Автор Тема: Проблемно поведение  (Прочетена 11178 пъти)

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Проблемно поведение
« Отговор #15 -: Март 29, 2017, 12:12:13 pm »
той е едър има усещането че е силен и е такъв, това му дава още по голяма преднина. Социаните тук никога не приемат че проблема е в детето а в родителя, почват разследвания, разпитват комшии, а какво чуват комшиите, крясъци и пищене, иди им обясни че е крещял 20 мин защото трябва да си измие очите а не иска. Ситуацията е много критична защото той ни манипулира и ние го знаем и се чувстваме безсилни. Знае че няма да го спра нито от плуване, нито от скаут,нито от дарама,защото и за трите чакахме година да го приемат. Знае всичко и се възползва. Обяснявахме му че ще се разболеем ,аз редовно съм на успокоителни ,не мога да спя от нерви, спазми от нерви получавам, не му пука, казва ти и кво. Мислех и сцена да му изиграя,че припадам ,че нещо лошо ми се случва, баща му не е съгласен, щял много да се изплаши.Не знам вече какви мерки да подхвана. Аз съм философ по образование, темата за Бог горе долу му въздейства,тук учат и религия,водят ги на църква,но не мисля че това помага. Скаута е тип казармен ред, там ги строяват добре, но като се прибере ,край всичко отначало. Остава да го запиша на бокс и да му счупят носа, направо не знам вече какво да предприемем. Малкия се превърна в отдушник, така му се радвам,толкова послушно дете и спокойно,че с брат си са все едно от различни планети,камо ли родители.Естествено му се радвам когато брат му го няма. Въобще върти ни както си иска.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Проблемно поведение
« Отговор #16 -: Март 29, 2017, 12:14:23 pm »
Чакай сега-значи в училище е ок?
Хмм
Я опиши вие как противодействате досега? Той като реве-вие какво правите? Той като те ритна-ти какво?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Проблемно поведение
« Отговор #17 -: Март 29, 2017, 12:18:47 pm »
Случаят е по-различен – това е малко дете, не е възрастен.

С манипулации, идващи от други хора, имам много богат опит. Ако идва от възрастен, може да се стопира с тотален игнор. Веднъж ще се пробва, втори път, трети... и накрая ще види, че номерът не минава или не по този начин. Всеки се пробва, но като види, че не го отразяват – спира. Това поведение лесно се идентифицира и при възрастни, хващам го дори във виртуала и го чета между редовете.

Манипулативните възрастни също някога са били дете и от ранна възраст са изградили тенденция към такъв тип поведение. Някога това е било дете с по-специални потребности за получаване на внимание, които или не са били задоволени, или тъкмо обратното – за всичко им се е угаждало и са разбрали, че това е лесният начин.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Проблемно поведение
« Отговор #18 -: Март 29, 2017, 12:21:29 pm »
Децата имат по-сензитивни Меркурий и Венера, а тук в тази карта, същите са неаспектирани или  детето сякаш нямат връзка със собствените си предпочитания, кое чувства и мисли за свое, кое го кара да се чувства радостен , щастлив и това, че не възприема наложени му ценности и концепции. Тук стои въпроса, дали мама го е докосвала, така че, да не се срамува от тялото си. Венера в картата може да покаже и къде сме отблъснати инстинктивно, на какво и на кой симпатизираме или не- а може ли едно дете да каже или покаже, че не харесва майка си ?!? Често такива нарушения в детското поведения се предизвикват не от значителни събития, а от непрекъснато повтарящи се малки душевни травми, които в крайна сметка оформят по-голям конфликт. Ако мама се ядосва ежедневно за безредието на детето, това пречи и на двете страни. Желателния вариант е мама да се научи как да изгражда нагласата за ред у детето,така че то да проумее, че съществуват различни понятия за ред. За детето би било по-добре, ако не винаги е критикувано, а му се покаже, даде му се пример, какво е добро поведение. Един Слънчев Стрелец съвпад  Марс и квадрат Уран се нуждае от много подкрепа от родителите, а Луната в Рак опозиция Юпитер в 9-ти дом, повтаря същите нужди, така че  свобода и търся своето място , са един от начините да справите с тези състояния.
Способността човек да заобикаля изискванията за добро поведение е т.нар. лентяйство
Способността да игнорира задължителните норми и правила и да им се противопоставя- занемареност
Способността да бъде разнообразен , реагира на отношенията " ръководител-подчинен"
Може и да ревнува, затова да се държи така, че уж не иска да бъде обичан. Често, когато едно дете си фантазира истории,търси вниманието на родителя, който  отсъства при отглеждането му, нищо че живеят заедно но само тялом, не и духом или не отговаря на образа създаден за него.. Момче със Слънце съвпад Марс, очаква баща му да е герой и ако мама това не позволява, с Луна в Рак, момчето взема нейната страна тихомълком, а наяве демонстрира/отразява  гнева  на бащата, който не може да изрази своята мъжественост, позиция по неговия си начин.

