Автор Тема: Пълнолуние 16 октомври 2016г.  (Прочетена 12659 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 16 октомври 2016г.
« Отговор #15 -: Октомври 14, 2016, 11:23:25 pm »
При мен е в 8д, не аспектира нищо
преди малко разбрах от некролог пред входа, че комшията, през етаж над мен, вчера е починал на 57г. - как и от какво не знам все още, преди две вечери се засякох пред блока с него и се поздравихме машинално, да почива в мир!

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Пълнолуние 16 октомври 2016г.
« Отговор #16 -: Октомври 15, 2016, 07:46:36 am »
В 9дом, съвпад Венера, тригон АЦ и тригон Уран.

Аз си пуснах неплатен, че ми писна от всичко и всички.  :lol_hitting:
И вероятно ще оставя още един изпит за поправителната сесия.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Пълнолуние 16 октомври 2016г.
« Отговор #17 -: Октомври 16, 2016, 03:41:01 am »
Събудих се гладна в двустранно направление пък то пълнолунието било след 3 часа ву Венерата ми Ще ходим с Невидимия да хапнем и пак лягаме Брей откога нямах събития по пълнолуне Ех пак забравих да изкарам камъните утре вечер вече е намаляваща луната нали  :017:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Пълнолуние 16 октомври 2016г.
« Отговор #18 -: Октомври 16, 2016, 09:43:43 am »
Събудих се гладна в двустранно направление пък то пълнолунието било след 3 часа ву Венерата ми Ще ходим с Невидимия да хапнем и пак лягаме Брей откога нямах събития по пълнолуне Ех пак забравих да изкарам камъните утре вечер вече е намаляваща луната нали  :017:

Като видях пост по това никое време реших, че си дебнала пълнолунието до секундата.  :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пълнолуние 16 октомври 2016г.
« Отговор #19 -: Октомври 16, 2016, 12:02:41 pm »
Събудих се гладна в двустранно направление пък то пълнолунието било след 3 часа ву Венерата ми Ще ходим с Невидимия да хапнем и пак лягаме

Бека, вчера разбрах, че земетресение е имало във Варненско малко след 11 сутринта, а съм го проспала. Ни земетресение може да ме събуди, ни зовът на хладилника в нощта.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Пълнолуние 16 октомври 2016г.
« Отговор #20 -: Октомври 16, 2016, 01:41:10 pm »
Пълнолунието съвпада точно с нат.У10 Юпитер във 2 дом  :) .
Очертава се смяна на раб. място и се надявам да е за добро.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пълнолуние 16 октомври 2016г.
« Отговор #21 -: Октомври 16, 2016, 01:45:36 pm »
При мен близо до възлите и Венера се пада. Вече се чудя по коя аналогия, извън обичайните любовни, може да се прояви.  ;D

Бека се утешава с Невидимия, а при мен е много тривиално, още не съм стигнала до високите енергийни нива.  :29:
« Последна редакция: Октомври 16, 2016, 01:59:01 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Пълнолуние 16 октомври 2016г.
« Отговор #22 -: Октомври 16, 2016, 01:55:48 pm »
Сега ще проследя, дали 4-гр орбис действа - лунацията е в 10 дом, евентуален квадрат с Луната, У1 в 7 дом.

Happy58

  • Гост
Re: Пълнолуние 16 октомври 2016г.
« Отговор #23 -: Октомври 16, 2016, 02:00:53 pm »
При мен близо до възлите и Венера се пада. Вече се чудя по коя аналогия, извън обичайните любовни, може да се прояви.  ;D

......................

................................
Аз съм от тия, дето чакат планината да дойде при Мохамед.  ;D

то си е ачик-ачик - няма какво да му се чудиш

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пълнолуние 16 октомври 2016г.
« Отговор #24 -: Октомври 16, 2016, 02:03:16 pm »
То е ясно, че във Варна никакви семинари по ведическа няма да ни огреят скоро. Единственият ентусиаст да преподава се премести да практикува в столицата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Пълнолуние 16 октомври 2016г.
« Отговор #25 -: Октомври 16, 2016, 03:15:31 pm »
Това пълнолуние ми е във втори дом и в опозиция със Сатурн у12, класически у1. В тригон с Нептун у2, а асц на пълнолунието върху слънцето ми у7.
Случиха ми се много хубави неща. Макар да ми беше крайно припряно. Но наред с хубавините, все има нещо да ми напомни, че не може всичко да е прекрасно.
Като ми се струпат няколко готини неща на един път, вземе та умре нещо - я някой котак, куче, приятел, роднина.
Сега ми е много криво, един от дългогодишните ми котаци си заминава, много неочаквано се влоши. Той си беше болен и знаех, че няма да изкара зимата. Но за часове болестта му страшно се разви.
Хем ми е радостно за хубавите неща, хем ми горчи на душичката.  :(
Такива неща... втородомни и осмодомни. Пусти осми дом, все едно винаги си иска своето, за да ми пусне малко щастийце.  :( :( :(
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Happy58

  • Гост
Re: Пълнолуние 16 октомври 2016г.
« Отговор #26 -: Октомври 16, 2016, 03:23:30 pm »
Емс, Плутон нали ти е У9 - освободил се е котьо - сега е на по-хубаво място. Ооопс, сори .... не съм разбрала правилно ... да ме прощава този там горе, че така се намесих ...

