Автор Тема: за квадратурите с любов  (Прочетена 19816 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
за квадратурите с любов
« -: Ноември 12, 2016, 09:48:59 am »
http://forum.astrologics.ru/topic/245-kvadratura-planet-i-ego-prorabotka/

попаднах на нещо интересно,споделям го с Вас

цитирам:
"для проработки квадратуры учитываем внутреннюю структуру аспекта т.к. не все квадраты одинаковые по своей силе.
Мы берем четыре критерия афетики - обитель, изгнание, экзальтация и падение для каждой планеты и в каждом пункте расписываем, в каких знаках эти планеты имеют соответствующее достоинство или слабость. Причем учитываем и дневное, и ночное управление/изгнание. Далее определяем угловое расстояние в каждой паре знаков(см. ниже Рак-Лев=30 гр.) и планеты, управляющие этими знаками (см. ниже Луна-Солнце).

В итоге... Мы имеем 4 внутренних аспекта, которые характеризуют наш квадрат. В данном случае это четыре полусекстиля (30 гр.) Таким образом, квадрат Марс/Нептун изначально является конструктивным для проработки. Осталось лишь использовать его конструктивность и добиться необходимого положительного эффекта..

Пример Квадрат Марс/Нептун

Обитель – что сдерживать
Овен (Скорпион) – Рыбы (Стрелец) = 30 гр.
Производные:
Изгнание – чему учиться
Весы (Телец) – Дева (Близнецы)
Венера – Меркурий = 30 гр.
Экзальтация – что усиливать
Козерог – Водолей
Сатурн – Уран = 30 гр.
Падение – чего избегать
Рак – Лев
Луна - Солнце = 30 гр.

Суть проработки заключается в следующем.
Непосредственные проявления Марса и Нептуна мы стараемся СДЕРЖИВАТЬ. А также если у нас есть планеты в Овне и Рыбах (или Скорпионе и Стрельце при ночном рождении), то стараемся максимально контролировать и эти планеты, поскольку Марс и Нептун выступают их диспозиторами.
Чему мы должны НАУЧИТЬСЯ, чтобы проработать этот квадрат? Об этом скажут планеты в знаках изгнания (Весы/Дева или Телец/Близнецы), но в первую очередь мы должны (хотя бы!) освоить венерианский принцип вежливости (чтобы не раздражаться по Марсу) и меркурианский принцип логики (чтобы не путаться по Нептуну).
Что мы должны УСИЛИТЬ, что доводить до совершенства? Планеты в знаках экзальтации Марса и Нептуна (в Козероге и Водолее), но в первую очередь наш Сатурн (отрабатывать дисциплину Марса) и Уран (оформлять наш нептунианский хаос в нечто вразумительное, ясно формулировать мысль).

Проявлений каких планет и знаков следует ИЗБЕГАТЬ? Соответствующих падению Марса и Нептуна. Рака и Льва - Луны и Солнца. Луна будет впадать в истерики и мешать проработке Сатурна, а Солнце будет противиться любым внезапным переменам. А без этого Уран не проработаешь.
Поскольку между знаками во всех четырех пунктах стоит полусекстиль, данный квадрат прорабатывается без особого напряжения.

Еще пример:

квадрате Сатурн – Марс

Обитель - что сдерживать
Козерог (Водолей-ночное) – Овен (Скорпион-ночное) = 90 (90) гр.
Производные:
Изгнание - чему учиться
Рак (Лев-ночное) – Весы (Телец-ночное)
Луна 90 Венера
Солнце 90 Венера
Экзальтация - что усиливать
Весы – Козерог
Венера 90 Сатурн
Падение – чего избегать
Овен – Рак
Марс 90 Луна

Здесь, все внутренние аспекты квадрата сами являются напряженными, и поэтому куда ни кинь - везде клин.
Поэтому в данном случае нужно начинать с проработки по экзальтации, избегая падения и попутно осваивая изгнание. Проработанная экзальтация, кстати, чаще всего похлеще обители будет. Но здесь ситуация осложняется тем, что осваивая знак Рака мы используем знак падения, что нежелательно. А усиливая знак Козерога по экзальтации, мы не сможем сдерживать его по обители. И в этом-то вся загвоздка. Значит, остаются только Весы. Работаем над планетами в знаке Весов и над Венерой, заодно осваивая ее принцип по изгнанию. Этот квадрат - очень жесткий, в отличие от предыдущего. И действовать здесь нужно очень осторожно.

квадрате луна - плутон

Обитель - что сдерживать
Рак - Скорпион (Овен-ночное)- 120 гр.(90*)
Изгнание - чему учиться
Козерог - Телец (Весы-ночное)- 120*(90*)
Сатурн -Венера
Уран -Венера
Экзальтация - что усиливать
Телец - Лев- 90*
Венера-Солнце
Падение – чего избегать
Скорпион - Водолей- 90*
Плутон-Уран

1.Теперь, надо определить к какому кресту (кардинальному, фиксированному или мутабельному) ваша квадратура относится и стихию знаков, где стоят эти планеты.

2. Далее, какие дома затрагивает квадратура, т.е. какая тема будет актуальна.

3. Определим также сходящийся этот аспект или расходящийся.Сходящийся аспект отнимает много энергии, человек должен активно проявлять себя. Расходящийся - расхолаживают человека, осознание происходит позже действия.

4. Определим, какая планета в этой связке сильнее. Т.е. если Луна - то преобладают эмоции, при Плутоне- давление.

5. Определим левый это аспект или правый. Это даст нам понять, кто влияет на ситуацию. Человек на нее(правый аспект) или ситуация заставляет человека менять свою позицию (левый аспект).

квадрате Солнце-Луна.


Солнце в Раке в 8 доме. Луна в Овне на куспиде 4дома

Обитель-что сдерживать
Лев-Рак
Изгнание-чему учиться
Водолей-Козерог
Экзальтация-что усиливать
Овен-Телец
Падение-чего избегать
Весы-Скорпион
Кардинальный крест : квадратура быстродействующая, правый квадрат (по моему определению :lol:). Он зиждется на материальных, земных проблемах.  То есть огненные эмоции будут проявляться на уровне быта, ситуативно, а в решении более глобальных проблем я буду подтормаживать (шаг вперед, два шага назад).  Если данную информацию рассматривать относительно домов, то как раз таки перепалки будут с родителями, родственниками, по квартирным вопросам, например. А вот решительности мне будет не хватать в возможностях переменить жизнь, в финансовых вопросах. И вообще все конфликты очень глубоко отражаются на психике (самоедство). 
Сходящийся аспект, а это значит он  отнимает много энергии, человек должен активно проявлять себя.
Таким образом нужно быть более эмоционально сдержанной, устойчивой, не воспринимать всё так близко к сердцу. Быть более Тельцовой что ли :D  в плане эмоций. А вот в действиях наоборот быть напористой, сконцентрированной, не перегорать, идти до конца в своих намерениях, перестать всё взвешивать и без конца анализировать.

квадрате луна - сатурн

Обитель - что сдерживать
Рак -Козерог (Водолей -ночное)
Изгнание - чему учиться
Козерог - Рак(Лев-ночное)
Сатурн-луна
сатурн-солнце
Экзальтация - что усиливать
Телец -Весы
венера
Падение – чего избегать
Скорпион-овен
плутон-марс
"

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #1 -: Ноември 12, 2016, 10:49:40 am »
А що го пускаш на руски, аз като знам английски да не би да пускам теми на английски?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #2 -: Ноември 12, 2016, 11:51:37 am »
Вероятно защото се предполага, че повечето се оправят и с двата езика - руски и английски.

А аз мога да ви пускам материали на немски, но надали ще са от полза. Навремето си правих труда да ги превеждам, но времената и нравите доста са се променили, не си струват усилията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #3 -: Ноември 12, 2016, 06:48:44 pm »
С мен са се заяждали, че съм им го превела, но при копиране на готовия превод от нотпада редовете са се разместили. Тогава имах неблагоразумието да влагам много време, енергия и лични ресурси за развитието на разни форуми и да ги обогатявам с материали.

