Автор Тема: Корекция на съдбата  (Прочетена 50782 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #285 -: Август 13, 2014, 04:28:40 pm »
Шукра Махадаша след няколко часа! :49:

Хей, живот, здравей, здравей!
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #286 -: Август 13, 2014, 04:31:55 pm »
Да ти е честито, твоята е добре поставена!  :)

Не се сдържах и си взех и аз колие с розова перла - да не съм капо в антардаша на Луна.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #287 -: Август 13, 2014, 04:36:45 pm »
Шукра Махадаша след няколко часа! :49:

Хей, живот, здравей, здравей!
Блазе ти  :08:. Аз няма да я дочакам - последната даша ми е на Венера.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #288 -: Август 13, 2014, 04:37:00 pm »
Аз трети ден посрещам и изращам майстори вкъщи и си нижа нанизи лавандулени ахати за лавандулените плажни туники - нали Кая подшушна, че такава била Венерата във Везни. Направо се усещам как с всяка изминала минутка ставам все по-голяма кокона и майсторица :012:
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #289 -: Август 13, 2014, 04:38:50 pm »
Блазе ти  :08:. Аз няма да я дочакам - последната даша ми е на Венера.

Пу-пу, ма пък сигурно си имаш Юпитер. Моят смята да ме оножда къде 102-та ми година. Няма кой да го чака  :85:
« Последна редакция: Август 13, 2014, 04:42:03 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #290 -: Август 13, 2014, 04:43:37 pm »
Пу-пу, ма пък сигурно си имаш Юпитер. Моят смята да ме оножда къде 102-та ми година. Няма кой да го чака :85.
Да, като мине Раху след 7, 8 години е Юпитер - У2 и У11 в 11-ти, Стрелец - ще взема да забогатея явно  :93:.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #291 -: Август 13, 2014, 05:09:40 pm »
Шукра Махадаша след няколко часа! :49:

Хей, живот, здравей, здравей!

 :clap: :clap: :clap: :-*
 
честитооооо:)) венера ура ура
откакто се натиках по мои сметки от скоро в антрадаша на  слънце ми се е  доносило златоооо :o не обичам, но изрових  някакви единични запаси;
по принцип венериините камъни освен диамант/ циркон ман не се ашладисват  със злато, защото венера е другарче на сатурн
 и затова за тези, които сега са се настанили в махадашата :P поне докато е венера- венара сребро, сребро :)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #292 -: Февруари 12, 2016, 08:53:54 pm »
Да побутна петъчно една позабравена темичка :)

Днес се рових да чета за минералите и попаднах на бляскави неща за кaрнеола. Според вас дали е подходящ за всички зодии :017:?

Има ли значение как се комбинират камъните?
Аз нямам голям опит, нито пък бижута с камъни - освен една гривна с розов кварц и една, която интуитивно си направих (на снимката), преди време (сама си избирах минералите - планински кристал, жадеит, нефрит, аметист, розов кварц, лунен камък, африкански слънчев камък) без да мисля ок ли са за мен или не ;D
« Последна редакция: Февруари 13, 2016, 12:59:15 pm от romantica »

nestavam

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #293 -: Февруари 12, 2016, 09:38:25 pm »
1. Аметиста отдавна е ценен като камък за украшения и амулет. Най-често в древността е използван за да предотвратява алкохолизма. Думата аметист идва от гръцката дума amethystos, която означава „не-опияняващ”.
Зодия
Асоциации: Юпитер, Нептун

Традиционен рожден камък за месец февруари

Камък на риби, дева, водолей и козирог

Аметиста носи яснота на съзнанието и подсъзнанието
Аметиста е кристал, който е задължителен за всички лечители. Единичните кристали са много полезни, но когато са купчина стават още по мощни. Помага за облекчаване на мигрената и главоболие причинено от нерви. Използва се също и за подобряване на концентрацията. Аметиста успокоява психични разтройства, пречиства кръвта и укрепва имунната система.

2. Лунен камък - Този камък е известен и с други имена, като воден опал, рибешко око и вълче око. Всички древни култури са смятали, че камъкът има връзка с Луната. Когато Луната се увеличава е използван за любовни магии, а когато намаля за предсказване на бъдещето.

Асоциации: Луната

Мистичен рожден камък за месец юни.

Камък на Рак, Везни и Скорпион.

Лунният камък има положително влияние върху всички от зодия рак, а синкавия лунен камък е по-ефективен за зодия Риби. Лунният камък се счита за защитен камък, особено през нощта или във водата.

Лунният камък помага на жените при раждането. Той деблокира лимфната система и може да лекува и балансира стомаха, задстомашната жлеза и хипофизата. Това може да намали подуването и излишното количество течности в организма.

Поставен под възглавницата носи по-спокоен сън и често се използва като лек за безсъние, заедно с Аметист.

