Автор Тема: Астрологични наблюдения и впечатления  (Прочетена 25830 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #180 -: Октомври 18, 2016, 10:44:42 pm »
Да не се окаже опака логиката и по отношение на брачните половинки, колкото по-малко аспекти, толкова повече бракове ?  :57:
А, не, тук съм абсолютно отговаряща на правилото и нямам никакво намерение да го опровергавам.
Даже имам сериозно основание да отказвам, понеже и звездите са решили така.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #181 -: Октомври 19, 2016, 08:22:15 am »
сходящи аспекти, които Слънцето сключва с планети от натала, при мъжете се гледа Луната- така е споделила Ръшман в книгата си, а на нея са го казали по-стари астролози на някаква конференция. Но е обяснила, че когато липсва при жените сходящ аспект на Слънцето, може да се отчете сходящ аспект на Луната към него, а при теб Луната е в сходящ квадрат със Слънце,  У1 и У7 са в полуквадрат, което показва напрегнати отношения с партньора, довели до развод
това за луната не го знаех

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #182 -: Октомври 19, 2016, 08:23:51 am »
Моето слънце има един сходящ аспект и имам един брак. Иначе се сетих, че дъщеря ми има 4 сходящи - с марс, Юпитер, Меркурий и уран, но някак не ми се връзва човек с неподвижна доминанта като нея да има толкова много бракове. Не се знае разбира се, но за мен много голямо влияние оказват знаците, в които са светилата и ъглите на хороскопа, особено подвижни/неподвижни знаци по остта асцедент десцедент.


Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #183 -: Октомври 19, 2016, 09:26:17 am »
липсата на асп.при слънцето не  се ли компенсират от такива на У7 дом

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #184 -: Октомври 19, 2016, 03:27:03 pm »
Още един интересен казус за близнаците.

https://www.youtube.com/watch?v=K57IcN9DWXo

Не случайно споделям филмче за тях. Още в началото споделят, че са много различни, обичат различни неща, имат различни характери.
Едната е по-комуникативна, другата не толкова. Едната е по-активна, другата е по-лежерна, бавна, обича да се наслаждава на момента. Едната обича момичешките неща - розови дрешки и т.н. Другата не си пада.
Делят едно тяло, като от кръста нагоре са двама човека... имат разделени органи. Едит: Не всички органи са им разделени.
Рейтинг на картата е АА.

Аз нямам никакво обяснение, може би има такова в астрологията. Ще се радвам някой да сподели, ако знае.

На прима виста и чисто асоциативно ми направи впечатление точната опозиция на Венера и Луна. Което някак бих рекла/нагодила, че може да покаже разликите в отношението им към женските неща. Те са на двата бряга по отношение на женските въпроси и като тип жени сякаш - опозицията. Едната би могла да влезе в ролята на Луната, а другата в ролята на Венерата.
Едит: Луната е у3 във втори дом и лъвска, което може да отговаря на по-комуникативното момиче в двойката. Венера е у5 и 12 и в 8 дом, бих нагодила за момичето, което обича повече да стои в сянка, да си стои у дома и т.н.
Еретично звучи, но при две души в едно тяло, не се сещам за някаква друга разумност да си огледат като различни характери.

Този Юпитер на асцендента също ми направи впечатление. Отново чисто асоциативно ми дойде идеята за кентавъра(Стрелец). Тяло на кон, а от кръста нагоре на човек.
Бетелгейзе на асцендента. Сега видях, че тук влияе като дава спортни умения, почести, успехи. За тях е цяло чудо, че успяват да се координират, защото всяка отговаря за своята половина от тялото си. Те имат дори шофьорски книжки - не една, а цели две. Полагали са два изпита - за едната и за другата близначка. Научили са се да пишат координирано. Да плуват и т.н.
Мц и Меркурий са в съвпад с Денеб.

Засукана карта и казус.
Направи ми впечатление тао квадрата на Плутон у6 с нодалната ос. Като Плутон е близо до куспидата на 6 дом.
И точен куинконс на слънце и юлв.

А също и фортуна съвпад Плутон като у6.

Цитат
Аби и Британи са една от 12-те двойки възрастни сиамски близнаци в света и поставят своеобразен медицински рекорд по продължителност на живота.

« Последна редакция: Октомври 19, 2016, 03:33:33 pm от Emma »
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #185 -: Октомври 19, 2016, 03:40:53 pm »
И на мен ми направи впечатление Бетелгейзе в съвпад с градуса на АС и Юпитер много близо, в тригон към кулминиращи Слънце и Меркурий. Много от сиамските близнаци не оцеляват след раждането си, може би в случая Юпитер в знака на АС ги е спасил от почти сигурна смърт и им помага да приемат съдбата си, да намерят своето място в това общество.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #186 -: Октомври 25, 2016, 03:16:09 pm »
Забелязах, че колкото по-дистанцирана нагласа изгражда човек, толкова по-индиректно и косвено го удрят трудните транзити, особено бързите. При мен напоследък доста транзити минават в проективна форма - случва се нещо с някой в обкръжението, не засяга директно мен. Тия дни се чудех как ще проработи квадратът на транзитния Марс към наталния Меркурий - никакви дрязги и конфликтни ситуации, дори нямам желание за жлъчен тон. Но точно тия дни служебната комуникация върви по-активно, бих казала в положителна посока. Вчера и днес имаше непредвидени дребни неуредици, идващи от други хора. Те не рефлектират върху мен, нито ме дразнят, просто съм наблюдател.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui