Автор Тема: Медицинска астрология  (Прочетена 13756 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Медицинска астрология
« Отговор #45 -: Октомври 15, 2016, 10:57:39 am »
При Киану -Меркурий,въпреки есенциално силен е в 12 дом ,знаково опозе на Сатурн Риби, казими Слънце и съвпад У6 в 12 Уран,с  У3Плутон,много силно облъчен с високи честоти ,такива разграждащи реда на девата с хаос
и Меркурий е съвпад с неподв.звезда Алиот,с марсиански характер,негативни прояви,недостатък
при Рудолф Каснер Меркурий Дева съвпад с алиот и каре Марс -детски паралич
« Последна редакция: Октомври 15, 2016, 11:02:06 am от strelicka »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Медицинска астрология
« Отговор #46 -: Октомври 15, 2016, 02:31:46 pm »
и на майката в детството,женската енергия
съвпада луна-венера-марс рак,палава майка ;)липса на семеен комфорт

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B8%D0%B0%D0%BD%D1%83_%D0%A0%D0%B8%D0%B9%D0%B2%D1%81

"Рийвс преживява неспокойно детство като се мести на различни места по целия свят и живее с многобройни втори бащи. Неговите родители се развеждат през 1966. Майка му става дизайнер на костюми и се мести със семейството първо в Австралия и после в Ню Йорк. Там тя среща Пол Аарън – режисьор в Бродуей и Холивуд, за когото се омъжва. Двойката се мести в Торонто, но се развежда през 1971. По-късно, през 1976, майката на Рийвс се омъжва за организатора на рок концерти Робърт Милър, но се развежда с него през 1980. Четвъртият и съпруг, Джак Бонд, е фризьор. Техният брак се разпада през 1994 година. Баби и дядовци, както и детегледачки отглеждат Рийвс и сестрите му"
марс е под лъчите на слънцето-силен за лошо, по-силен от луна на трон, и тя не е на мястото си в дневно раждане, отдана я търкалям тази тема с троновете не в сектата си, ама не успявам да я пробутам. :)
Марс като у 8 и сигнификатор на катастрофалните ситуации, ето какво детство-има една сестра болна от левкемия, майката-не предлага условията "луна в рак".
После -мъртвородено бебе, жена му умира млада също. Като че ли в стелиумната дева, както казваш много дева в дома на карма и изпитания, разпиленият аз, разтворен в нещастия/проблеми на другите. Все едно всичко и всички пречат да бъде "дева", но той успява чрез Риби. Аз го харесвам в "Константин" най-вече, и в останалите филми естествено.

И явно есенцията е по-слаба като влияние от аспекти, домове, акциденталното. 6 и 12 домове не виждат асцендента, роденият няма власт  над събитията.
« Последна редакция: Октомври 15, 2016, 02:36:05 pm от enigma »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Медицинска астрология
« Отговор #47 -: Октомври 15, 2016, 02:35:03 pm »
марс е под лъчите на слънцето-силен за лошо, по-силен от луна на трон, и тя не е на мястото си в дневно раждане, отдана я търкалям тази тема с троновете не в сектата си, ама не успявам да я пробутам. :)

Защото няма кой да те "чуе", аз затова не я и търкалям из форума. А и предполага промяна в подхода и методиката.

Ти как определи, че Марс е в лъчите на Слънцето при Киану?  То и моят е невидим, а е на 31 градуса от Слънцето, но това се проверява със специализирана програма.
« Последна редакция: Октомври 15, 2016, 02:39:06 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Медицинска астрология
« Отговор #48 -: Октомври 15, 2016, 02:41:32 pm »
Чакай, имах предвид не в съвпад марс-слънце, а той да не в сектата си, и тогава става достатъчно зъл, за да вреди. Тази теория я проповядва  един лектор, изглежда цялостна система. Проверявам я, мисля ,че работи, за статистика е рано, но планета ,която не е в половината си не дава конкретни резулати по основните си сигнификации. И не само това, там има афетика как се преценява цялостно.
ПС И той работи с античната астрология. :)
« Последна редакция: Октомври 15, 2016, 02:44:20 pm от enigma »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Медицинска астрология
« Отговор #49 -: Октомври 15, 2016, 02:45:54 pm »
Имах предвид "под лъчите на Слънцето", това предполага съвпад или позиция в един знак. Или невидимост като астрономически феномен.

Да, при дневно раждане Марс не е в сектата си.

Цитат
Проверявам я, мисля ,че работи, за статистика е рано, но планета ,която не е в половината си не дава конкретни резулати по основните си сигнификации.

