Автор Тема: Корекция на съдбата  (Прочетена 65884 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3109
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #30 -: Юни 08, 2013, 09:44:05 am »
темата- корекция на съдбата, постовете - вярвам,вяра и това е моята борба,пардон съдба
извода е ваш ;)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #31 -: Юни 10, 2013, 10:51:43 pm »
Благодаря :)

Обаче тоя файл енкодингът му нещо..

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #32 -: Юни 10, 2013, 10:53:50 pm »
Много ценя индийската астрология ,даже съжалявам ,че началото на заниманията ми не ме срещна с нея...
Но -сложи, моля те, една европейска карта :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #33 -: Юни 11, 2013, 10:27:09 am »
Гаури, винаги ми е много приятно да те чета. Затова продължавай да пишеш!

И аз ще си позволя да допълня нещо за отслабването на Луната:

2. е в дхустан 6, 8 12 - особено, ако е и свързана със Сатурн в допълнение. Луната, свързана едновременно с дустхана дом и Сатурн, дава т.нар. Ксата йога  - враждебно отношение на околния свят към индивида, действително или поне в неговите мисли. Аспект на Юпитер към Луната или Луна в накшатра на Юпитер казват, че действа неутрализиращо или поне омекотяващо.

5. е сама в дома. - много силно ми се струва това условие. Мисля, че по-скоро се има предвид Луната да е сама в дома и в добавка към това във 2-ри и 12-ти дом от нея (съседните домове) да няма други планети, освен Слънце, Раху или Кету. Това е една от предпоставките за формирането на т.нар. Кемдрум йога (доша). Но и тук има фактори, които омекотяват/неутрализират това положение. Хубаво е, че ведите винаги дават вратички за изход (поне частичен). Обаче ако Луната е обкръжена само от малефици и аспектирана само от малефици, може и да не проработи неутрализацията. Мисля, че точно Свобода и Дефоул пишат, че неутрализирана дебилитация (и друга негативна позиция?) е като протеза на ампутиран крайник. Та, Кемдрум дошата основно се изявявала като усещане за самота, изолация, трудности в създаването на контакти, приятелства, връзки.

Благодаря за картата. И аз ще потърся в "архива" си.

P.S. Допълвам поста си. Всяка планета, но казват, че най-вече Луната, е отслабена, ако се намира на границата между две знака - в първия или последния градус на даден знак. Още по-силно е отслабването, ако това не е само границата на два знака, но и едновременно с това границата между две накшатри - т.нар. ганданта. Това са границите между двойките накшатри Ревати/Ашвини, Ашлеша/Магха и  Джиештха/Мула. Специално за двойката Джиештха/Мула казват, че е била най-коварна. Луна в последния градус на Джиештха и в първия на Мула се нарича Абукта Мула ганданта доша. Има разногласия относно границите, до които се простира вредното влияние на точката на съединение между тези две накшатри. Някои го измерват в градуси, други във времеви единици - гхати (1 гхати = 24 мин.). Пускам линк към карта с анализ - http://www.vedicforum.com/miscellaneous-26/gandanta-and-sandhi/msg188/#msg188 (пусках го и преди на друго място).
« Последна редакция: Юни 11, 2013, 10:54:03 am от Mirabella »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #34 -: Юни 11, 2013, 10:31:35 am »
Гаури, ще те улесня. Слагам западната карта. Провери само данните да не съм объркала.

Картата на мъж ли е или на жена?
« Последна редакция: Юни 11, 2013, 10:53:41 am от Mirabella »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #35 -: Юни 11, 2013, 11:41:39 am »
Възлите могат да бъдат много коварни към Луната (светилата изобщо). Някои допълват "особено Раху за Луната".
Тия работи с враговете и приятелите още не ги оправям добре по памет, защото отношенията не са еднакви за двете страни (както се получава и при хората). Спомням си, че Луната е от отбора на Слънцето, Марс и Юпитер, но въпреки това Слънцето може доста гадничко да я попари, както и ти си отбелязала - фаза новолуние.

Да, така е, за Анурадха става дума при мен. Казват, че тук действието на Сатурн над Луната би могло да има стабилизиращ ефект върху емоциите. Емоционалните изблици не траят дълго, Сатурн се намесва и успокоява повърхността на бушуващото море (океан, езеро и т.н.). Негативната страна е, че действието на Сатурн може да подчертае и без друго стегнацията в изразяването на емоции. Скорпион е воден и фиксиран знак, т.е. където водата не тече. Това може да е лед, замръзнала повърхност, но може и да е затлачено гьолче, където се развиват какви ли не неприятни твари. Сатурн е възможно да превърне скорпионската Луна в лед. Опитвам се да преразказвам нещо, което помня отчасти. Ще намеря източника и ще го поставя тук. Понякога ми действа точно така - опитвам се да не показвам уязвимост, ако средата го изисква, прекалено съм горда. Но съвсем наскоро показах пред доста хора (кой видял и кой не, не знам), че нещо ме натъжава в личния живот (несподелени чувства) и какво ми стана от това - нищо. Тъй че не е страшно. Един астролог казваше, че Анурадха са много прями в любовта и не обичат да играят игрички. Това е вярно за мен. А Джиештха е още по-пряма накшатра. Сещам се за един мъж с Луна там. Могат да бъдат доста острички, но са директни, искрени, а това аз ценя.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #36 -: Юни 11, 2013, 11:43:08 am »
Гаури, ако искаш си направи друг акаунт в астро. ком. Само ти трябва и друг email адрес. Аз имам два, защото на единия му загубих паролата. :D

А в картата, която ти си поставила, мисля, че действа неутрализация на дебилитацията на Луната (ничабханга), защото:
- Марс, диспозиторът на Луната, е в кендра от Лагна и от Луната
- Луната е аспектирана от диспозитора си
- самата дебилитирана планета е в ъглов дом (доколкото помня, това не е задължително условие).

Луната е самотна, без компания в знака или в съседните му, но получава аспекти от Марс и Юпитер. Самата тя е в ъглов дом и в ъгли от нея има планети. Няма Кемдрум доша тук.
Луната в Джиештха и без друго не обича да цепи басма на никого, та в аспект с Марс сигурно това се засилва. Картата е подходяща за спортист или полицай, пожарникар, някъде, където може да се изявява индивидуално с дързост, смелост. Защо не и собствен бизнес. Луна и Меркурий са във взаимна рецепция по накшатри и при положение, че Луната е дебилитирана, това може да се отрази като емоционална обърканост, нестабилност, проблеми във взимането на рационални решения. Евентуално. Кибритлия и индивидуалист, според мен. С партньорите отношения малко... проблемни, драматични.
Ще си изтрия глупостите, спокойно. :D
« Последна редакция: Юни 11, 2013, 12:04:29 pm от Mirabella »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #37 -: Юни 11, 2013, 04:15:11 pm »
Извинявам се, че греших относно професията/образованието му. Като видях тази войнствено настроена Луна, напълно пренебренах, че У5 Меркурий е в накшатра на Луната и заедно с Венера и че висшето образование е започнато/завършено по време на махадаша на Венера. Петият дом от караката за образование Меркурий се управлява от Венера. Това дава насока към сферата на изкувството, а Луна на такова видно и ориентирано към другите място обича да бъде пред публика. Да, my mistake.

И аз мисля, че има нужда да бъде самостоятелен, а бизнесът е добро начало. За кариера мисля, че се гледат 1, 2, 6 и 10-ти домове, а за собствен бизнес 7-мият дом е по-важен от 6-тия (или 10-тия беше?). При него има силна връзка между 1, 2, 6 и 10-ти дом в лицето на съвпада Меркурий/Венера, аспектиран от йогакараката Сатурн. Значи нещо бъркам с тия схеми. :D

По 3 литра мляко? А казват, че Анурадха накшатра си пада по млечните продукти (това важи за мен). Явно и Джиештхите обичат млякото. :D

Благодаря ти за обратната връзка, Гаури! :-* За ранното оплешивяване на знаех, че Марс има такъв ефект. Много ти благодаря за тази информация.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #38 -: Юни 11, 2013, 04:32:53 pm »
На въпроса на Гаури по картата на момчето "докога така"-според мен тр сатурн като тръгне директен и се отдалечи до към 2-3 градуса от кв с нат меркурий - ще има раздвижване в професионално и социално отношение

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #39 -: Юни 11, 2013, 04:57:23 pm »
Гаури, момчето има ли проблеми с имането на деца?
Извън астрологията съм забелязала, често се случва  сам родител, най-вече майката отглежда ли детето си е склонна да създава такива симбиотични връзки с него, получава се някакъв вид прекомпенсация-поема ролята и на др, не иска след време да е обвинена... Или др. случай- с детето вече са партньори в оцеляването, а не както е в другите семейства.
На него му е слаб земния елемент, тогава добре, че е мама...се оказва.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #40 -: Юни 11, 2013, 05:00:17 pm »
Или др. случай- с детето вече са партньори в оцеляването, а не както е в другите семейства.

С майка ми бяхме така, сега му сърбам попарата - без партньор, семейство и деца. Програма "оцеляване" - с нея и без нея.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #41 -: Юни 11, 2013, 05:04:40 pm »
И аз съм така, че и живея с нея, ама вече нямам как да бягам, че е възрастна и болна. :DНе, аз имам и семейство, виждаш ли колко буквално при луна в рак, няма скъсване тази пъпна връв....
« Последна редакция: Юни 11, 2013, 05:10:00 pm от enigma »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #42 -: Юни 11, 2013, 05:10:47 pm »
Да избягам не успях, но се намеси съдбата, за да скъса най-сетне тази пъпна връв - чрез тежка болест и смърт на майката. А сега вече никой няма да ми върне всички пропуснати възможности, има върху какво да мисля оттук нататък.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #43 -: Юни 11, 2013, 05:37:12 pm »
Сега не е лош момент за това момче да стартира нещо собствено. В даша на Слънце/Раху е. Слънцето е в 10-тия дом, много силно поставено - дигбала, вижда собствения си знак и т.н. Слънцето усеща влиянието на Сатурн (защото е в негов знак), което може да създава неуверена натура (в комбинация с дебилитираната Луна). Обаче много по-силно Слънцето би трябвало да усеща Раху - Раху минава за управител на Водолей, Слънцето е в накшатра на Раху и аспектирано от него. Комбинацията Слънце/Раху и 10-ти дом е идеална за популярност, блясък, успехи в обществото. Вярно, че Раху е в 6-тия му дом на служенето... И аз имам Раху в 6-ти дом, аспектиращ 10-ти. Той е имал проблеми в службата заради неразбирателство с хората, поради късия си фитил, но я си представете, че не е само негова вината. Раху в 6-ти сблъсква с врагове и тъй като аспектира 10-тия те могат да идват точно по линия на работата и/ли високопоставени хора (личен опит). А Луната в накшатра Джиештха не понася преструвките, лицемерието, подмазвачеството. Няма да кротува, за да угоди на никого или пък за да си спести неприятности. Като се замисля, моето мнение е, че той навсякъде се конфронтира с лъжците, лицемерите, гаднярите, защото не може да ги изтърпи органически. И аз не мога, но Луната ми е силно сатурнова и за това си трае. При него Марс е водещ, никакво траене. Та, сега има нодален възврат, това е 9-ти дом от Слънце, не е лош момент да му провърви в кариера/бизнес. От Раху идва и нестабилност, но и внезапен успех след много перипетии. Юпитер транзитира във 2-ри му дом и аспектира натални Слънце и Раху. Е, поне парички да изкара или да оправи семейните отношения - няма да е слаб периодът за това, според мен. А може би след 1 година, когато Юпитер премине в негов 3-ти дом и аспектира У3 Луна в 7-ми ще прояви наистина хъс за бизнес. Или по-рано, през октомври сменя антардаша на Раху с тази на Юпитер в 11-ти, който натално си аспектира 7-ми и Луната. Ще мисля още.
А в телевизията да се пробва? Раху си е баш за телевизия.

Гаури, благодаря ти, че ми раздвижваш затлачения мозък. :D
« Последна редакция: Юни 11, 2013, 05:41:04 pm от Mirabella »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #44 -: Юни 11, 2013, 06:26:29 pm »
Да избягам не успях, но се намеси съдбата, за да скъса най-сетне тази пъпна връв - чрез тежка болест и смърт на майката. А сега вече никой няма да ми върне всички пропуснати възможности, има върху какво да мисля оттук нататък.
Сега юпитер ще ни възмезди, ще има имане, предният му транзит през луната ми беше  оптимистичен, весел, безоблачен период, а съм малко сатурнов тип. Само да не дупчим колана откъм ширина, че и това се случва...пък и на мен ми управлява 5 дом---хм, вдъхновение ще да е  :)