Автор Тема: Магия и книги  (Прочетена 23895 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магия и книги
« Отговор #120 -: Декември 14, 2016, 04:44:00 pm »
И да бия тъпан за всяка свършена добринка. Гарантирани лайкове и аплодисменти.  :012:

Всъщност и в това се съмнявам. При наложен двоен стандарт се оценяват жестовете само на определени хора. Пък тия, дето не сме в А групата, какъвто и принос да имаме, ако щеш денонощно абонаментно обслужване, не се броим.  ;D

Пет пари не давам за такава аудитория.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Магия и книги
« Отговор #121 -: Декември 14, 2016, 05:26:16 pm »
Каква аудитория да не сме планета Пайнер-ръцете горее чувателии мее  :D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Магия и книги
« Отговор #122 -: Декември 14, 2016, 05:27:54 pm »
Хм
А кое е единичен аршин-да нахокам който там днес те е подразнил?

Щом и двете страни ме обвиняват в двоен аршин, значи чудесно се справям  :012:
« Последна редакция: Декември 14, 2016, 08:01:02 pm от Papy »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магия и книги
« Отговор #123 -: Декември 14, 2016, 05:42:39 pm »
Да ти кажа, няма да получа морално удовлетворение, ако нахокаш някого пред мен. Няма да ми се излее балсам на душата. Нито да си тръгне някой, с който не се харесваме. Нямам абсолютно нищо против всеки желаещ да може да се изявява тук, дори ако не ни съвпадат вижданията за живота и астрологията. Стига да не ми натрапва и да не ми навира под носа своите виждания, влизайки в диалог или конфронтация. Астрологичните мнения на повечето потребителки и без това почти не ги чета.

И твоята не е лесна. Аз не бих могла да нося това бреме, да съм модератор и да се опитвам да запазя баланса, особено в конфликтна ситуация. Все някой недоволен ще остане.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магия и книги
« Отговор #124 -: Декември 14, 2016, 05:57:49 pm »
Да се опита да угоди на всички конфликтни интереси и накрая всички да останат недоволни. Това се казва неблагодарен труд!  :lol_hitting:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магия и книги
« Отговор #125 -: Декември 14, 2016, 06:01:57 pm »
Що не се преименува темата на "Изречена дума чудесии прави"  :85:

Изречена с добро дума чудеса прави.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Магия и книги
« Отговор #126 -: Декември 14, 2016, 08:02:44 pm »
Папи, ти си нашата Богиня. Само Боговете го могат.  :D

Ето, поне един ме възвелича подобаващо! Има справедливост на тоя свят

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Магия и книги
« Отговор #127 -: Януари 01, 2017, 06:59:44 pm »
От книгата, от която тръгна темата - едно хубаво наричане! През новата година да бъде за всички!

Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Магия и книги
« Отговор #128 -: Януари 04, 2017, 08:42:02 pm »
Идат ВОДИЦИ - Богоявление

5-ти НАРИЧАНЕ НА ВОДАТА
6-ти - Мъжки водици
7-ми Женски водици

"...Вечерта срещу 5-и, всеки си нарича водата. Приказва ù неговите си неща, от какво му е мъка, какво му се ще да си има... В наште обичаи има всякакви води, все с думи правени – жива, обична, мъчна, пъстра, здрава, вречена, редена, будна... Зависи какво ще искаш и как ще го наредиш. На 5-и, през нощта, небето се разтваря, сам Богът застава на портата и чува всичко наречено в тоз час. След залез, от извор се донася съд с чиста вода, която мълчи под звездите. В полунощ , пред тази вода се изрича най-голямото желание. Водата го изпива, изчиства, обръща и го изпраща към Бога!
На сутринта, на 6-и почват Мъжки Водици. Сутринта мъжете слизат на реката. Всеки е облечен в чиста бяла риза.
– А жени могат ли да отидат?
– В никой случай!
– А да гледат могат, нали?
– Не могат! Остави ги тия панаири, дего ги правят сега. То затуй се вика Мъжки водици. Само мъже са там, само мъжка сила трябва да има. Женско око не трябва да пресича тая сила, да не я разбърка. Мъжете слизат на реката в мълчание. Редят се и влизат във водата за мъжко мълчано хоро. Никой не обелва дума. Влизат до гърдите. До дъх, му се вика. Тогаз най-старият хвърля кръста.
– Че нали не е християнски обичая, за какво е тоя кръст?
– Кръстът на Водици, Райно, е друг знак. Стар знак. Казват, че и за други народи е било тъй – на живота дървото, му викаме. И се хвърля във водата, за да направи водата жива. И мъжете взимат сила от тая жива вода. В нея умиват и греховете си. Ако има мъжки отрочета до седем години и те се окъпват в студената вода, да растат здрави и силни.
– А водата не е ли много студена?
– Лед! Съвсем замръзнала е понякога, че се налага да се разбива ледът. Ама колкото е по-ледена водата, толкоз по-здрава ще е годината.
– А не се ли сгряват с нещо преди това?
– Гледах по телевизора веднъж едни момчетии на Водици. Пият, пеят, викат, а отстрани народът ги снима. И в реката тъй влязоха, пияни. Гледам и байряк бяха развяли. Срам! На Мъжки водици трябва нищичко да не са яли и пили, чисти да влязат в живата вода. Да им секне дъхът, че нов да им дойде, мъжки! И да го измълчат тоя студ, да го издаянят без дума да рекат. Е туй са те, истински мъже, в живата вода мълчано хоро да изиграят.
– А с кръста какво става?
– Кръстът минава през всеки и всеки го целува. Накрая остава у най-младия, той да го пази през годината. После пак мълчешком се разотиват. А на реката след тях не припарва никой. Чак до другата сутрин.
Тогаз, на 7-и януари идат Женски Водици. По зазоряване, на същата тая вода, която мъжете са обърнали в жива, отиват жените. На реката жените остават само в дълги бели ризи. И те играят своето мълчано хоро около живата вода. Не влизат вътре, да не ги пресече водата през утробите. Ако има жена болна, грешна или да не може да ражда, тя влиза във водата до глезените, а другите играят около нея. Отстрани напалват огън, че да ги сгреят, като излязат. И всички се умиват на тая вода. И на момиченца до седем години им се умиват очите. От жените, живата мъжка вода зачева. Баш тогаз на Женски Водици, след Еднажден, в чистия бял сняг, в невестина премяна, се зачева Началото. А жените понасят котли със зачената вода от реката и ръсят с нея по къщите. Тез жени се именуват Водичарки... "

из "Стопанката на Господ"
Над силата е само умението да я владеем!

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Магия и книги
« Отговор #129 -: Януари 04, 2017, 09:28:08 pm »
Пак ли шъ мътити водътъ и шъ са прайти на баби Яжки :012:  Златна ябълка в градина, златно фаберже под златна слива, куткуткуудяк .Така да бъде  :012:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Магия и книги
« Отговор #131 -: Януари 04, 2017, 09:44:34 pm »
Увожаемо Делфинче, аз откак се къпя с пълнолунна вода вие още бяхте в околоплодните води на майце си :012:  Пия и пълнолунна кристална вода. Иначе, уважаеми фазанки, внимавайте какво си пожелавате, защото ето на-наричах морето да пребъдне от русалки и златни рибки и в него заплуваха юпитерови делфини-диви прасета пънкари  :D ;D

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Магия и книги
« Отговор #132 -: Януари 04, 2017, 09:48:56 pm »
Делфи  :08:

Аз ще вещерствам. Моето седмодомие също. Всеки си има вода и всеки си има място за нея. Той си избра до една ела. Аз до един орех.
Интересно е, че той все иска вечен живот. А елата това символизирала, сега погледнах. Любопитно ми е какво ще си нарече той. Но и двамата си пазим тайните.

Ребекс, какви кристали слагаш във водата си?

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Магия и книги
« Отговор #133 -: Януари 04, 2017, 09:54:23 pm »
Имам гарафа с микс от камъни ,които си стоят там. Необработени са. Има рубини, турмалини, аквамарини, розов кварц по-малко, кремък от морето, кехлибарчета и още нещо, ама не помня, щото периодично пъхам някой по-дребен вътре .

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Магия и книги
« Отговор #134 -: Януари 04, 2017, 10:11:07 pm »
На мен ще ми е за първи път. Кръстницата ми ми пращаше линк за Водици миналата година, хич не го и четох, нещо нямах ресурс тогава,но и не ми е било времето явно :)
Над силата е само умението да я владеем!