Автор Тема: Цикъл Слънце-Марс  (Прочетена 15772 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Слънце-Марс
« Отговор #15 -: Юли 29, 2017, 09:56:26 pm »
Цикъл Слънце- Марс в Лъв 2017 г , през погледа на 4 стихии. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7366
Re: Цикъл Слънце-Марс
« Отговор #16 -: Декември 01, 2018, 10:29:51 am »
Понеже не видях да има такава тема, а в една друга тема наскоро Рени обърна внимание на влиянието на този цикъл при мен назад във времето, това ме заинтригува, а днес попаднах на това интересно четиво в тази връзка: http://tayni.net/?p=6167

Последният им съвпад е бил на 14 юни 2015г в 23* Близнаци, което попада в моя 10д и квадратира Меркурий У1, У10 в 1д. - на 24 юни същата година беше премиерата на първата ми книга, което беше съпроводено с агресия и мерене на Егото от страна на тази, която ме представи, а крайният резултат не беше никак добър за мен, същото се получи и с втората книга, която излезе от печчат есента и представих през април, следващата година, когато Северният възел беше съвпад с моя Меркурий У1, У10 в 1д., съответно квадрат с цикъла Слънце -Марс.
Новият цикъл, започнал днес, в малките часове на нощта, при мен е в 11д.- тригон с Луната У11 и секстил Слънце. Надявам се да се чувствам и представям по-добре в колективни мероприятия.
А при вас как се отразява този цикъл, с оглед на това, че при всеки един Слънцето и Марс управляват различни домове? Мунданно цикълът е разгледан в статията- активност по 2д., но не пречи да се види и друга гледна точка, затова прилагам карта на цикъла, удобна за гледане.
При мен този цикъл беше в 3ти дом и ми зтвори тао-то до голям квадрат.Тр.Венера е съвпад с Луната,Тр.Сатурн стационарен опозе Луна,тр.Луна квадрат натална.Предизвика буря(цикълът).Днес квадратура Слънце/Марс.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Слънце-Марс
« Отговор #17 -: Декември 02, 2018, 11:56:33 am »
Разходящият квадрат Слънце-Марс е периода, когато на практика може да видим резултатите от кулминационната точка на цикъла. Сега Марс се движи достатъчно бързо, за да приключим всичко онова, което сме искали да осъществим с негова помощ, в рамките на този цикъл започнал 2017 г в знака Лъв.  След това темпото се забавя, жизнената енергия отслабва и до 2.09.2019 г, когато започва новия цикъл, по-трудно ще се  започват нови неща в активираните сфери или с повече усилия, конфликти, може и инциденти. Това не означава, че трябва да се оставим на течението, а по-скоро да сме активни в довършителни проекти, ангажименти, отколкото да стартираме нови такива, да защитаваме позиции, да не натискаме толкова рязко педала, а да сме фокусирани в това, в което вече сме започнали.
Диспозиторът на този квадрат е силен, което позволява да се смекчат лошите прояви на Марс, но не и напълно да се избегне менталното напрежение, инертност, да се разчита повече на късмета и на чудеса, без полагане на нужните усилия.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7366
Re: Цикъл Слънце-Марс
« Отговор #18 -: Април 12, 2019, 05:49:32 am »
Следвщият цикъл Слънце/Марс както е написала Рени е на 2.09.2019г.Съвпад Слънцето на сина ми,в 9ят му дом.При мен на к5.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Слънце-Марс
« Отговор #19 -: Октомври 03, 2021, 10:09:43 am »
Цикъл Слънце- Марс 2021 г  в 15 * Везни
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7366
Re: Цикъл Слънце-Марс
« Отговор #20 -: Октомври 03, 2021, 06:11:14 pm »
Мда,точна опозиция с Марса ми.Асц.от картата е съвпад с Урана ми.транзитна Венера съвпад с нептун,Сатурн е спрял на мое к10,Юпитер ще се обърне в тригон с Луната ми.Ще се паля ли,или ще гася пожари,лели са по 6ти,но и ежедневие,здраве..ще ходя до поликлиниката тези дни,ще правя очила,може да имам среща с полицаи,катаджии.Все пак това е цикъл и ще се разгърне във времето.Ще се разгърна и аз,дано се задействам и да свърша някоя работа,полезна.За лелите надежда няма,знам.


guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Цикъл Слънце-Марс
« Отговор #21 -: Октомври 05, 2021, 12:36:25 pm »
И при мен започва в 6-ти дом на градус от точен съвпад с Плутон У7, точен секстил към Слънце у5, към Венера У1, У6, Юпитер У8 и Нептун У11. Пак съм на вълна здраве

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7366
Re: Цикъл Слънце-Марс
« Отговор #22 -: Октомври 06, 2021, 08:03:55 pm »
Следвщият цикъл Слънце/Марс както е написала Рени е на 2.09.2019г.Съвпад Слънцето на сина ми,в 9ят му дом.При мен на к5.
Писах,но да припомня.След няколко дни почина бащата на ММ(инцидент),племенничката се омъжи ,синът ми записа висше.Има и други неща,но основното е това.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Слънце-Марс
« Отговор #23 -: Октомври 07, 2021, 02:41:36 pm »
Сафо, след тази криза/събитие, ММ, каква житейска промяна предприе до утре, 8.10, с какво беше активен в дома, в който се е случил съвпада Слънце- Марс 2019 г ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7366
Re: Цикъл Слънце-Марс
« Отговор #24 -: Октомври 07, 2021, 02:45:52 pm »
Сафо, след тази криза/събитие, ММ, каква житейска промяна предприе до утре, 8.10, с какво беше активен в дома, в който се е случил съвпада Слънце- Марс 2019 г ?
Рени, при него(мъжа ми), цикълът беше в 9ят му дом. Покупка на имот, договор, нотариуси. Няколко пъти. Продажба на кола. Покупка на коли. Завещание нотариално заверено. След брачен договор с мен.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Слънце-Марс
« Отговор #25 -: Октомври 07, 2021, 02:51:38 pm »
Сафо, след тази криза/събитие, ММ, каква житейска промяна предприе до утре, 8.10, с какво беше активен в дома, в който се е случил съвпада Слънце- Марс 2019 г ?
Рени, при него(мъжа ми), цикълът беше в 9ят му дом. Покупка на имот, договор, нотариуси. Няколко пъти. Продажба на кола. Покупка на коли. Завещание нотариално заверено. След брачен договор с мен.

+1

Значи Марс е много вероятно да е залязал в 8 ми дом.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7366
Re: Цикъл Слънце-Марс
« Отговор #26 -: Октомври 08, 2021, 02:32:37 pm »
Мда,точна опозиция с Марса ми.Асц.от картата е съвпад с Урана ми.транзитна Венера съвпад с нептун,Сатурн е спрял на мое к10,Юпитер ще се обърне в тригон с Луната ми.Ще се паля ли,или ще гася пожари,лели са по 6ти,но и ежедневие,здраве..ще ходя до поликлиниката тези дни,ще правя очила,може да имам среща с полицаи,катаджии.Все пак това е цикъл и ще се разгърне във времето.Ще се разгърна и аз,дано се задействам и да свърша някоя работа,полезна.За лелите надежда няма,знам.
докато чаках на светофар, един бус се заби в мен, счупи огледалото на колата за странично виждане. Преди това докато чаках в колата, спретнат мъж почука на стъклото и ми поиска пари.. Нептун е на к7 откъм 6ти в 0°на стрелец, сега Венера е там... Само оръфляци и просяци ме налитат, вероятно ъгловият нептун ги привлича. Привличам цигани, за жалост, придпочитах да са музиканти, поети, художници...

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Цикъл Слънце-Марс
« Отговор #27 -: Октомври 08, 2021, 03:57:16 pm »
^o.O


Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Цикъл Слънце-Марс
« Отговор #28 -: Октомври 08, 2021, 04:15:22 pm »
При мен през 2015 цикъла е започнал на ДЦ точно там са кацнали и Марс и Слънце. Не помня точно някое събитие, но е възможно от тогава да е започнало да зрее решението ми за раздяла след 21 г. брак. Спомням си, че бяхме в постоянни конфликти тази година.2017 цикъла е започнал в съвпад с моя вертекс, който е на 4 гр. лъв. Лунното затъмнение юли 2018 ми го активира и се случи нещо , което татално обърна колата. В резултат на 18,06,2019 на точен съвпад на транзитни Марс и Меркурий, приключихме официално. Меркурий ми управлява 7 и 9 дом.

Сега цикъла започва на 1 гр от МС , на 2 гр. от нат. Юпитер и на пет гр. от нат. Слънце.  ;)

Едва като го описах тук осъзнах колко са съществени циклите и как в забързаното ни ежедневие не си даваме сметка за това, ако изобщо знаеш за това разбира се. Езотерика чета отдавна, но астрологията ме грабна края на 2018г.
« Последна редакция: Октомври 08, 2021, 04:18:42 pm от Kleo »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Цикъл Слънце-Марс
« Отговор #29 -: Октомври 08, 2021, 08:15:57 pm »
Аз пък не намирам връзка и последствия от тези цикли в картата си.
Все са били на някакви  градуси в картата ми, без да сключват значими аспекти.
Сега са в тригони с нат. Марс и Слънце, над което се е насадил и тр. Юпитер, съвпадът им е малко преди К5, но пък са в квадратура с нат. Венера.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...