---
Стар, благодарение на теб научих нова бг дума - "абдал". Специално погледнах в тълковния речник какво означава. Днес се обогатих интелектуално. ;D
« Последна редакция: Ноември 12, 2016, 11:42:15 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #4 -: Ноември 12, 2016, 07:03:50 pm »
Предпочитам някой да ми смели замисъла на твърдението, идеята за квадратурите, пък аз да си го поумувам, има ли резон кво, що.. Става въпрос за взаимни рецепции по екзалтация, а планетите в квадрат, май?  Е и Каквото и да казват изглежда логично но нищо особено май  :017: Ще чакам по-опитните какички да кажат пък ще видя иначе с гугъл транслейт и българския не можах да позная Дет се вика по-скоро на Ренито ще й разбера мисъл отколкото на гугъла  :D

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #5 -: Ноември 12, 2016, 07:08:31 pm »
Който е навит да го преведе  :19: Абдал някой  :D
Аз съм имала случай да се заяждат, че превеждам и да ми търсят маана.  :57:
Направи добро и изяж л...о.   ;)

Аз бих го превела, ама щом ще се озова в графа "абдал", ще се въздържа  ;D
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #6 -: Ноември 12, 2016, 07:50:15 pm »
Ако не си някое "авторитетно" име, никой няма да те чуе или ще се правят на глухи, или яростно ще отричат. Дори ако споделяш дългогодишен опит и много ценни наблюдения от практиката. А в един момент може да ти вдигне назидателен пръст и някой, когото си въвеждал в основите, ако изведнъж се почувства достатъчно знаещ или пък по-можещ от тебе.  :57: Това не важи само за виртуалното пространство, наблюдавам го и по разни сбирки на живо. В един момент просто осъзнаваш, че няма смисъл да споделяш, всеки има свой път да извървява и сам трябва да открие бисерите, които ще са му от полза.

Вчера една уважавана и опитна астроложка сподели, че вече не иска да има ученици и не преподава... защото хората са станали много неблагодарни. Тя е авторитетно име за разлика от мен и може да си позволи такова изказване, без да бъде замервана с камъни.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #7 -: Ноември 12, 2016, 11:31:08 pm »

попаднах на нещо интересно,споделям го с Вас


За отработване на квадратурата се взема под внимание вътрешната структура на аспекта, тъй като не всички квадрати са еднакви по своята сила.
Вземаме четири критерия за афетика - домицил, заточение, екзалтация и падение за всяка планета, и по всяка точка посочваме в кои знаци тези планети имат съответното есенциално достойнство или слабост. При това вземаме предвид и дневно, и нощно управление/заточение. По-нататък определяме ъгловото разстояние във всяка двойка знаци (вж. по-долу Рак-Лъв=30 гр.) и планетите, които са управители на тези знаци (вж. по-долу Луна-Слънце).

И в крайна сметка получаваме 4 вътрешни аспекта, които характеризират нашата квадратура. В конкретния случай това са четири полусекстила (30 гр.). По такъв начин квадратът Марс-Нептун изначално е конструктивен за отработване. Остава само да използваме неговата конструктивност и да постигнем необходимия положителен ефект.

Пример:

Квадрат Марс - Нептун

Домицил – какво да се потиска
Овен (Скорпион) – Риби (Стрелец) = 30 гр.
Производни:
Заточение – какво да се учи
Везни (Телец) – Дева (Близнаци)
Венера – Меркурий = 30 гр.
Екзалтация – какво да се подсилва
Козирог – Водолей
Сатурн – Уран = 30 гр.
Падение – какво да се избягва
Рак – Лъв
Луна - Слънце = 30 гр.

Същността на отработването е в следното:
Ние се стараем да потискаме пряката изява на Марс и Нептун. А също така, ако имаме планети в Овен и Риби (или Скорпион и Стрелец при нощно раждане), тогава се стараем максимално да контролираме и тези планети, тъй като Марс и Нептун се явяват техни диспозитори.
На какво следва да се научим за отработване на този квадрат? Това ще посочат планетите, разположени в знаците на заточение (Везни/Дева или Телец/Близнаци), но на първо място трябва (най-малкото!) да усвоим венерианския принцип на вежливостта (за да не се дразним по Марс) и меркурианския принцип на логиката (за да не се объркаме по Нептун).
Какво да се подсили, какво да се доведе до съвършенство? Планетите в знаците на екзалтация на Марс и Нептун (в Козирог и Водолей), но на първо място нашият Сатурн (да се отработва дисциплината по Марс) и Уран (да се преобразува нептуновият хаос в нещо рационално, ясно да се формулира мисълта).

Изяви на кои планети и знаци следва да се избягват? На онези, които съответстват на падението на Марс и Нептун. Рак и Лъв - Луната и Слънцето. Луната ще изпада в истерии и ще пречи да се отработва Сатурн, а Слънцето ще се противопоставя на каквито и да било внезапни промени. Пък без това Уран не може да се отработи.
И тъй като между знаците по четирите точки се образува полусекстил, тази квадратура се отработва без особено напрежение.

