Автор Тема: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница  (Прочетена 168797 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1005 -: Октомври 25, 2022, 02:07:12 pm »
Днес с особен интерес следя за знаци и като любител на уличното изкуство попаднах на това:
Не мога да кача снимката, пише, че файла е прекалено голям. Свети Георги убива змея🌘
« Последна редакция: Октомври 25, 2022, 04:36:52 pm от Сафо »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1006 -: Октомври 25, 2022, 02:57:08 pm »
Сафо,намали размера на снимката .Аз вчера се ядосах,че колкото и да намалям снимката ,все излизаше огромна тук,но все пак ,за да публикуваш май беше нужно да е под 700~кб.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1007 -: Октомври 25, 2022, 04:38:12 pm »
Сафо,намали размера на снимката .Аз вчера се ядосах,че колкото и да намалям снимката ,все излизаше огромна тук,но все пак ,за да публикуваш май беше нужно да е под 700~кб.
успях някак..... 👍

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1008 -: Октомври 25, 2022, 05:19:08 pm »
Олее жестоко! Браво на художника,направил го е по правилата с точните светлосенки,доколкото му позволяват цветовете на спрейовете.Браво,този е иконописец ,може и сега да изучава стенопис и да се е развихрил.  :) Голяма красота,ако повечето графити бяха такива,щяхме да сме в приказка.
« Последна редакция: Октомври 25, 2022, 11:56:32 pm от Ребека »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1009 -: Октомври 26, 2022, 12:45:41 am »
За миг изтръпнах, че ще ни покажеш Онзи софийски Св. Георги. Много красиво наистина. Хубав знак.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1010 -: Октомври 26, 2022, 09:33:10 pm »
Сафо прочетох за катастрофата,знам,че си неверница,но понеже вчера търсише знаци,се радвам че св.Георги казал на св.Петър да почака. ;)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1011 -: Октомври 27, 2022, 04:58:27 am »
О,Ребека,мерси.Неверница е много силно казано,търся просто и вярвам в нещо,но незная в какво.Неква мешавица между религия,езотерика,източна философия и т.н. ;)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1012 -: Октомври 27, 2022, 05:03:26 am »
Аз бих поразсъждавала и за връзката Св. Георги и Св. Димитър, защото денят беше такъв.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1013 -: Октомври 27, 2022, 05:33:30 am »
Аз бих поразсъждавала и за връзката Св. Георги и Св. Димитър, защото денят беше такъв.
Люба и аз това си мислех.Прочетох,че Св.Димитър се изобразява седнал на трон ,пронизва с копие,или меч скорпион.
Представен е като един от конниците на апокалипсиса-язди червен кон.
Защо Светците са с оръжия?Войни.Марс.
Цикъл Сатурн/Марс се случи в 21*на водолей ,в тригон с наталната ми Луна в близнаци,упр.на 3ти дом.
Няма нищо случайно,всичко е навързано.
« Последна редакция: Октомври 27, 2022, 05:39:17 am от Сафо »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1014 -: Октомври 27, 2022, 11:05:51 am »
Нар.поверие за Димитровден:Ако вечерта срещу празника луната е пълна, пчеларите са радостни, защото ще се роят пчелите и ще се пълнят с мед кошерите, ако луната пък е празна, то и кошерите ще са празни .А според една народна сказка двамата били братя,св.Георги носел лятото,а св .Димитър зимата:[Свети Георги и Свети Димитър били братя-близнаци. Приживе братята се разделили, тръгвайки по света в различни посоки. Георги му зарекъл, че ако види от стряха кръв да капе, то значи е умрял. След време Димитър видял една стряха да капе и тръгнал към Георгиевата страна на света. Там заварил ламя, която била изяла Георги. Притиснал Димитър ламята и тя му дала душата на Георги. После двамата яхнали конете и литнали към небесата. Там си раздели годината по братски - за свети Георги лятото, а за свети Димитър - зимата./color] Иначе войни много,главния войн е Архангел Михаил.Божии войни.Конници и войни са и св.Теодор и св.Мина.Иначе конете не са ли просто превозно средсвто ,кола с конски сили  ;D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1015 -: Октомври 30, 2022, 08:11:26 pm »
Архангелите са едно, светците-друго, нали така

А Св.Мина винаги съм го свързвала с любов, семейство, сираци, такива неща…защо войн?

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1016 -: Октомври 30, 2022, 09:35:08 pm »
Архангел Михаил е войн,споменатите светци също.Според някой езотерични традиции свети Георги се смята за земна еманация на Архангел Михаил.Светците са хора ,Архангелите са висша небесна йерархия,какво пречи да са войни.Свети Мина е бил войн ,после се оттегля в служба на Бог и отшелничество.Изобразяван е на повечето икони,като войн с броня и копие.Това ,че го почитат ,като защитник на домашното огнище е моден тренд,може би от последните години и не съм сигурна от къде тръгна тази мода ,измествайки дори св.Богородица,като естествен защитник на дома и семейството.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1017 -: Октомври 31, 2022, 12:21:10 am »
Аз Св. Мина не знам как е изобразяван, но го свързвам с Лечителя, малко тип Хирон. При болести и др. да "мине", да се излекува. Това свързано и конкретно с името му. Като това го знам от бабини деветини, някоя баба ми го е казала и може да е някаква местна нагласьовка на вярването.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1018 -: Октомври 31, 2022, 06:31:52 am »
Това не разбирам,как хора,които са убивали,са обявени за светци.Нали убийството е грях.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1019 -: Октомври 31, 2022, 11:29:56 am »
Свети Киприян преди да стане заклинател, борец су зли заклинания е бил велик жрец и велик черномагьосник.Разкаял се е.Библейската истрория за Каин и Авел,разкаянието и завръщането на блудния син.Единият благодетелен,втория блуден,но се завърнал в лоното ,силата на опрощението и любовта.Много светци не са били цвете за мирисане преди да се обърнат в служба на човечеството.Борбата със злото не е пасивна,а активна на всички нива.