Автор Тема: Астрологични наблюдения и впечатления  (Прочетена 25832 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #30 -: Септември 21, 2016, 04:46:21 pm »
Ами, Ребека- аплодисменти  ;)

Сега , сериозно- наистина, когато е "ударена" неаспектирана планета в натала, всякак могат да реагират хората по отношение на освобождаване на енергията. Трудно прогнозируема и по натал, и мунданнна такава планета. Кога, при какъв статус на планетата е възможно да се прояви по-скоро положителната изява и кога е негативната ? Тук има достатъчно хора с неаспектирани планети в картите си, ще бъде полезно да споделят, на практика своите собствени наблюдения, защото реално те живеят с този "феномен" .  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #31 -: Септември 21, 2016, 05:23:11 pm »
Имате ли усещане, че по отношение на добрия случай и възможности има жълт светофар, нямате "видимост", пасувате ?

Точно обратното. По-скоро имам чувството, че нещата от само себе си се нареждат, по естествен начин.
Вчера с целия си акъл избрах скъп уред, без да се съобразявам с параметрите. А точно над предвиденото място има настенен шкаф и е единствено възможно. Докараха го преди малко и се намести точно на ръба на шкафа, на по-малко от 1 см. разстояние.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #32 -: Септември 21, 2016, 05:57:11 pm »
Рени, ти беше повдигнала темата. Юпитер във Везни като изключим настоящия му аспект с Луната е неаспектиран.
Имате ли усещане, че по отношение на добрия случай и възможности има жълт светофар, нямате "видимост", пасувате ?

Тук, веднага ще ти споделя на практика, защото ингреса на Юпитер във Везни при мен винаги е в точен съвпад с ЮЛВ, на 1* от натален Юпитер,държи АСЦ...- който  сънувах(м) в този период от 4-5 дни, по един или друг начин се присеща за мен и свързва съответно. Тази година , не мога да преценя , дали е от това, че е неаспектиран Юпитер или от това, че Меркурий е ретрограден в същия период, точно както ти предположи- осъществява се връзка-възможност и след това се отлага или пък липсва ентусиазма сякаш да се действа по същата, но и аз пък  съзнателно не "натискам" нещата. Улових се, тези дни, че се колебая-ново усещане за мен, полезно при това, като разбиране към другите.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #33 -: Септември 21, 2016, 06:03:22 pm »
Лили, как си с антар и пратянтар дашите ?

Много зле - Сатурн/Марс, ще ида да се застрелям  :85:

За PD сега проверих - Меркурий.

При мен Сатурн/Марс действат по-благоприятно от Юпитер/Венера, може би защото формират много специална йога в Д9.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #34 -: Септември 26, 2016, 03:11:37 pm »
Чудех се къде да задам тоя въпрос. Първо мислех в астрологичните дребосъци, но там последното мнение е мое и става едно натрупване, едно след друго.

Имаме следния казус:

Женена двойка се разделя, не живеят заедно. Но са в продължителен процес на развод. Според вас коя астрологична дата е по-важна - тази на фактическата раздяла или на излязлото решение за развод? Особена ако тия дати се използват за ректификация.

Разводът е важен, но все пак това е формалност, макар и да изразява окончателното им решение да не бъдат заедно. Но мисля, че датата на фактическата раздяла също не трябва да се подценява. Това е моментът, в който всеки тръгва по пътя си, заживяват отделно, макар и все още формално свързани.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #35 -: Септември 26, 2016, 03:15:38 pm »
и 2те са си важни, просто активността по домовете ще е различна.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #36 -: Септември 26, 2016, 03:16:01 pm »
Зависи от това колко време след раздялата е съдебното решение за развода. Ако пуснат веднага документи то излиза до месец - два, което практически не променя много астрологичната карта.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #37 -: Септември 26, 2016, 03:25:29 pm »
Имах предвид, ако се точи 2-3 години. И при нашите беше така - фактически се разделят през 1995та, а решението за развод е от 97ма, доколкото си спомням. И в годината на фактическата раздяла в картата на майка ми имаше силни дирекции и транзити.

Но тя наистина доста зор видя, когато изведнъж остана сама. Към датата на развода, който се случи 2 години по-късно, вече си беше стъпила на краката. Може би зависи от личните обстоятелства, те при всеки човек са различни.
« Последна редакция: Септември 26, 2016, 03:27:48 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #38 -: Септември 26, 2016, 04:42:40 pm »
Чудех се къде да задам тоя въпрос. Първо мислех в астрологичните дребосъци, но там последното мнение е мое и става едно натрупване, едно след друго.

Имаме следния казус:

Женена двойка се разделя, не живеят заедно. Но са в продължителен процес на развод. Според вас коя астрологична дата е по-важна - тази на фактическата раздяла или на излязлото решение за развод? Особена ако тия дати се използват за ректификация.

Разводът е важен, но все пак това е формалност, макар и да изразява окончателното им решение да не бъдат заедно. Но мисля, че датата на фактическата раздяла също не трябва да се подценява. Това е моментът, в който всеки тръгва по пътя си, заживяват отделно, макар и все още формално свързани.

Аз бих наблегнала на първата дата - тази на фактическата раздяла. Този момент ще е натоварен емоционално повече и всъщност това е моментът на събитието. 1/7/10/2/8 домове. Може и 5 да е активиран.

Излизането на решението на съда е формално оформяне на това събитие. Смятам, че тогава ще бъде засегнат и 9 дом, освен другите.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #39 -: Септември 26, 2016, 04:52:38 pm »
Да, за развода има логика да участва и 9ти, ангажират се адвокати и съдилища. И тъй като представлява обективна/видима за обществото промяна в статуса, може да има транзити и дирекции/прогресии към МС /същото важи и при официално сключване на брак/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #40 -: Септември 26, 2016, 04:59:22 pm »
По същата логика, по която за ректификация се ползва датата на брака, а не на събирането на двойката като двойка, датата на развода е по-прагматична за ректификация-точен момент, бързи/точни транзити и аспекти. Раздялата иначе е дълъг процес и субективно се случва на различни нива и етапи. По-силно се изстрадва далеч преди затръшването на вратата. Трудна е за точна ректификация. Евентуално като смяна/напускане на дом, ако има такова.
De omnibus dubitandum est

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #41 -: Септември 26, 2016, 05:10:21 pm »
За мен раздяла значи раздяла - без съвместно съжителство повече.
Вие ме подсещате да погледна картите на двама колеги - семейство, които се разведоха, но още живеят в един дом. Предстои жената да се изнесе.
« Последна редакция: Септември 26, 2016, 05:12:07 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #42 -: Септември 26, 2016, 05:11:44 pm »
Ако раздялата е продължителен процес - агонизиращ и напоителен, има логика съдебното решение за развод да е по-обективно представено в хороскопа. Зависи и от спецификата на случая. В споменатите два случая при фактическа раздяла има изнасяне и преместване, в друг дом или друга държава. И фактически връзката между съпрузите веднага прекъсва, а разводът става факт 2-3 години по-късно, след като отдавна не живеят заедно и всеки си върви по пътя.

Да, от астрологична гледна точка са много интересни и такива случаи, когато двама съпрузи след излязло решение за развод продължават да обитават едно и също жилище - под един покрив, но вече разделени.

Мисля, че при всеки моментът на такъв "вододел" е индивидуален и трябва да го усетиш. И колкото по-силен емоционален резонанс поражда едно събитие у теб, толкова по-очевидно би трябвало да е представено и по прогностични техники.
« Последна редакция: Септември 26, 2016, 05:15:57 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #43 -: Септември 26, 2016, 05:45:50 pm »
Не е така
Началото на раздялата се вижда, фактическият развод може и по някое марсово транзитче

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Астрологични наблюдения и впечатления
« Отговор #44 -: Септември 26, 2016, 07:08:45 pm »
Женена двойка се разделя, не живеят заедно. Но са в продължителен процес на развод. Според вас коя астрологична дата е по-важна - тази на фактическата раздяла или на излязлото решение за развод? Особена ако тия дати се използват за ректификация.


и двете би следвало да стават за ректификация, ако за натива е важен социалния статус по натал
разграничението може да е по 4, 7 - 1, 10 или натални срещу естествени сигнификатори