3. Жад или „Ю”, както го наричат китайците е общо наименование за два отделни камъка със сходни характеристики. Първият е Жадеит, а вторият нефрит и двата са известни с наименованието Жад.

Едва през 1863г. двата камъка са били признати за отделни разновидности. По-често срещания е Нефрита, като и двата камъка са твърди, фини скали, подходящи за обработка.

Жадеитът се среща в широка цветова гама: зелено, лилаво, бяло, розово, кафяво, червено, синьо, черно, оранжево и жълто. Най-ценен е императорския Нефрит, който е тъмно зелен смарагд, заради съдържанието на хром в него. Жадеита често има вдлъбната форма, когато е полиран.

Нефритът е намиран под формата на влакнести кристали амфибол. Тази му структура е по-твърда дори и от стоманата. Цветовете варират от тъмно зелен (богат на желязо) до кремав (с високо съдържание на магнезий). Нефрита може да бъде хомогенен на цвят, на ивици или на петна.

В китайската традиция нефрита символизира петте добродетели на човечеството: мъдрост, състрадание, справедливост, скромност и кураж. Символите на тези добродетели често са били издълбавани в нефрита.

Зодии
Асоциации: Венера

Жадът е мистичен рожден камък за месец март.

Силно се препоръчва за Везни, Риби и Рак. Нефрита символизира подновяването.



Лечебни свойства на Жадът
Жадът се смята за камък на сърцето. Той укрепва бъбреците, нервната система, имунната система и заздравява органите, които пречистват кръвта.

Всички цветове Жад са известни с това, че предпазват децата ото заболяване. Той има много силни успокояващи вибрации, които могат да бъдат от полза по много начини.

Зеленият Жад създава спокойствие, хармония и мир и противодейства на  депресията, злите духове и може да сбъдне мечти, които са ясни и точни.

Черен Жад – полезен е когато сте подложен на атака и оцеляването ви е поставено на карта. Този камък ще ви даде сили да се борите.

Син Жад – помага за неутрализиране на кармични влияния и емоционални проблеми свързани с тях. Съдейства за по добрата релаксация и медитация.

Кафяв Жад – има успокояващо действие и освобождава от тялото прекомерно силната енергия. Помага да се адаптирате по-лесно към нова обстановка и преодоляване на негативните събития случващи се в дома.

Жад с цвят на Лавандула – помага с набавянето на свежи идеи и креативност. Помага ви да разберете сънищата си на психично ниво и по-бързото възстановяване след  несполучлива любовна връзка.

Оранжев Жад – полезен е в създаването на здравословен скептицизъм.

Червен Жад – помага при справянето с чувството на гняв и освобождава насъбралото се напрежение.

Бял Жад – има изключително успокояващ ефект и се използва за заземяване и подпомагане вземането на решения.

Жълт Жад – помага да разбирате по-добре противоположния пол.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #294 -: Февруари 13, 2016, 10:18:18 am »
Романтика, карнеол?
Имаш ли усет за камъните? Аз не ги гледам по зодии - ако ми понася присъствието на някой - мой е.  :-*
Използвала съм карнеол за някои амулетчета.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #295 -: Февруари 13, 2016, 11:26:10 am »
Много е общо да се избират камъни по слънчев знак-други фактори може да са акцентирани по-силно,перманентно или временно,това може да се използва за ректифициране на крайна сигнификация,аз например слънчева зодия везни трябва да нося чершенкорал,бели перли,опал-обаче по-ми допадат опушен кварц,танзанит и морганит-тия са сравнително нови,има онлайн безплатни тв специализирани за камъни оттам.Има един немски астро канал ,много готини пирамидки от планински кристал със специален пълнеж има ,струват ми се добри .

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #296 -: Февруари 13, 2016, 01:11:29 pm »
Благодаря ви!

Emma, не съм експериментирала с много минерали. Но силно вярвам, че помагат и не са просто украшение.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #297 -: Февруари 13, 2016, 01:24:33 pm »
Да, така е. И за мен помагат. Е, не очаквай да оздравееш. Не мога да опиша как точно оказват влияние. Но има нещо. Аз много обичам камъните, минералите, нали си нямам земя в картата никак. И това сякаш ме заземява.

Амулети с черен турмалин съм си правила за защита. То не е точно амулети, а оргонити. Съмнявах се в добронамереността на един човек. И този човек драстично намали посещенията на дома. А в първи ден от поставянето на оргонитите с черен турмалин, този човек го заболя глава, изпадна в истерия безпричинно и напусна след 10 минути къщата. Не му понесе енергията.

И не само с турмалин, правила съм си и с карнеоли, оникс, ахати.

Но аз ги чувствам, на усети го карам с любовта с камъните. Те ме привличат сами.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.