Автор Тема: Меркурий  (Прочетена 65891 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #375 -: Май 05, 2023, 05:24:25 pm »
Рени, Меркурий е в 9ти дом, на 6* от к10. И да, близнашка Луна от 1ви вижда к4/к10.

Бавната скорост на планетата позволява в детайли да се прояви нейната природа и интерес. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Меркурий
« Отговор #376 -: Май 10, 2023, 06:57:26 am »
На 21.04.23г.Меркурий се обръща в ретроградно движение в 15*на знак телец и ще се върне до 5*,където отново ще смени фаза на 15.05.23г.
В 5*на скорпион е нат.Юпитер,упр.7,8 и 11 домове.Подмолни ,отмъстителни,отровни хора започват да се активират около мен.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #377 -: Май 10, 2023, 10:55:34 am »
Сафо, възлите в периода попадат в тези градуси, а управителите им Марс и Венера са  в Рак, многооо вода, не очаквай директни, открити действия от другите към теб, в посочените сфери. Те са били такива и преди, но сега след затъмнението, да кажем, са ти се отворили очите ? Меркурий в коридор на затъмнения е много благодатен точно за това, че нарежда пъзела. :)
Южен възел е съвпад с нат. Юпитер, връщай наза, и към момента какво още ненужно задържаш, най-вече като истина, философия, вяра, неизпълнени мащабни проекти и хората, обвързани с това ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Меркурий
« Отговор #378 -: Май 10, 2023, 01:21:12 pm »
Не знам какво му има този път на ретро Мерка, при мен във 2 дом в опозиция с нат. Плутон/У9 и в точен съвпад с прогр. Меркурий/У4,7 и прогр. Слънце.

Успях да си обменя остри реплики с доста хора около мен и да си спечеля за пореден път титлата "Черната овца" ;D
Почти никога не съм се вълнувала особено какво мислят другите за мен, а този път ми беше дори забавно.
Писна ми да гледам и слушам как се оплакват, че нищо не ставало, че тук било така и не знам си какво. А същевременно същите да не изискват от себе си, да не полагат и грам усилия, да се опитват всеки път да се "чупят", и как да се оттърват по лесния начин при най-малкия напън. Писна ми от ниското качество и от затварянето на очите на повечето, дори и за елементарни неща и от толкова заспал народ, дето се вълнува само от мизерната заплата, клюки, тъпотии във фейса, цигари, пиячка и как да се уреди с лесен секс.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #379 -: Май 12, 2023, 05:47:36 pm »
На 21.04.23г.Меркурий се обръща в ретроградно движение в 15*на знак телец и ще се върне до 5*,където отново ще смени фаза на 15.05.23г.
В 5*на скорпион е нат.Юпитер,упр.7,8 и 11 домове.Подмолни ,отмъстителни,отровни хора започват да се активират около мен.
може да е от транзита на Лилит в Лъв, който спуска опозиция към Мерка  – запомнила съм, че с голямата ми дъщеря сте с еднакви Слънце, Меркурий и АС, но при нея за момента няма подобна тенденция, нейният Юпи У7, 11 е в първи градус на рак, но се ядосва тези дни заради постъпките на сестра си , тр. Лилит в 3д. опозиция на Меркурий У1, У5 в 9д.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Меркурий
« Отговор #380 -: Май 12, 2023, 06:50:57 pm »
Акрукс,при мен винаги има напрежение,все пак Юпитер упр.на 7ми дом в скорпион квадрат с Меркурий и опозиция Сатурн.Каквото е да правя,колкото и да се старая-няма угодия.
В поста на Фортунадес в темата за въпроси ,като я четох,настръхнах.Киселото мляко в хладилника трябва да го слагам винаги с надписа напред и подредено......абе,тегава работа. ;D

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Меркурий
« Отговор #381 -: Юни 27, 2023, 02:41:15 pm »
Някой разбра ли, че Меркурий направи ингрес в рак?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #382 -: Юни 27, 2023, 04:19:21 pm »
Някой разбра ли, че Меркурий направи ингрес в рак?
Не съм поглеждала транзитите вчера и днес, че пътувах, но като за Меркурий в Рак напазарувах храна и заредих хладилника, че вътре се търкаляха само няколко лимона и консерви с риба тон, мм беше ерген 10 дни, докато направим рокада с водолейката - сега тя е софиянка и гледа внука ми, а аз съм в заслужена ваканция 😅 (жега)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #383 -: Юни 27, 2023, 04:23:59 pm »
може да се направи карта за ветровете, за точното време на ингреса и населеното място, което ни интересува

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Меркурий
« Отговор #384 -: Юни 27, 2023, 10:11:22 pm »
Емоционално,носталгично ми беше,комуникацията не вървеше,въпреки,или защото Меркурий е в тригон с наталната ми Венера.Но и аз напазарувах за хладилника,за мен козметика в количества.Не помня при предишният ингрес дали има сходства,но сега Луната беше във везни.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Меркурий
« Отговор #385 -: Юни 27, 2023, 11:02:53 pm »
Усетих го- при мен е У4 и въпреки че имах покана за кафе с колежките, предпочетох да изчистя къщата, готвих , оправях китките, вкарах малко подобрения.
Снощи в последния градус на Близнаци правих група във Вайбър с всички колеги да обсъждаме кой какво ще прави за предстоящ празник.
Утре смятам да хайманосвам и се размотавам цял двн- Слънце У3 ми е на АЦ.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 369
Re: Меркурий
« Отговор #386 -: Юни 28, 2023, 12:00:52 am »
И аз усетих - свръхемоционална станах дори за себе си. Рева постоянно, изпаднах в истерия, не знам къде се намирам, мисловната дейност е спряла, през 5 минути е в различна посока.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #387 -: Юли 04, 2023, 11:42:42 am »
Някой разбра ли, че Меркурий направи ингрес в рак?

Да. Тази година. ;)
Морето ми прати банкнота. Това досега не ми се беше случвало. Меркурий е хронократор, у6 и 9 в солара, в 3-ти дом в соларната карта, съвпад Слънце, у 8 в солара. Съвпад с възела, тригон АСЦ,  опозиция Юпитер към натала. В период Венера/ Юпитер.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Меркурий
« Отговор #388 -: Юли 31, 2023, 06:42:10 am »
Меркурий е в дева-на къде пътувате?

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Меркурий
« Отговор #389 -: Юли 31, 2023, 12:57:33 pm »
Към себе си, Сафо