Автор Тема: Дорифорий и Возничий на Слънцето  (Прочетена 7764 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Дорифорий и Возничий на Слънцето
« Отговор #30 -: Март 07, 2017, 10:40:32 am »
А щом съм стигнала до забележка, значи се прекалява, тази тема 90% е на руски. Стреличка и Акрукс редовно ми идва да ги хвана за гушите /не буквално/, особено Стреличка цели фермани изписва.

После ще си почистя спама.

Разбираш ли английски? Защото аз не. Но повечето явно го разбират, четат, и постват английски текстове.
Ако има забележка към един език, различен от майчиния, нека да важи за всички такива :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Дорифорий и Возничий на Слънцето
« Отговор #31 -: Март 07, 2017, 10:52:34 am »
Е, по това аз съм с Дорифор Меркурий съвпад със Слънце  ::) В общи линии искам или не животът си ме бута в интелектуални дисциплини, които може и да не са ми насърце, щото трябва нон стоп да се напъвам усмствено, а ми се иска да не се  ;D Зная езици, че и такива за програмиране, обичам да чета и чета по много..  Работила съм и все още работя все по големи международни фирми, където официалното общуване не е на Бг. Но, винаги ми се е искало да се занимавам с нещо по-леко, което не изисква толкова умствено напрежение. Издържам на стрес, на срокове и т.н.
Обаче имам периоди, в които сякаш мозъкът ми не функционира :D :D в смисъл, че чета нещо и уж го помня пък след три дни се оказва, че е забравено, а паметта ми по принцип е слонска.
Като минуси много се тревожа за бъдещето и обикновено конструирам план Б, C само и само да се подсигуря, ако вземе, че нещо се случи.. Като минус също отчитам, че понякога криво разбирам нещата и ми трябват различни гледни точки и източници на информация, за да конструирам правилно становище в главата си.
Водя се и с изгорен меркурий. Струва ми се, че като дете бях по-неадекватна. С напредване на годините се чувствам по-добре.
Возничий се оказва Луната ми- навсякъде чета едно и също- да си събера чувствата в един чувал и да го изхвърля през прозореца. Трудна работа е тази.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дорифорий и Возничий на Слънцето
« Отговор #32 -: Март 07, 2017, 12:25:36 pm »
То понякога и на български се получава така,  все едно говориш на немски  :d030:

Всъщност думата "немски" откъде идва – толкова им бил неразбираем езикът за някои славянски народи, че ги кръстили "неми". Оттам идва "немци". На украински и държавата така се нарича – Нiмеччина.

После ще изтрия спама.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Дорифорий и Возничий на Слънцето
« Отговор #33 -: Март 07, 2017, 12:28:54 pm »
Аз съм нетипично толерантна към текстовете на чужд език във форума. Щом е поставен текста, значи е във връзка с темата и е сметнат за ценен, а и доста сносни текстове просто ги няма на български. Ще си го преведа с гугъл транслейтъра като искам да придобия представа, но пък други хора ще получат ценна информация. Да съм учила езици  :012:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Дорифорий и Возничий на Слънцето
« Отговор #34 -: Март 07, 2017, 01:11:10 pm »
Добре де, какво трябва да направят според теб ? Да преведат текста ? Не на всеки му се занимава. Фермани пък още по-малко. Другият вариант е да не се пускат текстове на чужд език, макар че както може да има хора, които не го знаят, така и от другите.

Поне да се ограничават, има теми като тази, които са преобладаващо на руски, не става въпрос за един абзац от 3 изречения, а цели страници. На който не му се превежда, да обясни на кратко или просто да сложи препратка към страницата от която е текста, и който иска да ходи да си чете, цитатите от по 2 изречения не виждам какво толко ще ги затрудни да ги преведат, а не да се отваря тема, която в крайна сметка се оказва почти изцяло на този език.
Ако не, Папи да направи един раздел за руско говорящите и да си пишат там.

Никой не поства такива фермани на английски, от време на време по някой малък текст.

п.п. С Марсов възврат съм тия дни  ;D

Цитат
За мен няма значение на какъв език се поства, не съм болна от псевдопатриотизъм.

Какъв патриотизъм пък теб те гони, става въпрос, че не разбирам, предполагам не съм единствената  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дорифорий и Возничий на Слънцето
« Отговор #35 -: Март 08, 2017, 04:01:26 pm »
А като какъв отчитате периода, на който управител на годината е планетата дорифорий.

Не съм ползвала тази техника, нямам опит за споделяне.

Но както във ведическата астрология е важен периодът, управляван от АК /атмакарака/, така би следвало да бъде в случая с дорифория. И вече зависи от природата и статуса на планетата, на която е присъден този ранг в наталната карта. В античността дорифориите са се използвали и за определяне на социалния статус.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui