Автор Тема: Астрологични наблюдения и впечатления  (Прочетена 25833 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #15 -: Септември 19, 2016, 12:28:33 am »
Уф, това е много тежък случай и е за психиатър. И далеч не е от знака на Луна или Венера, по-професионално трябва да се подхожда към такива казуси. Безстопанствено дете, никому ненужно. Интересно, защо го компенсира чрез безразборен секс и малтретиране? Колкото повече се гаврят с нея, толкова повече ѝ вдигат адреналина, така ли? Хм, чудя се, може би по този начин психологически утвърждава чувството си за малоценност. Не е била ценна за родителите си, не е получавала нужното внимание... Да не си въобразява, че нищо не "струва"? Униженията, на които се подлага доброволно, ме навеждат на такива мисли.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #16 -: Септември 19, 2016, 08:23:01 am »
Не съм вярвала, че една Слънчева Дева с тронова Луна и Венера, в комбинация от Марс в Дева и голям въздушен тригон могат да дадат толкова разюздано и откачено поведение, което ме изправя на нокти за пореден път.
Но като че ли наистина животът ни се "спира" точно там, където са първичните ни болки. В случая - трудните отношения с майката и вечното търсене на майчината прегръдка (Луна/Сатурн). Залъгва се, че намира липсващата грижа и внимание като просто си плаща на мъжете, с които се вижда. А връзките са безброй (Венера в точен тригон с Уран) - не се подбира нито етнос, нито възраст. Като че ли тук Венера се е постарала да бъде малко лоша ::)

интересно ми е сатурн какво прави в тази карта и дали има аспект към венера или луната. венера има ли връзка с 12ти дом?

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #17 -: Септември 19, 2016, 08:29:51 am »
Момиче - малолетна, българка. Живее с баба си (работеща пенсионерка), майката (моя съученичка :o) е в чужбина и е създала друго семейство. Бащата, живее в друг град, не поддържа връзка с момичето. Майката месечно изпраща суми от порядъка на 200-500лв. и повече, както и колети с дрехи.
Момичето не посещава редовно училище и ходи да работи - тежка селскостопанска работа или бави детето :-X на една богаташка, която ѝ дава за услугата носените си дрехи и използваните си гримове. 
Момичето се среща с мъже на различни години, с разнообразен етнос - основно роми, българи, турци и с различен соц. статус. Плаща им, за да правят секс с нея. Има няколко аборта зад гърба си. Цялата е одрана, нахапана и т.н., сещайте се! Ако я бият повече, плаща повече.
Живее за секса и снимките във фейса, ако лайковете са по-малко от 100 на снимка заплашва със самоубийство. Най-близката ѝ приятелка е с нарязани ръце и няколко опита.

Спестявам повечето подробности, това е възможно най-важното. Налага се да пазя профи тайна, но си позволявам да опиша случая, тъй като не споделям лични данни и т.н.

а ужас, това сега стигнах до него. причините определено са психологически, това не е просто разюздано поведение. по-добре да си дава парите за психолог, отколкото за секс.
светилата сигурно са ранени, сатурн съм убедена че е замесен заради чувството за малоценност и отхвърлянето.

луната щом е тронова показва голямата нужда от сигурност. и любов - за венера. за съжаление не ги получава. решила си е въпроса съвсем като дева - подходила е практично, за да си стои в житейския сценарий, че не заслужава любов, а наказание. слънцето в дева така или иначе е склонно към ниско самочувствие, както и да се жертва, както и луната на трон. много тъжна работа, дано успее да се измъкне от този филм.
« Последна редакция: Септември 19, 2016, 08:46:35 am от Kler »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #18 -: Септември 19, 2016, 09:06:53 am »
Нямам такива близки и познати, ти кажи ако имаш
И ми обясни големият смях за какво е

Нямам пълнолунни, при мен са или последна четвърт и балсамична луна, или към първа четвърт. Ми просто ми стана смешно как си го написала, какво толкова?



А един от митологичните символи на Козирога какъв е? Сатир. Още по-древният е крокодил, но за тяхното либидо не съм чувала да се носят митове и легенди (но пък добре представя характера на Сатурн).


А още по-древният е т. нар. melusine, не му знам точния превод, нещо като русалка ама не съвсем.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #19 -: Септември 19, 2016, 09:17:11 am »
По темата - откак съм с квадратура про Слънце- про Марс, съм крайно безцеремонна и даже не опитвам да си замълча за неща, които ме дразнят.
« Последна редакция: Септември 21, 2016, 09:56:50 pm от myst »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #20 -: Септември 19, 2016, 11:53:03 pm »
Аз за себе си съм забелязала, че когато транзитната Луна е в Овен или Лъв, дните от месеца са ми просто екзалтиращи. И визия, и усещане, и настроение - всичко блести и се вижда. Най-неприятна ми е Луната в 1 квадрант. Рождената ми е огнена.

