Автор Тема: за квадратурите с любов  (Прочетена 21014 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #15 -: Ноември 13, 2016, 12:31:31 pm »
И понеже съм научена, че е редно, когато критикуваш (аз не че критикувам, но все пак не се съгласявам с тази теория, или по-скоро не виждам практическото й приложение при мен) нещо да имаш някакъв друг вариант за него, ще споделя, че виждам повече резултат от тази квадратура, когато започнах (неуверено) да прилагам и двете планети - не едната за сметка на другата. Засега се получава номера :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #16 -: Ноември 13, 2016, 12:37:54 pm »
Тази статия ми звучи малко като инструкция за употреба, но благодаря на Стреличка, че я сподели с нас. Полезно е да се обсъждат и алтернативни гледни точки, дори ако не ни импонират особено.

Видях някои верни неща за квадратурата между Овен и Рак, най-вече относно изявата ѝ в живота, на битово ниво. Но именно в резултат на потискане на спонтанни емоции и на душевните пориви съм се докарала до това положение сега. От друга страна, не мога да отрека, че в напечени и конфликтни ситуации най-много са ми помагали анализът и самодисциплината, да бъда по-сдържана и привидно дистанцирана, не толкова емоционална и приемаща. В личния живот обаче многото размисли не водят доникъде, така само си налагаш спирачки... А ония, дето тръгват през просото, се наслаждават на всеки миг. В един момент и те трябва да плащат сметката, но сякаш не се замислят откъде им е дошло и не си натоварват психиката с безкрайни анализи на хора, мотиви и ситуации.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #17 -: Ноември 13, 2016, 12:39:16 pm »
По-лоша квадратура от Венера-Сатурн няма. Аз само това мога да кажа по въпроса.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #18 -: Ноември 13, 2016, 12:45:34 pm »
При мен дясната квадратура на Марс и Юпитер /по сидерал/ мъти водата - отвътре ми идва да реагирам бурно и да се противопоставям на фалша, несправедливостта, лицемерието и престорените хора. И така губиш рейтинг, поради нежелание /привидно/ да се съгласяваш с нелицеприятни прояви и да играеш според конюнктурата. Нямам нужните аспекти за това.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #19 -: Ноември 13, 2016, 12:47:40 pm »
                А иначе в статията се дават интересни идеи за съзнателна работа по някои по-проблематични квадратури в хороскопа. Но не чрез потискане се действа, а чрез балансиране, синхронизиране.                                                           

 Ами това си е вид астропсихология, която въпреки многото дъръбъра мъдрост, пропуска наистина индивидуалният огън, пък и едно време духът на времето е бил друг, нормите морала, ценостите -други. Дори по едно и също историческо време на различните територии са други -тъй че вид астро" психология" без особено практически успешен изглед. Средновековната жена или вещица не е в същият емоционален комфорт или дискомфорт като съвремeнна курва-метреса примерно. Аборигeнът го боли топчето от студ, а английския аристократ от вид сифилис примерно ,вследствие морален разпад. Значи винаги е имало дъръ бъра локуми и това че някои са писани преди 200 2000 години не означава, че са вярни и практически полезни-жалко ама факт. Отказвам да ги приема за авторитети само щото са пукнали отдавна-айде амин амин :012:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #20 -: Ноември 13, 2016, 12:47:57 pm »
Мисля, че домовете в които е квадратурата също са важни. Моята е 8-5ти дом, както четох в една книга - "за да създавам трябва да руша". Ама при мен не се получава така, по-скоро дори и да създам нещо го унищожавам.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #21 -: Ноември 13, 2016, 12:51:55 pm »
Кой го е писал това-отдавна ли е умрял или е съвременен руски апокалиптик То не е лошо просто е мътене не живораждане

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #22 -: Ноември 13, 2016, 12:55:52 pm »
Кой го е писал това-отдавна ли е умрял или е съвременен руски апокалиптик

Някой съвременен апокалиптик ще да е, цялата им астрология е такава.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #23 -: Ноември 13, 2016, 12:57:32 pm »
Мисля, че домовете в които е квадратурата също са важни. Моята е 8-5ти дом, както четох в една книга - "за да създавам трябва да руша". Ама при мен не се получава така, по-скоро дори и да създам нещо го унищожавам.

