Автор Тема: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.  (Прочетена 17854 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3357
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #30 -: Септември 14, 2016, 01:09:04 pm »
Ей, че хубава карта на шефа ти, Хепи. Такива с напрегнати аспекти на слънцето с Юпитер и Сатурн най ги обичам :) А в случая имаме слънце в падение в съвпад с екзалтирала планета, тези са най-интересни.

Познавам двама мъже със слънце опозиция Юпитер, единият в подвижните, другият в неподвижните знаци. Този в неподвижните отдавна го наблюдавам, другият по- отскоро. При тях според мен винаги има конфронтация с бащата по темата на знаците на опозицията. Съответно могат цял живот да се опитват да живеят според морала и принципите на бащата, а всъщност да искат друго.
« Последна редакция: Септември 14, 2016, 01:11:15 pm от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #31 -: Септември 14, 2016, 01:35:06 pm »
Ей, че хубава карта на шефа ти, Хепи. Такива с напрегнати аспекти на слънцето с Юпитер и Сатурн най ги обичам :) А в случая имаме слънце в падение в съвпад с екзалтирала планета, тези са най-интересни.

Познавам двама мъже със слънце опозиция Юпитер, единият в подвижните, другият в неподвижните знаци. Този в неподвижните отдавна го наблюдавам, другият по- отскоро. При тях според мен винаги има конфронтация с бащата по темата на знаците на опозицията. Съответно могат цял живот да се опитват да живеят според морала и принципите на бащата, а всъщност да искат друго.

Е, не му знам отношенията с бащата ..... все пак ми е само шеф :)

Не ми е лош шефа, ама много себецентриран ....  :57: и стиснат  :-\

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12596
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #32 -: Септември 14, 2016, 01:42:39 pm »
Никой не се ражда нито с принципи, нито с чест, същите се придобиват, евентуално. В женска карта Венера -Луна- Сатурн, в мъжка карта Марс- Юпитер-Слънце, дават специфика в тази посока. Огънят винаги ще е по-морален, Земята винаги по-принципна.  Юпитер и Сатурн, са мерилото по казуса, в  социума се "лепят" тези етикети.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13599
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #33 -: Септември 14, 2016, 02:26:22 pm »
Ето го моя шеф - честта и принципите са нулеви, щом става въпрос за пари. Но, независимо колко ще му струва, казал ли е нещо, така ще е и трябва да бъде изпълнено.
познавам жена със Слънце везни, Луна дева и Марс лъв в същия градус, за която може да се каже същото

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #34 -: Септември 14, 2016, 03:48:24 pm »
Никой не се ражда нито с принципи, нито с чест, същите се придобиват, евентуално.

А еволюционното ниво на душата съвсем ли го отписвате?

Някои черти се придобиват, други са изначално заложени. Енергийната матрица се формира още в момента на зачатието.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #35 -: Септември 14, 2016, 04:05:51 pm »
защо веднага обвини модерните астролози - никого не съм цитирала - разсъждавам си и зададох въпрос .... не може ли само участие без оценки на този и онзи

Аз теб даже не съм те цитирала, нито се водя по твоите мнения.

И защо да "обвинявам"? Това са обективни факти - в съвременната астрология на Сатурн се приписват доста несвойствени качества, особено ако говорим за честта и морала. Той не е сигнификатор на тия неща. Но за съвестност /в смисъл на точност, стриктност/, разумност, умереност, чувство за дълг - да, ако се изявява по-благоприятно в един хороскоп.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #36 -: Септември 14, 2016, 04:12:43 pm »
Аз теб даже не съм те цитирала, нито се водя по твоите мнения.

И защо да "обвинявам"? Това са обективни факти - в съвременната астрология на Сатурн се приписват доста несвойствени качества, особено ако говорим за честта и морала. Той не е сигнификатор на тия неща. Но за съвестност /в смисъл на точност, стриктност/, разумност, умереност, чувство за дълг - да, ако се изявява по-благоприятно в един хороскоп.

