Автор Тема: Астрокартография  (Прочетена 6213 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Астрокартография
« -: Юли 18, 2016, 02:20:59 pm »
Преди дни се завъртя темата в някоя от дискусионните теми и бих се радвала да направим дискусия по нея. Изследвали ли сте връзките между картата си и местата по света, които Ви привличат, на които се чувствате у дома, както и тези, които са Ви неприятни и Ви отблъскват?
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрокартография
« Отговор #1 -: Юли 18, 2016, 02:26:02 pm »
Преди имахме подобна тема - "Релокация и желани дестинации", но там го ударихме повече на лични споделянки на кой какви държави и локации му харесват, заприлича на албум с картинки.

В тази тема обаче бихме могли да развием теоретичната част, подкрепена с практически примери.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрокартография
« Отговор #2 -: Юли 18, 2016, 02:45:57 pm »
Моят пример не е меродавен, защото не съм се преместила в другия край на света и изместването в релокираната карта е по-незначително. Имам и други релокирани близки, но пак на същите разстояния. Не стават за представителна изследователска извадка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрокартография
« Отговор #3 -: Юли 18, 2016, 02:49:31 pm »
Аз ще споделя за себе си, обаче - все още не съм много наясно какво виждам по картите. Пуснах една на света - гледам линийките от къде минават :) Пуснах една и на Европа - за мен, а после и за сестра ми, за да съм сигурна, че ще излезе нещо различно :)

Ето например - писала съм и преди - имам адско влечение към Скандинавия, необяснимо; дори физически харесвам студен тип излъчване. Гледайте какво става с картата - там, прилагам и другата за сравнение.

Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрокартография
« Отговор #4 -: Юли 18, 2016, 02:55:59 pm »
Алена, Ти кажи.  ;) Дайте и вие малко споделен опит. Коректори кибици, дето не уважават желанието някой да сподели с тях опита си и ги мързи да проявят инициатива, дал Господ. В темата за пренаталните цикли се покри като мишка, след като се опита да "редактираш", това което съм споделила там, което не ти пречи да разнасяш, споделеното от мен за тях го по бг мамите, да ги "ограмотяваш" и да го използваш.  :91:

Това за мен ли е? Къде съм се покрила? Аз ли съм мишка ?!?  :012: Какво съм ти редактирала? В темата за пренаталните цикли - казах, каквото имам да казвам.

Бих се радвала в тази тема да няма лични нападки. Ако човек желае да сподели знание, опит, предположения - аз бих се радвала да прочета. Уча се тук, както и там. Ако науча нещо - не ме притеснява да го споделя с другите. Ако сбъркам, не се притеснявам да го призная.
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Астрокартография
« Отговор #5 -: Юли 18, 2016, 02:58:31 pm »
Преди имахме подобна тема - "Релокация и желани дестинации", но там го ударихме повече на лични споделянки на кой какви държави и локации му харесват, заприлича на албум с картинки.

В тази тема обаче бихме могли да развием теоретичната част, подкрепена с практически примери.
Това къде се проверява, я споделете???
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрокартография
« Отговор #6 -: Юли 18, 2016, 03:03:27 pm »
Аз бях попитала в "събития и транзити" ли беше - май там и мисля Делфинчето ми подсказа, че в Астрото има такава опция. Написах в търсачката "astromap" и така - през extended charts - отивам на "Special Charts"  и от падащото меню си избирам карта.

Ако не са ми ясни обясненията - ще направя скрийншот  :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрокартография
« Отговор #7 -: Юли 18, 2016, 03:08:13 pm »
Добавям и една картинка аз какво правя - може да има и други варианти :)

Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрокартография
« Отговор #8 -: Юли 18, 2016, 03:08:42 pm »
Това къде се проверява, я споделете???

В астро.кома има опция за Астрокартография - отиваш на Специални карти и избираш Астромапс.

Пуснах си Астромап Европа - ако правилно разчитам графиката, нат. Венера ми излиза на фокус в Испания, Франция, Холандия, Дания, част от Швеция и Финландия. Все държави, към които имам силно влечение, особено със скандинавско и фламандско влияние.

В България квадрат на нат. Юпитер с МС ми се е получил, особено в североизточната част. Затова се чувствам толкова неуютно тук и с липса на подкрепа, без път и перспектива. Много точно - във Варна много силно ми се активира усещането за несправедливост - и това е от квадрата с Юпитер.
Ако мръдна по към София, излиза на фокус СЛВ в секстил с МС - предполагам, повече възможности за изява в социума и по-удовлетворяващи приятелски контакти /в натала - СЛВ в 11 дом, Везни/.

В Санкт Петербург, който също много харесвам, наталната квадратура между Уран и Сатурн идва точно на Асцендента. Хм, значи е подходящо само за екскурзии с по-екстремна програма.  ;D

Венера на ДС ще имам не къде да е, а в Париж - всички мъже са мои.  :72:
« Последна редакция: Юли 18, 2016, 03:29:06 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Астрокартография
« Отговор #9 -: Юли 18, 2016, 03:58:15 pm »
Кое е най-добрия вариант ,коя линия е за предпочитане? На мен Венера на МЦ ми минава точно през Шанзализе ,плюс резерва-Барцелона и Палма де Майорка-последното по-ми е по-джоба май .Тая Венера на МЦ-какво означава-ще се опарича ако отида там или че ако се опарича ще отида там :017: :017: :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрокартография
« Отговор #10 -: Юли 18, 2016, 04:11:16 pm »
Абе, относителни са нещата. Понякога не е желателно една силно афликтирана планета или с недобър космически статус да ти застане на меридиана или хоризонта при релокация. Пак ще са на фокус нейните теми, но със спецификата, заложена в радикса.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрокартография
« Отговор #11 -: Юли 18, 2016, 04:25:48 pm »
Аз си направих една шарена карта, за да виждам по-ясно къде са пресечните точки, прикачам я. На двете северни точки, където са пресичащите се линии съм била - в близост.

1. Едната точка е до Кировск: Юли 1990г - бях на една експедиция за наблюдение на слънчевото затъмнение - близо до гр.Кемь - на около 20 км. Руснаците си носиха палатки и т.н. и си направиха лагер. А ние нямахме нищо и намерихме изоставена къща, до спирката. Там се установихме, пиехме вода от реката, абе дивашка работа.

2. И в Норвегия бях - през 2012г :)

Остава да отида до Финландия  :012: :29:

Ето шарената карта - по ясна е:
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Астрокартография
« Отговор #12 -: Юли 18, 2016, 04:44:25 pm »
Мен ме заболя главата от тия шарении, абсолютно нищо вярно няма- и за Европа, и за Азия.
Точките ми са някъде в океана или на Сев. полюс- не, мерси!
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрокартография
« Отговор #13 -: Юли 18, 2016, 04:49:03 pm »
Там, където попадат шарените линии, не означава, че задължително трябва да харесваш държавата. На това място става по-активна съответната тема в натала. И вече всичко зависи от планетата и нейния статус, аспекти. И аз с моя Юпитер не съм се релокирала удачно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Астрокартография
« Отговор #14 -: Юли 18, 2016, 04:57:22 pm »
Като се замисля, тази синята линийка покрай Барса изглежда примамливо.
Испания, Италия и Гърция са държавите в Европа, които най- силно са ме впечатлили с бит и култура.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...