Автор Тема: за квадратурите с любов  (Прочетена 22582 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12588
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #45 -: Ноември 14, 2016, 07:53:22 pm »
И мен ме харесват без да съм Моника Белучи, но аз, не се харесвам . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #46 -: Ноември 14, 2016, 07:55:21 pm »
За Мира се чудя дали пък не преувеличава за липсата на симпатии към нея? Да не те харесват и да не искат да бъдат близки с теб са различни неща, не винаги са реципрочни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #47 -: Ноември 14, 2016, 07:57:37 pm »
Общо взето се подценявам, но това не значи, че не се харесвам. По-скоро откъм способности се подценявам. Пък за външния вид... имам си недостатъци, но кой ли няма. Примерно не бих искала да си правя пластични операции, за да поправям недостатъците. В такъв смисъл се харесвам.

Моника Белучи... Има ли някой, който не я харесва? :012:

Ей, Рени, виж каква си готина. И отвън, и отвътре. Това е истинската красота - и от двете места да идва.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #48 -: Ноември 14, 2016, 08:04:28 pm »
Мира, според мен доста хора ти симпатизират. А за близките приятелства наистина става все по-сложно - колкото по-етичен и честен, непресторен човек си, толкова по-трудно привличаш сходна вибрация. Аз привличам противоположни енергии, чрез контраста взаимодействам с външния свят - понякога е доста неприятно, остава горчива утайка в душата. Но така се уча на толерантност към по-слабите характери /от гледна точка на духа, а не колко си чепат и устат/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12588
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #49 -: Ноември 14, 2016, 08:06:06 pm »
Общо взето се подценявам

Това винаги отразява (пре)компенсиращия фактор, там, където е Сатурн, така че, да се чувстваме(Венера) важни (Сатурн), но да се харесваме - няма как. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #50 -: Ноември 14, 2016, 08:08:45 pm »
Според вас как може да се преработи една често срещана квадратура Венера/Марс?


друг вариант е ти да си активната страна с мъжете, тоест да ги избираш и съзнателно да подхождаш към тях, но по венерин начин

абстрахирам се от проработки и бла-бла, в които не вярвам
но все повече си замислям над теорията, че всеки може да се промени в каквото поиска, стига да иска, за теорията за цената не ми се пише точно сега, но може би подходът и начините са важни, за да не навреди здравословно в крайна сметка

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #51 -: Ноември 14, 2016, 08:11:52 pm »
Съжалявам, Лили, че и при теб така се получа огорчение от  близки отношения. Благодаря ти за коментара и споделеното.

Рени, благодаря ти. It's nice to be important but it's more important to be nice. Нали така се казваше.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #52 -: Ноември 14, 2016, 08:12:52 pm »
По-лоша квадратура от Венера-Сатурн няма. Аз само това мога да кажа по въпроса.

не е задължително
ако си обективна сама за себе си, следва да има и друго потвърждение, съвкупност от няколко фактора
имам близки с тази квадратура - за единия беше валидно докато не мина средна възраст, при другия - не

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #53 -: Ноември 14, 2016, 08:15:35 pm »
Мира, нали не гоним бройка? И един-двама души да има, които ги е грижа за теб, е напълно достатъчно.  :)

Доста са ми съмнителни хората, които се стремят да сформират около себе си цял фен клуб. Не говорим за знаменитости. Тук бих имала доста астрологични питанки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12588
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #54 -: Ноември 14, 2016, 08:16:27 pm »
Няма невъзможни неща, но не всеки може. Астрологията в тази посока дава много точна и полезна информация, стига хората да искат да я чуят и ползват по предназначение.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12588
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #55 -: Ноември 14, 2016, 08:19:15 pm »


Рени, благодаря ти. It's nice to be important but it's more important to be nice. Нали така се казваше.

Ха, ха, готино е това е Мирабела.  :)

Но ти ме подсети за тази приказка : " За да си по-хубава, първо трябва да си хубава"  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #56 -: Ноември 14, 2016, 08:22:30 pm »
Да, има друго потвърждение. В индийската ми карта - дебилитирана Луна (у7) в накшатра на Сатурн в 11-ти дом, аспектирана от Сатурн и диспозиторът на Луната получава аспект само от Сатурн (Марс в съвпад със Сатурн в 9-ти дом). Имам Венера и Меркурий в Лагна, те малко смегчават работата. Лагнеш и Атмакарака е Сатурн.

Не, не гоня бройка. Просто взаимност. И един човек ми стига, стига е този, на когото аз държа.

Рени :38: :-*

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12588
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #57 -: Ноември 14, 2016, 08:23:28 pm »


Доста са ми съмнителни хората, които се стремят да сформират около себе си цял фен клуб.

Кое му е съмнителното тук, ако е заложено в картата като потребност, можене, знаене и/или сбъдване на същото ?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #58 -: Ноември 14, 2016, 08:27:23 pm »
Кое му е съмнителното тук, ако е заложено в картата като потребност, можене, знаене и/или сбъдване на същото ?!? :)

Говорим за психологически мотиви. Желание да блестиш сред хора, които дори не чувстваш близки. Просто от куртоазия?

Та за какво можене говорим? И за какво знаене? И това е вид свръхкомпенсация.  :)

Но е вярно - някои умеят да блестят, без да се напъват да бъдат привидни приятели с всички. Въпрос на хороскоп, някому просто е дадено повече.

« Последна редакция: Ноември 14, 2016, 08:29:34 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: за квадратурите с любов
« Отговор #59 -: Ноември 14, 2016, 08:30:52 pm »
Въпреки квадрата Венера-сатурн, имам тригон Венера-Юпитер и се балансират според мен, поне така си ги усещам. Имам си големия страх от отхвърляне, но същевременно не ми е липсвало внимание от околните и се "тренирам"...след всяка следваща раздяла (с приятелка или любовна) приемам нещата все по-леко. Тъй че, явно наистина Сатурновите аспекти се отработват с времето.

Според моята карта харесват ли ме околните?  :012: много ми е интересно някой отстрани какво би казал.