Още един пример:

Квадрат Сатурн – Марс

Домицил – какво да се потиска
Козирог (Водолей-нощно) – Овен (Скорпион-нощно) = 90 (90) гр.
Производни:
Заточение – какво да се учи
Рак (Лъв-нощно) – Везни (Телец-нощно)
Луна 90 Венера
Слънце 90 Венера
Екзалтация – какво да се подсилва
Везни – Козирог
Венера 90 Сатурн
Падение – какво да се избягва
Овен – Рак
Марс 90 Луна

Тук всички вътрешни аспекти на квадратурата в същността си са напрегнати и затова каквото и да отработваме, навсякъде ще срещаме съпротива.
Затова в конкретния случай трябва да се започне с отработване по екзалтация, като се избягва падението и успоредно с това се усвояват енергиите на заточението. Освен това, отработената екзалтация в повечето случаи става по-силна от домицила. Но тук ситуацията се усложнява поради това, че чрез усвояване на енергиите на знака Рак ние използваме знака на падение, което е нежелателно. А при подсилване на знака Козирог по екзалтация ние няма да можем да го потискаме по домицил. Именно в това е проблемът. Следователно остават само Везните. Работим по планетите в знака Везни и по Венера, като наред с това усвояваме нейния принцип по заточение. Тази квадратура е много трудна за разлика от предходната. И тук трябва да се действа много внимателно.

Квадрат Луна - Плутон

Домицил – какво да се потиска
Рак - Скорпион (Овен-нощно) - 120 гр.(90*)
Заточение – какво да се учи
Козирог - Телец (Везни-нощно) - 120*(90*)
Сатурн -Венера
Уран -Венера
Екзалтация – какво да се подсилва
Телец - Лъв- 90*
Венера-Слънце
Падение – какво да се избягва
Скорпион - Водолей- 90*
Плутон-Уран

1. И сега трябва да се определи към кой кръст (кардинален, фиксиран или мутабелен) се отнася вашата квадратура и знаковата стихия, в която се намират тези планети.

2. По-нататък - кои домове са засегнати от квадратурата, т.е. каква тема ще е актуална.

3. Определяме също така дали този аспект е апликиращ или сепариращ. Апликиращият аспект отнема много енергия, човек трябва активно да се изявява. Сепариращият охлажда ентусиазма, осъзнаването изостава от действието.

4. Определяме коя планета в тази връзка е по-силна. Тоест ако това е Луната, тогава доминират емоциите, при Плутон - потискането.

5. Определяме дали аспектът е ляв или десен. Това показва кой влияе върху ситуацията. Индивидът влияе върху ситуацията (десен аспект) или ситуацията го заставя да промени своята позиция (ляв аспект).

Квадрат Слънце - Луна


Слънце в Рак в 8 дом, Луна в Овен на куспидата на 4 дом

Домицил – какво да се потиска
Лъв-Рак
Заточение – какво да се учи
Водолей-Козирог
Екзалтация – какво да се подсилва
Овен-Телец
Падение – какво да се избягва
Везни-Скорпион

Кардинален кръст: Квадратурата е бързо действаща, десен квадрат (според мен). Той се основава върху материални, земни проблеми. Огнени емоции ще се изявяват на битово ниво, ситуационно, а при решаване на по-глобални проблеми ще има леко зацикляне (една крачка напред, две назад).  Ако тази информация се разглежда съотнесена към домовете, това генерира разправии с родителите, роднини, по домашни дела. Но ще се усеща недостиг на решимост относно възможностите да се промени нещо в живота, във финансовите дела. И като цяло всички конфликти ще оставят много дълбок отпечатък върху психиката (самоизяждане). 
Ако аспектът е апликиращ, той ще отнема много енергия, тогава е необходимо да търсим активна самоизява. Тогава се препоръчва по-голяма сдържаност в емоционален план. Докато в действията човек да бъде напорист, съсредоточен, да не прегаря, да довежда своите намерения докрай, да престане всичко да претегля и анализира до безкрайност.

Квадрат Луна - Сатурн

Домицил – какво да се потиска
Рак-Козирог (Водолей-нощно)
Заточение – какво да се учи
Козирог – Рак (Лъв-нощно)
Сатурн-Луна
Сатурн-Слънце
Екзалтация – какво да се подсилва
Телец-Везни
Венера
Падение – какво да се избягва
Скорпион-Овен
Плутон-Марс

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #8 -: Ноември 12, 2016, 11:47:54 pm »
Браво, благодаря . :engel016: Брей малко е сложно за осмисляне .
« Последна редакция: Ноември 12, 2016, 11:56:54 pm от Ребека »

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #9 -: Ноември 13, 2016, 08:35:30 am »
Идеята е да се омекоти твърдия аспект посредством отслабване на замесени те планети и ако трябва компенсиране с противоположнте им качества. Тр

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #10 -: Ноември 13, 2016, 08:44:06 am »
Благодаря!

Това за квадратурата на светилата ми беше полезно тъй като съм с такава, но тук примерът е с планети в домицил, пък моите са перегрини. Би трябвало да има разлика или не?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #11 -: Ноември 13, 2016, 10:50:37 am »
Лили ,поклон за превода,макар ,че руският ми е втори наложителен  като матерен

та аз имам три карета,,засегнати 1-4 дом - аз-семейството,
в подвижен кръст-действията по карето зависят от други хора

1.Слънце-каре -Марс
апликиращ,подвижен кръст,лява,ситуации ме заставят да промяням св.позиции,
подвижна,лява е земна- аз съм със асц. дева

Домицил – какво да се потиска
Лъв-Овен/Скорпион- нощно-90 гр.

Заточение – какво да се учи
Водолей-Везни/Телец нощно/-значи от Телеца и Водолея  се уча-90 гр.

Екзалтация – какво да се подсилва
Овен-Козирог,90 гр
 сега разбирам защо имам марс на асц и пълен 1 дом-.и силен сатурн +меркурий У1,10 в козирог

Падение – какво да се избягва
Везни-Рак,90 гр.
ами трудно е да избягвам - майка ми беше  Везни,зет ми Везни с асц.Рак

90 гр.-Тук всички вътрешни аспекти на квадратурата в същността си са напрегнати и затова каквото и да отработвам, навсякъде ще срещам съпротива.
Затова в конкретния случай трябва да се започне с отработване по екзалтация, като се избягва падението и успоредно с това се усвояват енергиите на заточението. Освен това, отработената екзалтация в повечето случаи става по-силна от домицила

2.Слънце каре Уран,подвижен кръст

Домицил – какво да се потиска
Лъв-Водолей,180гр.

Заточение – какво да се учи
Водолей-Лъв-180 гр.

Екзалтация – какво да се подсилва
Овен-Скорпион

Падение – какво да се избягва
Везни-Телец 120 гр.

3.Слънце каре Плутон

Домицил – какво да се потиска
Лъв-Скорпион

Заточение – какво да се учи
Водолей-Телец/Везни нощно

Екзалтация – какво да се подсилва
Овен-Лъв

Падение – какво да се избягва
Везни-Водолей

май като имаш стелиум в квадратури нещата яко се оплитат кой бутони на натискаш и кой да отпускаш
продължавам да осмислям написаното,дано не бъркам някъде





« Последна редакция: Ноември 13, 2016, 11:27:34 am от strelicka »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #12 -: Ноември 13, 2016, 11:03:27 am »
Важно знать, является ли квадратура кардинальной, фиксированной или мутабельной.

У кардинальных квадратур действие быстрое,
У фиксированных — медленное и продуманное,
У мутабельных квадратур действие тоже мутабельное и в большой степени зависит от влияния других людей.


Квадрат в кардинальном кресте бывает двух видов: земной и водный.
Земной - это правый квадрат (когда более быстрая планета приближается к более медленной). Он зиждется на материальных, земных проблемах. И соответственно его по-земляному и прорабатывать надо.
Водный - это левый квадрат (более быстрая удаляется от более медленной). Здесь будет масса отрицательных эмоций.

Квадрат в фиксированном кресте.
Правый - воздушный (проблемы с речью, в контактах, оценках),
Левый - огненный (выброс негативной энергии).

В мутабельном кресте.
Правый - водный.
Левый - земной.

5. Определим левый это аспект или правый. Это даст нам понять, кто влияет на ситуацию. Человек на нее(правый десен аспект) или ситуация заставляет человека менять свою позицию (левый аспект). Как определить ЛЕВЫЙ и ПРАВЫЙ аспект.

Правый аспект  - это когда более быстрая планета приближается к более медленной. Например, Луна в Водолее в квадрате к Солнцу в Тельце.

