и мога да подуша всичко.Рядко ме дразнят миризми,но мразя ароматизатори всякакъв вид и опушени от цигарен дим стени на помещения.Това винаги ми смърди.Мразя да ми мирише на  омекотители за пране и не ги ползвам.Бебешките препарати най-често са с най-лек аромат и ползвам тях точно заради това.Ако има как да пера с прах без аромат-най-добре ще е,но няма такъв.Харесва ми да се парфюмирам,но за да си нося аромата който харесвам,аромотерапия.  :d030:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Аромати и астрология
« Отговор #22 -: Март 28, 2015, 12:21:55 am »
Всъщност може някой много хубав парфюм за носа, да не отива въобще на кожата
Както има и такива, които се разгръщат във времето и примерно в средата на деня е по-симпатичен, отколкото в началото