Автор Тема: Хайз,секта,екс-конд- практика  (Прочетена 5914 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #15 -: Февруари 26, 2017, 09:11:22 pm »
за слънце лъв регул,луна овен анарета в хайз

Не сме били близки, нямам толкова задълбочени наблюдения. Голямо его и демонстративност имаше там. Да, предполага се и някакъв актьорски талант – не знам дали е артистична, но е с един представителен маниер. Манипулативна, умее да използва женски тактики и чар, за да извлече полза. Не бих казала, че е с чувствителна и фина душевност, нито лирична, деликатна. Не ѝ липсваше спонтанност, прямота, но има и голяма доза лицемерие, маниерничене. Не е чист и искрен човек. Надменна, високомерна, ориентирана към статуса.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #16 -: Февруари 26, 2017, 09:58:25 pm »
Как да тълкувам общо Сатурн като хейз -тоя ми е крайно необясним пък като хейз ми звучи още по-зле  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #17 -: Февруари 26, 2017, 10:00:27 pm »
Логиката на древните е, че ако е извън хайз и се намира някъде по ъглите, те хейтва още повече.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #18 -: Февруари 26, 2017, 10:05:42 pm »
Да древните  :017: мерси  Корона от тръни, венче от магарешки бодил, корона- ама друг път-Сатурн в хейз  ;D
« Последна редакция: Февруари 26, 2017, 10:10:50 pm от Ребека »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #19 -: Февруари 27, 2017, 09:00:44 am »
Като е станало дума за Сатурн, моят освен, че е в секта (в половината на слънцето е при дневно раждане) излиза, че е и в хайз, защото е в лъв? А това, че не е добре поставен по знак няма ли значение?
И понеже досега наистина Сатурн при мен не се е проявявал като злосторник - има ли вероятност в един момент да почне? :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #20 -: Февруари 27, 2017, 11:01:31 am »
Тери, едва ли щом до сега не се е проявил, за в бъдеще ще прави проблеми. Я кажи повече за него, че ти нямам картата или ми я прати на лични, ако може.

Моят Юпитер е в Хайз, в радост по дом, Дорифорий, управител на Слънцето, но няма никаква сила и собствено мнение, вероятно защото е под господство на Сатурн  /който е в сектата си в 8-ми дом и своя терма/ няма кой да му се притече на помощ- в терма на Меркурий е, но пък той е още по зле от него- пелегрин и в 12 ти дом. Тоест цялата роля на Юпитер е да изпълнява Сатурновите желания, а той е злодеят в картата ми  :)

Марс също е в Хайз, алкокоден, управител на цялата ми карта, тронов в първи дом, в опозиция с хилега. Високите му достойства, вероятно редуцират лошата му природа. Още чакам по дирекция да се срещне в опозиция със злодея  ;D

Слънцето е в секта, но то е безгласна буква, все едно го няма, забутано е в 12-ти дом, Юпитер не може да го спасява, но има малък бонус, че е в терма на Марс. Всичките ми жизнени сили идват от Марс.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #21 -: Февруари 27, 2017, 11:51:30 am »
Няма как карта да се праща на лични.

Сатурн е в лъв, в 12-ти дом, в съвпад с асцедента. Управлява шести и има само един напрегнат мажорен аспект - квадрат с уран в четвърти дом. Няма аспекти с Юпитер или личните планети.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #22 -: Февруари 27, 2017, 12:20:50 pm »
Можеш да прикачиш картинката някъде и да пратиш линк, или да построиш картата за произволен друг град с лека модификация на часа, така че да отговаря точно на наталния асц за истинското място, и да изпратиш коригирани място и час

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #23 -: Февруари 27, 2017, 12:21:33 pm »
При мен Сатурн няма напрегнати аспекти с лични планети, само тригони. На ниво личност качествата му не се изявяват толкова, не са ми акцентирани като проблематика. Обаче в кулминиращия знак и извън хайз е дал много трудни житейски обстоятелства, променлив и несигурен живот, поредица от разочарования – злините в повечето случаи идват от сатурнови хора, но и най–важните и ценни житейски уроци също. Всъщност те ме изградиха, така че всяко зло за добро. Не са били случайни, имало е някакъв замисъл и цел. А и все пак не съм си на мястото, в обичайната и привична среда. В това се изразява враждебността на Сатурн към мен – хвърля те в чужда и неподкрепяща среда и те оставя сам да се спасяваш. Своеобразен тест за търпението, постоянството, издръжливостта.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #24 -: Февруари 27, 2017, 12:41:24 pm »
Логиката на древните е, че ако е извън хайз и се намира някъде по ъглите, те хейтва още повече.  ;D
хейтва,щото е студен и няма кой да го стопли ли извън хайз

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #25 -: Февруари 28, 2017, 09:05:34 am »
По картата, която съм пуснала на първата страница, само Лили се включи и нека да дам обратна връзка.

Това е една от най-успелите жени, които познавам. Всякак - професионално, лично, материално. Брак с добра партия, две деца, успешна професионална реализация, много добро материално положение. В по-късните си години започва да се занимава и с политика, като стига и най-високото ниво (пак е шанс при едно разместване на хора).

Малко преди втория сатурнов възврат при смени в политиката остава без работа, има период от около 3-4 години със семейни сътресения, но в крайна сметка пак заема много висока позиция в държавното управление, благодарение на близки хора.

Много уверена в себе си жена, но без демонстрации и арогантност, със силно усещане за идентичност и вяра в собствените ценности. Щедра и положителна в отношенията си с хората.

Това за мъжете, което питаш, Лили, не знам дали е така - по-скоро не мисля, че е имало силни отношения с мъже, дори и само бизнес. Мисля, че романтичния живот не е бил пъстър и разнообразен.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #26 -: Февруари 28, 2017, 10:28:47 am »
Нейната карта наистина клони към благоприятните, някак се открояват нещата, бие на очи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #27 -: Февруари 28, 2017, 10:50:14 am »
Мен винаги ми е било интересно, че липсва земя, а жената е постигнала много в материално отношение. Не мисля и че има стремеж към материалното в лошия смисъл на думата.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #28 -: Февруари 28, 2017, 10:58:06 am »
Тери, не е по темата, но можеш ли да споделиш как се проявява нейният ъглов Хирон? Има ли си някаква болка с родителите, родния дом?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хайз,секта,екс-конд- практика
« Отговор #29 -: Февруари 28, 2017, 11:11:18 am »
Наличието или липсата на земя може да бъде "основание", гледано през призмата на модерната астрология. Нали я свързват с постоянство, практичност, прагма? Но успехът в чистия си вид не е атрибут на земната стихия, по–скоро е комбинация от различни фактори и качества.

Имам една карта с акцентирана Земя, Телец – няма изявени успехи, но с лекота му се нареждат нещата, без да полага усилия и къртовски труд. Сам нищо не е постигнал в живота. Акцент върху Венера и Юпитер. Има и малефично влияние към едното светило, но е опозиция по оста 6/12 – по–скоро дава скрити пороци, отколкото спънки, борби и лишения в живота.

Първата си работа намира с връзки, чрез баща си, макар че не беше нещо престижно. Но не се е изгръбвал там, доста свободно време е оставало за ядене, пиене и сладки приказки. Висше образование в скъп частен вуз получава благодарение на майка си, тя го изплаща от първия до последния семестър. А него дори го мързеше да си прочете лекциите преди някой изпит. Благодарение на това платено от друг човек образование сега си има хубава стабилна работа, води относително спокоен и осигурен живот. И на работа не се преуморява чак толкова, не е свързано нито с физическо натоварване, нито с интелектуално.

Разведената му майка му плати висшето образование, строи му къща, натрупа и други имоти, благодарение на които един ден той ще бъде рентиер и ще живее от наеми. Тя е с кардинален Т–квадрат – Сатурн към двете светила /без везнишко/.

И въпросът е какво лично е направил? Има доста земя. Има съвпад Юпитер/Луна и същевременно конфигурация на Марс и  Сатурн със Слънцето. Надделяло е бенефичното влияние на ниво житейски обстоятелства – Венера и Луна/Юпитер, които се намират по оста 1/7 дом. Има и акцентиран 12 дом. По оста 4/10 няма нищо, нито в 5, 9 и 11 дом.

В семейството на мой много заможен близък се роди новолунен Телец, със съвпад Луна/Юпитер, АС Стрелец. И той ще получи всичко на златен поднос, без да е полагал усилия. Но при него има и Марс в кулминиращия знак, в хайз, тригон към светилата. Сатурн е близо до МС. Тук сякаш има повече предпоставки за личен принос и амбиция, но има и акцентиран консуматорски мотив.

Ето картата на богатия наследник, единствено и много късно дете за бащата. За майката е брак по сметка. С този Сатурн на МС в опозиция към Слънцето обаче нищо не се знае, може и да се прояви на ниво амбиция, лични постижения. Гледано по античната система, опозицията попада в 6/12, като при горния пример. От една страна имаме светила в съвпад с бенефик, но в 6 дом. И към тях – опозиция на екзалтирал малефик, разположен в 12 знак от изгряващия. Рано е да се прогнозира каквото и да било, но е факт, че се ражда в семейство с вече постлано червено килимче за него. За по–нататъшните житейски обстоятелства нищо не се знае.

А в първия пример също има опозиция Слънце/Сатурн по оста 6/12, но тя и в западната карта е там, отчетливо се вижда. Докато във втората карта се получава голямо изместване. Първата е дневна, втората е нощна.





« Последна редакция: Февруари 28, 2017, 11:35:44 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui