Автор Тема: Взаимодействие между циклите  (Прочетена 11550 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Взаимодействие между циклите
« -: Август 23, 2016, 02:51:13 am »
Задачка-закачка. От днес Марс и Сатурн са в един градус, а утре (демек сряда) съвпадът ще се избистри съвсем, някъде към 2:00 следобед. На око съвпадът е върху Антарес. Междувременно Венера/Меркурий/Юпитер също се съвпадат един друг, но не толкова гъсто. Голямото прескачане в Дева е на 28.VIII — Венера съвпада с Юпитер и същия ден застига Меркурий. На следващия точен съвпад и с него, а на 30.VIII той се обръща ретрограден и Венера влиза във Везни. Тоест в рамките на 5–6 дни имаме три цикъла поне (плюс знаков квадрат, плюс затъмнение на 1.IX). Та споделете как виждате нещата. Мунданно несъмнено ще е интересно. Пък и иначе :)







ПП. Не мога да сложа заглавие "Взаимодействие между циклите Марс—Сатурн и Венера—Юпитер—Меркурий" и туйто.
« Последна редакция: Август 23, 2016, 02:59:36 am от Reptil »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Взаимодействие между циклите
« Отговор #1 -: Август 23, 2016, 08:14:21 am »
Затъмнението от 1.09 активира съвпада Марс-/Сатурн каре Нептун,допълвайки го до т-каре

на 1 декември тр.Слънце ще мине през градуса на съвпада 9 Стрелец,

на 31.12 тр.Марс съвпад Нептун ще е в каре към градуса на съвпада

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Взаимодействие между циклите
« Отговор #2 -: Август 23, 2016, 09:51:26 am »
Задачка-закачка. От днес Марс и Сатурн са в един градус, а утре (демек сряда) съвпадът ще се избистри съвсем, някъде към 2:00 следобед. На око съвпадът е върху Антарес. Междувременно Венера/Меркурий/Юпитер също се съвпадат един друг, но не толкова гъсто. Голямото прескачане в Дева е на 28.VIII — Венера съвпада с Юпитер и същия ден застига Меркурий. На следващия точен съвпад и с него, а на 30.VIII той се обръща ретрограден и Венера влиза във Везни. Тоест в рамките на 5–6 дни имаме три цикъла поне (плюс знаков квадрат, плюс затъмнение на 1.IX). Та споделете как виждате нещата. Мунданно несъмнено ще е интересно. Пък и иначе :)


Тройката Венера/Меркурий/Юпитер е оцветена - тронов Меркурий, заточен Юпитер и Венера в падение. По Меркуриевите дела ще има пълен напред, а който има скрит вътрешен потенциал по Юпитер и Венера - сега му е времето да го извади и изяви. При мен са в 7 дом - във взаимодействие с другите :) Тъкмо ще са минали през Вертекс  :29:

По време на затъмнението, обаче - Венера ще е вече тронова, а Меркурий ретрограден, Юпитер в последен градус на заточение. Изглежда ще има обрати по техните дела и Затъмнението може да постави ново начало, ведно с обратите и промяната. При мен то е в 6 дом. Заради таото - може да се наложи да се действа ударно, пробивно, за да се установи нов ред, нещо  като рендосване на стърчащото, което драска. При мен се фиксира на нептуновата квартатура и Марс/Сатурн са точно върху пренаталното новолуние.

Въпреки, че се скупчват много неща, в личен план нямам очакване за събития.
Над силата е само умението да я владеем!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Взаимодействие между циклите
« Отговор #3 -: Август 23, 2016, 10:47:56 am »
При мен всичко това се случва с редица други събития - върху Сатурн в 11д и в опозиция на Слънцето. Неприятното е, че Сатурн и Слънце са в тао с Нептув във 2д, а Нептун е диспозитор на Слънцето. Така ми се активира цялото тао от циклите. Ще се наложи да положа малко повечко труд, но пък очаквам благоприятен развой на събитията, защото Нептун в момента получава тригон от пр Луна. А куинконсът й със Слънцето ми оставя непирятните усещания от зависимост от чужди действия.
Отчитам и че Венера и Меркирий да планети на парите, а те квадратират Нептун във 2д. И са усилени от Юпитер.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Взаимодействие между циклите
« Отговор #4 -: Август 23, 2016, 11:25:32 am »
Именно, скупчват се много неща. Затова ги разглеждам заедно така като бактун :29: Не е рядкост да се застъпят цикли, но сега са повече и гранични. И не мисля, че става дума толкова за ново начало, колкото за девешко оправяне на сметките.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Взаимодействие между циклите
« Отговор #5 -: Август 23, 2016, 11:50:33 am »
Хепи, съвпадът Юпитер—Меркурий е вчера/днес точно при директно движение. Днес вече Меркурий отминава точния градус. Не съм слагал карти на всички съвпади, за да не стане много претрупано.

Happy58

  • Гост
Re: Взаимодействие между циклите
« Отговор #6 -: Август 23, 2016, 11:51:44 am »
Да, аз си изтрих поста, защото се усетих за това, което си написал, сори ....

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Взаимодействие между циклите
« Отговор #7 -: Август 24, 2016, 12:07:15 am »
Вярно, логично е след ретроградното движение още веднъж да съвпаднат. Така или иначе, това беше първият съвпад от серията.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Взаимодействие между циклите
« Отговор #8 -: Август 24, 2016, 01:01:30 am »
Девическия гмеж при мен е в 1д, на 3-4гр от наталния Мерк., а  Марс/Сатурн, както писах в друга тема, посветена на него, е в края на 3д - в секстил е към Слънцето и в тригон към Луната

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Взаимодействие между циклите
« Отговор #9 -: Август 24, 2016, 02:00:00 am »
Не съм сигурна дали ще е на разчистване ба сметки като и СЛВ е в дева
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Взаимодействие между циклите
« Отговор #10 -: Август 24, 2016, 07:49:33 am »
ще натупваме нови сметки
по дева -здравеопазването си остава с батака и юпитер не можа за една година ,след 12 год.-пак

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Взаимодействие между циклите
« Отговор #11 -: Август 24, 2016, 10:24:44 am »
Диспозиторите на всички участници в затъмнението са Меркурий и Юпитер.
В съвпад и почти анаретни, един от тях даже ретрограден.

Съмнявам се това затъмнение да води до наистина ново начало. А по-скоро връщане до по-стари идеи, които са по-простички, семпли.

По Нептун и Сатурн в конфигурацията - явно съвсем ще дойде нуждата от изясняване кое е постижимо, с кои фантазии сме попрекалили.
А за здравеопазването - твърде вероятно ми се вижда по-трудно да се диагностицират заболявания. Да има подвеждащи симптоми, които да не спомагат адекватно лечение.

За мен това затъмнение акцентира квадрата на Сатурн и Нептун. И необходимостта да вземаме решения във връзка с очакванията, надеждите, кое е истинско, кое е струвало усилията ни. По-скоро да се изясним със себе си до каква степен сме се заблуждавали.


При мен е в 7 дом. И в аспект към нодалната ми ос - тригон/секстил. В секстил към Юпитера ми у11, съу10 в 9 дом. И в сходящ квадрат към Марс съу2. Макар 6 градуса да ми се виждат малко множко, но пък и друг път затъмненията с голям орбис са ми носили събития.
Имам и почти марсов възврат тогава.

И ако долавям добре тенденциите на предстоящото затъмнение, на преден план ми идват въпросителни относно всякакви партньорства. В деловите партньорства е много зле. Имам чувството, че всички се опитват да изтрещяват и да си показват магариите, възможностите да мамят, лъжат, да се скатават. Малко патова ситуация. Нито съм в положение да режа тези връзки, нито съм в положение да ги търпя.  :57:
Та така, взаимно ще се надцакваме. Кой колкото издържи.

Да се надяваме, че ще вземе да ми изкристализира къде да насоча вниманието си, кое си струва повече.
Има и една друга тенденция, която просто ме изумява. Да се чуди някой как да използва твои успехи и връзки, а в същото време и как да те цака. Хем да ти изяде гърненцето с мед, хем да ти го счупи после.  :) Но пък това показва съвсем нагледно текущите тенденции на прекалена вяра и самоизмама, неяснота и големи очаквания. Но всичко на фона на това, че няма връзка с действителността, реалността(Сатурн). И като гледам какви семки ще сеят сега - на знакови карета към важни планети. Само се чудя какви плодове ще берат на лунното затъмнение в средата на септември, когато каретата стават абсолютно точни и правят нелицеприятни конфигурации.  :57:

Сеир да има.  :)
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Взаимодействие между циклите
« Отговор #12 -: Август 24, 2016, 11:32:08 pm »
Неочаквани срещи със стари познати днес. Иначе, Марс/Сатурн го преживях съвсем безболезнено.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Взаимодействие между циклите
« Отговор #13 -: Август 25, 2016, 08:14:48 am »
за 3 дни видях толкова катастрофи в София,зверски,дори една стана пред очите ми,направо се плаша
много сила в този съвпад марс-сатурн стрелец-на път да мачка ламарините,метал по марс,до степен  за скраб
антарес -усилва войната на пътя,диспозитора на съвпада юпитер съвпад меркурий - раздува в пъти войната и неразумието човешко
оня ден един надрусан младеж подкара колите на зиг-заг по улица в квартала,изпотроши ги подред,посред бял ден,слезе от колата и избяга
полицията закъсня фатално ,щот времето бързаше
война на пътя е с размерите на трета световна -между млади рискови  зомбита /марс/ и стари неадекватни шофьори/сатурн/над 6-7 десетилетия,дето никой не контролира как са с реакциите
и двата отбора -са като шпиц команда на СС ,потърпевши-жертви са всичките останали водачи,дето спазват правилата за движение

Меркурий-Юпитер 27-28 Дева съвпада минава през една кофти неподв.звезда в опашката на голямата мечка БЕНЕТНАШ Алкаид ,с качества на Марс-Уран-Сатурн,с разрушителна природа
Ебъртин е изследвал влиянието й ,при преминаване на тр.планети през нея,което потвърдило,че тя се свързва със света на мъртвите, скръб,смърт и траур
възможни са  стихийни бедствия,земетресения,аварии,пожари ,разрушаване на домове ,мостове в световен план,когато мунданно е активирана звездата от тр.планета
земетресението в Италия е факт,че това се случва
« Последна редакция: Август 25, 2016, 09:12:28 am от strelicka »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Взаимодействие между циклите
« Отговор #14 -: Август 25, 2016, 05:07:58 pm »
БЕНЕТНАШ Алкаид ,с качества на Марс-Уран-Сатурн,с разрушителна природа
Ебъртин е изследвал влиянието й ,при преминаване на тр.планети през нея,което потвърдило,че тя се свързва със света на мъртвите, скръб,смърт и траур
възможни са  стихийни бедствия,земетресения,аварии,пожари ,разрушаване на домове ,мостове в световен план,когато мунданно е активирана звездата от тр.планета
земетресението в Италия е факт,че това се случва
На мен последните няколко дни ми изписва програмата за Мерка и Юпитер, че съвпадат със звездата Завийява-
Звезда предпринимательства, приобретения имущества. С Марсом - спекуляция, опасность тюрьмы. С Сатурном или в XII доме - грязные махинации, с Луной - авантюризм, с Солнцем - удача в игре.
Имеет природу Меркурия и Марса. Влиятельность, успех, сила, воинственность.

В картата на  Италия споменатата звезда Бенеташ е в края на 10д., който е празен.