Уф, днес само се редактирам и добавям.  :banghead:

Така е. И това дава отговор на редица въпроси в на пръв поглед семпли карти на световноизвестни и успели личности.

« Последна редакция: Октомври 15, 2016, 02:50:32 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Медицинска астрология
« Отговор #50 -: Октомври 15, 2016, 02:59:15 pm »
Понеже там винаги се почва с дневно/нощно раждане и оттам неправилният израз "марс под лъчите"-т.е. не в сектата си.
Не е таен този автор, не се заявява публично никъде, затова не го цитирам като име. Мога да опиша стъпките, по които разчита картата, работи само със септенера. Записала съм всичко, но от двуседмичен курс не вдянах все, иска четене....Хваща една карта по желание на някого от присъстващите, обяснява-кое как, защо и е вярно.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Медицинска астрология
« Отговор #51 -: Октомври 15, 2016, 03:02:02 pm »
Знаем го този лектор, голям мозък, шапка му свалям на акъла и изследователския нюх.

Ако е същият, недей да разгласяваш стъпките, това е изричното му искане.  ;)

"...и после ще се обърнат и ще те разкъсат..."
« Последна редакция: Октомври 15, 2016, 03:04:29 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Медицинска астрология
« Отговор #52 -: Октомври 15, 2016, 04:33:58 pm »
Хепи, че то Уран У6 в 12д на няколко градуса от АСЦ и Плутон У3 там, а Нептун в 3д в секстил с тях имам и аз, пък нямам подобни проблеми.  При него ретро Меркурий изгорян от Слънцето У12 в 12д образува хвърчило с Хирон в опозиция, секстил с Луна У11 в 11д от една страна и секстил с Нептун в 3д от друга страна. Хвърчило или Корабно платно: 
При съвпад на Луна и Марс в Рак ще доминира Луната, а това означава, че волята на човек ще бъде подчинена на душевното му състояние.
Попаднах на следното, докато четох за съвпадите на Слънцето:
Функциите на изгорените планети се ограничават в сектора на проява на планетите. Ако, например, е изгорен Меркурий, значи интелектът на човек ще бъде някак ограничен. Когато е изгорена добра планета, в този случай тя просто се блокира. Човек с добър изгорен Меркурий разбира всичко, а не може да каже нищо. На такива хора е добре да се доверяват тайни.

Чети всичко де. Визирам Меркурий в този стели умира.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Медицинска астрология
« Отговор #53 -: Април 12, 2017, 10:53:48 pm »
За всички пръсти на ръцете ли отговаря Меркурий :017:? А за пръстите на краката?

Някои от пръстите не се ли отнасяха до определени планети имам някакъв спомен, че имаше нещо характерно, но не си спомням, а искам да направя една сверка.

Основно ме интересува средният пръст на дясната ръка с коя планета се свързва.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Медицинска астрология
« Отговор #54 -: Април 12, 2017, 10:56:15 pm »
Основно ме интересува средният пръст на дясната ръка с коя планета се свързва.

И аз не се сещам... Потърси книга за хиромантия, там ще има инфо.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Медицинска астрология
« Отговор #55 -: Април 12, 2017, 11:01:32 pm »
Лили, аз потърсих в и-нет.

Сатурнов пръст го дават, но нещо не знам дали да им вярвам ::)


Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Медицинска астрология
« Отговор #56 -: Април 12, 2017, 11:01:55 pm »
Ами  средния пръст символизира пенис та може да е Марс  :012:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Медицинска астрология
« Отговор #57 -: Април 12, 2017, 11:05:10 pm »
Лили, аз потърсих в и-нет.

Сатурнов пръст го дават, но нещо не знам дали да им вярвам ::)


Вярно е Романтике, сега се сетих, че беше нещо, което научих отдавна, във връзка защо не било хубаво да си носят халката съпрузите там. Тогава си нямах идея от астро, но го запомних за сатурновия пръст .

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Медицинска астрология
« Отговор #58 -: Април 12, 2017, 11:13:40 pm »
Това ще е нещо от хиромантията... Астрологично пръстите на ръцете са по Близнаци и Меркурий, а пръстите на краката - по Риби и Нептун.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Медицинска астрология
« Отговор #59 -: Юни 20, 2017, 09:13:46 am »
какво в картата би показало анорексия/хранително разстройство? кое би помогнало, за да се преодолее? може би да се използва слънцето по-добре - защото е активна енергия, която себеутвърждава азът и би помогнала да се приеме човек такъв, какъвто е  ::)