Друго, което тези дни забелязах, беше един досега пропускан от мен аспект на Марс и Плутон.
При транзитна квадратура на Плутон към Марс съм си хванала първото гадже. Сатурн в 5д. При транзитен тригон - съм се развела с мъжа си със Сатурн в 10д. Сега ми предстои дирекционен квадрат на Плутон към Марс, а Сатурн ще е в 3д. Тоест, аспектът от Плутон към Марса ми задвижва определени области.
Марс ми е У6,7. Но още не мога да установя заради домовете, които управлява Марс или заради природата на планетите.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #21 -: Септември 20, 2016, 08:46:17 am »
Романтика, по казуса/ астро факторите, споделени от теб, само Юпитер ли е в огнен знак в картата на момичето ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #22 -: Септември 20, 2016, 12:57:47 pm »
девешкото просто е такова - обратно на рибешкото (свободна любов), Меркурий като дете, което инстинктивно сочи - не от невъзпитание, а от липса на обиграност, т.е. - престореност. И другият момент със самокритичността/самоомразата/недоволството от несъвършената (си) природа, която борят с проекции върху другите пак с пръста - "ето, и те са несъвършени", по-спокоен съм. дразни, да, но е човешко също така. аз го правя (преди повече) с близките си и абсурдното е, че е от любов и загриженост, нищо, че отстрани изглежда като майка, която наплюнчва пръста си и заглажда перчема на първокласника си пред съучениците му. :Д
//та, да, Наталия Симеонова за вас;Д
« Последна редакция: Септември 20, 2016, 12:59:25 pm от art7ess »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #23 -: Септември 20, 2016, 01:03:38 pm »
Троновият Нептун, периодично напомня за себе си, като  да търсим изкупителна жертва или ние самите да се поставяме в такава позиция- 'що да не накараме другия да се чувства виновен ( Сатурн квадрат Нептун) или пък да го е срам ( Юпитер опозиция Нептун) от грешките си, или просто да изстреляме истината (си) ( Марс в Стрелец), пък какво и как ще улучим, някак не  се чувстваме ангажирани да сме отговорни за същите( акцент подвижен кръст).
Ей, това наблюдавам и ми прави впечатление.  Аз първо се "впечатлих" от себе си, когато тао-то Нептун/Меркурий-Сатурн/Марс-/Юпитер за първи път посочи натални Меркурий квадрат Марс-  още се чудя, как се сетих да поставя себе си за мишена, как избрах да слушам и да наблюдавам ? Засрамих се от моя минала постъпка-извиних се, но не просто на думи, спрях да обвинявам "невъзможностите", а се сетих, че съм и мързелива, и прекалено самонадеяна. Тр. Уран върху Луна ме накара да се освободя от "твърде лично " и да започна да  разграничавам важно от  ежедневно предизвикателство. Започвам да разбирам, че ако искам стрелата ми да улучи целта, в периода, докато Нептун е в Риби, е необходимо да напредвам стъпка по стъпка, така вероятността да се (из)губя и да стана жертва на обстоятелства, предизвикателства, на другите е минимална. "Зависима " съм в действията , амбициите и взаимоотношенията си от тр.Нептун в Риби, защото  и Марс, и у 7/10-Меркурий са в подвижни знаци, в натала са в квадратура и не са с преференции по статус.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #24 -: Септември 20, 2016, 01:56:32 pm »
art7ess , това че, имам стелиум в Овен и Слънце/Уран, оправдание ли е, за моята нетолерантност, егоцентричност, своенравие, "на всяка цена да бъде на моето" ? Как точно звездите/ планетите са ни виновни, за това, че не умеем да(се) наблюдаваме , а само се впечатляваме , хм ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #25 -: Септември 20, 2016, 02:19:13 pm »
Стар, астрологически само с помощта на опозиции, или ако влезе във връзка със Слънчеви Лъв или Риби, иначе ако оставиш огнения акцент сам, без внимание.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #26 -: Септември 20, 2016, 02:25:07 pm »
art7ess , това че, имам стелиум в Овен и Слънце/Уран, оправдание ли е, за моята нетолерантност, егоцентричност, своенравие, "на всяка цена да бъде на моето" ? Как точно звездите/ планетите са ни виновни, за това, че не умеем да(се) наблюдаваме , а само се впечатляваме , хм ?  :)
не знам защо "виновни" е в курсив, не е моя дума, нито "оправдание".
бих избрала: същност/мотивация, разбиране/приемане.
//и не ме разбирай грешно, моите мечти и стремления са към абсолютен и всеобщ човешки идеал, а (само)критиката и осъзнаването са неизменни стъпки към развитието на личността; в главата ми съществува и свят, в който всички си помагат един на друг, за да има максимално качествено натрупване (на знания и умения) в рамките на времето. надличностна съзнателност и грижа с обща цел - еднолично непостижим хоризонт/Волтрон:Д

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #27 -: Септември 20, 2016, 02:59:36 pm »
art7ess, впечатлих се от коментара ти, затова зададох въпроси. Може и да не съм разбрала споделеното, при такава обратна връзка- ето повод да съм по-наблюдателна и не така спонтанна.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #28 -: Септември 20, 2016, 11:37:11 pm »
По който повод — идеята беше по-скоро общи наблюдения, но ако има и конкретен пример с карта, изцяло съм за. Да речем, в последната седмица навсякъде, където ходя, поправят ескалаторите и асансьорите. Или ги сервизират, знам ли — г-н Круп навсякъде е разпратил техници, г-н Отис също. На усет казвам ретро Меркурий, но няма как да се провери.
« Последна редакция: Септември 21, 2016, 10:03:30 pm от myst »

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #29 -: Септември 21, 2016, 04:11:27 pm »


Хепи, тук отговарям защото не помня къде ти ме пита, не ме разбираш понякога, защото работата върху ранЕн меркурий си е доживот, не спира автоматик на 40 примерно. Вчера четох един автор-"едната част на ума не знае какво прави другата :57:, ми то си е диагноза. :012:

даже съм забравила къде и кога ... може да е било просто в момента .... твоя е ранЕн, ама моя не е аспектиран :) .... като на Акрукс ... ето я астрологичната нотка :) - и двете слънчеви Везни, но Слънцата в различни домове, неаспектирани Меркурий, но пак различни знаци и домове .....