Автор Тема: За връзките,свързването и планетите  (Прочетена 3095 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Кой как се свързва с другите,или за какво,заради какво и въобще дали се свързва?
Кой кого напряга,кой кого развеселява?
Хайде да си направим една справка.
Провокираха ме отговорите в една друга тема.Дали сме свързани тук,със сигурност някои от нас,да,други не.......трети са пас.
И така........аз-Слънце 26*
                       Луна    21*
                       Меркурий 2*
                       Венера 1*
                       Марс 15*
                       Юпитер 5*
                       Сатурн 3*
може да не уточняваме знаци,просто цифри
Има ли съфорумци с планети в тези градуси?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: За връзките,свързването и планетите
« Отговор #1 -: Ноември 26, 2023, 10:28:25 am »
Провокира ме темата за аспектите между планети,знакови и градусови ,разходящи и сходящи.
В натала е важно да се отбележат с точност разстоянията между планетите.Например:ако Венера е в 1*на риби а Юпитер в 5*на скорпион(както е при мен),разликата е 4*,грубо,защото има и минути,секунди.Аспектът е сходящ.Тоест,ще има събитие по това ,което указват Венера и Юпитер,след 5дни,5 седмици,5 месеца,5години,50 години и т.н.Бенефици-носят добри събития.Но,не винаги.Ако направим точни матем.изчисления,можем да намерим и точен месец и ден след раждането .При мен 4*разлика-родена съм на 15.02-Юни месец е 4 месец след рожденият ми.През юни съм се омъжила.Ако се изчислят и минутите,ще се установи и датата.Всяка година около тази дата,заради високосните-ще има нещо по Венера/Юпитер.
Всяка планета има някакво отстояние от други планети с които прави аспекти.По този начин ,можем да намерим важни за нас месеци откъм събития.Ако отстоянието е повече от 12*,продължаваме да броим след рожденият месец -толкова месеца.
Ако аспектът е разходящ-броим наобратно,тоест назад от р.д.Имало е събития и преди да се родим в тези месеци за хора,по производни домове.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: За връзките,свързването и планетите
« Отговор #2 -: Ноември 26, 2023, 12:17:14 pm »
При мен са точни - както квадрата на светилата така и секстила венера марс. Квадратурата марс юпитер е 2 градуса сходяща т.е. на две години примерно все ще има събития по нея. Логично щото и цикъла на марс е 2 години.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: За връзките,свързването и планетите
« Отговор #3 -: Ноември 26, 2023, 12:51:13 pm »
Тери,идеята ми е,че 2*орбис е 2 дни,2 месеца,2седмици ,2години след рожден ден.Ти си родена март,значи май месец някакви събития по Марс/Юпитер.Точни аспекти-събития в месеца на рожденият ден.Но има минути,ако там има да кажем 20мин.разлика-броим от дата на раждане 20 дни,напред при сх.аспект,назад -при разходящ,тоест 20 дни преди р.д.нещо по Марс/Венера.
Сложно го обяснявам,но при мен и познати много специални дати и месеци указват.