Автор Тема: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.  (Прочетена 16974 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #90 -: Септември 17, 2016, 09:16:41 am »
Да :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #91 -: Септември 17, 2016, 10:25:16 am »
Това пълнолуние/затъмнение нали е в тау с Марс, а картата ми тъкмо транзитният Марс закача натална планета - попада върху натален Нептун (у2) в 11-ти дом. Отрязах поредните молби на "приятелки" да използват труда ми за собствено облагодетелстване (но се опасявам, че ще пробват зад гърба ми), както и да ме използват за кошче за душевни отпадъци. То било много приятно нещо да казваш "не".

Мирабела, "хванала" си действи(телно)ето на това лунно затъмнение. Благодаря за споделеното.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #92 -: Септември 17, 2016, 10:32:17 am »
При мен не беше кървава луната, но се виждаше, че е затъмнена. При нас видимо ли беше това затъмнение?

Не видях лунният диск да изчезва. По едно време ми се стори, че сякаш някаква сянка преминава, вгледах се по-внимателно и не видях нищо особено. После се изчисти цветът, но като изгря беше кърваво червена на цвят.

По-късно си направих медитация с две различни мантри. Обаче много трудно успях да спра и овладея мисловния поток, а по принцип бързо минавам в медитативно състояние, за секунди, ако имам нужната нагласа. Но беше много релаксиращо, "видях" интересни неща, т.е. усетих.

Вчера покрай затъмнението и най-близката ми приятелка я нахапаха калинките, тя ми е като майка... и честно казано не очаквах такива подозрения от нейна страна. Така са сатурновите хора - все подозират някого в задни мисли, защото те самите са склонни към такива в отношенията с хората. Все такива хора се усъмняват в мен, когато аз съм с кристално чисти намерения, докато те на мое място в аналогична ситуация по друг начин биха подходили, по-прикрито и неискрено.

« Последна редакция: Септември 17, 2016, 11:25:46 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #93 -: Септември 17, 2016, 12:52:12 pm »
Вчера покрай затъмнението и най-близката ми приятелка я нахапаха калинките, тя ми е като майка... и честно казано не очаквах такива подозрения от нейна страна. Така са сатурновите хора - все подозират някого в задни мисли, защото те самите са склонни към такива в отношенията с хората. Все такива хора се усъмняват в мен, когато аз съм с кристално чисти намерения, докато те на мое място в аналогична ситуация по друг начин биха подходили, по-прикрито и неискрено.

И аз се изненадах да прочета, че си се усъмнила за прозвъняванията покрай ремонта и за някаква злоупотреба. Изглежда вървят някакви недоразумения между вас, двупосочно е, той периодът е такъв, но ще се изясните.   

Това затъмнение е от полусянката на Земята и могат да се забележат предимно нюанси точно, леко намаляване на яркостта, оцветявания, сиви сенки върху диска на Луната, но не и онова характерно скриване. Затова не ви е направило впечатление.


 
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #94 -: Септември 17, 2016, 01:07:23 pm »
Досега телефонът не ми е давал повод да се усъмня, че се разваля. И точно в първия ден на ремонта да попадна в такава нелепа ситуация. Да ми се крещи в слушалката и да се изтъкват многократни позвънявания, а накрая да видя само едно-единствено кликане. Интересното е, че и на втория ден, и през следващите дни нямаше проблем с позвъняванията. Само в най-"горещия" ден, т.е. когато трябва да се стартира процесът. Не за друго, но много любопитно съвпадение. Не изключвам - в кръга на шегата - да е имало и "профилактично" поливане с леден душ от страна на моята приятелка, като ме знае каква съм инертна и трудно ставам рано сутрин. И най-обидното е, че накрая теб те гледат с недоверие и смятат, че ги лъжеш. Да не говорим за ситуации, когато "лъжецът вика - дръжте лъжеца!". И се получава така, че за да ти повярва някой, трябва да излъжеш. Искрен и прям ако си - или ще те мислят за лъжец, или за луд. Като изрично подчертавам, че не става въпрос за по-деликатни неща, които не би било разумно/коректно да се разгласяват или да се заявяват в прав текст.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #95 -: Септември 17, 2016, 04:41:12 pm »
Ами тогава ги изблъфирай и ти, Лили. Примерно им кажи, че телефонът ти е повреден или си пипнала някоя настройка без да искаш и сега апаратът не може да запазва информация за пропуснатите повиквания.

Аз не успях да видя затъмнена Луна. Само в горния ляв ъгъл съвсем лекичка сянка. Уж в пика на затъмнението гледах...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #96 -: Септември 17, 2016, 05:07:46 pm »
Мира, не ми е в стила и принципите да блъфирам с близки приятели, особено с истински близките. И колега/колежка да е, пак не прибягвам до такива хитри номерца. Затова хората обичат да хитруват на моя гръб, докато номерът минава.

Значи все пак е имало сянка, не е моя халюцинация.  ;D

Покрай това ЛЗ на моя близка приятелка голям бръмбар ѝ влезе в главата и още я хапе. Не вярвах, че такова нещо може да се измъти в мозъка ѝ. Но вече ще имам едно наум. Колкото са ти по-чисти намеренията, толкова повече ще те подозират хора, които в живота си не винаги са са водели от тях. Факт!
« Последна редакция: Септември 20, 2016, 10:43:12 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Лунно Затъмнение 16 септ. 2016г.
« Отговор #97 -: Септември 27, 2016, 07:03:44 pm »
Лунното затъмнение затваря/приключва "дразнещото" действие на квадратурата Сатурн-Нептун. Който разбрал, разбрал, какво  наистина може и какво си фантазира,  че го може ?!?  Като се отдалечи Сатурн на 2-3 * от Нептун, неудовлетворението натрупано в периода( ноември 2015- септември 2016г) , докато принципите на двете планети се съпротивляваха един на друг, е редно да се задейства така че, да действаме и да решаваме един по един конфликти и недоразумения в съответните области. Меркурий  в Дева ще помогне в тази ситуация, когато обърне хода си, с "намерената' информация от ретро фазата си, компенсирайки "научната фантастика " по Сатурн Стрелец- ретро Нептун Риби . И Стрелец, и Риби, не обичат да бъдат ограничени, а досега бяха впримчени в квадратурата Сатурн-Нептун. Затъмнението в Риби може да даде объркване, дали човек да отстъпи пред някакви си свои надежди и мечтания и да запретни ръкави  да осъществява  "видимото" и "правилното"  или пък да зарежи постигнатото, заплануваното и да се събуди с нагласата, че утре нещо ще се случи неочаквано. Интересно време предстои за всички, които има(ме)т точки  7*-12* в подвижният кръст и са силно повлияни от темите по Сатурн- Нептун. Ако наистина лява квадратура на Сатурн е "по-лека" и не засяга лично намеренията ни, тогава би трябвало това затъмнение в Риби да е "пълноводно". А , Марс е в дясна квадратура към същото, нали- това ли ще е препъни камъчето ?  :)

Много интересно време за мен, наистина  - промени в работата най-вече (Луна 8*Дева 4 дом У2,3;Сатурн 12*Близнаци 12дом У8,9 ).Иначе затъмнението попада в 11 дом, квадрат Слънце и Венера в 1 дом ; тригон с Марс 2 дом  ::)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Пълнолуние и ЛЗ 16 септ. 2016г.
« Отговор #98 -: Септември 30, 2016, 07:35:48 pm »
В 8дом, образува квадратура с Уран-У7  и Марс-У9.  :017:

Приключих с длъжността касиер в класа на Симеон.
Другото много по-важно e, че увеличихме вноската по кредита, който имаме и така намалихме и годините, за които ще го изплащаме.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."