Автор Тема: Кой може да е новият президент на Щатите ?  (Прочетена 12960 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кой може да е новият президент на Щатите ?
« Отговор #15 -: Юли 31, 2016, 04:42:25 pm »
По цикъла на Меркурий да се предскаже резултатът от предстоящите избори? Интересно.

Интуитивно нещо ми подсказва, че наистина Хилъри може да е печелившият кандидат, но тя е с кофти натална карта, особено ако важи първият вариант на рождено време. А може би такъв следващ президент им трябва на Щатите, те и досега не са се славили с много либерален и хуманистичен подход при водене на външна политика, нито с етични политици /и не само там/.

А като за "първа дама", готова да изтърпи публични скандали и удари по личното достойнство в името на статуса, известността и властта, повече ѝ пасва първата карта наистина.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Кой може да е новият президент на Щатите ?
« Отговор #16 -: Юли 31, 2016, 05:26:31 pm »
Ако тази карта на Хилърито е вярна, таз жена хич не си поплюва - абсолютен control freak... Ако Хилари стане президент, Бил как ще бъде наричан - първият господин или мистър президент (щото няма бивши президенти, нали така)? ::)

Като гледам ведическата карта на Тръмп, ми се струва, че актуалният период (махадаша на Раху, антардаша на Марс - силен йогакарака), който свършва няколко дни след изборите, благоприятства повишаване на статус, популярност, заемане на висока длъжност. Единствено наталният му Сатурн не ми се струва достатъчно силен за политик. Нали във ведическата астрология казват, че силният Сатурн е един от белезите за политическа/обществена кариера. Обаче пък Сатурн е свързан с у10 Венера. Интересен ми е и този 12-ти дом, където се намират Сатурн и Венера. В 10-тия му дом има достатъчни указания за популярност и висок статус, но този 12-ти дом не ми се връзва с картинката? Писах по-горе, че Марсът му е йогакарака и положението му в огнен знак в Лагна е много силно, направо идеално за предприемач, лидер. Но за мен той е креслив пуяк, на който му липсва елементарно възпитание, само вдига шум. Изглежда нодалната ос здраво "удря" светилата му - Раху със Слънцето в 10-ти увеличава жаждата за популярност и влияние, а Кету с дебилитирана Луна в 4-ти (накшатра Джиештха!) прави проблематично преработването и разбирането на собствените емоции и чувства. И сега, както Дияна отбеляза, транзитен Сатурн му минава върху Луната през 4-ти - емоционална стагнация и както Сатурн от този проблематичен 4-ти дом "удря" Слънце/Раху в 10-ти и Марс в 1-ви, го е избило на обществени изяви, състезания, да се докажем колко голЕм мъж съм и т.н.

Но вярно, много ми е интересна картата му. На Хиларито също, само да имаше сигурен час на раждане. Ще погледна ведическата с Луна в Лагна.

Ако бях хамериканка, щях да гласувам за Хилъри. Мисля, че след черен президент, е време за жена президент. Най-добре черна жена президент, но какво стана с Кондолиза Райз?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Кой може да е новият президент на Щатите ?
« Отговор #17 -: Юли 31, 2016, 05:53:38 pm »
Мисля, че след черен президент, е време за жена президент.

 :08:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Кой може да е новият президент на Щатите ?
« Отговор #18 -: Юли 31, 2016, 06:00:33 pm »
Картата на Хилъри ме кара да потръпвам от ужас ,може и да е моя проекция, но има положения, които много напомнят картата на най -неприятната, амбициозна, властна и тнт кучка, в която евангелистите биха съзрели духът на Езавел. И действително като и гледам картата си мисля, че е преглътнала голямото световно унижение със свирката на Моника не от любов, а отсляпа  амбиция. Не се интересувам от политика, но тази жена ме плаши, явно е налагана от орионските наместници на земята ! ;D

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Кой може да е новият президент на Щатите ?
« Отговор #19 -: Юли 31, 2016, 06:02:46 pm »
И аз на интуиция мисля, че Клинтън ще спечели изборите. Друг въпрос за колко време и колко ефективно ще президентства.
Включвам се и по друг повод. Сега теглих карти за август месец - таро. И първата ми асоциация беше, че този месец може да има възход за Клинтън.

Изтеглих отшелникът, кралица пентакли, колелото на съдбата. Явно сега е тръгнало някое колело към върха за жена/жени...

 :)
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кой може да е новият президент на Щатите ?
« Отговор #20 -: Юли 31, 2016, 06:16:14 pm »
Ако първият час на раждане е сравнително близо до истината, картата на Хилъри изглежда доста по-корава от тази на Маргарет Тачър, наричана "желязната лейди". Там пък има едно интересно обграждане на Слънце-Меркурий от Марс и Сатурн /не е йога в чист вид обаче/, а при Хилъри - Марс и Сатурн в квадрат към Слънце-Меркурий /и към Венера също, но тя повече отговаря за качествата ѝ като жена и съпружеските отношения/. При Тачър - Меркурий и Марс в лъчите на Слънцето, вероятно невидими /дневна карта/ - управлявала е с желязна ръкавица, прагматично, пресметливо и вероятно без да афишира истинските си цели и намерения. Такива хора могат да бъдат доста изобретателни и хитри в борбата с опоненти и с тия, които не споделят тяхната позиция, а тактиката им може да се сравни с тази на влечугите, които дебнат в засада и привидно се правят на инертни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кой може да е новият президент на Щатите ?
« Отговор #21 -: Юли 31, 2016, 06:26:25 pm »
По казуса няма никаква интуиция, а има причинно-следствена връзка и шоу-бизнес: бяло-черно -жена .
Стар, какво ще кажеш за цикъла Юпитер-Сатурн, и двамата са силно повлияни от него, а предстои рецепция със секстил между двамата ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кой може да е новият президент на Щатите ?
« Отговор #22 -: Юли 31, 2016, 06:43:13 pm »
То е ясно, че всичко е режисирано. А и живеем във времена, в които хора със съмнителен морал умеят най-добре да хвърлят прах в очите на електората /публиката/ и изкачват доста стръмни върхове в йерархията. Все пак тук не дирим духовен водач и просветлен, а човек, който да има силата да застане начело на огромна военна и икономическа мощ с глобалистични амбиции. Пък дори да са му/ѝ слаби Меркурий и Юпитер, ще си имат съветници по различни въпроси от държавно значение.
« Последна редакция: Юли 31, 2016, 06:45:08 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Кой може да е новият президент на Щатите ?
« Отговор #23 -: Юли 31, 2016, 07:00:57 pm »
Кондолиза също е Скорпионка, но се покри някъде. Един женски двубой Кондолиза—Хилари щеше да е къде по-интересен, двете имат и много акъл, и много багаж. А републиканците щяха да надцакат демократите — хем жена, хем чернокожа ;D Може би не е искала да става президент. Картата ѝ е далеч по-нормална от тази на г-жа влечугинята.


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Кой може да е новият президент на Щатите ?
« Отговор #24 -: Юли 31, 2016, 07:43:32 pm »
Докато четох коментарите ви, по-скоро този на Емма, че се е допитала до Таро, ми премина мигновено през главата  въпроса "Клинтън ли ще спечели изборите или Тръмп", на което построих карта- за 19ч. 28'
Ден на Слънцето, час Сатурн, който управлява АСЦ на Тръмп, където е разопложен Плутон У10, откъм 12д. Клинтън е по Луната, скрита в неин 12д, с последен аспект тригон с Марс У4, У9 за нея в неин 4д. , а 4д е народа. Глас народен- глас Божи. Сатурн У1 за Тръмп в негов 11д и опозиция на Нептун У2 във 2д.- може да загуби пари покрай предизборната кампания, с изказванията си за бъдещата външна политика, която би прокарал, както и отношението към мигрантите, едва ли ще има широка подкрепа. Луната У1 за Клинтън в сходяща опозиция с Плутон У10 върху АСЦ на Тръмп- Луната на трон ще срине репутацията му.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кой може да е новият президент на Щатите ?
« Отговор #25 -: Юли 31, 2016, 07:49:10 pm »
Картата ѝ е далеч по-нормална от тази на г-жа влечугинята.

Определено, тук има по-малко фрустрация. По-балансирани са нещата.

Сатурн кулминира, но си е в сектата. Отчетено по фиксирания зодиак, има много силни положения в хороскопа - Слънце и екзалтирал Сатурн /дневна карта/ в 10 дом от Асцендента, екзалтирал Марс в първи дом, екзалтирал Юпитер около ДС. Юпитер не е афликтиран от нодална ос, а в аспекта с Меркурий, Сатурн, Слънцето и Венера той е по-силният. Гледано по Звездния зодиак, някои тригони стават квадратури, въпреки това се запазва положителният ефект. Но и в тази карта има твърд аспект между Марс и Сатурн - такива хора се справят доста адекватно на властови и отговорни позиции, където на един не толкова натопорчен Марс лесно ще му свият сърмите.

 
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Кой може да е новият президент на Щатите ?
« Отговор #26 -: Август 01, 2016, 09:25:04 pm »
8 ми изглежда добър час за Хилъри (първа карта)
Вижте картата-пр марс на мц, публично унижение
Цитат
На 17 август президентът Клинтън прави самопризнание пред съдебни заседатели, че е имал „непристойни физически взаимоотношения” с Моника Люински

По профекция до рд 2016-луна, после слънце-и това много близко до изборите
Дир сатурн на нат слънце, сатурн елевантен в картата, в секта, заточен, дневна карта, малефик-марс

Солар за рд 2016/2017

И стария солар
« Последна редакция: Август 01, 2016, 10:14:39 pm от Papy »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Кой може да е новият президент на Щатите ?
« Отговор #27 -: Август 01, 2016, 09:43:12 pm »
Почнах да си мисля, че с тези водни Луна и Венера Хилъри има нежна основа, но съвпадът на малефиците в Лъв я е поставил в обстоятелства, където се е научила, че за да оцелее, трябва да не показва слабост и да налага волята си.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Кой може да е новият президент на Щатите ?
« Отговор #28 -: Август 01, 2016, 09:44:12 pm »
И последно-Хилъри към изборите

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кой може да е новият президент на Щатите ?
« Отговор #29 -: Август 01, 2016, 09:47:38 pm »
Луна в Пурва Бхадра има доста непредсказуем и двойнствен нрав. Едни от най-конфликтните личности, които съм виждала, са с Луна в тази накшатра. Ако попада в рибешката част /Юпитер/, има повече привидна мекота и доброта, във водолейската /Сатурн/ не чак толкова. Но аспект с Юпитер или Венера ще омекоти сприхавия и горделив нрав.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui