Автор Тема: Размисли за форума  (Прочетена 11899 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Размисли за форума
« Отговор #45 -: Септември 18, 2016, 06:53:46 pm »
Интересно, Луната е точно на асцендента ми.  ::)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли за форума
« Отговор #46 -: Септември 18, 2016, 06:55:57 pm »
Интересно, Луната е точно на асцендента ми.  ::)

Синастрия ли си правиш?  :012:

Ами не може да се угоди на всички и да им пасва на личния натал.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Размисли за форума
« Отговор #47 -: Септември 18, 2016, 06:57:40 pm »
Не, просто това беше първото, което ми направи впечатление.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли за форума
« Отговор #48 -: Септември 18, 2016, 08:30:18 pm »
Сега погледнах - Слънцето на форума е в съвпад с Алдебаран, което е много мощно влияние. Пък и картата е дневна, имаме Юпитер в хайс близо до кулминация. А Луната, гледано по фиксирания Зодиак, попада в края на Козирог, в частта с рибята му опашка - това влияние е по-благоприятно за духовни и метафизични занимания, отколкото първата половина на знака, която се свързва с материята.

За тройния съвпад на Марс, Слънце и Юпитер, гледано по сидерал, не знам как сме го улучили, дали двете планети са невидими в лъчите на Слънцето. Не е изключено да са. Наистина форумът ни не е така известен и не се ползва с широка популярност, за разлика от други астрологични форуми от миналото. Но констелацията е добра за гурувщина  :012:, пък и Юпитер е близо до едни по-специални градуси /с Луната е в доста точен тригон/.

Погледнах какви планетни периоди вървят в момента - най-малефичните са минали, в момента тече период на Марс-Венера-Меркурий, като Меркурий е Лагнеш - владее изгряващия знак. От края на септември обаче Меркурий ще се смени с Кету и там не знам какви ще ги измътят вече /ситуиран в 8 дом, марсов знак; Марс е в Криттика - накшатра с огнен и сприхав нрав/. И това ще продължи до смяната на антардашата.

След венерианската антардаша към края на октомври ще дойде тази на Слънцето, т.е. се обединяват енергиите на Марс и Слънце. Тогава ще видим какъв ще е фокусът, в елективната карта те са разположени в 9 дом от Асцендента /а другото светило - в 5ти/.

Махадаша на Раху се задава след края на септември 2017, в картата на форума Раху е ситуиран в един знак с екзалтирал Сатурн - тогава ще се броят пилците, предполагам.  :)

Но пък знае ли се... Най-големият малефик тук е Марс - управлява 3 и 8 дом от АС, намира се в накшатра Криттика. До края на септември 2017 тече негова махадаша /голям период/. И имаме съвпад на три планети с огнена 'ян' природа в дома на дхармата - егрегорът е активен, целеустремен, екзалтиран, но с тенденция да води кръстоносни битки.  ;D



« Последна редакция: Септември 18, 2016, 08:57:41 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui