Автор Тема: Проблемно поведение  (Прочетена 11174 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Проблемно поведение
« Отговор #30 -: Март 29, 2017, 01:16:17 pm »
eses, повечето отговори се крият  в теб, в твоята карта- това е ключето, завърти го така, че да отвориш детето към себе си. И  най-великия експерт, терапевт, астролог, не могат да са "по-добре знаещи " от мама. Тук капана  е, че колкото може да помогне мама, толкова и да навреди. Детето ти иска да бъде обичано физически, а не като в хипи-комуна или по дневника на Д-р Спок, затова  започва инстинктивно да се барикадира и самонаранява, самонаказва, защото си мисли, че не е достоен за твоята любов. Това не е упрек или критика към теб, просто такива са фактите.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Проблемно поведение
« Отговор #31 -: Март 29, 2017, 01:31:09 pm »
не мисля че има родител който да е готов за такова възпитание. ние не сме тирани, не сме и в другата крайност, опитвам се да балансирам, нито да съм жестока, нито да го лигавя а крайния резултат е такъв. Аз съм отглеждана строго и съм на мнението че не е видял проблеми за това се държи така, далеч по крайна съм за разлика от баща му, той все го щади,но и той е имал друго детство.Всеки си носи миналото с себе си. Разбира се че си обичам детето, не е останал ненагушкан, похвален и нацелуван,но той явно или има нужда от толкова колкото аз самата не мога да му дам или е поредния опит за манипулация. Имаха канцерт в училище, всяко дете беше написало какво е майка му за него- той беше написал ,че съм брилянтна. Казах му че съм помислила че ще напише че съм най лошата майка на света а той ми отговори ооо аз се шегувам ,когато много ме ядосваш. Брат му отнася всичко, защото детето не получава достатъчно винмание, все сме заети с брат му, дори сега аз пиша за него а малкия скучае. И е така постоянно. Няма да позволя той да страда заради брат си, обичам ги и двамата и ги възпитавам по един и същи начин и не искам единия да е привилигирован от към внимание, пък било то и негативно.

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Проблемно поведение
« Отговор #32 -: Март 29, 2017, 01:37:46 pm »
да обобщя какво разбрах от вашите постове по темата. Всичко което описвам като поведение го има в хороскопа му и за мое съжаление не е период, който скоро ще отмине, трябва да се работи върху сатурн, сиреч да се научи на отговорнст но по възможност с повече любов . Правилно ли ви разбрах? Направо си признавам,не знам как се прави това.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Проблемно поведение
« Отговор #33 -: Март 29, 2017, 01:39:30 pm »
Мога да дам пример от нашето семейство, не знам обаче дали има връзка с казуса.

Двамата ми първи братовчеди – брат и сестра, с една година възрастова разлика, сестрата е по-голяма. Момиченцето беше обявено за по-добро, благо и свястно дете, макар че от малка проявяваше много властни, манипулативни и тарикатски тенденции. Склонност към явна лъжа, лицемерие и злоупотреба с власт. Водолейка с везнишка Луна в съвпад с Плутон и фокус на т-квадрат с Марс и Сатурн, разположени по оста 1/7. Нейният брат– Телец със стрелешка Луна в съвпад с Нептун, беше обявен за "лошото" дете в семейството, само защото прилича на баща си, с който майката е имала мъчителен и проблемен брак. При братовчеда също има твърд аспект между Марс и Сатурн – съвпад. От малък проявяваше склонност към физическа агресия – пощипваше, похапваше. Мисля, че и той е изгряващ Скорпион. Но сестра му беше хитра, манипулативна, властна и зла от дете. Въпреки това е издигната на пиедестал и спрягана за "доброто" дете в семейството. И до ден днешен живее с нагласа, че всичко ѝ се полага по право, само и единствено на нея. Ето ви пример за сериозен пропуск във възпитанието, най-вече от страна на нашата баба. Тя ни е вменила такива "роли" в семейството.

Та, да се върнем към набедения за лошо дете братовчед. Като навлезе в пубертета, имаше много агресивни изблици и спретваше семейни скандали, стачкуваше срещу майка си и сестра си. Не успяваха да потушат агресията му. После пубертетът мина и изведнъж се яви съвсем друг образ, по стрелешка Луна в съвпад с Нептун /има и Слънце в съвпад с Юпитер и Венера/ – добросърдечен, мекушав, грижовен, емпатичен, жалостлив. А сестра му все така излъчва самовлюбена злоба и смята, че в живота всичко трябва да се заграбва "със зъби и нокти" /цитирам нейни думи/.



« Последна редакция: Март 29, 2017, 01:41:30 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Проблемно поведение
« Отговор #34 -: Март 29, 2017, 01:49:01 pm »
Няма майка, която да не си обича детето и именно тази силна любов, често пречи да се види обективно какво всъщност се случва или не между мама и дете, къде се губи връзката. Мама обича детето и се грижи за него , според собствените си разбирания за това, но често детето има коренно различни нужди и потребности. Мама купува златно камионче на детето, а пък то плаче за кифла с мармалад, мама гушка непрекъснато детето, а то има нужда  тя да му говори, но от разстояние, ей такива неща. Това са много фини отношения и затова казах, още в началото, че в този формат, тук, могат да се получат насоки, но си има експерти по казуса и е препоръчително да  се ползвате услугите им.  Иначе темата, още малко ( даже вече се случи)и ще излезе от изначалното й съдържание и ще се преиначи предназначението й.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Проблемно поведение
« Отговор #35 -: Март 29, 2017, 01:50:25 pm »
Знаеш ли колко искам моето голямо момче да порастне свестен и добър мъж, адски много, искам да мине това, да е период, да го прескочи и един ден да си викам ееее то било за малко. Но не спира да ме гризе въпроса, ами ако не го израсте? какво да направя за да поправя това поведение,ще има много проблеми в бъдеще с такова поведение. Не спират тези въпроси да ме притесняват, защото аз съм длъжна да направя всичко за да стане човек и да има добър живот. Толкова се радвах в начлото, стрелец с асц скорпион, виках си ще кърти мивки, няма да има равен, е да ама не очаквах че в този аспект ще е. Никой никога е си предствя такива проблеми когато си ражда деца, всеки иска щастливо семейство и смях в къщи, а то не става така.

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Проблемно поведение
« Отговор #36 -: Март 29, 2017, 01:57:11 pm »
eses, провокирана съм, понеже има сходства между картите на големите ни синове. Не забравяй, че той е Стрелче, дай му свобода, пространство, въздух, природа, храна за размишления. Не знам, дали имате такава възможност, но ако бебето ви все още е във възраст да спи по парковете, излизайте, и когато малкото заспи играй с големия, обсъждайте какво виждате, какво правят другите хора, кой в какво настроение е, какво правят другите деца, пращай го сам да си купи сладолед, ако не го губиш от поглед. Отговорността да излезете от омагьосания кръг е на възрастните. Не задълбавайте в битовизми. Лягайте си помирени. Четете книги. Оставяй го да избира, да решава за свободното си време. Сега може да се вълнува от смъртта, поговорете за това, ако той има нужда.

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Проблемно поведение
« Отговор #37 -: Март 29, 2017, 01:58:20 pm »
Рени аз знам какво иска той, да лежим в леглото денонощно и да се целуваме и гушкаме.Физически контакт. Не мога да го правя това постоянно, имам си предел.Моята луна не е в рак, на баща му е в рак, ама и  на него му идва в повече. Моята луна е в лъв, не само че нямам нуждата ами и ми пречи.Не можеш вечно на сила да правиш нещо.Гушкам го когато ми идва от вътре, не мога постоянно и на повикване. Не мисля че гушкането ще реши всички тези проблеми за които писах по горе, той иска да съм обсебена от него, еми не мога да съм обсебена от никой, мога да обичам но постоянния физически контакт не е моята сила.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Проблемно поведение
« Отговор #38 -: Март 29, 2017, 01:58:50 pm »
Между другото, в базата си имам подобна карта, само че на голям мъж. Стрелец със Слънце в съвпад с Нептун и Марс, АС Скорпион, Луна в Рак, Сатурн в Дева. Но има Венера и Уран в първи дом, в знака на Асцендента.

На пръв поглед изглежда много благ, чаровен, усмихнат, спокоен. Но си има и тъмна страна, за която ми е споделял. И в сбивания е участвал, и обича рискови спортове. Силно привързан към майката, която ми се стори много властна фигура. Бащата е айляк, все го влече духовното, гурувщини разни... Майката е по-здраво стъпила на земята. Впоследствие поради неразбирателство родителите се развеждат, майката изгаря езотеричните книги на бащата. Момчето предпочита майката /Луна в Рак/. Излъчва една доброта, неувереност, крехкост, чар и харизма. Много бях учудена, когато ми сподели и за другата си страна, похвали се с "бойни" белези по главата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Проблемно поведение
« Отговор #39 -: Март 29, 2017, 01:59:12 pm »
 Eses,nяма да се стряскаш, щом и ти си Стрелец, заедно ще "растете".  :38: 
На моята мама й казаха, че вероятността да имам деца е 0.01 % и ти като майка, можеш да разбереш как тя се е почувствала и реагирала- аз я   успокоявах. След това пък аз й казах, е вероятността да съм "булка" също е 0,01 %, пак можеш да разбереш как тя се е почувствала- деца, какво да ни правиш. Спомни си,  сега ти как си заявявала себе си като малка и мама как е посрещала това ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Проблемно поведение
« Отговор #40 -: Март 29, 2017, 02:10:57 pm »
в предния си живот сигурно е бил крал, всички сме родени за да му служим. Така е той. Толкова е предпазлив ,че чак е болезнено, ако се одраска веднага слага лепенка и при най малка вероятност да падне просто не се качва на колелото,спира да ходи в парка в който е паднал и когато ти му обясниш че да пада е нещо нармално за дете ти отговоря че ти сигурно искаш той да падне и да си счупи главата. Баща му е стъпилия на земята а аз философа с вятърните мелници,въпреки че доста се преземих. Никой който го познава повърхностно и не ни е идвал на гости няма да каже че е непослушно дете. Важен му е авторитета пред другите е важно да е cool, a  в къщи си ходи с насраните гащи и ако не го накарам да се изкъпе ще е така докато не му посинее гъза.
Рени не съм имала привилегията мама да прощава.

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Проблемно поведение
« Отговор #41 -: Март 29, 2017, 02:20:46 pm »
аз съм рисковия тип в къщи, аз скачам с бънджи и хващам стоп,аз се опълчвам на големите,аз съм склонна да го изправя пред ада за да опознае рая, но мъжа ми не разрешава, той е по земиния и по състрадателния, също до болка предпазлив а и той скорпион, направо не знам. Беше писал някой по горе че не давам таткото да е героя, напротив,тати е тоя който осигурява всичко, с който играе на стар уърс и всякви други игри и с който кара колело, не аз. Аз съм лошата която забранява и го кара да прави неприятни неща.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Проблемно поведение
« Отговор #42 -: Март 29, 2017, 02:26:32 pm »
Ще сложиш ли и твоята карта?

Нещо ми изглежда, че в синастрията е проблема, не в детето. Луните ви не се разбират една с друга. Ти не можеш да задоволиш неговите нужди, той пък на свой ред те удря по твоята и така си отмъщава, че мама не е тази мама от която той има нужда.
Рачешката Луна, особено за мъж е доста трудна и това с порастването ги затруднява. Всички мъже с рачешки Луни, които познавам са си инфантилни и на 20-30-40 години

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Проблемно поведение
« Отговор #43 -: Март 29, 2017, 02:30:54 pm »
Да разбира се, ето я и моята. Няма да се учудя да има такова разминаване, защото сега когато имам втори син усещам че има разлика в моето вътрешно усещане към всеки един от тях.Но от друга страна мъжа ми също е с луна в рак,а с него имаме прекрасни отношения.
Лила да вземеш да го питаш този твоя познат в детството си такъв ли е бил, аз още се надявам да е период и че като стане голям ще съм горда с него колко прекрасен и добър мъж е станал.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Проблемно поведение
« Отговор #44 -: Март 29, 2017, 04:30:22 pm »
Да разбира се, ето я и моята. Няма да се учудя да има такова разминаване, защото сега когато имам втори син усещам че има разлика в моето вътрешно усещане към всеки един от тях.Но от друга страна мъжа ми също е с луна в рак,а с него имаме прекрасни отношения.
това, че мъжа ти е също с Луна в рак показва, че със сина ти имат еднакви потребности
проблемът в отношенията със сина ти идва от това, че неговият Марс е съвпад с твоето Слънце, което показва борба за надмощие, чрез теб отработва своя такъв съвпад, как да се научи да отстоява себе си пред другите. Сатурн на детето е на твоя СЛВ, а негов Уран на твоя ЮЛВ в 5д.- положението е кармично, чрез голямото дете си чистиш миналото и вземаш поука за бъдещето.
Все пак негов Меркурий съвпада с твоя Марс в 3д, бихте могли да имате добро общуване и съвместни занимания, но инициативата да идва от теб. И не драматизирай толкова, че Юпитер съвпад с Луната ти в лъв предразполага към правене от мухата слон.