Автор Тема: Меркурий  (Прочетена 69750 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Меркурий
« Отговор #270 -: Декември 26, 2021, 01:30:23 pm »
Това от Катедра Астрономия, СУ "Св. Климент Охридски" ,го четох преди два дни на страницата на Лили,кое е от Филип Ф.?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #271 -: Декември 26, 2021, 02:08:45 pm »
От сттраницата на Филип Филипов, тази на Елена Пенчева, за последната, знам че, лично наблюдава.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Меркурий
« Отговор #272 -: Декември 27, 2021, 08:01:13 am »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #273 -: Декември 27, 2021, 10:03:21 am »
Каквото и за всяка друга планета- както се е появил/родил, такъв ще е целият му цикъл. Марс е ексцентрик, не може да се разчита на точно време и място за него, за разлика от Венера и Сатурн. Щом се е появил вяло, неустойчиво, там, където изгрява в картата ни, е редно да се съобразим, как ще стартираме проекти, инвестираме, получаваме желаното, поставяме цели.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Меркурий
« Отговор #274 -: Декември 27, 2021, 12:36:39 pm »

starinthenightsky, да, ето:
Катедра Астрономия, СУ "Св. Климент Охридски"
24 декември в 9:25 ч.  ·
Във вечерите около Рождество ще продължи да се наблюдава малкият парад на планетите Юпитер, Сатурн и Венера, който привлича вниманието на астролюбителите от началото на декември. За Източна България подходящото време за наблюдение ще започва от около 17:20 ч., а за Западна – от около 17:35 ч. Небесната атракция ще бъде видима над югозападния хоризонт. По-ярките от тези три планети – Юпитер и Венера започват да се виждат още при здрачаване, а по-слабият Сатурн се открива по-късно – във вече напредналия полумрак. За разлика от началото на декември, сега към парада се е присъединил и Меркурий, който обаче ще е най-трудно видимата планета – ще бъде много ниско на югозапад в заревото след залеза и ще залязва първи. Планетите ще се виждат в почти права линия покрай еклиптиката.

https://starwalk.space/en също

AstroNews, Филип Филипов.

Всеки, който наблюдава небето от години и окото му е свикнало може да види изгрева и на Меркурий, който е най-труден за наблюдение/защото  може и да не изгрее през годината/ и ако позволява мястото, където се намира.

Благодаря
Добавям и линкът към фейсбук на Катедра Астрономия, СУ "Св. Климент Охридски"
https://www.facebook.com/astronomyBG/

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Меркурий
« Отговор #275 -: Декември 28, 2021, 10:43:15 am »
Меркурий вчера е изгрял в 17* Козирог, там, където попада в картата, темите по него стават актуални за осъществяване, разпространяване, да носят резултати. Там, където изгрява в картата, ще се появят учителите.
при мен в 9ти дом, при мъжа ми във втори тригон с Марс.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Меркурий
« Отговор #276 -: Декември 29, 2021, 12:51:15 pm »
Меркурий е с Венера, или обратното🎉Срещат се в 24°на козирог. Днес съм добронамерена, изпълнена с любов и творчество(написах стих), като в доброто старо време.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Меркурий
« Отговор #277 -: Декември 29, 2021, 10:45:01 pm »
Меркурий е с Венера, или обратното🎉Срещат се в 24°на козирог. Днес съм добронамерена, изпълнена с любов и творчество(написах стих), като в доброто старо време.

При мен на градус от Dc е срещата, в 6 дом. Скарах се с майка ми за нещо малко, но малките неща са повода да се сетя за много други горчилки и да реагирам остро.
Освен това днес луната е в съвпад с нат. Плутон, а Юпитер със северния ми възел. Бях пропуснала това. От няколко дни си повтарям, че трябва да бъда по-малко дева и повече риба, в тон с лунните ми възли. Мразя когато се държа като дева, а го правя постоянно, освен това по никакъв начин не ми прави живота по-лесен - напротив...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Меркурий
« Отговор #278 -: Януари 11, 2022, 05:41:56 am »
На 14.01.22г.Меркурий се обръща в ретроградно движение в 10*на водолей,точен квадрат с Уран.На 23.01.22г.ще се срещне със Слънцето в 3*на водолей,на 29.01.22г.с Плутон в 26*на козирог,на 04.02.22г.тръгва отново в директен ход в 24*на козирог,11.02.отново е с Плутон-27*,на 24.02.в точката на своята стационарност.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Меркурий
« Отговор #279 -: Януари 11, 2022, 06:06:26 am »
При мен Меркурий се обръща на 2*от МЦ.Свекърва ми е с планувана операция на този ден(вени на краката).

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Меркурий
« Отговор #280 -: Януари 11, 2022, 09:36:27 am »
При мен в шести дом в точна опозиция със сатурн в 12-ти значи прави тао квадрат с тр. уран, а всъщност голям квадрат тъй като наталния уран е на 11 скорпион. С плутон ще е в тригон с юпитер в 10ти и директен в квадрат с венера.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #281 -: Януари 11, 2022, 01:49:32 pm »
Мерка се обръща в 5д. при мен, тригон Слънце

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Меркурий
« Отговор #282 -: Януари 11, 2022, 03:07:28 pm »
Акрукс, някоя награда от конкурс, или събития при дъщеря ти. И всичко по производни.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Меркурий
« Отговор #283 -: Януари 21, 2022, 05:59:49 am »
На 23.01.22г.долен съвпад Слънце/Меркурий в 4*на водолей,както е написала Стар.
При мен върху нат.Меркурий 2*орбис,квадрат нат.Сатурн,квадрат нат.Юпитер.При позната на Р.Д то и се случва съвпадът.Тя по натал е съвпад Слънце/Венера/Луна в тази точка.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #284 -: Януари 21, 2022, 04:27:58 pm »
На 23.01.22г.долен съвпад Слънце/Меркурий в 4*на водолей,както е написала Стар.
При мен върху нат.Меркурий 2*орбис,квадрат нат.Сатурн,квадрат нат.Юпитер.При позната на Р.Д то и се случва съвпадът.Тя по натал е съвпад Слънце/Венера/Луна в тази точка.

Точен съвпад с Мерка в 9д. на моята водолейка, тя нали е с АС като твоя и Слънцата са в един градус в 10д.