Автор Тема: Магия и книги  (Прочетена 23901 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Магия и книги
« Отговор #105 -: Декември 14, 2016, 11:22:29 am »
И ти ли ми приписваш мисли, които не са ми минавали през главата?

Не, разбира се
А има ли някъде твой пост, в който недвусмислено се показва, че не си знаела/можела/усещала/анализирала/прозряла повече от някой друг? Според мен не харесваш самата формулировка "гранд дама", но е така, признай си
Особено по тези ширини си още повече гранд
Са, ако беше в Украйна-не знам, там може да има много грандове, и да не можеш да се откроиш
Но тук...сред толкова масова селяния, бъгнати мозъци и меркантилни и злобни женички-светиш като диамант
Не ли?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магия и книги
« Отговор #106 -: Декември 14, 2016, 11:23:49 am »
Но тук...сред толкова масова селяния, бъгнати мозъци и меркантилни и злобни женички-светиш като диамант
Не ли?

Абсолютно е така. Перфектно го формулира и много добре пасва на представителната извадка.  :D

А на теб не ти прави чест да поощряваш интригите. Щом поведението на Хепи се приема за съвсем нормално, нека моето е ненормално.

Оценявам опитите ви да симулирате обективност, но определено не ви се получава.

« Последна редакция: Декември 14, 2016, 11:29:11 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Магия и книги
« Отговор #107 -: Декември 14, 2016, 11:40:33 am »
В чест на Коледния панаир на книгата, който ме изпълни с любимия аромат на нови книги :) , един магичен (за мен) текст:

Когато съди грозното в човека,
човекът няма себе си предвид.
Сам себе си да съди не е леко,
ни най-приятно, но - зад друг прикрит -
и другиго одумвайки безгрижно,
не знаейки, сам себе си петни.
Защото свойто най-добре се вижда,
щом името със чуждо се смени.

Дамян Дамянов
« Последна редакция: Декември 15, 2016, 12:46:03 am от Bobolina »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Магия и книги
« Отговор #108 -: Декември 14, 2016, 11:41:30 am »
Абсолютно е така. Перфектно го формулира и много добре пасва на представителната извадка.  :D

А на теб не ти прави чест да поощряваш интригите.

Това не е интрига, признай си, че си гранд

А за чест-всичко ми прави чест, защото по принцип съм честна :)
Лъжа само за да не обидя някой.
Ако се чудиш що така-щото много пъти на теб съм ти казвала-забрави за тия обобщения, направени на база скромен квартален опит, защото ще получиш и ти такова обобщено отношение
Не се водя по масите, даже съм анти, обаче тук има хора с добри професии, семейства, интелектуалци, всякакви. И изведнъж най-доброто, умно и аристократично украинче се появява и ни поставя (забележи-всички нас), по местата ни
Ем, не мога да се съглася, нито по двоен, троен и какъвто искаш аршин
И ако за форума имаш определено голям астрологичен принос, то като човек периодично ме поставяш в ситуация да се чудя как да ти обясня на разбираем за теб език, че минаваш границите
Та...няма интрига, всеки трябва да знае кое е над сянката му
И понеже Хепи спомена да не се грижа за нея-грижа се според всеки от вас, без задни мисли и лични ползи, и си вярвам, че в 50% от случаите съм права

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магия и книги
« Отговор #109 -: Декември 14, 2016, 11:51:29 am »
За съжаление това не са впечатления на база скромен квартален опит, а на база богат колективен опит и все в колективи с образовани, привидно интелигентни жени, включително и в престижни фирмички. На доста места съм работила, различни професии и съм се нагледала на мръсни номерца и манталитет. Откъде иначе ще имам такъв опит? И жени от тази категория ми стават ясни без да съм им гледала хороскопа. Просто разпознавам тази стока, тя отдалеч мирише.

Слава богу, вече не ми се налага да ги търпя и да толерирам простотията им. Нека се давят в собствената си жлъч без мен. Но много ми се ще във форума да не срещам отражение на това, което съм срещала навън. Тук ми е място за релакс и удоволствие, а не за водене на войни с неадекватни жени.

Тук и други женици са минавали границите, но им се лиже зад-никът. Не говоря за теб, ти нямаш такъв маниер и никак не си те представям в мазна роля. Във форума има очевиден двоен стандарт и той не е въведен, нито наложен от теб, ти за това нямаш никаква вина. И това, между другото, не е само мое мнение.

Жалко, елекцията беше уж добра, всичко е правено с добри намерения. Но хората са си същите.


« Последна редакция: Декември 14, 2016, 12:00:52 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Магия и книги
« Отговор #110 -: Декември 14, 2016, 12:04:06 pm »
Просто разпознавам тази стока, тя отдалеч мирише.

Хората не са стока, много често реагират на това, което усещат отсреща. Лоши за теб са добри за други. И това оставя отворен въпросът дали повредата не е в твоя телевизор. Не казвам човек да се лиши от самочувствие, но ако всички са му черни, то е много вероятно и той да е черен за всички
С една дума-реши един път завинаги дали си гранд, дали си украинка, а ние - български селянки, дали се раждат деца само за да се използва финансово мъжа, дали всички женски колективи са злобарски, интригантски, всички съседки-темерутки и простачки, и т.н, и т.н.
Или си част от нас-в астрологичен форум, всеки според характера и възможностите си
Е, са, не сме безгрешни, но сме истински :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магия и книги
« Отговор #111 -: Декември 14, 2016, 12:10:58 pm »
Както виждаш, не съм тръгнала след постове на Хепи, в които не ме цитира и не ме репликира, да търся начини да се заям, да захапя. Докато тя не пропуска тази възможност. Вероятно защото нещо отвътре я яде или просто това ѝ е манталитетът. Ах, да, повредата винаги е в моя телевизор! На вас тук всичко ви е наред!  :D

Веднъж ми беше дала за пример Мирабела и нейното премерено поведение. Пък аз мога да ти дам за пример Стреличка, която е горе-долу от същата възрастова категория като Хепи. Случайно да виждаш да се изживява като коректив, като говорител на другите, като четец на чужди мисли? Случайно да си видяла конфликт, който да е тръгнал след някоя нейна заядлива реплика? И да е заформила групичка клакьорки, които да ѝ припяват? Няма и да видиш.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Магия и книги
« Отговор #112 -: Декември 14, 2016, 12:18:33 pm »
Ще отида да ръгна чушки в боба и може да се оригна на чесново хлебче като се върна -оригването е полезно за бебетата. Бог да ви благослови мили дами, сгушете се във ванилено канелените облаци под вас  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магия и книги
« Отговор #113 -: Декември 14, 2016, 12:22:08 pm »
Ето Бека е жена без комплекси.  :012:

Бекоооо, как можа да развалиш сериозния тон на разговора, който сме повели?

Ама то дали ще е сериозен или несериозен – все тая. Те наистина си вярват, че повредата е само в моя телевизор, техният дава ясна и кристално чиста картина.  :57:

А който все още не е разбрал, моята колективна мисия е такава – да слагам по местата всички самозабравили се женици.  :)
« Последна редакция: Декември 14, 2016, 12:37:39 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магия и книги
« Отговор #114 -: Декември 14, 2016, 12:51:44 pm »
Тук нали не сме "Лична драма"? Е, водят се периодично едни дневничета. И на мен не ми се четат тонове глупости, но си трая. Просто подминавам и не го правя на въпрос. И не съм видяла някоя тук да си е признала за треските. Не сме на лична изповед при селския поп.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Магия и книги
« Отговор #115 -: Декември 14, 2016, 01:06:19 pm »
Тук нали не сме "Лична драма"? Е, водят се периодично едни дневничета. И на мен не ми се четат тонове глупости, но си трая. Просто подминавам и не го правя на въпрос. И не съм видяла някоя тук да си е признала за треските. Не сме на лична изповед при селския поп.

Да бе, подминаваш
Където и да стане скандал, ти си вътре. Как така става? И след Хепи ходя, и след теб. А не ми се иска
Стегни се малко и стига с тия глупости
Айде, спирам, че ми е досадно, досега ако не разбра, и после няма

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магия и книги
« Отговор #116 -: Декември 14, 2016, 01:15:37 pm »
Ако няма захапки, няма и да скоча. Но някои просто си го търсят и после се правят на ни лук яли, ни лук мирисали. Тоя номер тука много добре им минава.

А за останалото – не си ми в обувките и не знаеш с какви нагли к-ви съм се сблъсквала в живота, в привидно интелигентни и образовани колективи. Не е въпрос на образование, а на девалвирала ценностна система.

А тук пиша заради Астрологията, а не да споря с неадекватни жени.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магия и книги
« Отговор #117 -: Декември 14, 2016, 01:35:22 pm »
Впрягането ми е на принципна основа – не се впрягам толкова заради личността, а заради самото явление.

Не може на едни да им минава номерът със заяждането, а други да се линчуват публично за отправена забележка към някой. Между другото и в работните колективи съм наблюдавала същия феномен. Изглежда, че доста се е наложило като поведение и маниер на общуване.

Сетих се за една личност, от друг форум. На мен ми съскаше заради предпочитанията ми към Джйотиш, импотентна астрология било. И същевременно с голям почит се мазнеше на друга авторитетна съфорумка, която също има познания в тази сфера. И при нея подигравки нямаше. Въпрос на лично отношение... и на двоен аршин, както стана ясно. Предполагам, че със същия ентусиазъм щеше да се мазни и на Гали. И там астрологията нямаше да бъде импотентна.  :85:

Ето затова са ми кухи и елементарни... някои. И няма да спра да го повтарям.

« Последна редакция: Декември 14, 2016, 01:42:00 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Магия и книги
« Отговор #118 -: Декември 14, 2016, 02:44:38 pm »
Диамантът не свети, а реже! До вечерта се пенсионирам от мажоретското парти, бъдете здрави и прави уважаеми учителки -от вас се уча на всичко -глупoстите ги научих ,един ден като придобия астрокласа ще вършея в астро темите .Мир вам сладки гълъбици, милички пиленца -умници  :engel016:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магия и книги
« Отговор #119 -: Декември 14, 2016, 02:52:02 pm »
Бека, и аз се изморих вече, пък и нали повредата все е в моя телевизор, в ничий друг.  ;D

Просто дадох пример за двойните стандарти и лицемерието, които според мен не бива да се поощряват. Без да се ангажирам с имена на хора и форуми, беше просто пример за онагледяване на ситуацията.

Нацията и без това все повече се смалява, би било хубаво да има повече от доброто, повече толерантност и приемане на чужда гледна точка, по-малко комплекси и дебелоочие. Така да се каже – за сметка на намаляващото количество да има повече хора с качества. Това е моят апел. Но повредата пак остава в моя телевизор.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui