Автор Тема: Астрологични наблюдения и впечатления  (Прочетена 25828 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Астрологични наблюдения и впечатления
« -: Септември 18, 2016, 01:59:18 am »
Който желае да сподели нещо — повтаряемост, закономерност —  за което счита, че е проявление на някакво неизказано правило, това е мястото. Или просто споделяйте наблюдения, но подплатени астрологично.
« Последна редакция: Септември 18, 2016, 05:39:28 pm от Reptil »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #1 -: Септември 18, 2016, 10:29:18 am »
Мда, забелязах, че новолунните много се изнервят при пълнолуние, независимо от знаци и домове

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #2 -: Септември 18, 2016, 01:35:33 pm »
Мда, забелязах, че новолунните много се изнервят при пълнолуние, независимо от знаци и домове

 :85:

а обратното - пълнолунни на новолуние?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #3 -: Септември 18, 2016, 02:25:15 pm »
Аз съм новолунна, не ми влияят така емоционално фазите новолуние и пълнолуние, не се раздразнителни в тези периоди, но може пък аз да дразня другите.  :)

Ще споделя какво ми прави впечатление, от както Уран е в Овен, всеки месец,  когато  с Луната се срещнат в знака, тогава става "страшно", а докато  действаше и квадратурата  с Плутон беше и "опасно". Дните около съвпада ми е много напрегнато, силно емоционална съм , не спя тези две денонощия,  но пък след това сънувам много живи картини -това е бонусът.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #4 -: Септември 18, 2016, 06:04:09 pm »
Не съм вярвала, че една Слънчева Дева с тронова Луна и Венера, в комбинация от Марс в Дева и голям въздушен тригон могат да дадат толкова разюздано и откачено поведение, което ме изправя на нокти за пореден път.
Но като че ли наистина животът ни се "спира" точно там, където са първичните ни болки. В случая - трудните отношения с майката и вечното търсене на майчината прегръдка (Луна/Сатурн). Залъгва се, че намира липсващата грижа и внимание като просто си плаща на мъжете, с които се вижда. А връзките са безброй (Венера в точен тригон с Уран) - не се подбира нито етнос, нито възраст. Като че ли тук Венера се е постарала да бъде малко лоша ::)
« Последна редакция: Септември 18, 2016, 06:08:38 pm от romantica »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #5 -: Септември 18, 2016, 06:04:35 pm »
Ами при мен има една цикличност дето не  пропуска за жалост. Абсолютно винаги ситуацията около мен избухва в напрежение, конфликти, когато транзитна луна прави съвпад/ квадрат /опозе натален Марс. Не пропуска и следя, за да се подготвя за нервите, които ще разтресат и най-крoткото ми блаженство. Провокациите са отвън -други хора и събития, които ме въвличат в тези мини или по-големи кошмарчета. Кой би очаквал подобно проявление на транзитна Луна, ама факт- като видя че наближава аспект с Марс и заставам на нокти и наострям уши .Луната ми е в Скорпион и Марс и е диспозитор, АС ми е Скорпион, Марс в Овен. Нямат аспект и не знам що  ме тормозят но е емоционално  изтощително  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #6 -: Септември 18, 2016, 06:06:07 pm »
Съвременните астролози набеждават за по-фриволно и разюздано поведение Уран и Плутон в аспект към Венера, античните - Марс и Сатурн. А за още по-съвременни и знакът като фактор е напълно достатъчен.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #7 -: Септември 18, 2016, 06:49:18 pm »
Има знаци (за Венера), които според някои от древните автори са предразположени към по-фриволно поведение (Овен, Телец, Козирог, Риби, Везни), но те не са единствен и определящ фактор при тълкуването. Лили е писала вече - аспекти с малефици са определящи.

В женски карти по-често съм попадала на фриволни (и токсични) отношения с противоположния пол като компенсаторен механизъм на студени отношения с бащата, но и вариантът с майката се среща.
« Последна редакция: Септември 18, 2016, 06:51:41 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #8 -: Септември 18, 2016, 06:51:19 pm »
Зависи и в коя част от реалното съзвездие се намира, важи за всички планети. Дали ще е близо до жилото, до анатомичните части, рибята опашка или друг символ.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #9 -: Септември 18, 2016, 06:52:30 pm »
Жалко, че няма карта по горния казус. Интересно ми е дали Венера минава в един знак с Марс по сидерал и дали получава аспект от Сатурн (в тропичен Рак?). То ако Сатурн е в Рак по тропикал, ще квадратира Венера във Везни в западната карта.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #10 -: Септември 18, 2016, 11:37:06 pm »
Не съм вярвала, че една Слънчева Дева с тронова Луна и Венера, в комбинация от Марс в Дева и голям въздушен тригон могат да дадат толкова разюздано и откачено поведение, което ме изправя на нокти за пореден път.


Романтика, Луна -Венера са в квадрат, даже и да е само знаков ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #11 -: Септември 18, 2016, 11:44:16 pm »
Романтика, тази карта дневна ли е или нощна? Имаме съвпад Слънце-Марс, доколкото разбирам. Дори да не е точен по-градус, той е в лъчите на Слънцето. И в какъв смисъл поведението е разюздано и откачено?

Може пък неправилно да сме те разбрали и сме го тълкували в по-сексуален и флиртуващ контекст. Към планетите в Дева има ли някакви напрегнати аспекти? Невидим Марс в съвпад със Слънцето /дори знаков/ в женска карта не е цвете за мирисане.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #12 -: Септември 18, 2016, 11:59:00 pm »
Благодаря за коментарите :)

Ще кача карта, като направя сверка за точния ден, че точно сега ми отбягва.

Това бяха мои разсъждения от преди няколко дни. Впечатлих се, защото имах друго мнение за девишкия акцент, а тук не видях никакъв подбор, анализиране, качество и т.н. 
___________________________________________

Между другото, акцентът на лични планети в знака на Козирог (осн. Марс) съм си мислила, че ще даде доста скованост, сухота, консервативност и т.н., а в действителност сред познатите не виждам нищо такова - доста изявено либидо и похотливост до старост.
И аз започнах малко като вестникарската астрология ;D В случая си разсъждавам на глас.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #13 -: Септември 19, 2016, 12:02:15 am »
Хелиакалната фаза на една планета може да се окаже по-силен фактор от нейната позиция в тропическия Зодиак.
И девешките акценти стават лъвски, освен ако не са в последните 5 градуса.

А един от митологичните символи на Козирога какъв е? Сатир. Още по-древният е крокодил, но за тяхното либидо не съм чувала да се носят митове и легенди (но пък добре представя характера на Сатурн).

Отчетено с прецесия - кентавър, те също са доста буйни, темпераментни и неуправляеми същества.

Това е изгубеното знание... Сега гледаме Венера в Дева, Луна в Рак, тригончета ли има или квадрати. И опааа - готова диагноза!  :)
« Последна редакция: Септември 19, 2016, 12:07:30 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #14 -: Септември 19, 2016, 12:21:17 am »
И в какъв смисъл поведението е разюздано и откачено?

Момиче - малолетна, българка. Живее с баба си (работеща пенсионерка), майката (моя съученичка :o) е в чужбина и е създала друго семейство. Бащата, живее в друг град, не поддържа връзка с момичето. Майката месечно изпраща суми от порядъка на 200-500лв. и повече, както и колети с дрехи.
Момичето не посещава редовно училище и ходи да работи - тежка селскостопанска работа или бави детето :-X на една богаташка, която ѝ дава за услугата носените си дрехи и използваните си гримове. 
Момичето се среща с мъже на различни години, с разнообразен етнос - основно роми, българи, турци и с различен соц. статус. Плаща им, за да правят секс с нея. Има няколко аборта зад гърба си. Цялата е одрана, нахапана и т.н., сещайте се! Ако я бият повече, плаща повече.
Живее за секса и снимките във фейса, ако лайковете са по-малко от 100 на снимка заплашва със самоубийство. Най-близката ѝ приятелка е с нарязани ръце и няколко опита.

Спестявам повечето подробности, това е възможно най-важното. Налага се да пазя профи тайна, но си позволявам да опиша случая, тъй като не споделям лични данни и т.н.
« Последна редакция: Септември 19, 2016, 12:28:07 am от romantica »