Тери, ще позволиш ли малко да се пробвам :) - и аз исках да кажа, че домовете са много важни, но после се отказах ... :)

Моята е 2-5 дом - ето колко по-различно е :). Предполагам, че при теб е важно да намериш начин, когато се обвързваш (8) да не забравяш, че можеш и сама да създадеш нещо, да се реализираш, демек, да не се отдаваш чак пък на 100%. А когато тръгваш да твориш, да се реализираш, да светиш, да знаеш, че ще имаш нужда и от обвързване ..... това така, грубо скицирано :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #24 -: Ноември 13, 2016, 01:08:35 pm »
Много си права, Хепи. Поне синастрично съм си научила урока да не се обвързвам с хора, чиито планети правят с моята квадратура тао квадратура.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #25 -: Ноември 13, 2016, 01:14:00 pm »
Идеята е да се омекоти твърдия аспект посредством отслабване на замесени те планети и ако трябва компенсиране с противоположнте им качества.

Така е, но някак не мога да си представя да има резон, с оглед омекотяване на някоя квадратура, да си затриеш светилата. Та това са базови енергии във всеки хороскоп, тяхното потискане нанася сериозни психологически щети. Потискането на есенциално силни светила е мисия невъзможна. Освен ако не са забутани в неблагоприятни домове и натискът на много тежки обстоятелства им пречи да си изявят потенциала.
Ако са със слаб космически статус или неутрален, на теория по- би могло, но в повечето случаи на практика именно в такива случаи съм наблюдавала много отчетливи свръхкомпенсации по светилата. Най-трудна позиция е афликтирана есенциално слаба планета, макар че при заточение съм наблюдавала напъни, характерни за отсрещния знак /на принципа на полярностите и допълването/, в падение или перигрин е по-проблематично.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #26 -: Ноември 13, 2016, 01:24:47 pm »
Много си права, Хепи. Поне синастрично съм си научила урока да не се обвързвам с хора, чиито планети правят с моята квадратура тао квадратура.

докато обядвах, разсъждавах по 5-8 и ми дойде наум следното: да ти е весело, забавно, докато правиш секс  :57:, не толкова влизане в дълбоките емоции ..... обратното не можах да го измисля :)

Хайде, приятен ден на всички - има още слънце навън :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #27 -: Ноември 13, 2016, 01:27:27 pm »
Невъзможно ;D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #28 -: Ноември 13, 2016, 05:55:10 pm »
Не ми допада на пръв поглед тази теория, макар да не я отхвърлям. При човек с две-три квадратури в различни знаци, графите "подтискай", "засилвай", "учи", "избягвай" гарантирано ще се застъпят по противоречив начин. Това се вижда и от примера Луна—Сатурн. Естествено, има оправдание, че това показва човешките противоречия и пр., и пр., но полезните ходове стават все по-малко с всеки следващ квадрат. Теоретично стои красиво, но практическа полза — съмнителна. Не се сещам от раз за известна личност с много квадрати, но повечето, подозирам, са станали такива в противоречие с изложените предписания :)

Друго, което ме зачуди, е трактовката на ляв-десен аспект — така описани, няма никаква разлика със сходящ-разходящ.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #29 -: Ноември 13, 2016, 06:03:12 pm »
Друго, което ме зачуди, е трактовката на ляв-десен аспект — така описани, няма никаква разлика със сходящ-разходящ.

Десният аспект показва коя планета доминира в аспекта, а при разходящите по-бързата планета се измъква от хватката на по-бавната. И, съответно, ако квадратът се случва в ъглови домове, влиянието му ще е в пъти по-изразено.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui