Автор Тема: Меркурий  (Прочетена 69571 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #225 -: Март 30, 2021, 04:49:20 pm »
Днес,30.03.21г Меркурий/Нептун в съединение в 21*на знак риби.Опозицията на двете планети ще се случи на 25.08.21г.
при мен опозицията се случва сега- Мерк/Нептун опозе с нат. Мерк  , големите сънища вчера и днес, като част от вчерашния сън "оживя" още вчера, а в днешния имаше кадри от видяното вчера  ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #226 -: Март 30, 2021, 07:17:34 pm »
Люба, възврата на Меркурий, при теб, ще се случва на фона на цикъл Меркурий- Нептун, това е .
Виж в солара какво държи Меркурий, в кой соларен дом е. Важен ли е тази година за теб. Какво от възвратната карта на Меркурий се повтаря в солара.
Меркурий/Нептун: искаш  да избягаш от мислите си ...по; да се изгубиш  с мислите си ...по; да си недоволна как мислиш .. за, да си объркана как възприемаш мислите ...на  По всички изброени от теб сфери.
Но Нептун и рафинира, там, където влизаш остро с думи, изказ.
Щом Меркурий ти упр 7 , ти спомена за раздяла с партньора- Нептун отваря очите, измива онова,което ги е замъглило, но при него, с него няма пряко действие както с Уран, Плутон. Нептун ще се върти около Меркурий 2-3 г, тогава вероятно да има окончателно прекъсване. Не ми звучиш много да си на "ти " с Водата,12-ти дом, Риби, затова и е много вероятно, в началото да изживяваш по отрицателен начин енергията на архетипа Риби/Нептун през Меркурий. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Меркурий
« Отговор #227 -: Март 30, 2021, 08:03:12 pm »
Благодаря за тълкуванието и насоките, Рени! Мътна е рибешката вода. Имам няколко идеи, ще видим. А с мъжа, засега не приемам протегнатата ръка, а чака една Луна в 12 дом, каквото-такова. Самонадеяна съм аз, ще ме перне палачинката по главата.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #228 -: Март 30, 2021, 08:24:08 pm »
Люба, ще споделиш. :)
Аз също имах цикъл Меркурий/Нептун в градуса на Меркурий, и в градуса на ИЦ. Имах силни прояви, но Меркурий беше активен и по прогресия, и по дирекция. При мен държи 7,10. Но имам Нептун до АСЦ към Слънце и у1 . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Меркурий
« Отговор #229 -: Март 30, 2021, 11:56:47 pm »
Моят Мерк на К 8 вече е затиснат от тр. Плутон.
Усещам си го от известно време, хич не ми пука да влизам в открита конфронтация и да сипя огън и жупел.
Само се моля да мине по- леко транзита, че като се сетя върху Венера какви ми ги надроби Плутон- “ Совите не са това, което са”.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Меркурий
« Отговор #230 -: Април 01, 2021, 10:03:37 am »
Имах прозрение, времето ще покаже доколко е достоверно.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #231 -: Април 01, 2021, 12:01:42 pm »
Меркурий прави ингрес в Овен, на 04.04. в 06;43ч, в рецепция с Марс, който е у на картата на ингреса
Той е управител на к4 в сезонната карта и диспозитор на у1.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #232 -: Април 03, 2021, 10:50:45 pm »
Меркурий прави ингрес в Овен, на 04.04. в 06;43ч, в рецепция с Марс, който е у на картата на ингреса
Той е управител на к4 в сезонната карта и диспозитор на у1.
Изборите започват в 7ч. , а на сезонната карта К4 е в Дева, Меркурий в Риби, АС е в Рак - Луна в Близнаци

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #233 -: Април 04, 2021, 02:44:52 pm »
Меркурий прави ингрес в Овен, на 04.04. в 06;43ч, в рецепция с Марс, който е у на картата на ингреса
Той е управител на к4 в сезонната карта и диспозитор на у1.
Изборите започват в 7ч. , а на сезонната карта К4 е в Дева, Меркурий в Риби, АС е в Рак - Луна в Близнаци

Акрукс, аз какво по-различно казах в коментара си ?  ::)

Споделих тази информация защото динамиката на Меркурий е важна тази година за нас.



„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #234 -: Април 04, 2021, 10:34:23 pm »
Меркурий прави ингрес в Овен, на 04.04. в 06;43ч, в рецепция с Марс, който е у на картата на ингреса
Той е управител на к4 в сезонната карта и диспозитор на у1.

Изборите започват в 7ч. , а на сезонната карта К4 е в Дева, Меркурий в Риби, АС е в Рак - Луна в Близнаци

Акрукс, аз какво по-различно казах в коментара си ?  ::)

Споделих тази информация защото динамиката на Меркурий е важна тази година за нас.
написала си, че Марс е у-л на К4 в сезонната карта, а К4 (IC) е в Дева, с у-л Меркурий, не Марс
У1 е Луната в сезонната карта, която е в Близнаци, диспозитор е Меркурий, а не Марс


Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Меркурий
« Отговор #235 -: Април 05, 2021, 06:39:53 am »
Тука има "развален телефон",Меркурий в критичен нулев градус.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Меркурий
« Отговор #236 -: Април 05, 2021, 09:11:42 am »
Тука има "развален телефон",Меркурий в критичен нулев градус.

но ВЗ Марс-Меркурий свръзва вярно

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #237 -: Април 05, 2021, 10:51:26 am »
Меркурий прави ингрес в Овен, на 04.04. в 06;43ч, в рецепция с Марс, който е у на картата на ингреса
Той е управител на к4 в сезонната карта и диспозитор на у1.

Изборите започват в 7ч. , а на сезонната карта К4 е в Дева, Меркурий в Риби, АС е в Рак - Луна в Близнаци

Акрукс, аз какво по-различно казах в коментара си ?  ::)

Споделих тази информация защото динамиката на Меркурий е важна тази година за нас.
написала си, че Марс е у-л на К4 в сезонната карта, а К4 (IC) е в Дева, с у-л Меркурий, не Марс
У1 е Луната в сезонната карта, която е в Близнаци, диспозитор е Меркурий, а не Марс

Написала съм
Цитат
Марс, който е управител на ингреса
- ингреса е на Меркурий, не на Слънце в Овен, на 04.04.
После съм написала "той". т.е. Меркурий, защото той е този, за когото говоря и е у к4  в сезонната карта и диспозитор на управителя на к1 .

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Меркурий
« Отговор #238 -: Април 05, 2021, 11:35:17 am »
Тука има "развален телефон",Меркурий в критичен нулев градус.

но ВЗ Марс-Меркурий свръзва вярно
Стреличка, вярно е, но да, дебата е отпреди ингреса на Меркурий.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #239 -: Април 06, 2021, 12:13:02 am »
Написала съм
Цитат
Марс, който е управител на ингреса
- ингреса е на Меркурий, не на Слънце в Овен, на 04.04.
После съм написала "той". т.е. Меркурий, защото той е този, за когото говоря и е у к4  в сезонната карта и диспозитор на управителя на к1 .

Ясно е, че ингреса е на Меркур, коментара ми беше за сезонната карта, понеже както си го написала се разбира, че Той- Марс е У4, а не Той- Меркурий, поне аз така го разбрах. Като не си сложила точка в края на изречението, за мен продължаваш да говориш за Марс  :-X