Автор Тема: Корекция на съдбата  (Прочетена 65896 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #120 -: Юни 30, 2013, 06:41:51 pm »
Нека не забравяме, че  на Изток, дори и до днес да си дебел означава да си успял в живота.  Чувала съм, че в Индия към дебеланковците се отнасят с  изключителен рерспект и чупка в кръста...Щом си дебел, значи имаш какво да ядеш, а щом имаш какво да ядеш, занчи си богат и успял и заслужаваш уважение.

И по нашите географски ширини го наблюдавам - не в смисъл на уважение към пълните хора, а това, че често успехът в живота се свързва с трупане на излишни килограми. Сигурно често се чували да се казва за някого "тоя как се е оял". Доста красноречив пример за това са и нашите политици.  :D

На Запад повечето успели и богати хора полагат много внимателни грижи за спортната си форма и теглото, докато у нас забелязвам обратното - като се видят с малко повече пари, започват да приличат на слонове.  ;D

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #121 -: Юни 30, 2013, 06:54:35 pm »
Аз имам такъв Раху- в съвединение с Венера, че и в 9 дом дори и в джойтиш (май). Не проявявам ненаситност. Е, понякога се лакомя за сладости, но не повеч от средностатистически човек. Случвало ми се е да вляза в сладкарница,за да си хапн парче торта, сам самичка. Това не знам дали ме прави ненаситна. Не притежавам нещо в големи количества (освен музика, но там заслугата не е моя), дори е обратното- дрехи, бижута, обувки и всички там женски глезотии- необходимия минимум и нищо в повече.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #122 -: Юни 30, 2013, 07:03:58 pm »
А при мен има изразена склонност към трупане на излишъци, дамски нещица, но това е наследствена черта. Докато за домакински уреди и вещи за бита съм голяма сръндза - предпочитам да си купя скъпа висулка, отколкото нова прахосмукачка. Уреди и вещи за бита купувам само при остра необходимост.  :D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #123 -: Юни 30, 2013, 07:26:45 pm »
Kaya, благодаря ти за информацията за Марс. Както се казва, now it makes sense. Войнът трябва да се посвети на своята мисия, не може да си позволи да се разсейва.


Раху и Юпитер аспектират 2-рия ми дом, в който се намира Слънцето. А У2 Сатурн е заедно с Марс. Та, явно достатъчно малефично влияние върху 2-рия ми дом (и раздуто от Юпитер), за да злоупотребявам със сладкото. Преди години, като се ядосвах, си го изкарвах на някой шоколад. Сега се поукротих в името на по-добра кожа на лицето.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #124 -: Юни 30, 2013, 07:32:40 pm »
Единственото, с което мога да съгрешавам многократно, е белият сметанов сладолед.  :D

Но мога и да не съгрешавам, т.е. обичам го, но съм в състояние да си налагам ограничения.
Много малко от сладките неща успевят да привлекат моето внимание, обикновено подминавам всички сладкарски витрини и рафтове в супермаркетите с пълно безразличие. В съзнанието ми тази продукция поражда други асоциации - на нещо напълно изкуствено.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #125 -: Юни 30, 2013, 07:42:56 pm »
Сещам се за една комбинация, която се свързва с аскетизъм - когато диспозиторът на Луната е аспектиран само от Сатурн. Наричат я Паривраджа йога, но в интернет намирам противоречива информация относно условията за формирането ѝ.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #126 -: Юни 30, 2013, 08:32:13 pm »
Ето тук, долу във втория коментар.

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #127 -: Юни 30, 2013, 09:26:31 pm »
Картикея е  богът на войната и добре се пасва  и  с гръцката митология.  Ами да, но на практика точно  с брахмачария свръзват  хануман ( обикновено преди  неговите празници )  удрят  яко на пост и молитва и той се води учител по въздържание. Не претендирам за ексклузивност по темата, защото  общо взето Шива  участва навсякъде :)

по темата: раху/слънце в раши, раху/венера в навамша ..обичам бижута, лукс, но материя- не, откакто бях в кету даша  нямам  и желания да  си  купувам каквото и да било..спрях да обичам сладолед..  но имам огромен интензитет, ако искам нещо ( място не мога да си намеря)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #128 -: Юни 30, 2013, 09:54:52 pm »
Много е интересно това- с желанията. Аз от доста време насам няма нещо, което да искам. Не знам в какъв период по джойтиш съм, но това безразличие даже ми е леко плашещо. Ще ми се да си захаресам нещо и да го зажелая, но..тц.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #129 -: Юли 01, 2013, 02:33:33 am »
Извинявайте, лаик съм във вашата област, но кое е саде сатито?Подозирам, че ми наближава такъв период.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #130 -: Юли 01, 2013, 10:54:27 am »
Извинявайте, лаик съм във вашата област, но кое е саде сатито?Подозирам, че ми наближава такъв период.

Това е транзитът на Сатурн, който минава през  дома преди Луната, дома, в който е Луната и дома след Луната. Трае общо 7,5 години. Сега Сатурн по ведическия астро календар се намира във Везни от ноември м.г, ако се не лъжа...
Благодаря ти! :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #131 -: Юли 01, 2013, 02:31:19 pm »
Много е интересно това- с желанията. Аз от доста време насам няма нещо, което да искам. Не знам в какъв период по джойтиш съм, но това безразличие даже ми е леко плашещо. Ще ми се да си захаресам нещо и да го зажелая, но..тц.

И ти ли, вуте
Кофти е малко, признавам
Пък ако сложим и темперамент, дето обича да се посборва, предизвикателства и рискове...кофти-да

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #132 -: Юли 11, 2013, 09:45:22 pm »
Много е интересно това- с желанията. Аз от доста време насам няма нещо, което да искам. Не знам в какъв период по джойтиш съм, но това безразличие даже ми е леко плашещо. Ще ми се да си захаресам нещо и да го зажелая, но..тц.

Ами остави си "визитката", ако искаш да научиш в кой си период...:–)

Да не видя нещо гадно?
Соларът за тази година, по западната с-ма, хич не е харен. :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #133 -: Юли 12, 2013, 09:31:24 am »
Ето така, Уран! Че визитките ти все имат навика да експирясват ;). Между другото, асц. ти в Навамша преминава в предишния знак, ако си родена дори само 49 секунди по-рано... Знам, гадно е това с варгите...
« Последна редакция: Юли 12, 2013, 09:34:32 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #134 -: Юли 12, 2013, 12:55:35 pm »
Гаури, може ли да кажеш няколко думи за планетарния период на Сатурн с подпериод на Сатурн, моля
« Последна редакция: Юли 12, 2013, 01:21:10 pm от Satin »