Автор Тема: Експерименти  (Прочетена 16684 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Експерименти
« -: Май 27, 2017, 08:24:42 am »
Какво мислите за кверента?

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Експерименти
« Отговор #1 -: Май 27, 2017, 10:20:09 am »
С прецесия е ретрограден - Сатурн.

Като втори управител също.

Според модерната школа - Уран , добре поставен в картата в аспект с господаря си.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Експерименти
« Отговор #2 -: Май 27, 2017, 10:43:32 am »
Папи, състоянието на водещото светило не ми харесва много. В лъчите на Слънцето е, още невидима, в долната половина на картата. Има си дорифорий от сектата, но и двете планети попадат под влиянието на малефика от дневната секта. Дорифорият не е силен - Марс няма есенциални достойнства в Близнаци, не е и ъглов (но следващ дом е по-добре от падащ). Диспозиторът на светилата (и техен първи триплицитен управител) Меркурий също няма есенциални достойнства (но пък е в ъглов знак от АС). Той се явява дорифорий на Слънцето. Меркурий и Марс имат най-силно влияние върху светилата - човек, работещ с ума си.

Лунната накшатра Мригаширша дава остра, будна, подвижна мисъл, но и малко подозрителна природа. И в западната карта се вижда, че водеща е въздушната стихия, т.е. умът. Би трябвало да развие силни интелектуални и комуникативни способности, любознателност, желание да се развива, но се прокрадва и нотка на тревожност и конфликтност от тази карта. Но пък има смекчаващи тригони от Юпитер. Може би ще има инженерен наклон на мисълта, интерес към точните науки повече, отколкото към хуманитарните. Бенефикът от нощната секта не е силен. Май няма да се дава наготово тук, ще трябва борба. Но пък индивид с Луна под влияние на опозиция Марс/Сатурн ще има вътрешната нагласа за борба и желание да отстоява себе си. Още ми идва да кажа - добре, че Меркурий е земен, че с толкова силно влияние на въздуха може да има опасност човек да се разпилява във всякакви идеи без да се интересува от практическата им реализация, да скача от мисъл на мисъл. Но тук Меркурий може да заземи, да насочи към стабилност.
« Последна редакция: Май 27, 2017, 10:53:25 am от Mirabella »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Експерименти
« Отговор #3 -: Май 27, 2017, 11:14:28 am »
Извинявайте, че не поясних
Това си е хорарна-моментна карта, все едно да си хвърлиш таро за деня, това ми беше идеята, затова и въпросът не е много конкретен. Просто ми хрумна, че ако времето на задаване на определен въпрос за проблем е толкова важно за крайния отговор, какво пречи да се разгледа карта, с най-общо "как съм днес и тия дни"

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Експерименти
« Отговор #4 -: Май 27, 2017, 11:23:54 am »
Хахахаха :012: Пък аз какво си помислих...

И как е кверентът? Луна в Близнаци, апликираща към Марс и опозиция със Сатурн. Нещо нервен ми се струва. Хм... не е оптимално настроението. Дано се подобри през деня. :)
« Последна редакция: Май 27, 2017, 11:35:08 am от Mirabella »

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Експерименти
« Отговор #5 -: Май 27, 2017, 11:52:00 am »
възможен е скандал с мъж /гадже/ , заради предстоящия съвпад на луната с марс. неприятни чувства по отношение на ограничения от страна на опозицията със сатурн.

възможно е среща /секстил СЛВ/ да промени настроението.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Експерименти
« Отговор #6 -: Май 27, 2017, 01:29:19 pm »
Извинявайте, че не поясних
Това си е хорарна-моментна карта, все едно да си хвърлиш таро за деня, това ми беше идеята, затова и въпросът не е много конкретен. Просто ми хрумна, че ако времето на задаване на определен въпрос за проблем е толкова важно за крайния отговор, какво пречи да се разгледа карта, с най-общо "как съм днес и тия дни"

Аз те разбрах от първия въпрос :)
Бих казала, че квернетът е затворен тип, поставен в социална среда. Способен на студена словесна агресия, в която вътрешно влага доста емоция. Разкрепостен, но хладен в интимен план.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Експерименти
« Отговор #7 -: Май 27, 2017, 01:48:05 pm »
Какво мислите за кверента?
Кверента е емоционален, объркан, чуди се какво да предприеме, може и да плаче.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Експерименти
« Отговор #8 -: Май 27, 2017, 09:19:05 pm »
Знаете ли какво става,когато Сатурн ''удари'' Марс? Марс е сексуланоста ни,взаимоотношенията ни с отсрещния пол,активността ни,волята ни,а Сатурн - е висш авторитет,ограничител,съдия,та тогава от това следва - Силна потиснатост,депресия,тъга,душевно  напрежение ,вътрешно неспокойство... мъка..,чувство за безсилие,чувство за малоценност,фрустрация...
Та,така би трябвало да се чувства въпросният човек. Надявам се съм помогнал с нещо.. - или поне съм подсетил за нещо. :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Експерименти
« Отговор #9 -: Май 28, 2017, 12:32:09 am »
Ха, Али, за първи път ще те похваля

Тук всички ми се струва, че бяхте доста точни
Акрукс-най-далеч, да не кажа-хич не
Което ме навежда на мисълта, че можем по у1 да тълкуваме такива карти, както и по другите управители и конфигурации, но не и като хорарни (или пък да се използват старите управители само)
Пробвайте и вие, ще е интересно :)
Единствено условие да се хване момента, ако се колебаете дали да направите карта, не я правите; трябва да е спонтанно

Някои бяха споменали и какво предстои, не ми е ясно коя времева рамка трябва да използваме

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Експерименти
« Отговор #10 -: Май 28, 2017, 10:17:32 am »
Ха, Али, за първи път ще те похваля

Тук всички ми се струва, че бяхте доста точни
Акрукс-най-далеч, да не кажа-хич не
Което ме навежда на мисълта, че можем по у1 да тълкуваме такива карти, както и по другите управители и конфигурации, но не и като хорарни (или пък да се използват старите управители само)
Пробвайте и вие, ще е интересно :)
Единствено условие да се хване момента, ако се колебаете дали да направите карта, не я правите; трябва да е спонтанно

Някои бяха споменали и какво предстои, не ми е ясно коя времева рамка трябва да използваме

Ще ме похвалиш,защото говоря от опит ,това ми се случи през 2014... с онези...,които още ме потискат,наскоро пак всичко се опресни... пак съм потиснат тия дни и темата пак е слабост - липса на достатъчно сили от моя страна,за да се конфронтирам,като казвам наскоро - говоря за тази седмица и по-точно за последните дни от нея,и вчера точно гледах какво става на небето... :) И гледам опозето,както през 2014,но през 2014 - края на 2014,дни след рождения ми ден,тогава имаше съвпад на Слънце,Марс,Плутон,Сатурн... :)
Много ме притеснява - каква ли ще бъде развръзката... :)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Експерименти
« Отговор #11 -: Май 28, 2017, 10:20:44 am »
Все пак какъв е полът на въпросния човек?

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Експерименти
« Отговор #12 -: Май 28, 2017, 12:14:35 pm »
Ха, Али, за първи път ще те похваля

Тук всички ми се струва, че бяхте доста точни
Акрукс-най-далеч, да не кажа-хич не
Което ме навежда на мисълта, че можем по у1 да тълкуваме такива карти, както и по другите управители и конфигурации, но не и като хорарни (или пък да се използват старите управители само)
Пробвайте и вие, ще е интересно :)
Единствено условие да се хване момента, ако се колебаете дали да направите карта, не я правите; трябва да е спонтанно

Някои бяха споменали и какво предстои, не ми е ясно коя времева рамка трябва да използваме

Луната определя времето.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Експерименти
« Отговор #13 -: Май 28, 2017, 03:36:49 pm »
Луната определя времето.

Защо

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Експерименти
« Отговор #14 -: Май 28, 2017, 03:59:57 pm »
Защо

най-бързото небесно тяло , пренася информация от аспекти към планети към домове  и знаци.
« Последна редакция: Май 28, 2017, 04:41:38 pm от месалина »