Автор Тема: Хайз,секта,екс-конд- практика  (Прочетена 5927 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Хайз,секта,екс-конд- практика
« -: Февруари 26, 2017, 05:35:27 pm »
http://www.oculus.ru/blog.php?id=9520

предлагам тук да качваме карти с цел упражнения,как се проявяват на практика планети в хайз ,секта и екс-конд

Diyana
"Хайз
 Дневна, мъжка планета е над хоризонта при дневно раждане, съответно нощна, женска планета е под хоризонта при дневно раждане. И обратното при нощно раждане.
•Значение: това е като амулет за добър късмет на натива и резултатите по тази планета ще са винаги по-добри или не толкова лоши, колкото сме очаквали;
•Свидетелства, че обещаното от планетата ще се изпълни в живота на натива или в хорарната карта;


Допълнение за Хайз и Секта


Дневни планети: Сатурн, Слънце Юпитер, източен Меркурий
 В Хайз са, тоест способни да действат, ако:
•раждането е дневно – Слънцето е над хоризонта в 7-8-9-10-11-12 домове;
•Сатурн, Юпитер, изт. Меркурий са разположена в същата половина на хороскопа, в която е Слънцето, тоест в 7-8-9-10-11-12 домове;
•разположени са в Овен, Близнаци, Лъв, Везни, Стрелец, Водолей.

Нощни планети: Луна, Венера, Марс, западен Меркурий
 В Хайз са, тоест, способни да действат, ако:
•раждането е нощно – Слънцето е разположено под хоризонта в 1-2-3-4-5-6 домове;
•Луна, Венера, Марс, западен Меркурий са над хоризонта в 7-8-9-10-11-12 домове;
•разположени са в Телец, Рак, Дева, Скорпион, Козирог, Риби. Според някои от арабските автори Марс трябва да бъде в десети дом и в Овен, за да бъде в Хайз. Според други Марс трябва да е в мъжки знак, защото е мъжка планета, а за разлика от Сатурн не е толкова злосторен и не трябва да се озаптява чак дотам, че да загуби мъжките си качества.

В някои източници има и допълнително изискване – дневните планети трябва да са и източни, изрично, за да в Хайз, тоест, да са изгрели преди Слънцето. Съответно, нощните планети трябва да са западни. Това изискване се прилага сравнително рядко и повечето програми не го включват в изчисляването на Хайз.

Ако някоя от планетите е разположена в пълна противоположност на сектата си, тя е в ex condition – отхвърлена, изолирана, без подкрепа, неспособна да действа и резултатите по нея са “извратени” и злосторни по природа, дори да е бенефик. Планетата не е активен злосторник, но домовете, за които отговаря, са поразени и “заключени”.

Най-общо казано, ако сте родени през деня, Вашето доминиращо светило е Слънцето и съответно дневните планети са “силните” ви планети. Бихте искали да ги видите в добро, подходящо за тях състояние, за да могат да Ви напътстват директно и открито.

Ако сте “нощна” птица, доминираща в живота Ви е Луната, а Венера и Марс управляват живота Ви заедно с нея. Добре е да се виждат над хоризонта в момента на раждането Ви, за да са видими и ясни напътствията им."
« Последна редакция: Февруари 26, 2017, 07:22:01 pm от strelicka »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #1 -: Февруари 26, 2017, 05:48:08 pm »
Ето една карта на успяла жена. От гледна точка на възприетите в обществото ни стандарти за успех – социален, професионален, материален. Разбира се, не във всички области от живота върви гладко, засегната е личната сфера.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #2 -: Февруари 26, 2017, 06:00:53 pm »
Стреличка, Диана си го е написала при нас, не знам защо трябват външни препратки

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #3 -: Февруари 26, 2017, 07:03:17 pm »
Значи моето Слънце в 30 градус везни е хайз, отмяна на падението,  затова К. Ръшман казва че такива може да покажат изненадващо добри резултати. Дано да не е сидерален метод че се променя 30 градус
« Последна редакция: Февруари 26, 2017, 07:07:55 pm от Bin »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #4 -: Февруари 26, 2017, 07:08:11 pm »
Лили, това е картата на дамата, която е успяла самостоятелно от другата тема, нали?

Водещото светило все още се води в ъглов знак от АС, отделя се от аспект с екзалтиран Юпитер в знака на АС. Бих взела Юпитер за дорифорий на Луната, защото със секстил хвърля лъч към градус след Луната. Меркурий прави същото с квадрат, а Сатурн с тригон. Но съм чела, че тригони и секстили се разглеждат за естествени бенефици, а квадрати и опозиции за естествени малефици. Триплицитните управители на Луната (Юпитер и Слънцето) са есенциално силни.

