Астрология. Езотерика > Астрология

Меркурий

(1/90) > >>

a.l.e.n.a:
Покрай предстоящия нов цикъл Слънце - Меркурий се загледах, че нямаме тема за Меркурий, а е доста палав и вярвам, че всеки някъде го бодва :)

Ако Ви се занимава, можем да изкоментираме при кого как е поставен и евентуално предстоящия цикъл. Обърнах му внимание, защото ми е точно на Асцендента. В този момент Венера тъкмо тръгва назад в точен квадрат към нат.Меркурий. В момента имам затруднения с артикулирането, явно няма да мине от самосебеси и ще трябва да се напъна с упражнения. Дано тематично се задоволи с този дискомфорт и не ми прави и други бели :)

В натала е на к11 и държи два ъгъла (ИЦ, ДС), диспозитор на Марс. По прогресии все още е ретро.

Рени:
В момента Меркурий е  достатъчно бърз, за да компенсира това, че е в знака Риби.
Алена, щом си с добре поставен Меркурий, използвай периода, преди да влезе в сянка и удовлетворявай даже и мислено копнежите си в сферите, посочени от същия. :)

a.l.e.n.a:
Имам материал за споделяне, писах малко в транзитите, тъй като тук нямаше отклик, но Рени, много се радвам, че се включи :) Ще споделя по-долу.


ММ е решил да сменя колите, Меркурий и при двамата е У3, при мен новия цикъл Слънце Меркурий започва на АС, при него върху нат.Марс  ;D

При транзита на Слънце и Меркурий през АС и в тригон към нат.Венера - получих изненадващо предложение за бюти партньорство. Дори мъжът ми ме подкрепи. С нетърпение очаквах този аспект и се чудех как ще се изви, имах други очаквания, които също се рализираха, но това беше голяма изненада.
 

Има движение и по кандидатстването за нова работа. Не търся активно, но като мерна нещо интересно кандидатствам. Когато реших да се оглеждам, бях с идеята, че едва ли нещо ще ми хареса, а ето, че вече няколко обяви ми спират погледа. Вчера, при разходящ аспект (съвпад Слънце/Меркурий) - харесах втора обява за работа - точно позиция за мен, а днес още една и кандидатствах :)

Но и Марс е тронов, анаретен и в тригон със Слънцето ми - У6 в 10 дом. Има екшън :)


Следващата среща на Слънцето и Меркурий ще е при  ретроградието - на 20 април - точно там, където сега е Марс в тригон с нат.Слънце У6 в 10 дом. А след това при на 21 юни - в точна опозиция на Слънцето ми. Определено ще има движение по кариерните теми. И Сатурн се движи в 10 дом и летните лунации дават индикации, особено на 23 юли - новолуние в Лъв, мунданно в съвпад с Марс и с нат.Сатурн, който транзитно е в 10 дом ...


Тези дни си мислех още нещо, по стечение на обстоятелствата и не по мой избор - винаги карам големи коли, ама големи. А У3 Меркурий е връх на тао с опозицията Юпитер-Плутон - дали това не дава големите возила, дискомфорта, нехаресването ... Не, че се оплаквам, но предпочитам нещо по-елегантно.

rodopis:
Включвам се по темата: Мерка ми е управител на 1-ви и 10 дом, в 10-ти дом, води се изгорен от слънцето, за мъъъничко да е казими. В момента ми е на 7-ми дом, тригони пуска към стелиума в 10-ти дом и Юпитер. Управлява ми и северния възел, в момента е в квадратура с МЦ и сев. възел. Не мога да отчета някаква конкретна събитийност, но не мога и да се оплача.

Рени:

--- Цитат на: a.l.e.n.a в Март 09, 2017, 11:47:43 pm ---


ММ е решил да сменя колите

 Дори мъжът ми ме подкрепи.
 
Не търся активно, но като мерна нещо интересно кандидатствам.







Тези дни си мислех още нещо, по стечение на обстоятелствата и не по мой избор

--- Край на цитат ---

А, сега виж, акцента през призмата на ретро Юпитер- нали последния е набеден за прогресивен Меркурий ?!? Използвай фактите, обстоятелствата, така че, да експериментираш с тях и да изследваш последващите възможности. Твоя натален Меркурий е в земен знак, миналата и тази година Меркурий ангажира с ретроградИВНОстта си земния тригон, навлизайки и в огнения- ти имаш голям огнен тригон с Юпитер там. Юпитер, Венера,Уран (ще ) са  стационарни по оста 1/7-ми, Сатурн 4/10-ти- това са предизвикателствата, "(по)ставени" ти от предходните затъмнения по оста Дева/Риби. Имаш необходимите условия за постигане на твоя цел. Предстои квадратура Меркурий/Сатурн- не натоварвай ума, мислите си с безброй подробности без съществено значение или организация, но и не храни ума си с непрактични факти, знание, разнообразие, следва аспекти на същия с Юпитер и Уран. Просто разсъждавай вдъхновено. Меркурий само носи новините и бяга, от нас се иска да ги разчетем. Гледай цялата картина, не се фиксирай само във видимото и познатото. :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия