Автор Тема: Помогнете ми да си разбера точния асцендент  (Прочетена 16280 пъти)

CancerSun

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 33
Благодаря на отзовалите се в темата ми!
« Последна редакция: Юли 30, 2017, 08:47:37 pm от CancerSun »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Помогнете ми да си разбера точния асцендент
« Отговор #1 -: Юли 10, 2017, 05:34:12 pm »
Терма на сатурн или терма на меркурий
Склонност към колекциониране, някакво хоби с ръцете, сръчност, характерна меркуриева професия? Слаби, но дълги крайници, фини, леко дребни черти на лицето, коса с тънък косъм?
Или слабовато тяло без тенденция към напълняване, но сравнително добро телосложение, среден към висок ръст?

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Помогнете ми да си разбера точния асцендент
« Отговор #2 -: Юли 10, 2017, 05:34:20 pm »
Ако тр Уран сега е на к7 опозе к1 дава ли влияние някакво  :012:  Ако ти е месесто камбест носа Скорпион-като моя  :D Трапчинки и целулит може да имаш и без асц везни  :012:
« Последна редакция: Юли 10, 2017, 05:37:03 pm от Rebeka »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Помогнете ми да си разбера точния асцендент
« Отговор #3 -: Юли 10, 2017, 06:11:07 pm »
Меркуриева терма, тоест-по-късен час, около 1* на скорпион

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Помогнете ми да си разбера точния асцендент
« Отговор #4 -: Юли 10, 2017, 06:32:11 pm »
Не означава, че е слабо проявен
Как виждат хората слънце в рак?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Помогнете ми да си разбера точния асцендент
« Отговор #5 -: Юли 10, 2017, 07:07:26 pm »
Ами добре, значи всичко е ясно-асц скорпион, но с луна в първи и слънце в рак

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Помогнете ми да си разбера точния асцендент
« Отговор #6 -: Юли 10, 2017, 07:38:34 pm »
CancerSun, ако това ще те успокои, аз още от 2003 се опитвам да си разбера асцендента и все още не съм напълно сигурен за това.

Happy58

  • Гост
Re: Помогнете ми да си разбера точния асцендент
« Отговор #7 -: Юли 10, 2017, 07:53:42 pm »
Здравейте! Радвам се, че открих този форум. Аз съм зодия рак /с  луна и плутон в скорпион в 1 дом/ меркурий в рак/ и АСЦ във Везни или Скорпион.
Както става ясно от заглавието, опитвам се да разбера точния си асцендент. Родена съм между 15:00 - 15:50 часа, което според моите данни или имам асцендент везни(28 degrees), или скорпион в нисък градус (1).
Ако асцендента ми е във везни, но имам и скорпион в първи дом, възможно ли е да имам два асцендента и да действам като двата знака?
А ако съм асцендент скорпион в най-нисък градус, възможно ли е въобще да не действам като него, а просто да се проявявам като слънчевия си знак (рак), когато съм сред другите?

Ще се опитам ДА СЕ АНАЛИЗИРАМ, ако това ще помогне на някой, който е доста по на ТИ от мен с астрологията, да каже на кой от двата асцендента отговарям повече.
Първо, какво точно е изгряващият знак? Външния ни вид, начинът по който ни виждат и усещат другите или маската, която си слагаме в обществото?
Ще започна с външния вид.
Първо, ще започна с това, че имам Плутон и Луна в Скорпион в 1 дом ---> да имам доста набито тяло за момиче, нисък ръст и злобен поглед. Чела съм, че Плутон в 1 дом дава доста нисък ръст и набито тяло, докато АСЦ Везни дава височина.  Относно излъчването ми -  постоянно ми казват, че гледам злобно сякаш мразя всички. Опитвала съм да обясня, че не се усещам като го правя и просто погледът ми е такъв.
Относно ДЪРЖАНИЕТО МИ, когато съм сред другите...особено първоначалният контакт - държа се благо, срамежливо, скромно, интересувам се от другият. Доста съм скромна, стеснителна и срамежлива. Много съм приказлива, когато говоря с някой , не млъквам (имам Меркурий в Рак) . Не харесвам големи тълпи и компании, предпочитам по-тесен кръг от хора. Дори 1 човек ми е достатъчен, стига да ме цени. Поздравявам, спазвам добрия тон, държа се ведро. Харесвам ненатоварващи и ненатрапчиви хора  Не понасям конфликтите и конфликтните ситуации и страня от тях. Често ме срязват, защото явно съм лесна мишена, но и аз не се защитавам. Не обичам да ме замесват в интриги. Винаги аз заговарям някой първа, държа се ведро, усмихвам се, смея се, само мир да има, но хората, с които ми се налага да общувам не са такива. Постоянно гледат как да ме срежат и успяват. Аз не се защитавам, изобщо не влизам в конфликтна ситуация, дори и да е на лице и да ме касае пряко. От една страна явно изпитвам панически страх от конфликти или съм мазохист и търпя да ме мачкат заради това, че някой нещо го драни в мен, дори без да съм направила нищо просто присъствието ми дразни. От друга стана наистина не виждам смисъл да си създавам неудобството да се карам с някой след като този някой не ме интересува изобщо и съм го изключила от моя свят,  освен в конкретната среда, която ни свързва и се налага да го понасям.
Относно начинът по който ИСКАМ другите да ме възприемат - искам да ме възприемат като чаровна и харизматична, интелигентна личност, което не се получава, защото доста бързо си навличам омразата и подигравките на другите, след като вляза в някакъв по-продължителен контакт с тях.
Друго, което мога да кажа за себе си е, че нямам доверие на никой.  И това е, което се сещам за сега...

Според мен,  външния ми вид, отговаря на АСЦ Скорпион, но поведението ми и отношението ми към хората и първоначалния контакт с тях сякаш отговаря повече на АСЦ Везни. Ако бях АСЦ скорпион може би щях да съм дръпната и надменна, а аз съм точно обратното. Не знам вече...коя всъщност съм.  Освен това, красотата е много важна за мен, и ако я няма в живота ми, ще се чувствам много зле. Влюбена съм в красотата и всичко красиво и подредено и направено с вкус. Едно нещо (независимо какво е то) трябва да ме изразява, независимо дали ще са дрехи, излъчване, домът ми... всичко трябва да излъчва красота и вкус. Ето още едно нещо, заради което си мисля, че съм АСЦ Везни.

от всичко това, което е написано, конкретно за асцендента е малко информацията. Самата думичка "харесвам, обичам и т.н" нямат нищо общо с него, а отиват вече към 2. дом. Друго несъответствие - и аз се държа вежливо, културно, интересувам се от другия, но съм Асц Рак ..... но пък Луната е в 7 дом.

Не ми се занимава да коментирам всяко едно изречение, но гласувам за асцендент скорпион, с малко по-късен час, така че К2 да влезе в Стрелец - поне на секунди да е.

Ще е още по-добре, ако дадеш координати + няколко важни събития от живота ти.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Помогнете ми да си разбера точния асцендент
« Отговор #8 -: Юли 10, 2017, 07:55:09 pm »
Докрая на месеца ще разбереш, дали АСЦ ти е в първите градуси на Скорпион, Пр.Слънце ингрес 0
° Лъв квадрат АСЦ, активирано от Новолуние с цикъл Слънце/Марс, или в последните градуси на Везни-Уран стационарен в28° Овен на ДСЦ  с квадратура към Меркурий.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Помогнете ми да си разбера точния асцендент
« Отговор #9 -: Юли 10, 2017, 08:17:04 pm »
Защото темпераментът ти е флегматичен, а не сангвиничен. Имаш много вода в картата си, липсва въздух. И двата темперамента търсят близост с хората, но по различен начин. Сангвиниците общуват с всички наред, установяват социални контакти с лекота (доколко задълбочени - това е друг въпрос), докато флегматиците търсят емоционална близост в тесен кръг от доверени хора.
Аз също по принцип търся емоционална близост в тесен кръг от доверени хора, обаче няма човек, с когото да не мога да общувам. Особено на работата и покрай нея, почти няма човек от квартала, с когото да не се познавам, включително и с децата, да знам как мисли, да съм го разпитал за какво ли не, и то без никакво стеснение. Също така, покрай това, с много хора обсъждаме различни теми и извън работата, когато се срещнем. Установявам обаче, че много често плямпам и празни приказки (сигурно заради многото Стрелец в картата), обаче рядко се случва някой да ми се разсърди.
Може би по-скоро не може за всеки човек да се определи точно само един вид темперамент, всичко е съвкупност, и не е чак толкова просто, колкото си мислят някои хора.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Помогнете ми да си разбера точния асцендент
« Отговор #10 -: Юли 10, 2017, 08:22:23 pm »
Да, точно така - често е съвкупност от два или три темперамента. Рядко се среща в чист вид. Но все пак се среща. И тези по-лесно се разпознават, разбира се.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Помогнете ми да си разбера точния асцендент
« Отговор #11 -: Юли 10, 2017, 08:29:25 pm »
Happy58 - важно събитие от мин. година - приеха ме да уча педагогика. Обаче не останах да живея в съответния град, а предпочетох да си пътувам всеки ден, защото живея на близо до града, в който уча.

Значи не си кандидатствала веднага след средното? Може да използваш новия предполагаем час и да построиш карта с прогресии и дирекции за 2016

Happy58

  • Гост
Re: Помогнете ми да си разбера точния асцендент
« Отговор #12 -: Юли 10, 2017, 08:51:09 pm »
Всичко може да се брои - стига да ти е много лично. За смърт на баба/дядо не винаги може да се види точен аспект, но ако са ти много , много близки, ще стане - при мен това събитие беше решаващо за определяне на асцендента.

Но събития без дата, час и място ..... аз лично няма да седна да пресмятам и да гледам ефемериди, за да отгатна датата.

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Помогнете ми да си разбера точния асцендент
« Отговор #13 -: Юли 10, 2017, 09:38:35 pm »
Като се замисля, дори само този факт на прикриването, май не е необходимо повече да гадаем ..... :)
Грешиш -Плутон тъй ли иначе е в първи за прикриването  :012:

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Помогнете ми да си разбера точния асцендент
« Отговор #14 -: Юли 10, 2017, 09:45:36 pm »
Нямам злобен поглед, гърбав нос и мрачно излъчване. Точно обратното. Защо Асцендентът ми не е Везни, а Скорпион?  :57:
Аз съм набита и гледам злобно ,пък другите си мислят, че е мило, имам трапчинки на лицето и по целулита и съм с прав хубав камбест нос-асц Скорпион  ;D  честно, никога не ми  е пукало какво мислят другите за мен, въобще не ми пука и ме съмнява за някой скорпи асцендент да го интересува, че го мислят за брутален ,надут и прочие -просто да се орат в бъза и точка .  :012: