Автор Тема: Къде е "шанса" в картата  (Прочетена 24033 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #15 -: Февруари 23, 2017, 02:35:41 pm »
Акрукс е права - няма как с Юпитер Уран в 10д и овча Луна да си никой. И това не е шанс в картата, това си е характер.
Въпреки че е добре да се потърси и връзката между нагласите и вътершната фрустрация, която ще създаде Луната в Овен в 7д и ще повлияе върху успеха от 10д и Юпитер. Един вид - този човек с вътрешна енергия ще достига възможностите, които предполага Уран. Ето, това вече е шансът.

Но аз друго си мисля. Свикнали сме да разглеждаме успеха и шанса по Юпитер в натал, добре поставен, защото Юпитер експанзира и дава.
Но, ако например, дирекционен Юпитер започне да аспектира У10 или Уран - не е ли това пак шанс? Дори и да липсват предпоставки в натала, аз мисля, че той ще се появи. Дали ще се припознае от натива, не знам, но ще се прояви по някакъв начин.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #16 -: Февруари 23, 2017, 02:54:59 pm »
Но аз друго си мисля. Свикнали сме да разглеждаме успеха и шанса по Юпитер в натал, добре поставен, защото Юпитер експанзира и дава.
Но, ако например, дирекционен Юпитер започне да аспектира У10 или Уран - не е ли това пак шанс? Дори и да липсват предпоставки в натала, аз мисля, че той ще се появи. Дали ще се припознае от натива, не знам, но ще се прояви по някакъв начин.
Шъ съ види скоро, дир. Юпитер на 2* и 19' от наталния МС, преди 8м е бил в точен квадрат с нат. Уран У6 в 12д, тогава имах ядове покрай малката... Юпитер е съУ7, второто дете
« Последна редакция: Февруари 23, 2017, 03:00:16 pm от akruks »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #17 -: Февруари 23, 2017, 02:55:20 pm »
Да видим...има ли шанс тук?

В първата карта не виждам достатъчно указания за изтъкнат ранг, поне само по картинка, т.е. без разглеждане в дълбочина. Но не бих казала, че съвсем е лишен от шансове и благоприятни възможности в живота, зависи как и за какво ги употребява.

И при двамата не виждам силни звезди около хоризонта и в зенита. Не бих ги причислила към категорията на по-забележими с нещо. Втората обаче ми изглежда една идея по-интересна, гледано по сидерал и по античните правила. На западния хоризонт залязват Плеядите и има голямо стълпотворение от планети. Има нещо специфично в отношенията му – не само лични, съдружия, а и като цяло със социума.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #18 -: Февруари 23, 2017, 03:06:39 pm »
по втората карта ,ако шанса е да избегнеш правосъдие ,оки
и с родителите  му е назадък

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #19 -: Февруари 23, 2017, 07:26:01 pm »
Темата не е познай професията, но как да измерим шанса? Затова сложих различни карти, казвам, ако сте готови?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #20 -: Февруари 23, 2017, 07:44:08 pm »
На мен заглавието на темата ми бяга по тъча. Шансове има всякакви и при различни обстоятелства.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #21 -: Февруари 23, 2017, 08:01:28 pm »
И във втората карата, според мен, шанса е проработил, откъм сферата на Венера -или чрез жени с пари, или търгувайки за./с жени .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #22 -: Февруари 23, 2017, 08:14:31 pm »
Ами ако е станал сводник, печелейки чрез жени, дали е бил доволен приемайки го за голям шанс ,при условие, че е искал да бъде дзен гуру или стилист? И за какъв шанс говорим-6 от тотото или възможността  да си заработи шанса и когато се появи да има емоционална, ментална и физическа енергия да го улови и реализира ? За късмет ли говорим. за бон шанс по кармични заслуги  :012:  за какво  :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #23 -: Февруари 23, 2017, 08:23:46 pm »
Ако под шанс се разбира нещо положително, като да уловиш мига, да минеш между капките, да хванеш бика за рогата, първо оценяваме силата на картата и къде се пада акцентът, къде изтича най-много енергия, кои домове са акцентирани. Традиционно като по-късметлийски домове се разглеждат 11ти, 9ти, 5ти. Силни бенефици в зенита, по ъглите, мощни звезди на видни места в хороскопа. И още много други подробности.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #24 -: Февруари 23, 2017, 08:41:19 pm »
И във втората карата, според мен, шанса е проработил, откъм сферата на Венера -или чрез жени с пари, или търгувайки за./с жени .

Защо избра Венера? Тя е Управител на 6-ти и 11-ти Дом,съответно - Телец и Везни. Венера е в 3-ти дом и... какво? Има една опозиция с Плутон(ретрограден) в своя дом(8-ми),но пък е в Лъв. Не разбирам на какъв принцип си набеляза Венера?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #25 -: Февруари 23, 2017, 08:59:04 pm »
Защо избра Венера?

Не бих казала, че Венера има кой знае какви достойнства в тази карта. И все пак, ако хороскопът беше на жена, би могла да изкара някакви дивиденти, изразявайки принципа на Луна и Венера. И активно експлоатирайки го. Говорим за първата карта.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #26 -: Февруари 23, 2017, 09:12:08 pm »
Не бих казала, че Венера има кой знае какви достойнства в тази карта. И все пак, ако хороскопът беше на жена, би могла да изкара някакви дивиденти, изразявайки принципа на Луна и Венера. И активно експлоатирайки го. Говорим за първата карта.

Ние пък говорим за втората.  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #27 -: Февруари 23, 2017, 09:16:30 pm »
 Венера източна, в мъжка карта в собствен тригон , в дом на взаимоотношенията, най-точния аспект в картата с упр. на АСЦ/ ИЦ; рецепция с Меркурий, упр. на другите два ъгъла; "западна, нощна карта- Венера е по-добре поставена от Луна; Венера има достойнства в знака Риби, където е Слънце, както и в Близнаци, където е Марс.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #28 -: Февруари 23, 2017, 09:17:11 pm »
Начи, ако ши пичели първият от тотошанс- има шанс  :012:  по астро клише-съвпад Уран Юпи и у8 в 8и. Други не гледам, щото ако му е блага кармата и тея стигат за печалба :012:  Ако му падне шанс за реализация и нея мисля би използвал. Вторият, ако ши играе тото можи и да спичели, който играе пичели-все пак има Плутон в 8ми, а сега уважаемата Папи да каже кви са, що са и защо са :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Къде е "шанса" в картата
« Отговор #29 -: Февруари 23, 2017, 09:17:20 pm »
Ха, сега видях общото, голям съм заплес.

И в двете карти присъства мажорен аспект между Венера и Юпитер, доста точен. В първата имаме опозиция, във втората партилен тригон.

Гледано през призмата на ведическата астрология, в новолунната карта се събират повече йоги за успех. И ако се гледат изгряващите терми по античната система, тази карта пак изглежда по-благоприятна.
« Последна редакция: Февруари 23, 2017, 09:40:19 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui