Автор Тема: Проблемно поведение  (Прочетена 15639 пъти)

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Проблемно поведение
« Отговор #60 -: Март 31, 2017, 11:39:57 pm »
Не посмях да го кажа, но виждам, че не само аз мисля така - защо ти е така настойчиво да търсиш кармичните уроци точно сега, като имаш много СПЕШНИ въпроси да решаваш?! Детето ти страда и ви е дало не малко сериозни сигнали за това.
Не очаквай 8 годишно хлапе да осъзнава отговорности. Що за нелепица, след като възрастните явно не успяват!
Като понаместите отношенията, тогава се отдай на езотерични изследвания и анализи.

Сега използвай затишието с присъствието на свекървата. Анализирайте с таткото, ако вобще там говорите на един език, че нещо не ми се вярва да е така :(
Но, ти си философски настроена казваш, ако и с таткото да не се разберете за ясен план, ти като майка си отговорна да осигуриш живот, любов и път за детето си. Ето ти карма - да бъдеш майка  :08:

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Проблемно поведение
« Отговор #61 -: Април 01, 2017, 11:12:11 am »
Не зная защо реагирате така, както написах по рано, работим по въпроса и разрешаването му.За сега всичко е добре,както много пъти,ще видим как ще е по нататък.Каквото зависи от мен ще направя, взех си бележка от думите ви. Като не ви се занимава с кармични уроци ,не го правете, не е нужно да ме нападате. Хубав ден

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12703
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Проблемно поведение
« Отговор #62 -: Април 01, 2017, 11:27:33 am »
eses, концентрирай се върху думичката  граница и тогава ще разчетеш правилно коментарите на другите , защото всъщност ти си тази, която реагира на мненията на коментиращите. Огнената стихия (Слънце Стрелец, Луна Лъв и Юпитер там) не знаят кога да спрат, да чуят, осмислят, анализират (по)казаното им и тогава пак,  все така уверено да си карат както те си знаят ? Всеки разговор/ разискващ проблем/  тема/ анализ,  си имат своите : начало-кулминация- край, иначе е безсмислено просто само да се  задават въпроси без да се сме готови да получаваме безпристрастна друга гледна точка ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Проблемно поведение
« Отговор #63 -: Април 01, 2017, 09:54:52 pm »
Как мислите в тази карта дали има индикации в бъдеще за проблемно поведение.
« Последна редакция: Април 01, 2017, 09:57:50 pm от adelina »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6492
Re: Проблемно поведение
« Отговор #64 -: Април 01, 2017, 10:14:39 pm »
Как мислите в тази карта дали има индикации в бъдеще за проблемно поведение.
Всичко зависи от родителите и от семейната среда, в която живее детето. Плутон на К4 и Марс в 4 дом в квадрат с Уран в 7 дом съвсем ясно показват каква е семейната среда. Все още имате време да поправите това, докато детето е все още малко (разбира се, ако наистина желаете детето ви да е щастливо, ще направите всичко възможно).

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Проблемно поведение
« Отговор #65 -: Април 01, 2017, 10:18:48 pm »
Това за родителите и семейната среда го знам. Имах предвид, в картата й освен това по четвърти дом,  има ли нещо друго, което да подсказва за такова поведение.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6492
Re: Проблемно поведение
« Отговор #66 -: Април 01, 2017, 10:21:14 pm »
Това за родителите и семейната среда го знам. Имах предвид, в картата й освен това по четвърти дом,  има ли нещо друго, което да подсказва за такова поведение.
Картата може да насочва, но това не значи, че непременно може да има. Засега проблемното поведение е по-скоро от страна на родителите, доколкото виждам. И както вече писах, все още имате възможност да поправите това, докато детето е още съвсем малко и не е травмирано достатъчно.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Проблемно поведение
« Отговор #67 -: Април 01, 2017, 10:26:16 pm »
Не ми се вижда да расте като проблемно дете, със сериозни отклонения в поведението. Но може да е с по-чувствителна психика, да бъде по-свенлива и неуверена, особено при социални контакти с други деца. Малко тип темерутче, нищо че има Юпитер на Асцендента – той е за камуфлаж, макар че омекотява неблагоприятните влияния.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Проблемно поведение
« Отговор #68 -: Април 01, 2017, 10:27:04 pm »
Единственият вариант да го по правим е да се разделим, обмислям го в бъдеще, вината е моя, че до пуснах, такъв човек да а стане баща на детето ми, но ще видим, как точно ще стане това, колкото по - рано, толква по- добре за нея.
« Последна редакция: Април 01, 2017, 10:29:18 pm от adelina »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Проблемно поведение
« Отговор #69 -: Април 01, 2017, 10:38:03 pm »
Вече съзирам проблясъци на трезва мисъл. Но докато няма кой да ти гледа детето, си зависима от този мъж. А и предполагам, че не можеш да си позволиш да не работиш, нито имаш извънтрудови доходи. Докато малката тръгне на ясла, ще минат две години. Две години търпение и компромиси. Но предполагам, че дотогава вече ще имаш яснота по въпроса дали има смисъл да продължаваш да си с този мъж или да потърсиш друга алтернатива.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Проблемно поведение
« Отговор #70 -: Април 01, 2017, 11:38:06 pm »
Рени аз знам какво иска той, да лежим в леглото денонощно и да се целуваме и гушкаме.Физически контакт. Не мога да го правя това постоянно, имам си предел.Моята луна не е в рак, на баща му е в рак, ама и  на него му идва в повече. Моята луна е в лъв, не само че нямам нуждата ами и ми пречи.Не можеш вечно на сила да правиш нещо.Гушкам го когато ми идва от вътре, не мога постоянно и на повикване. Не мисля че гушкането ще реши всички тези проблеми за които писах по горе, той иска да съм обсебена от него, еми не мога да съм обсебена от никой, мога да обичам но постоянния физически контакт не е моята сила.

Есес, здравей и от мен. Не съм прочела още стр. 3 от темата, защото този твой пост ме накара да се спра на него.
Имам подобен случай вкъщи - аз съм огнена Луна в Овен, а синът ми е водна Луна в Скорпион - в 4 дом, който е естествен дом на Рак.
Ще ти разкажа моята история, защото ти разказваш твоята - моят син има голям фиксиран кръст с точни аспекти до 2гр., с фиксирани светила е, Луната му е не ударена, ами направо изпраскана от квадрат Сатурн и Нептун и опозиция Марс.
Квадратът на Луна и Сатурн показва трудни отношения с майката, вечна неудовлетвореност поради чувство за малоценност, подкрепено от Сатурн на АЦ. Опозицията на Луна с Марс (марс се квадратира и със Сатурн) показва противопоставяне и неприемане на дисциплината. Дали от майката, дали емоционално, не я приема.
Аз отглеждам сина си сама. Нямам съпруг, баща му стои настрана. Започнах да с занимавам с астрология след развода. Помогна ми много. Правя всичко възможно да давам на детето си това, от което има нужда неговата Луна, за да не се чувства отхвърлена, да израстне емоционално здрав човек.
Отказът от дисциплина обърнах в отговорност за собствени действия. Като не направи нещо - проблемът е негов.
НИКОГА, ама НИКОГА не съм отказала прегръдка. Не колкото иска, а когато иска. Защото колкото иска би означавало да не може да свършим неща, които трябва да се направят. Като ги свършим, пак ще се гушкаме.
Обяснявам, че подкрепа от мен винаги ще има, БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ какво е направил. Стига преди това да е помислил добре за последиците, да не е по давление на друг. Обяснявам, че неговият живот зависи от него. Аз помагам, но не мога винаги. Той ще порасне и ще трябва на мен да помага. Каквото си направи, си е за него. Ако иска да има добра работа и да печели, трябва да има добро образование. Да израсне добър човек. Да може да разчита на себе си. Че за всяко нещо си има начин, не става със сила. Че всичко става бавно и трудно в началото, а като се научиш, ти е лесно.
Есес, аз съм винаги до него. Не казвам, че ти не си. Но ти трябва да преглътнеш огнената си блестяща и търсеща пиедестал Луна в Лъв, ако исакш да си полезна на детето си. Като те слушам, прощавай, но ти си вредна.
И на сина ми не му се учи. Но му търся интересна информация, за да научи това, което трябва. Не държа да чете учебна литература. Купувам му книжки, които той си хареса. Знаеш ли колко книги съм изчела, за да види личния ми пример? Колко пари съм дала за книги? За да минат 3 години и да иска да има и той чип за намаление от Хеликон, да си избира сам книжка и да ми казва: Мамо, айде да идем до Хеликон да си харесам книжка.
Остави някой ден бебето на баща му и излезте заедно да си избере книжка. Помоли го да те придружи ти да си избереш, попитай го с половин уста, разсеяно дали той не иска. Тръгнали сте за книга, друго не купувате. Навръщане му кажи, че ти се пие мляко с какао, седнете в Старбъкс и си поговорете. Удобен момент да му обясниш духовната страна на поведението - обясни му какво е карма. Не му обяснявай за прераждането. Обясни, че каквото направиш, Господ ти го връща един ден, когато най-малко очакваш. Създай страх от собствената му безотговорност.
Детето ти спи с плюшени играчки, за Бога! То има нужда от теб. Разбирам, че имаш 2 деца. Но пък аз съм за двама родители, нали така? Трябва и баща да играя, и майка.
Помисли си. Рени каза - всичко се крие в твоята карта.
Твоята Луна показва каква майка си. Неговата Луна показва от каква майка има нужда Давид. Ще наведеш глава. Детето ти е по-важно от тщестлавието на огнената лъвска непогрешимост. Не може да блестиш само ти. Сега той израства, ако искаш да блестиш за него, когато порасне,, сега ще си посмалиш малко лунната светлина. С огнено Слънце и Огнена Луна - не си много склонна да отдаваш грижи и резултатът е налице.
Успех.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Проблемно поведение
« Отговор #71 -: Април 01, 2017, 11:46:57 pm »
Есес, ама ти имаш Сатурн в Дева и Марс в Козирог!
Сатурнът ти носи малките стабилни и важни крачки, които да правиш, а Марсът - упоритостта да довършиш всичко до край.
Само Егото ти да посмалиш.
И още нещо - Марс в Козирог е най-манипулативният аспект, който аз познавам. При тях всичко е: без мен си за никъде, ако не съм аз, от теб нищо няма да стане, всичко дължиш на мен.... Ако имаш сходна нагласа, преглътни я за около 10-тина години, щото действително имате проблем вкъщи. Детето има нужда от теб, прескочи си ти границите и личния комфорт. Така действително ще станеш за него богиня, че и ще го почувстваш.
Ти му купуваш и осигуряваш всичко, което не си имала, но не му даваш емоционалната нужда.
Ти си възрастен, Давид е дете.
Ти възпитаваш, не той. Ти носиш отговорност, не той. Ти поставяш граници, не той. Ти учиш, не той.
Позволиш ли да се провали неговият живот, проваляш и своя, и на мъжа си, и на другото си дете.
И не си мисли, че те нападаме - реагираш отбранително. Ако те нападахме, нямаше да обърнем внимание на случая ти.
Тук сме, за да си помагаме. И доста често сме си полезни - прочети написаното от съфорумките, не е малко.
« Последна редакция: Април 02, 2017, 12:03:38 am от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Проблемно поведение
« Отговор #72 -: Април 02, 2017, 01:25:27 am »
Yaya, колко си права за Марс в Козирог!

Имам двама много "ключови" такива около мен.
Ясно си знаят целите, раздават правосъдие и слагат оценки/етикети на другите, а изискват ли изискват, но те никога не са сгрешили в нищо!
Манипулативни, но по-скоро бих казала - БЕЗкомпромисни! Студ и гилотина - ей това е определението  :o

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Проблемно поведение
« Отговор #73 -: Април 02, 2017, 01:46:14 am »
Здравей Yaya,
 благодаря за положения труд и съвети.Както казах няколко пъти ,взех си бележка от думите  ви, дадох си сметка,че трябва да обръщам повече внимание и повече любов. Значи точно Марс ще да ми е много слаб,защото един от най големите ми недостатъци е че се предавам често още преди да съм започнала. Може да се каже че съм манипулативна, но не и на толкова елементарно ниво, никога не съм и помисляла дори ,че някой си е нищо без мен,камо ли да го изрека. За другото си права. И все пак не може всички майки да са еднакви и въсщност когато една майка гледа сама детето си нейното внимание е съсредоточено само в него,затова и му дава повече, пък макар и да се опитва да е и баща. Не че се оправдавам ,че имам второ дете и мъж за които да мисля и да се грижа, само констатирам. Благодаря отново за съветите. Всички ми дадоха добри съвети,вече няколко пъти прочетох темата. И не реагирам отбранително,  може би просто трябваше да спра да досаждам с кармичния въпрос , все тая, всички ми помогнаха и надявам се че адската година няма да е чак пък толкова адска и Сатурн няма да бъде толкова жесток. Благодаря отново

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Проблемно поведение
« Отговор #74 -: Април 02, 2017, 02:09:39 am »
Как мислите в тази карта дали има индикации в бъдеще за проблемно поведение.

akruks сподели опасения, че детето ще расте в конфликт м-ду бащата и майката и съвет да не се разделяте.
Ако двама души не се разбират, те все ще са в конфликт. Изборът е всекидневни скандали под един покрив или епизодични такива. Детето е достатъчно малко, за да може лесно да се адаптира към коя да е ситуация. И слава богу, в днешно време "мама и тати" не са задължително уравнение и при достатъчно интелигентни родители, нещата в крайна сметка могат да се получат.

Обръщам внимание на Марс в 4ти дом. Това ще е мястото, където това дете ще изкарва целия си гняв и негативизъм и то по онзи студен начин, за който писах преди малко.

Смятам, че малката девойка в бъдеще ще намери добър начин да балансира м-ду мама и тати. Ще се разбира добре с всеки поотделно и ще успява да ви съчетава в живота си.
Но, там където е домът й, ще бъде нейният отдушник. Там ще бъде себе си и ще си позволява да бъде това, което не е пред другите.

Добре е, да се направи анализ на картата й към всеки родител, както и м-ду вас самите.