Автор Тема: Атмакарака  (Прочетена 8872 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Атмакарака
« Отговор #15 -: Октомври 15, 2016, 01:39:15 pm »
http://www.lunarium.co.uk/articles/atmakaraka.jsp - има и калкулатор
По този калкулатор излиза Юпитер.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Атмакарака
« Отговор #16 -: Октомври 15, 2016, 01:45:50 pm »
По този калкулатор излиза Юпитер.

И според Джаганатха Хора си с АК Юпитер и АмК Венера, Варнанда Лагна във Водолей.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Атмакарака
« Отговор #17 -: Октомври 15, 2016, 01:47:09 pm »
Въобще не ги разбирам тия индийски неща, но ми беше интересно (а и винаги ми е, когато има някакъв калкулатор, заради самата игра).  :012:

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Атмакарака
« Отговор #18 -: Октомври 15, 2016, 01:58:16 pm »
Да, припознавам се в тази АК.
Имам вътрешното усещане, че ако помагам на хората, и това е дейността ми, ще се чувствам удовлетворена.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Атмакарака
« Отговор #19 -: Октомври 15, 2016, 02:10:34 pm »
Моят път е свързан със служене на други хора, само така мога да постигна някакъв успех и лична удовлетвореност. АК е екзалтирала ретро Венера, намира се в 6 дом заедно със Слънцето и Меркурий. В 10 дом също имам ретроградна планета /Сатурн/, която предполага такава позиция в живота. Венера и Сатурн са планетите с най-бавна скорост в моята карта, като и двете са ретроградни Когато си разгледах картата по ведическа система, ми стана ясен смисълът на всички досегашни кариерни несполуки, те просто са били "невидимата ръка", която ме е водила към осъзнаване на мисията, целта на това прераждане. Изключително добре се справям в професии, които са свързани с обслужване, помощ, подкрепа, съветване - там "светя" и съм забелязвана, оценявана. За сметка на това показателите за публичност, /само/изтъкване, видимост и светски успехи куцат. На мен ми е дадено да светя сред хора с проблеми, несгоди, имащи нужда от адекватна помощ и съвет. Нямам амбиции да светя в обществото. Имала съм периоди, през които съм била обзета от светски амбиции, и колкото повече съм драпала нагоре, към реализация в социума или някоя корпоративна структура, толкова повече удари под кръста съм получавала в лицето на обкръжението. Но така също трупаш опитност и в дълбочина опознаваш човешката природа, което е изключително ценен дар.

Не е никак излишно да си знаеш истинската мисия в живота, спестяваш си доста главоблъсканици. Друг е въпросът, че повечето хора много трудно го приемат, особено когато не е свързано с техните най-силни амбиции и желания. Понякога предполага точно обратното на това, към което неистово драпаш, но поне ти става ясно защо се появяват повтарящи се ситуации и все нацелваш греда. За егото обаче действа като бръснач, доста болезнено изживяване.  :)



« Последна редакция: Октомври 15, 2016, 02:17:28 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Атмакарака
« Отговор #20 -: Октомври 15, 2016, 02:28:02 pm »
А Парашара Лайт имаш ли? Пробвай и с нея. Аз я изтеглих, но не успях да инсталирам, не ми се получава. Може пък там изчисленията да се правят по-точно.

Досега не съм изследвала тая лагна - тя е за много фин анализ, такива рядко правя, пък и трябва да си сигурен, че всичко е изчислено точно, иначе рискуваш да сгрешиш в интерпретацията. А освен това далеч не е първостепенен фактор при прочита на наталната карта, ако искаме да видим какви са предпоставките за професия и социално положение.


Хм. В PL ми показва,че е във Везни, дори и да си мръдна часа леко назад знакът си остава същия.
Изключително разнопосочни изчисления.

p.s Опитай се да стартираш инсталатора под compatibility mode - WindowsXP SP2.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Атмакарака
« Отговор #21 -: Октомври 15, 2016, 02:31:33 pm »
Значи не можем да се доверяваме изцяло на ВЛ. Една грешка в изчисленията може да обърка всичко. Освен това е второстепенен фактор.

С лаптопа не ми се правят експерименти, а и нищо не разбирам от настройки. Мен и Джаганатха ме устройва напълно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Атмакарака
« Отговор #22 -: Октомври 15, 2016, 06:59:07 pm »
Калкулаторът нещо не е читав. Нигме, при теб АК е Луна.

Има нещо вярно, хората с АК ми импонират, но и в част от останалите се виждам, най-вече Сатурн и Луна. Гледах сега, че в навамша Венера и Сатурн съвпадат, а Луната е в тригон спрямо тях, но какво следва от това… И друго, което ме зачуди, Кету влиза ли в сметките за атма/аматя карака? Все пак градусите им с Раху са едни и същи.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Атмакарака
« Отговор #23 -: Октомври 15, 2016, 07:03:40 pm »
Кету не влиза в сметките, той е мокша карака, т.е. освобождаване от оковите на материята.

В Джйотиш аспектът тригон е възможен само от Юпитер. Някои автори добавят Раху и Кету, но според други се отчитат само съвпади с тях.

Има някакви йоги по трикона домове, но аспекта тригон в познатата ни форма го няма.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Атмакарака
« Отговор #24 -: Октомври 15, 2016, 07:14:10 pm »
Е, знаков тригон, т.е. евентуално йога, не аспект. Така и не запомних по индийски кой кого как аспектира и в каква посока.

Аха, значи затова отсвирихме Кету. Мерси.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Атмакарака
« Отговор #25 -: Октомври 15, 2016, 07:18:35 pm »
По тригона има само специфични йоги, но те трябва да се знаят. Иначе като аспект го има само от страна на Юпитер. Говорим за граха дрищи, т.е. планетни аспекти. Има и раши дрищи - знакови аспекти, но там също няма тригони.

При мен има някаква йога, аналогична на големия воден тригон в западната карта, но не знам как точно се нарича. Раху в Лагна - Марс в 5 дом - Луна в 9 дом, т.е. между планети в трикона домове. При това Луната и Марс са в накшатри, управлявани от Раху. В зап. карта - между Луна, Марс и Уран. Дава ми голяма духовна енергия и съответно издръжливост, устойчивост срещу проблеми и катаклизми. Имам и прояви на импулсивност, забързва реакциите.
« Последна редакция: Октомври 15, 2016, 07:22:57 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Атмакарака
« Отговор #26 -: Октомври 16, 2016, 01:11:38 am »
Ема, ти си с много силна карта, баш за видимост, за по-изразена и интересна съдба. Ведическата ти карта изглежда по-силна и благоприятна от западната. Лагна в Козирог и екзалтирал Лагнеш /Сатурн/ в 10 дом от Лагна, тронова Луна в 7 дом - получава аспект от Сатурн. Всъщност имаш Юпитер/Сатурн в 10 дом, това е Брахма йога /дава знания, разбиране/. При дневно раждане Юпитер и Сатурн в кулминация са в силна позиция, предпоставки за добро социално положение, успехи. Тронова Луна в 7 дом, в благоприятна накшатра /макар и сатурнова/ - силна свързаност/симбиоза с другите - и на емоционално ниво, и като линия на съдбата. В 8 дом нямаш нищо. Слънцето, Венера и Меркурий са в Дева и в 9 дом, това е много благоприятна позиция. Меркурий е най-силно изявен - в собствен знак и стационарен. Венера е в по-слаба позиция, но заради троновата позиция на Меркурий има йога да смекчаване на дебилитация. И двете обаче са в лъчите на Слънцето и не съм сигурна дали са видими или невидими. Венера е доста по-близо, може да е невидима. Пък Меркурий по принцип рядко е видим, ако е в лъчите на Слънцето. Но ако е видим и стационарен, при това в собствен знак по сидерал, това ще го направи много изявен. То си личи, де. Имаш и Марс в собствен знак, разположен в 11 дом - там малефиците не вредят чак толкова. Раху е в 6 дом, там си работи по предназначение, ако трябва да се действа при по-трудни обстоятелства. Ако трябва да обобщим - 3 тронови и 1 екзалтирала планета, все по силни места - 7, 9, 10, 11 дом. Затова в живота ти има по-изразен драматизъм, като във фуния те засмуква, просто имаш всички предпоставки за по-динамичен и ярък живот. Няма предпоставки за инерция и по-монотонно протичане на живота при теб.

Но това е само по раши картата, а от силата на навамша зависи доколко всичко това ще бъде изявено и на какво ниво. За оптимални резултати е нужна силна навамша, тя може да смекчи и неблагоприятна раши карта. И обратното важи, при силно раши и слаба навамша - човек не успява да реализира голяма част от потенциала си, води по-посредствен живот или просто няма по-значими задачи в тази инкарнация.

Аз съм с неблагоприятно раши и силна навамша - кофти обстоятелства в живота, слаби перспективи, но силен духовен заряд, житейски път с мисия.

Лили, благодаря за този анализ.  :08: :38:
Ведическата така и не ми влезе подкожно. но написаното от теб осъзнавам и разбирам. Да, на мен ми се е налагало да бъда видима. Така са се стичали обстоятелствата.
Днес ръчнах телефонно и препрочитах няколко пъти написаното от теб. Нямах търпение да се прибера и да спиша две думи, а сега ме е срам да благодаря, за да не изглежда от любезност.  :85: Но ми беше много интересно и вълнуващо.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Атмакарака
« Отговор #27 -: Октомври 16, 2016, 09:03:56 am »
Любители  на Ведическата
Спамя ви :-*, за да не пропуснете 
http://astra.la/forum/index.php?topic=85.msg136746#new

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3357
Re: Атмакарака
« Отговор #28 -: Октомври 16, 2016, 09:35:17 am »
Временен пост, в астрото съм с атмакарака луна, а в линка с калкулатор на Сънрейнчето съм с атмакарака Раху?!? :-\ сега коя съм и аз не знам.
Най-опростенчески казано асцендентът ми е 26 40, а нодалната ос -25 34 градуса по западната система.

В кое астро има калкулатор за атмакарака?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Атмакарака
« Отговор #29 -: Октомври 16, 2016, 10:30:29 am »
Няма нужда от специален калкулатор. Строиш си сидерална карта и виждаш коя планета е в най-късен градус — това е атмакарака. №2 в класацията е аматякарака. За Раху вземаш (30 — знаков градус на Раху).