Автор Тема: Корекция на съдбата  (Прочетена 65894 пъти)

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #75 -: Юни 13, 2013, 06:45:14 pm »
Изида, Луна-та ти не е толкова проблемна. Как са финансите?  :)
Защо не сложиш "нормална" карта? :)
Ами, по западната изглеждат по-добре нещата с Луната - в ъглов дом, секстил с Марс и тригон към Слънцето. От квадратурата с Нептун ли идват проблемите?
Финансите са на върхове и спадове, като в момента са второто  :D. Но имам разни идеи, надявам се скоро да ги реализирам и да потръгнат нещата  :).
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #76 -: Юни 13, 2013, 06:51:08 pm »
По ведическата Мирабела ми беше писала, че пак не е в особено добра позиция (ако не греша е заедно с Кету в 8-ми, аспектирана от Марс и Раху)

И върху нодалната ос ли попада? Мислех, че има само опозиция с Марс.

Ами доста комплесно се изразява такава Луна. Има силна емоционалност, силно изразени инстинкти, включително и сексуални. Същевременно Луна в накшатра Свати е доста променлива и непредсказуема, досущ като вятърът, понякога неуловима, на мъжете не им изглежда много "питомна" (в накшатра на Раху). Понякога им идваш може би твърде агресивна, но не груба, а някак по-първично го усещат и инстинктивно се пазят, защото при допир с такава Луна мъжът, ако няма добри психологически защити, се чувства като "разсъблечен", а това от своя страна им създава чувство за несигурност и вътрешен дискомфорт. За "компенсация" имаш изключително силна Венера (участва в Малавя йога) - намира се в знак на екзалтация, на Асцендента и ти е атмакарака при това, т.е. планета с ключово значение, тя сочи пътя на духовното развитие, както и основния мотив, от който душата е водена още в момента на раждане (инкарниране). Всичко е любов и любовта е всичко, влюбена в любовта, обичам да обичам - това е мотото на такава Венера.  :)

Та искам да кажа, че с Венера ги пленяваш, а с Луната после ги кастрираш  :D, особено след като отношенията се задълбочат и преминат от приятен неангажиращ флирт /секс/ към емоционална и душевна връзка.

Не зная доколко е вярно, написах го по интуиция, без да ти гледам картата...





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #77 -: Юни 13, 2013, 07:05:23 pm »
Лили, абсолютно вярно е написаното  :)
Благодаря ти много  :-*

Та искам да кажа, че с Венера ги пленяваш, а с Луната после ги кастрираш  :D

Тук много добре се посмях  ;D
Общо взето точно така се получава  ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #78 -: Юни 13, 2013, 07:10:01 pm »
Цитат
Сега  тече даша на Сатурн... По мои най груби преценки трябва да си родена някъде  1976-78 ?, т.е си на около 35-38 г...Виж... И Сатурн и Юпитер са разположени  хубаво в картата ти, според мене и не трябва да търсиш вината в тях, затова, че не си получила от насладите... За сладкарницата  на живота отговаря Венера.

Gauri, наскоро навърших 36 - възрастта, когато узрява Сатурн. И искам вече да си ходи!  :D

Сега тече махадаша на Сатурн и антардаша на Венера. Предишната андардаша беше на Кету и мога да кажа, че двете малки даши - на Кету и Венера - са белязали най-трудния период в живота ми, толкова много изпитания наведнъж не ми се е случвало да имам, яко чистене на карма.  :o

Тъй че на венерини благинки в нейната антардаша не успях да се порадвам, по-скоро имаше разочарования в тази насока. За радост в края на август ще свърши, после ще съм в Сатурн/Слънце. И предвид, че двете планети са ми в 7 дом в навамша, наистина може да има някакво развитие в тази насока. Ако има някаква промяна до края на годината, ще докладвам. Ако не - пак ще си говорим за възможността съдбата да бъде коригирана.  :)



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #79 -: Юни 13, 2013, 07:13:10 pm »
Та искам да кажа, че с Венера ги пленяваш, а с Луната после ги кастрираш  :D

Тук много добре се посмях  ;D
Общо взето точно така се получава  ;D

И моята Луна е рахувица (имам и Раху в АС и Марс /у7/ в накшатра на Раху) - кастрирам ги с острия си език и редуване на гореща лава и леден душ (впрочем, каляването е полезно за мъжкото здраве ;D).

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #80 -: Юни 13, 2013, 07:24:18 pm »
има  две теории за корекция на съдбата :
1) да подсилим вече съществуващото  положително влияние ;
2) да позитивираме и подпомогнем слаби планетки;

 Има съществена разлика дали ще подрепяш малефици или бенефици,.... за себе си нямам отговор засега, кое е по- правилното. Чела съм също така две мнения по въпроса  как да с еопределят планетите за подркепа: 1)  само по раши; 2) по раши и позиция по дом и знак в навамша;
за жените, ако искат да  долепят любов трябва да подкрепят : венера, марс, юпитер; и луна; обаче уж само венера и луна щото  били  най- женските и да изтъкват прелетните на жените:) та, да им се налепят марсове  по  мантрите и камъните:

основните  ремедита при индициите са по - скоро по дашите; Например ако ти се падне раху,кету даша е добре в събота д аходиш да се тъпчеш в храмовете и да обливаш с млекце и цветенце  шивалингама на храма; да даваш пари на бедните отново в събота и въобще повечеко пари на просяци и  нуждаещите в тези ултра даши, носене на черен камък ( оникс става) на пръстен и т.н и т.н

аз лично  го карам на усещане, когато  ми се носи някакъв цвят си го слагам или камъче.. същото се отнася до  металите:  педпочитам  сребро- луната ми е в 26  накшатра, но е с кету;





Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #81 -: Юни 13, 2013, 07:42:06 pm »
Марс - като у на 7  не е  нещо лошо , защото  тогава той управлява 2 и 7 , което е  много положително по отношение на партньорство и смеейство. Освен това дава активен сексуално и ментално партньор в зависимост  къде се намира самият  марс. Щом е в  рахува накшатра  е интересно дали ще има някаква  слонност към фозочески упражнения или насилие.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #82 -: Юни 13, 2013, 07:50:57 pm »
Щом е в  рахува накшатра  е интересно дали ще има някаква  слонност към фозочески упражнения или насилие.

Марс е в 5 дом, аспектира Юпитер в 8ми - сексуално активен ще да е.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #83 -: Юни 13, 2013, 07:54:27 pm »
Струвама се, че аз имам нужда да си подсиля малефиците- воля, планиране, действеност.

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #84 -: Юни 13, 2013, 07:59:07 pm »
Щом е в  рахува накшатра  е интересно дали ще има някаква  слонност към фозочески упражнения или насилие.

Марс е в 5 дом, аспектира Юпитер в 8ми - сексуално активен ще да е.  ;D

пупупупу  на всеки да е така:)
ма може и да е известен с марс в 5 и трябва да е по любов у на 7  в 5

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #85 -: Юни 13, 2013, 08:27:21 pm »
Някой банкер да не е?  ;D - телешки Юпитер (ДК) в 8 дом в рецепция с Венера (Лагнеш и АК).
У7 дава аспект на ДК, двамата нали са сигнификатори на съпруга в Джйотиш (Марс и Юпитер).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #86 -: Юни 13, 2013, 09:09:33 pm »
Определено мога да мина и без подсилване на малефици. При такъв аскетичен анализ, бижутата ми автоматично се ограничават до изумруд, оливин/перидот и нефрит. :)

Между другото, изброените от теб камъни и на мен са ми любими, имам бижута с всеки от тях.
Плюс черен оникс в сребърен обков - това е по Сатурн, нали?  :)

Изумруд рядко нося, само за специални случаи, а и след като си направих онлайн чакра-тест и установих, че гърлената чакра ми е най-развита за сметка на останалите /тръгнали са да закърняват  :D/, реших да не стимулирам допълнително Меркурий, че накрая само с голите приказки ще си остана.  ;D

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #87 -: Юни 13, 2013, 09:12:06 pm »
Аз пък се спрях на изумруд, сапфир и диамант-дано да подсилват каквото трябва :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #88 -: Юни 13, 2013, 09:17:08 pm »
Аз пък се спрях на изумруд, сапфир и диамант-дано да подсилват каквото трябва :)

Знаеш на какво да се спреш  ;D

По-точно-гаджето знае, аз скромно се съгласих :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #89 -: Юни 14, 2013, 01:58:05 pm »
Между другото, изброените от теб камъни и на мен са ми любими, имам бижута с всеки от тях.
Плюс черен оникс в сребърен обков - това е по Сатурн, нали?  :)

Изумруд рядко нося, само за специални случаи, а и след като си направих онлайн чакра-тест и установих, че гърлената чакра ми е най-развита за сметка на останалите /тръгнали са да закърняват  :D/, реших да не стимулирам допълнително Меркурий, че накрая само с голите приказки ще си остана.  ;D

Мдаа, черното в сребро се тачи от Сати. И мен си ме влекат неговите атрибути. Бижута със синкави камъни, черно и сребро. Аз имам разни перли - предимно подарявани, но нося само тъмносиви в сребърен обков. Не понасям жълти и златни неща. Някакви рубинчета и гранати - много красиви, филигранни колиета - но направо имам чувството, че усещам как ми качват кръвта в главата и сякаш почват да ме душат. Диамантен пръстен, но отново в бял метал, ми е най-устойчивото през годините бижу-предпочитание - но то не става въобще за ремеди, щото е някакви нищожни каратчета ;D.

Много си падам по едни опали - такива черни, шарено-индиговосини, не знам чий камък са според джойтиш и затова все не смогвам да си ги закупя в подходящото време  8), да може освен да се кипря, и файда да видя от тях.

В интерес на истината, зелените ми неща почти не ги слагам - зеленото не е сред любимите ми зветове за дрехи, а пък тези камъни си изискват подходящата "среда", за да изпъкнат - не може да се комбинират току-така с всичко... Нефритени склуптурки обаче във всякакви нюанси имам много. Сега с прогресивна Луна в Телец ми обещаха, че мога да позеленея, та ще видим :)
De omnibus dubitandum est