Еses, тук, в този формат, могат да ти бъдат полезни хората с насоки, къде евентуално има трънчета, които убиват в обувките на всеки поотделно в семейството, но е хубаво да направите 4-5 терапевтични сеанса с арт терапия или с пясъчна терапия, много са забавни и точно за деца. Но , преди детето, мама и тате също минават през терапевт, щом си преценила, че вие трудно сами да се справите. Знам, че това може би няма да те успокои, но, да :"вика" днешното поколение деца, защото ние не сме в невъзможност да ги "чуем", ние се тези, които трябва да се учим. Късмет ! :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Проблемно поведение
« Отговор #19 -: Март 29, 2017, 12:21:33 pm »
А кога е започнало това поведение?

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Проблемно поведение
« Отговор #20 -: Март 29, 2017, 12:21:50 pm »
Лила кажи ми какво значи че някой трябва да изиграе ролята на Сатурно, обясни ми го с действия, какво трябва да направя. Относно синастрията освен да ти дам данни аз не знам как да я направя, имам зет 9 но не мога да разчитам сама ,чета интерпретацията която е меко казано не точна. аз съм на 19,12,78 от Видин в 2,45 през нощта.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Проблемно поведение
« Отговор #21 -: Март 29, 2017, 12:23:52 pm »
първото, което ми хрумна в опит да го оправдая е ADHD, затова ще го оставя да си стои тук като предположение за възможна проява на Марс-Слънце.

второто - със сигурност ревнува от малкото дете, разликата им е достатъчно голяма, за да е приел, че вниманието ви е само за него. но, споко, това минава с порастване на детето и нещо ми подсказва, че козирогът ще е ощетеното дете (просто винаги е така).
//гледам квадрата на Сатурн(малкото) със Слънце-Марс и лъвското МЦ на театралчо

И аз си мисля за спорт спорт - силов и/ли боен. нещо дисциплиниращо го, дори смазващо егото му, за да тича при мама за утеха. тук е въпросът как ще го изиграеш. като изнесеш наказанията извън вкъщи ти да си му мила и добра и при теб да е послушен, а не да да го избива компенсаторно (което съм сигурна, че прави сега). някъде наблюдава поведението, което демонстрира, агресията също не се появява от въздуха. бъди искрена със себе си и разговаряйте. ако не можеш/не искаш - заведи го на психолог да му направи оценка.

И подкрепям въвеждането на бюджет специално за него. Ясно е, че е разглезен, вероятно с баща му така изразявате любовта си, а и той самият го е усвоил (никак не е малък) като модел (сама каза, че подкупвал децата да му бъдат приятели), така че там ще му е и слабото място. Разиграйте му театър, ако щете, с неговите камъни по неговата глава - разговаряте с татко уж насаме, но така че той да ви чуе, какъв ще ви е сценарият, вие ще си решите - дали трябва да намалите разходите, да го пратите да остане при баба му в България, да се разделяте и прочее. Идеята е да се стресне малко. Аз това бих направила. И с тази тронова Луна, ти също си му слабо място, вероятно е взаимно и затова ти се качва на главата. Предлагам да се отделиш от него за определено време, например през лятото - той на лагер или обратното - ти другаде, а той със семейството. Да види какво е без мама и да му залипсваш. Да разбере, че майчината грижа не е даденост.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Проблемно поведение
« Отговор #22 -: Март 29, 2017, 12:34:48 pm »
Рени е доста права
Мама не дава на тати да е героят вкъщи
И мама вместо да пие успокоителни, да си намери любимо хоби, да си готви вечерята и да помага за уроците, ще е по-добре. Да прежали за известно време мръсни зъби и ръце, защото освен трудна карта, детето очевидно реагира на отношение вкъщи. Тоест-промяната трябва да е първо между родителите, после-спрямо детето. Липсата на внимание ще е най-голямото наказание, защото това поведение показва, че не получава каквото има нужда. А децата имат нужда от мама, тате и аз.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Проблемно поведение
« Отговор #23 -: Март 29, 2017, 12:38:53 pm »
Лила кажи ми какво значи че някой трябва да изиграе ролята на Сатурно, обясни ми го с действия, какво трябва да направя.

О, тук не ме търси. Мога да дам само астрологично мнение по някоя карта, но не съм била родител. Липсват ми такива опитности. Била съм обаче дете на проблемен родител с девиантно поведение, което много прилича на твоето момченце. Ами то там всички се бяхме хванали за главата с нея – както и да подходиш, все същата. Кротваше се само, ако постоянно ѝ се угажда на егото и върти всички на малкия си пръст. Силно афликтирана Луна – съвпад с Раху и Сатурн /близо до кулминация като при сина ти/, Сатурн в квадрат към Слънце, нощно раждане. Слабо аспектиран Марс, но екзалтирал в западната карта. Представете си 40- или 50-годишна жена, която тропа, крещи и си блъска главата в стената, само за да получи това, което е наумила, да изманипулира близките.

Интересното е, че е възпитавана от строги и много учени родители. И пак не са успели да ѝ налеят акъл в главата, как е редно да се държи. И стигнах до извода, че просто има проблемни хора – за себе си и за обкръжението, с тях никакви възпитателни мерки не вървят. Разбира се, това не ти го казвам с цел да абдикираш от сина си и да го оставиш да са държи по този начин. Но ми липсва реален опит в ситуации, в които се вземат възпитателни мерки.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Проблемно поведение
« Отговор #24 -: Март 29, 2017, 12:43:18 pm »
ще се опитам да отговоря на всички. Обикновенно всичко започва така, Давид хайде ставай за училище, отивам да ти направя закуска, след 20 мин още е в леглото,пова да казва че няма да стане и се почва кой ще е отгоре,аз му казвам ,че ще стане и така докато се стигне до ако не станеш и не се облечеш ще псоледва еди си какво, той почва да пищи а аз казвам ,че тръгвам без него и отивам в училището да кажа че той не иска да ходи на училище, тук вече настава истинската драма с сълзи,заплахи че ще ме удари и тн. Накря тръгва за училище без да се е измил и закусил. Почти винаги сценария е такъв. Прекалено е голям че аз да му мия зъбите,очите и да го обличам, затова и не го правя, години на ред отказва да ги прави, въпреки че знае и може, просто не иска. Мисля че от бебе е такъв, просто с годините става по изявено защото пораства и разбира повече.
Знае че много от заплахите не можем да ги изпълним, примерно отиването в бг за ваканцията при баба, ваканцията е 1 месец, отиваме на почивка и да се видим с роднини,не отива сам там.Не мжем и да го пратим за година там например, бабата иска, но ще му прекъснем обучението тук и всичко останало,това ще го върне много назад както в обучение така и в възпитание мисля,защото тук в училище са доста строги, не е като в бг, за моя радост още не знае какво е то секс,не знае какво означава fuck знае само че е лоша дума.Инфантилен е за възрастта си, негови съученици са далеч по напред,а той все още спи с плюшени играчки.
Не мисля че между нас има някаква кой знае колко силна връзка, в смисъл да е на мама момченцето, никога не съм прекалявала с обгрижването, аз също съм стрелец и свободата за мен е важна, не обичам безкрайни прегръдки и лигавщини, за разлика от него обаче. Аз държа на физическата си автономия, не обиам постоянно да се гушкам с който и да било, никога не съм била от тези които косъм да не му падне от косата, напротив всеки път съм провокирала в него да е силен,да е мъж, да е смел, показвала съм му колко може да е жесток живота и затова той трябва да бъде силен, а то се получава точно обратното, той иска да е слаб. Гледам му тук два дни влеченията, купихме му сенджир да си заключва колелото, познайте иска да го заключвам него,като затворник, иска да го затворим в багажника , игри в който той е жертва и безсилен в които си представя как ще се освободи. Това ми казва и на мен,аз искам да си правя каквото си искам,не ти да ми казваш - като порастнеш голям ще си правиш- ооо до тогава не мога да чакам, искам сега.

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Проблемно поведение
« Отговор #25 -: Март 29, 2017, 12:50:22 pm »
Eses, хората във форума много коректно и щадящо обговориха проблема. Децата не са циркови животни, които трябва да правят номера в определена последователност. Имат нужда от духовна връзка и общуване. С грижата може да се прекали, с обичта никога. Пораства се постепенно, не в 00:00 ч. на осемнадесетия рожден ден. Остави си време и прочети постовете няколко пъти още.

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Проблемно поведение
« Отговор #26 -: Март 29, 2017, 12:53:30 pm »
относно подаръците, да има всичко, има защото искаме да е щастлив, защото и ние сме искали като малки ,баща му е имал всичко а аз нищо.Безумно е да имаш възможност до не го правиш, да не му купиш колело или хубава пухена завивка. Не искаме да е ощетен спрямо другите, но явно не може да го оцени.Не оценява че ако живеехме в бг щеше да види плуване само в някой язовир или морето, за другите неща също, може и колело да няма и таблет и скутер и въобще всичко. Той просто приема всичко за даденост.

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Проблемно поведение
« Отговор #27 -: Март 29, 2017, 01:02:46 pm »
разбира се,че ми отговарят коректно, благодарна съм за това, просто описвам положението с цел да разясна по добре ситуацията и евентуално ако могат да видят къде се крие това в картата му и какво бих могла да направя за да го отработи.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Проблемно поведение
« Отговор #28 -: Март 29, 2017, 01:06:40 pm »
Ами, изборът си е ваш - отглеждайте си го такъв, какъвто искате да бъде. Отговорност се учи, но вие не му я показвате с поведението си на носачки. Неволя му трябва. А и на вас явно. Само си представи колко ще е изненадан, ако веднъж изпълниш някоя от заплахите си в реално наказание. И какво уважение ще получиш. Без почивка за него - ето ти наказание. Сам при баба. Не го завеждаш на урок, какво като сте чакали година, кое ти е по-важно - реално, че е непоносимо келешче или какво си мислят другите (социални, съседи, етц.)? Ти си знаеш. Но отговорността е ваша и на никой друг, първите 7 са изпуснати, оттук аз знам какво следва, защото съм го наблюдавала и моите родители не ставаха за родители. Успех!;

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Проблемно поведение
« Отговор #29 -: Март 29, 2017, 01:13:37 pm »
Прав/а си, но когато изпълнявам наказнията той се държи като жертва , не го обичаме и ще скача от прозореца и ще казва на полицията че го тормозим. Манипулациите му са точно тогава,когато почнем да го наказваме.Ако не го накзваме няма да ни заплашва. Мислела съм и на самотек да го оставя, да видя колко дни няма да си измие очите и зъбите, а те вече пожълтяха. Единствения човек който горе долу слуша е баба си, но защото тя му играе по свирката,  отива с него в банята и му слага паста за зъби на четката, обува му обувките и тн. Скоро и нея ще спре да слуша, защото  все пак вижда че тя иска да го накара да прави същите неща които ние,само  че с друг подход, а той просто не иска да ги прави.