Така че, ако гледаме знаци - водещото светило е ъглово от знака на АС, дорифорият му (макар и от другата секта) е ъглов и екзалтиран. Е, не е картата на Харисън Форд (Слънце и Луна в Рак в 10-то място от АС, водени от Юпитер и Меркурий на МС в същия знак), но not bad, not bad.

А Меркурият й не е фазов, нали?

И това за средата, което си споделила в другата тема - че е подкрепяща, подкрепя общоприетите схващания за тригон между светилата.

В индийската карта ми прави впечатление силните връзки между 2-ри, 10-ти и 11-ти домове: у2 в 11-ти, у10 във 2-ри, у11 аспектира 10-тия и 11-тия дом и у2.
Казваш обаче, ме личната сфера е засегната. Въпреки че у7 е екзалтиран. Марс аспектира 7-мия дом и е заедно с дебилитиран у5 Венера. Марс трябва да е функционален малефик за нейната Лагна. Определено не виждам всичко в момента, защото това не ми се струва по-силно от силния й Юпитер.

Благодаря за картата и споделената информация!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #5 -: Февруари 26, 2017, 07:14:07 pm »
Лили, това е картата на дамата, която е успяла самостоятелно от другата тема, нали?

Да, същата. Не знам дали е с фазов Меркурий, не е стационарен. Доста е близо до Слънцето, вероятно е невидим.

При нея екзалтиралият Юпитер дава информация и за родителския дом. Не са бизнесмени, но е семейство, което е имало възможност да подсигури добър старт. Оттам нататък вече са се изявили и личните способности.

Амбициозна и взискателна към другите. Но доста субективна, голяма роля играят личните пристрастия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #6 -: Февруари 26, 2017, 07:21:43 pm »
Стреличка, Диана си го е написала при нас, не знам защо трябват външни препратки
сори ще махна препратката

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #7 -: Февруари 26, 2017, 07:30:53 pm »
А това е противоположен пример, пак женска карта и нощно раждане.

Целият ѝ живот се върти около семейството, мъжа и дома. Почти не е работила през живота си, през повечето време е домакиня. Най–голямото постижение в живота ѝ бе да стане майка /имаше проблеми там/. Няма болни амбиции, много е предана на семейството си. Няма кариера и висок образователен ценз, има завършено средно образование. Но е добър човек в сравнение с горния пример, онази се е самозабравила /и ясно се вижда/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #8 -: Февруари 26, 2017, 07:53:10 pm »
Ето една карта на успяла жена. От гледна точка на възприетите в обществото ни стандарти за успех – социален, професионален, материален. Разбира се, не във всички области от живота върви гладко, засегната е личната сфера.

хайз -нощно раждане дневните в мъжки знаци под,нощните в женски знаци над хоризонта

нощна карта водещо светило луната е в хайз,нощна планета в дневната половина , трябва да е в женски знак,но тя е в последен анаретен,така,че се счита в хайз,в нощна карта добре е да е намаляваща,та е и единствената планета в горната половина-синглетон,У1,благоприятно аспектирана, -потвърждава,че всичко ще постига сама,
луна в хайз -способна е да действа предполагам по
-карето  с юпитер У6,10 в 2 дом -У1,2 асп. У6,10 във 2- социален,професионален успех,
тригона към меркурий У4 - семеен
тригона към слънце У3 -добра комуникация,гъвкавост,флексабилност,слънцето съвпад регул,забележима с ораторски способности,силата й е в словото
тригона към сатурн У7- удачни партньорства лични и и бизнес

чудно с този екзалтирал у6,10 Юпитер в 2 добре заработва, личен интерес е фокуса, в коя сфера е реализацията,ако не е тайна
« Последна редакция: Февруари 26, 2017, 09:11:40 pm от strelicka »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #9 -: Февруари 26, 2017, 08:04:00 pm »
Ето една интересна според мен карта, тук само слънцето и юпитер са в секта, нали?

И за шансове може да я прецените
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #10 -: Февруари 26, 2017, 08:08:07 pm »
та е и единствената планета в горната половина-синглетон,У1,благоприятно аспектирана, -потвърждава,че всичко ще постига сама,в хайз -способна е да действа предполагам по тригоните към меркурий,слънце,сатурн

И според мен Луната играе ключова роля при нея. На пръв поглед с този акцент върху долната хемисфера и празен десети дом няма кой знае какви предпоставки за шефска позиция. Наличието на много планети в елевация не е гаранция за големи постижения. В темата за шанса съм постнала друга карта, с Юпитер и Венера най–високо поставени. Сатурн на Асцендента, Слънце в 7ми дом, Луна в 11ти. Също с тригон между светилата. Никога не е била на висока позиция. Технически сътрудник, секретар. Иначе като я слушаш – голяма работа, послъгваше доста и за професионалните си компетенции, преувеличаваше. При нея Слънцето е на Десцендента, но се брои за дневно раждане. Толкова ъглови планети и близо до кулминация, а резултатът е посредствен. Има и доста по–нисък интелектуален капацитет, посредствен образователен ценз. Не е съвсем без амбиция, но с преобладаващ тарикатлък – от нея ще излезе добра търговка, не мениджър.

ПП. Добавям другата карта, за да не се чудите кого и какво коментирам.

« Последна редакция: Февруари 26, 2017, 08:39:32 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #11 -: Февруари 26, 2017, 08:30:12 pm »
Ето една интересна според мен карта, тук само слънцето и юпитер са в секта, нали?

Средновековната астрология не ми е силна страна, повече с антична се занимавам. И засега съм се ограничила с планета в хайз/извън хайз. На пръв поглед изглежда доста силна тази карта. Юпитер и Сатурн са в хайз, тъй като са дневни планети. А Юпитер би следвало и да си е в сектата – дневна планета в горната хемисфера. Сатурн е в изгряващия знак, за дневно раждане това не е толкова неблагоприятно, поне теоретично. Гледано по античната система, при нея има акцент върху силни домове – Луна и Юпитер в 9ти, Венера в кулминиращия знак, Меркурий/Марс/Слънце/Кету в 11ти. Екзалтирала Луна в 9 дом в съвпад с Юпитер е доста благоприятна позиция, нищо че е намаляваща. Юпитер, отчетено с прецесия, управлява два силни ъглови дома – 7ми и 4ти, Луната управлява 11ти. Пак гледано с прецесия, Сатурн почти няма неблагоприятни аспекти, само ляв квадрат към Венера /тя доминира в аспекта/. Теоретично погледнато не би следвало да са липсвали шансове и предпоставки за активен социален живот. Това е женка карта, нали? И в крайна сметка какво избира?

Доста наблюдателен, задълбочен, аналитичен ум. И според мен би трябвало да е човек, който умее да съзре всяка благоприятна възможност и да я използва. Тук Меркурий и Венера за източни, което според античните астролози е по–благоприятно при дневно раждане. Луната е намаляваща, но е благоприятно поставена и аспектирана, в щастлив дом, обградена от бенефици. И накшатрата, в която попада, е от по–благоприятните, с мека природа. Не ми прилича на неудовлетворен човек, с труден и безрадостен живот. Приятна, усмихната, чаровна и умее да използва тези качества. Как са ѝ отношенията с мъжете – не говорим за личен живот, а за професионални и бизнес партньорства? Предполагам и доста контакти в социума, не води ограничен и изолиран живот.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #12 -: Февруари 26, 2017, 08:46:02 pm »
Луна
Хайз
Эмоционально богатый, всегда готовый откликнуться, чуткий, сострадательный, лиричный, искренний, лишенный всякого лицемерия и фальши человек. Иногда, невзирая на долю наивности, проявляется как непревзойдённый актёр, легко перевоплощающийся из образа в образ. У него прекрасная память, деликатное воображение, а также большая, чем требуется привязанность к людям и живым существам. В сочетании с хайзом Меркурием – тонкое понимание всех сторон жизни. С Венерой – популярность, грация, многосторонние таланты, а иногда публичная карьера. Всегда находит утешение, может рассчитывать на участие высших сил, правда, с большими затруднениями и после великих испытаний, особенно если Луна в знаке Скорпиона или Козерога.

Лили това важи ли за жената от твоята карта

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #13 -: Февруари 26, 2017, 08:49:54 pm »
Луна
Хайз
Эмоционально богатый, всегда готовый откликнуться, чуткий, сострадательный, лиричный, искренний, лишенный всякого лицемерия и фальши человек.

Лили това важи ли за жената от твоята карта

За коя от трите? Скорпионка с осмодомна Луна в Риби? Да, важи. Това е най–добрата ми приятелка, като сестри бяхме. Аз такива хора подбирам за близкото си обкръжение. Тя и моята е водна, осмодомна и в хайз. По това си приличаме с нея, но при нея има повече мекота и чувствителност /в един знак с Юпитер по сидерал/, а аз съм закоравяла и съм склонна към полярни състояния.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #14 -: Февруари 26, 2017, 09:05:23 pm »
за слънце лъв регул,луна овен  11 анарета в хайз -нощно раждане
и при скорпионката с луна риби в 8д. в хайз -нощно раждане
т,е и при двете е луна хайз
« Последна редакция: Февруари 26, 2017, 09:08:22 pm от strelicka »