Левый аспект - более быстрая планета удаляется от более медленной. Например, Луна в Раке в квадрате к Солнцу в Овне.

« Последна редакция: Ноември 13, 2016, 11:07:29 am от strelicka »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #13 -: Ноември 13, 2016, 11:48:20 am »
Малко ми е сложно това - да се отработва някой проблемен принцип в хороскопа чрез потискане, изтласкване. Обикновено всичко, което не ти стиска да изразиш, рано или късно го срещаш навън, в лицето на партньори, приятели или в някой колектив - на принципа на дуалността. А и не е като да не съм се нагледала на целенасочено и осъзнато отричане на очевидно проблемни аспекти в някой хороскоп. Човек трябва да бъде честен и откровен и със самия себе си, с лицемерие проблемите не се решават.

А иначе в статията се дават интересни идеи за съзнателна работа по някои по-проблематични квадратури в хороскопа. Но не чрез потискане се действа, а чрез балансиране, синхронизиране.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #14 -: Ноември 13, 2016, 12:22:51 pm »
Знам, че принципно стреличка е поставила материала, но използвам БГ-варианта от лила, за да е по-лесно.
Аз си имам само една квадратура и тя е тази долу - опитвам да анализирам ...

Стреличка, не се засягай от думите ми - описвам само проявленията при мен. Може би има някакъв малък процент истина, но като цяло не бих казала, че ще приема тези съвети - нищо, че ги търся с желание. :) Може пък при другите да си пасва повече ....

................................................

Пример:

Квадрат Марс - Нептун

Домицил – какво да се потиска
Овен (Скорпион) – Риби (Стрелец) = 30 гр.
Производни:
Заточение – какво да се учи
Везни (Телец) – Дева (Близнаци)
Венера – Меркурий = 30 гр.
Екзалтация – какво да се подсилва
Козирог – Водолей
Сатурн – Уран = 30 гр.
Падение – какво да се избягва
Рак – Лъв
Луна - Слънце = 30 гр.

Същността на отработването е в следното:
Ние се стараем да потискаме пряката изява на Марс и Нептун. А също така, ако имаме планети в Овен и Риби (или Скорпион и Стрелец при нощно раждане), тогава се стараем максимално да контролираме и тези планети, тъй като Марс и Нептун се явяват техни диспозитори. - на мен Нептун ми е в Скорпион ... какъв контрол .... то си е направо "по пързалката" - много съм добра в него, сокато не ме забута в дъното, та после се чуда как да излизам. А за пряка изява - не бих казала, дори напротив - това е нещото, при което съм постоянна - не с особен успех, но не го зарязвам след провал.

На какво следва да се научим за отработване на този квадрат? Това ще посочат планетите, разположени в знаците на заточение (Везни/Дева или Телец/Близнаци), но на първо място трябва (най-малкото!) да усвоим венерианския принцип на вежливостта (за да не се дразним по Марс) и меркурианския принцип на логиката (за да не се объркаме по Нептун). - от вежливост и логика съм се докарала до сегашното си състояние (това за отработването). Вече ще ги зарязвам май ....

Какво да се подсили, какво да се доведе до съвършенство? Планетите в знаците на екзалтация на Марс и Нептун (в Козирог и Водолей), но на първо място нашият Сатурн (да се отработва дисциплината по Марс) и Уран (да се преобразува нептуновият хаос в нещо рационално, ясно да се формулира мисълта) - не мога да преценя доколко ми е силна страна дисциплината - зависи за какво става дума. За Уран - до съвършенство - та мен чак ме боли от това желание за независимост ... не знам ...

Изяви на кои планети и знаци следва да се избягват? На онези, които съответстват на падението на Марс и Нептун. Рак и Лъв - Луната и Слънцето. Луната ще изпада в истерии и ще пречи да се отработва Сатурн, а Слънцето ще се противопоставя на каквито и да било внезапни промени. Пък без това Уран не може да се отработи. - И как точно Луната и Слънцето ще бъдат подтиснати .... освен това моето е във Везни - а нали уж трябваше там да настъпвам ....за Луната пък хептен е глупаво това (как ще избягаш от нея) - това тук хич не ми се връзва

И тъй като между знаците по четирите точки се образува полусекстил, тази квадратура се отработва без особено напрежение. - подарявам я на всеи, който пожелае - интересно автора какви квадратури има и как ги е отработил :)

...........................