Автор Тема: Клюки и манипулации  (Прочетена 3161 пъти)

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Клюки и манипулации
« -: Януари 20, 2017, 10:57:30 pm »
Чудя се, на какво дължа седмица, изпълнена с клюки и опити да бъда вкарвана в конфликти и манипулации.

Два пъти ми се случи да попадна по средата на вражески обстрел и всеки със собствената си версия за "истината" се опитва да ме вербува на своя страна.

Опити да забъркат интрига със слухове за семейството ми, че даже и за детето ми... Безпочвени, разбира се!

А може би трябва да търся обяснението навън - 3 Слънца в Лъв и 1 във Водолей (опозета) са главните действащи лица. Нещо специално ли се случва по тази ос?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Клюки и манипулации
« Отговор #1 -: Януари 20, 2017, 11:08:43 pm »
По-скоро на външна провокация ми прилича, в момента транзитният Юпитер хвърля квадратура към Марс и АС, същевременно мунданната квадратура между Марс и Сатурн засяга Луната ти в 12 дом. Ситуацията сама по себе си може да бъде своеобразно изпитание, тест за твоите реакции, по Луна/Марс.

А по оста Лъв/Водолей в момента не се случва нищо интересно, дори и Лунните възли още не са ги погазили. Да блеснеш с някоя интрижка не е най-добрата опция за Слънце в Лъв, има къде по-ползотворни каузи.

И между другото Меркурий се обърна директно в сравнително точна опозиция с твоята Луна в 12 дом.
« Последна редакция: Януари 20, 2017, 11:14:15 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Клюки и манипулации
« Отговор #2 -: Януари 20, 2017, 11:28:25 pm »
Лили, благодаря за прочита!  :-*
Аз съм общо взето дипломатичен човек, но с уклон да търся правдата и справедливостта.
Сега обаче не искам да се вживявам на борец за справедливост, защото с натрупаните през годините житейски товар и опит, убедила съм се, че всичко е доста субективно.

И затова оставям тези, които са решили, че имат какво да делят, да си го делят без мое участие. На едните казвам, че не знам нищо за позицията на другите и обратното. Така страните нямат на какво отгоре да задълбочат конфликта си или поне няма да е благодарение на мен.

Хм! А после обяснявай, че нямаш сестра...  ;D  :012:

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Клюки и манипулации
« Отговор #3 -: Януари 20, 2017, 11:32:43 pm »
Цитат
И между другото Меркурий се обърна директно в сравнително точна опозиция с твоята Луна в 12 дом.

Е те т'ва е, според мен!
Защото, като беше ретро и пак почти срещу нат. ми Луна, беше тихо, като под земята, а сега почна да бълбука, та чак ушите ми пламнаха  :o

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Клюки и манипулации
« Отговор #4 -: Януари 20, 2017, 11:35:00 pm »
Аз съм общо взето дипломатичен човек, но с уклон да търся правдата и справедливостта.
Сега обаче не искам да се вживявам на борец за справедливост

А всъщност в такава ситуация може да ни вкара аспект между Марс и Юпитер. Особено квадратура.

Аз си го нося по натал и Марс доминира в аспекта. В повечето случаи, при търсене и отстояване на правдата, съм губещата страна. Лъжата триумфира, особено ако е мазно и виртуозно поднесена.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Клюки и манипулации
« Отговор #5 -: Януари 20, 2017, 11:57:35 pm »
А всъщност в такава ситуация може да ни вкара аспект между Марс и Юпитер. Особено квадратура.

Аз си го нося по натал и Марс доминира в аспекта. В повечето случаи, при търсене и отстояване на правдата, съм губещата страна. Лъжата триумфира, особено ако е мазно и виртуозно поднесена.

Какъв е съветът ти в такива ситуации?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Клюки и манипулации
« Отговор #6 -: Януари 21, 2017, 12:11:24 am »
Рядко раздавам съвети, особено на съфорумци. Ти най-добре си знаеш в каква ситуация си поставена и срещу какви хора.

Докато ситуацията позволява, стой настрани. Но често се случва, когато се опитаме да озаптим Марса и да му сложим намордник, в един момент да реагираме психосоматично по Луната. Особено когато личните ни граници са били нарушени. А при теб в момента и двете планети са засегнати от напрегнати транзити.

И аз съм била поставяна в ситуации, в които две опониращи страни се опитват да ми въздействат, да ми окажат натиск и всяка налага своята истина. Ако категорично не желаеш да бъдеш въвлечен в интрига, но настоятелно те натикват в епицентъра на някаква война, това си е нарушаване на лични граници. Не винаги се чувствам длъжна да бъда съпричастна към някаква кауза, но за повечето хора е лична обида, ако не вземеш страна.
« Последна редакция: Януари 21, 2017, 12:18:06 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Клюки и манипулации
« Отговор #7 -: Януари 21, 2017, 12:24:18 am »
Разбирам/приветствам НЕдаването на съвети, когато не са търсени и желани.
Но, аз ти го поисках съвета, така че сърдечно благодаря! :-*

Като съм предупредена, току-виж съм съумяла да запазя баланса.
Ще докладвам.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Клюки и манипулации
« Отговор #8 -: Януари 21, 2017, 12:30:58 am »
Цитат
Не винаги се чувствам длъжна да бъда съпричастна към някаква кауза, но за повечето хора е лична обида, ако не вземеш страна.

Оу, да! В по-сериозния казус, в който се опитват да ме въвлекат, точно това "се изисква" от мен - да се определя на чия страна съм. А това е толкова смешно! Да служа на нечии критерии за истинност, за да се хвалят после, че са ме привлекли на своята си страна.
Толкова прозаично и ненужно.
Май ще изпадна в трайна нелегалност и да се оправят  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Клюки и манипулации
« Отговор #9 -: Януари 21, 2017, 12:47:11 am »
Всеки има право на позиция, пък и май е модерно да се правиш на наблюдател.
Не се сещам в някоя конфликтна ситуация приятелка да е застанала на моя страна, без шикалкавене.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Клюки и манипулации
« Отговор #10 -: Януари 21, 2017, 01:05:09 am »
Всеки има право на позиция, пък и май е модерно да се правиш на наблюдател.
Не се сещам в някоя конфликтна ситуация приятелка да е застанала на моя страна, без шикалкавене.

Ако става дума за приятели - мъже, жени - все едно - тогава просто бавно и мъчително, но категорично се прощавам с тях.
Едно е периферни хора - колеги или друго обкръжение да си правят илюзии, че може да те въвлекат в собствения си филм, ноооо тези, които са ти най-близки - sorry!
Ако те не ме познават и не могат да ме разберат, значи не заслужават званието "приятел".

Моят случай в момента е с не толкова близки хора, които се опитват да бъдат/значат нещо повече.