Автор Тема: Меркурий  (Прочетена 66010 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Меркурий
« Отговор #360 -: Март 21, 2023, 07:13:47 am »
Сафо, наистина, Подвижният кръст, доста силно ни разлюля Марс ? :)
Рени,при познатите ми с девешки светила,стелиуми ,забелязвам постижения,макар и с трудности.
Марс внесе смут,напрежение,забавяне,скандали,травми,катастрофи,екшън,сега Сатурн сигурно ще заземи с левия си квадрат близнашките светила.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #361 -: Март 21, 2023, 10:12:38 am »
Сафо, нали, Меркурий и Марс бяха в рецепция, през целия период ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #362 -: Март 21, 2023, 07:45:34 pm »
Akruks, благодаря за споделеното. Малкият силно повлиян от Подвижния кръст, наистина в труден период. Щом реагира  така отявлено реагира на периода, би трябвало да има ъглови планети, малефици в знаци на ъглите или на ъгъл ?  ::)
Сатурн в Стрелец е в 7д. точен квадрат на Меркурий У1 в 11д. , в квадрат Луната в Дева 5д и Слънцето Риби в 11д.  , има си сатурново Тау със светилата като майка си , нейното е във фиксирани знаци, което е по-лошо

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Меркурий
« Отговор #363 -: Март 21, 2023, 09:09:59 pm »
Добре , че излизаме от летаргията, а аз- от заплеса си Нептунов, защото един мейл- рекламация вместо към сайта, където му е мястото, съм го препратила към друг мой мейл. И две седмици чакам отговор за очевадно дефектни обувки и се чудя защо няма такъв.
Отделно една седмица се мъча да направя неуспешен банков превод за онова пътуване и след сума ти четене, ходене до банката, подписване на разни съгласия, днес успях.😂
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #364 -: Март 24, 2023, 02:50:45 pm »
Akruks, благодаря за споделеното. Малкият силно повлиян от Подвижния кръст, наистина в труден период. Щом реагира  така отявлено реагира на периода, би трябвало да има ъглови планети, малефици в знаци на ъглите или на ъгъл ?  ::)
Сатурн в Стрелец е в 7д. точен квадрат на Меркурий У1 в 11д. , в квадрат Луната в Дева 5д и Слънцето Риби в 11д.  , има си сатурново Тау със светилата като майка си , нейното е във фиксирани знаци, което е по-лошо

Тогава е добре да бъде обезопасен с наколенки, накитници, каска, особено когато играе.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #365 -: Март 24, 2023, 08:00:43 pm »
Akruks, благодаря за споделеното. Малкият силно повлиян от Подвижния кръст, наистина в труден период. Щом реагира  така отявлено реагира на периода, би трябвало да има ъглови планети, малефици в знаци на ъглите или на ъгъл ?  ::)
Сатурн в Стрелец е в 7д. точен квадрат на Меркурий У1 в 11д. , в квадрат Луната в Дева 5д и Слънцето Риби в 11д.  , има си сатурново Тау със светилата като майка си , нейното е във фиксирани знаци, което е по-лошо

Тогава е добре да бъде обезопасен с наколенки, накитници, каска, особено когато играе.  :)
ух, сега тупна на теракота, както скачаше пред телевизора докато гледа Пингвините от Мадагаскар... удари си ръката, дясната, а досега два пъти е чупил лява ръка

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Меркурий
« Отговор #366 -: Април 04, 2023, 08:11:38 pm »
Меркурий направи ингрес в телец,с Луна в дева.Промениха ли се нагласите на ума,комуникацията с роднини,пътуванията,общуването като цяло дали е свързано с материално ориентирани хора,или такива,които имат отношение към земята,растенията?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #367 -: Април 04, 2023, 11:29:54 pm »
Меркурий направи ингрес в телец,с Луна в дева.Промениха ли се нагласите на ума,комуникацията с роднини,пътуванията,общуването като цяло дали е свързано с материално ориентирани хора,или такива,които имат отношение към земята,растенията?
Меркурий с влизането си в Телец квадрати Плутон, а Луната в Дева е в опозиция с Нептун – ще си мерят пишките (които имат) и надлъгват (които друго не могат), а хубавото е, че Луната и Меркурий са във взаимна рецепция по екзалтация
На 6-ти Меркурий се съединява със Северния лунен възел, който е ретрограден – макар и бавно ще се прокарват жизнено важни нови идеи, малко преди това секстил Сатурн, което също е готино за комуникация по държавни дела

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #368 -: Април 05, 2023, 11:49:12 am »
Порочни, похотливи мисли и намерения да се осъществяват. Ще се търгува мръсно и ще се краде  "на тъмно" и през нощта. Меркурий няма да се приеме от Луна, защото ще направи първо аспект от двата малефика. Щом попада на оста на възлите - благоприятен момент за оратори, писатели, състезатели, лъжегадатели. Да, периодът е подходящ за коопериране в сфера земеделие, земи. Слагат се граници, огради,  на земя, и в личен, и в обществен план. Венера, управител Меркурий, ще помага при разрешаване на имотни, финансови въпроси между роднини, да се правят компромиси и между колеги, съседи. Финализиране и финансиране на пътешествия.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Меркурий
« Отговор #369 -: Април 19, 2023, 06:31:24 am »
На 21.04.23г.Меркурий се обръща в ретроградно движение в 15*на знак телец и ще се върне до 5*,където отново ще смени фаза на 15.05.23г.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #370 -: Април 19, 2023, 02:49:50 pm »
Би трябвало новата Луна да освети стационарен Меркурий. Луната сменя фаза и Меркурий сменя фаза и това е видимо на вечерното небе. И всичко това в коридор на затъмнения- резки промени във времето като климат, и като време събитийност, вероятност да видим и чуем нещо със задна дата, чиято информация, новини тепърва ще усвояваме .Това, което е заложено,  навън, в света, да се случи,  сега, вероятно ще се забави или временно ще спре своята реализация, и в иконимически, и в политически план. Един път ни се дава още време, глътка въздух, за наблюдение и разсъждение,  и за втори път да направим първо впечатление във взаимоотношения, лични, бизнес, приятелски, роднински.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Меркурий
« Отговор #371 -: Май 04, 2023, 01:00:59 pm »
Защо винаги по ретро Меркурий започвам да търся антики, старинни мебели до вманиячаване?! Меркурий е търговец, но защо точно мебели, по-определено шкафове, кресла, столове и маси.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #372 -: Май 04, 2023, 01:40:52 pm »
Сафо, АСЦ,  У1 винаги показва какво ни зарежда и ни радва, от къде може да си набавим добро настроение. При теб, нали АСЦ е Близнаци, но Меркурий в 9-ти или 10 ти дом е ? Луната да е под влияние на Меркурий, да вижда оста 4/10 ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Меркурий
« Отговор #373 -: Май 04, 2023, 04:49:22 pm »
Рени, Меркурий е в 9ти дом, на 6* от к10. И да, близнашка Луна от 1ви вижда к4/к10.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Меркурий
« Отговор #374 -: Май 04, 2023, 05:55:32 pm »
Аз на 20 купих еърфрайър, утре чакам ютия.
Съвсем изключих за Мерка, но каквото- такова.
Усетих го преди ретро периода- по незнайни причини не ми работеше телефона в Гърция, а си имам роуминг.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...