Автор Тема: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница  (Прочетена 168696 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1020 -: Ноември 01, 2022, 10:18:39 pm »
Да, Св. Киприян има молитва против уроки и подобни.

Не знам как определят кои светци са войни, много от тях са били войници, много от тях са убити чрез мъчения, и честно казано никога не съм виждала немодерно изображение на Св.Мина, има го някъде с меч, но явно защото е бил войник.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1021 -: Ноември 02, 2022, 08:30:41 am »
Нашето съвремие чете, със своята философия и морал,  употребата, значението на думата светец. Войн не пречи на светец. В ортодокса има така силно преклонение към светците, пак , поради философията на живот.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1022 -: Ноември 17, 2022, 04:36:58 pm »
Каква може да е причината бутон "Сподели" във ФБ да не е наличен ? В конкретна публикация. Отваряш страницата с тази публикация извън ФБ.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1023 -: Ноември 17, 2022, 05:13:10 pm »
Стар, виж си настройките,  дали поддържат тази опция и при какви условия. Може да докладваш за проблема.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1024 -: Ноември 17, 2022, 05:28:22 pm »
На когото е публикацията, я е настроил да не се споделя.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1025 -: Ноември 17, 2022, 05:36:19 pm »
На когото е публикацията, я е настроил да не се споделя.

+1
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1026 -: Ноември 18, 2022, 03:03:08 pm »
Разбрах защо не е наличен този бутон. В някои, не само в една, както се оказа публикации. Не съм се заглеждала. Разликата е, че едното се пише като съдържание във ФБ, а другото е споделен линк от външна страница със съдържание.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1027 -: Декември 03, 2022, 10:24:46 pm »
Стар, не

Настройки на публичност на поста. Ако не е публично, приятелите могат да го виждат, но не могат да го share

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1028 -: Декември 04, 2022, 09:01:03 pm »
Papy, благодаря. Шерват го обаче, въпреки че опцията "Публично" е избрана само в една публикация. В настройките няма възможност да слагам филтър, ограничавам това, кой да ме следва, чете, коментира. Бутонът "Публично" е неактивен.
« Последна редакция: Декември 04, 2022, 09:06:55 pm от starinthenightsky »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1029 -: Декември 05, 2022, 04:43:51 am »
За какво има пари държавата ?! Дядо Коледа влиза не през комина, а излиза от канала

Недодялан и страховит Дядо Коледа в центъра на Търново предизвика бурни реакции в мрежата
« Последна редакция: Декември 05, 2022, 05:40:07 am от starinthenightsky »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1030 -: Декември 05, 2022, 11:37:54 am »
Има нос,като То на Стивън Кинг,то излизаше от канала,възможно е автора на инсталацията да му е фен.Но това не оправдава абсурда,всъщност не се сещам по-нелепа ,гротескна изцепка от обществен,държавно субсидиран порядък.И ква надрусана зеница вади дядо ти Коледа,не само децата ще имат кошмари. ;D

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1031 -: Декември 05, 2022, 05:21:13 pm »
Чудесен пример ,да.И в селото в което живея(софийски квартал в покрайнините),всяка зима обличат една кола(автомобил),пльосната на централно място в червен щушляк с разни идиотски украси,а за Баба Марта е в плетено кирлясало одеало в бяло и червено.Автомобил?!

« Последна редакция: Май 27, 2023, 05:20:07 pm от Сафо »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1032 -: Декември 27, 2022, 09:55:58 am »
Наблюдавам масово опростачване в България, на всички нива. С какви аспекти може да го свържем? ;D

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1033 -: Януари 10, 2023, 08:11:57 pm »
Чували ли сте за Съзидателно общество и попадали ли сте на техни публикации и видеа в мрежата?
Всъщност те тръгват от Twitter, а както знаем, тази платформа е собственост на Илън Мъск. В една част от публикациите си говорят как добрите учени вече не смеели да прикриват, че нещо страшно ще се случи с планетата до 10-тина години и как ни очаква катаклизъм, ако не предприемем някакви мерки. В другата част от клиповете си и публикациите говорят как след време на никой няма да му се налага да работи, как е време да премахнем сегашната икономическа система и как светът ще е различен, и как роботи ще работят вместо нас, а ние просто ще си живеем. Как ще можем да пътуваме свободно без никакви ограничения и без да имаме нужда от пари. Един вид, говорят като секта. И при въпрос как смятат да спрат катаклизма, който ще се случи с планетата, винаги отговарят по един и същи начин: посетете нашият форум там, всичко е описано и ще разберете. Много хора са на мнение, че всъщност те са тези, които ще примамят повечето хора сами да приемат новия световен ред, без да осъзнават какво предстои. Този нов ред трябва да се случи до 2030 година и на световния икономически форум в Давос точно това е обсъждано, как след тази година никой няма да притежава нищо и всички ще са щастливи.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1034 -: Май 27, 2023, 05:01:24 pm »
Влизам в селото и ме посреща баба Пена с думите:"Знаеш ли кой е умрел?"
Не,казвам аз и в ума ми се въртят образите на десетимата останали старци.
"–Тина Търнър,певицата!О,колко ми е мъчно,милата тя.Знаеш ли колко е страдала?!Синът е е умрел.Мъжо и я биел.Толко убаво пееше.Милата тя"....почти ридае баба Пена.
Клатя глава с разбиране и някак утешително.."Тя си е поживяла,казвам ,не е първа младост.Освен това е оставила толкова песни,хората я помнят ,почитат я.Може да ти е майка.
Баба Пена си продължава тихото опело,а аз си мисля за моята позната,която почина самотна,без мъж,без деца.Сам-сама.Никой няма да си спомня за нея след месец/два.Нито баба Пена,нито никой в света.Сигурно и аз.