не, не цитираш, не се водиш по моите мнения (не дай си Бог), ама тогава по какъв повод е това тук

Абсолютно вярно, поне според античната система. Не знам защо модерните астролози приписват на една страхлива, прикрита и подмолна планета такива качества като чест, достойнство и благородство.  :017:

написаното идва по тема, която аз започнах .... какво друго да си помисля  ;)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #37 -: Септември 14, 2016, 04:17:17 pm »
А длъжна ли съм да ви давам обяснения? Много ми е забавно това чувство на значимост при вас.  :)

Репликирах написаното от Тери, изразих съгласие. Не ме интересува кой е започнал темата, чета и отговарям само на конкретни постове.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #38 -: Септември 14, 2016, 04:31:54 pm »
И при юпитеровите, и при сатурновите хора съм забелязвала доста гъвкав морал, обслужващ лични интереси. Но да не спамим, тук сме в тема за Лунации.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12596
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #39 -: Септември 14, 2016, 04:32:15 pm »
А еволюционното ниво на душата съвсем ли го отписвате?

Някои черти се придобиват, други са изначално заложени. Енергийната матрица се формира още в момента на зачатието.

 :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12596
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #40 -: Септември 14, 2016, 04:37:07 pm »
Пусто грозде все кисело, пък Лисиците интелигентни... :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #41 -: Септември 14, 2016, 04:43:05 pm »
Тя и астрологията е като киселото грозде  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #42 -: Септември 15, 2016, 09:04:10 am »
А длъжна ли съм да ви давам обяснения? Много ми е забавно това чувство на значимост при вас.  :)

Репликирах написаното от Тери, изразих съгласие. Не ме интересува кой е започнал темата, чета и отговарям само на конкретни постове.

каква значимост, какви 5 лева ...... за да си в някакво общество, все пак е необходимо и да виждаш и чуваш другите ... нещо като Везни, Венера и т.н.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #43 -: Септември 15, 2016, 10:01:00 am »
за да си в някакво общество, все пак е необходимо и да виждаш и чуваш другите ... нещо като Везни, Венера и т.н.

Хепи, вие не разбрахте ли, че при мен номерът с общите приказки и обобщенията изобщо не минава?

Направо ме изумявате, честно. Случаят е патологичен.  :o

А вие чувате ли някой освен себе си? Настроени ли сте на такава вълна? Или важното е само вие да се изкажете и ако някой не е съгласен и не ви аплодира, да продължавате истерично да търсите внимание и да тропате с крак, да се правите на обидени деца. Това важи и за форумите, и за колективите. И говори за много сериозни липси.

Преди да ме поучавате как да си живея живота, погледнете по-далеч от собствения си нос. Какъв е проблемът, енергията ли не ви достига и търсите външен източник за захранване?

А за Венера - тя мери всичко с мярката на личния интерес и удобството. И тук трябва малко повече да почетете, преди да се изказвате толкова категорично.  :)



« Последна редакция: Септември 15, 2016, 10:11:26 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #44 -: Септември 15, 2016, 11:03:07 am »
Хепи, вие не разбрахте ли, че при мен номерът с общите приказки и обобщенията изобщо не минава?

Направо ме изумявате, честно. Случаят е патологичен.  :o

А вие чувате ли някой освен себе си? Настроени ли сте на такава вълна? Или важното е само вие да се изкажете и ако някой не е съгласен и не ви аплодира, да продължавате истерично да търсите внимание и да тропате с крак, да се правите на обидени деца. Това важи и за форумите, и за колективите. И говори за много сериозни липси.

Преди да ме поучавате как да си живея живота, погледнете по-далеч от собствения си нос. Какъв е проблемът, енергията ли не ви достига и търсите външен източник за захранване?

А за Венера - тя мери всичко с мярката на личния интерес и удобството. И тук трябва малко повече да почетете, преди да се изказвате толкова категорично.  :)

Браво, идеално написано ... хайде сега, вземи и го прочети, но относно себе си.

само не разбрах, кого още визираш, освен мен .....

А, и за Венера - мери с мярката на личното - това по 2 или по 7 дом?  Реторичен въпрос.
« Последна редакция: Септември 15, 2016, 11:05:38 am от Happy58 »