С този 12 дом и У в 8 - дали пък нямаш способността да материализираш това, което е в душата ти, в дълбокото .... опитай да ограничаваш неприятните мисли - не че е лесно .... просто си размишлявах по картата и проявлението.
« Последна редакция: Октомври 16, 2016, 03:33:03 pm от Happy58 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пълнолуние 16 октомври 2016г.
« Отговор #27 -: Октомври 16, 2016, 03:31:26 pm »
Сега ми е много криво, един от дългогодишните ми котаци си заминава, много неочаквано се влоши. Той си беше болен и знаех, че няма да изкара зимата. Но за часове болестта му страшно се разви.

 ???

Изпадам в ужас като си представя, че един ден предстои да го изживея с моите котки. Възприемам ги като малки човечета, палави джудженца.

Ема, ако котаракът агонизира и много го боли, помисли за обезболяване и евтаназия. Виждала съм как умира животно - домашен котарак, тогава още бях дете. И завинаги ми се запечата в съзнанието. Бяхме го пуснали да се разхожда навън и се натрови някъде. Лежеше и мяучеше на висок глас в продължение на няколко часа и се спомина.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Пълнолуние 16 октомври 2016г.
« Отговор #28 -: Октомври 16, 2016, 03:58:59 pm »
Ми той да се беше освободил. Щях някак по-лесно да преглътна. а той се мъчи. а аз това не мога да понасям. Идва ми да търся клиника за евтаназия по никое време. Но хич не съм убедена, че котьо ще издържи да го развозвам точно сега, съвсем ще го измъча. Оф... Сигурно по-лесно ще си направя сепуку. Отколкото да евтанизирам любимо животно.

Хепи, случвало ми се е много пъти да материализирам мисли. Не знам дали е пророчество, видение. Или материализиране. Но в този случай не очаквах такъв развой, да не кажа, че така се бях отдала на сладост от живота, че ме тресна ситуацията като с чук.
Ще се справя. Но ми докривя някак... Поне другите ми животни са много мили с писанчо. Стоят му на свиждане пред колибката - кучета и котки. Усещат и те.

На моето седмодомие пълнолунието му е в съвпад със светилата в 6 дом. Управители на 9 и 10 дом. И също имаше своите успехи и радости. Но ето на... в 6 дом.
Писан ми е последен кот от котилото на моята най-любима шантава и първа котка, с която се завъдих тук преди 8 години. Беше много дива овенка и любимка на всички. Най-дивата котка. Явно майка му си го иска и него. А мен трябва да научи да пускам нещата да си идват и отиват. Дълго се борех с болестта му, упорито. Може би агонията му удължих от някакъв егоизъм - да си имам нещичко от писаната, която загубих.

Ще се оправя и няма да мрънкам повече. Но ми докривя. Заради това ми е така на сърце ситуацията. Има си история.


А, Лили, мисля за евтаназия, но просто сърце не ми дава. Проверявам го минута по минута. тъкмо реша, че вече е на дъх живот, а после вземе, че се понадигне. Много ми е трудно такова решение, ще ме гложди до последния ми дъх дали не съм прибързала и съм му отнела живота неправомерно. Такива неща, психологически.

За друго може да имам психика, но за такова решение съм слаба и не мога. И ще умра от ужас да не вземе да издъхне в колата ми. Вместо да си е в удобното и топло легълце и къщичка. При своите приятелчета.
Седмодомието предложи да го закара при някой ветеринар на приятелски начала. Но и това не мога да приема за вариант.

Знам, че е несравнимо. Но и майка ми като умираше, имаше някакви минимални варианти да се намери начин да почине в специализирано заведение, което се грижи за подобни казуси и облекчава семейството от този товар. Е, аз нямам психика за такива неща. Ще стискам зъби и ще държа ръката/лапата на умиращо любимо същество, но не мога да живея с идеята, че съм го изоставила в този преломен момент. дълг ли е, какво е - не знам. Но няма да си простя да търся на хляба мекото и да бягам като пикла, защото някоя ситуация е трудна.


Лили, аз и друг път съм виждала умиращ мой кот. Някои са благородни. И се скриват да не ги гледаш. Любимата ми писана се беше скрила, търсих я цял ден и знаех, че е умряла. Беше легнала в една туфа с цветя по права линия срещу прозореца на спалнята ми. а аз обиколих целия двор и квартал, не очаквах да е толкова близо. Дори тогава е гледкала към мен.

Много осмодомно и драматично стана. Простете.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пълнолуние 16 октомври 2016г.
« Отговор #29 -: Октомври 16, 2016, 04:03:20 pm »
При мен миналата година едва не се стигна до фатален край, но реагирах бързо и успяхме да решим проблема.

В началото на 2014 г. се наложи да подаря двама мои котараци, по-възрастният от тях /9-годишен/ се спомина само след 3 месеца при новите стопани. А при мен не даваше никакви сигнали за проблем. Тогава само "дистанционно" ме заболя, но ако бях видяла неговата агония, щях да се травмирам много. Между другото и със смъртта на мама беше така, почина в интензивното и ми беше "спестена" цялата агония.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui