Автор Тема: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.  (Прочетена 13738 пъти)

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #15 -: Март 21, 2017, 02:49:21 pm »
В 11д, в секстил с МЦ и квадрат с управителя му(Уран).
Започнаха да изскачат разни стари профи контакти, ще се зарадвам и да ме заведат на фестивал през април, ама не напирам, к'вот тако'а, дет' казват младите:Д

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #16 -: Март 23, 2017, 03:58:15 pm »
Това новолуние ми изглежда като нов прочит на стара тема. Диспозиторът му е в Телец. Този знак се свързва с бавен, муууден, но стабилен прогрес. Затова въпреки многото планети в Овен никак не ми се струва, че е удачен момент за смело и ударно начало.
При мен е в трети дом, близо до наталната Венера. Тя е на 13-я градус, но трудно мога да приема, че има съвпад. Орбисът е 6 градуса.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #17 -: Март 23, 2017, 04:04:48 pm »
Това новолуние ми изглежда като нов прочит на стара тема. Диспозиторът му е в Телец. Този знак се свързва с бавен, муууден, но стабилен прогрес. Затова въпреки многото планети в Овен никак не ми се струва, че е удачен момент за смело и ударно начало.
При мен е в трети дом, близо до наталната Венера. Тя е на 13-я градус, но трудно мога да приема, че има съвпад. Орбисът е 6 градуса.

За диспозитора - освен посоченото за Телец - там е и заточен ....
Над силата е само умението да я владеем!

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #18 -: Март 23, 2017, 04:17:41 pm »
Сходящият тригон с Плутон може да му даде малко воля и мощ. Марс в Телец не е чак толкова зле поставен, защото знакът е земен, а планетата екзалтира в Козирог - друг земен знак. Но Марс в Телец е мързелив и трудно се активира, но пък има издръжливост и постоянство.
Резултатите от всякакви желания и начинания при това новолуние май ще изискват повече време и търпение. И хъсът за действие няма да идва лесно, може да се регистрира нуждата от помръдване, но трудно да се предприема такова. Ще е успешен по-методичният, а не импулсивен подход.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #19 -: Март 23, 2017, 11:21:54 pm »
Като се спомена този "долен" съвпад на Венера със Слънцето, добре беше да се кажат няколко думи за значението му

"Някои го предпочитат горещо и за целта е крайно време да предприемат  нещо, стига да се сетят какво умеят да правят вещо."  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #20 -: Март 24, 2017, 09:31:36 am »
"Някои го предпочитат горещо и за целта е крайно време да предприемат  нещо, стига да се сетят какво умеят да правят вещо."  :)

Само да не се окажат като котка върху горещ ламаринен покрив, с предстоящият съвпад на венера с уран :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #21 -: Март 24, 2017, 10:36:35 am »
Тери,  ха, ха , ама вярно и Елизабет, и Мерилин, и Пол Нюман са с Венера/Уран, като при дамите Венера, естествено е  от "нашите ", в Овен, но по-интересното е, че и тримата имат Марс /Нептун, а при тази лунация е актуален точно цикъла Марс-Нептун ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #22 -: Март 24, 2017, 12:08:23 pm »
На този ден ще регистрираме нов автомобил - ММ мечтае за него от години, сега реализира мечтата си. Настоящият му - също беше много желан и мечтан, взе го дни преди сватбата ни.

При него диспозитора на новолунието, е диспозитор и на нат. му Слънце. В момента Марс му обхожда 1 дом. На 10 март имаше и прогресивно новолуние в последните градуси на Телец.
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #23 -: Март 24, 2017, 12:13:22 pm »
Алена, благодаря за споделеното, да Марс е този, който инициира събитията.  :08:
 Извън темата  за новолунието, има ли активирани следващи домове в картата си ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #24 -: Март 24, 2017, 02:25:49 pm »
Ако за 2, 5, 8 и 11 дом иде реч - може да се каже:

1.) Меркурий е У2 и У3, в натала е в съвпад с АС и Марс мина от там - това  има отношение и към колата. А и диспозитора на Слънцето му и новолунието минава през АС и У2,У3.

2.) Слънцето му е У5 - така, че би следвало и прогресивното и транзитното новолуние да активират дома :)

3.) тр.Сатурн в 8 дом, определям го, като активност

4.) Марс в натала е в 11 дом. Сега транзитно е подчертан, светилата са на негова територия, във взаимна рецепция е с Венера ....
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #25 -: Март 24, 2017, 02:30:54 pm »
Хм, той започна в края на август 2016 - около затъмнение, нали?
Над силата е само умението да я владеем!

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #26 -: Март 24, 2017, 02:57:13 pm »
Ха, сега ми светна, защо онзи ден пренесох половин тон тухли без да се задъхам-тр Сатурн ми прави тригон към Марса и явно този цикъл нещо ми активира, та затова съм като Станка Златева в ръцете  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #27 -: Март 24, 2017, 03:16:24 pm »
Да, Алена, защото ти сподели, че е сбъднал мечта.Всичко се инициира през главните оси и/или кардинални домове, сбъдването е при следващите ги, нали ? !?  ;-)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #28 -: Март 24, 2017, 03:42:51 pm »
Дааааа :) Не се бях замисляла за това :)
Над силата е само умението да я владеем!

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #29 -: Март 28, 2017, 09:42:40 am »
При мен новолунието дава тригон от седми дом към съвпада ми Луна/Нептун в трети дом. Нептун е и управител на 7 дом в натала. Изцяло се занимавам с подготовката на малката дъщеря по солфеж и явяването й на изпит през април за 1 клас. Всичко е точно по символиката на 7 (второ дете) и 3 (начално образование) дом  - снощи се разпях и аз, предстои усилено водене на уроци, накрая и на изпит :)
« Последна редакция: Март 28, 2017, 09:49:42 am от Eaglet »