Общи и административни теми > Общи приказки. Любими. Лично творчество

Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница

<< < (2/216) > >>

Ali_Lun:

--- Цитат на: Рени в Август 09, 2017, 02:48:41 pm ---На третото питие.
Иначе по 4-ти дом и всичко в него, около него, свързано с него. ако те интересува астрологически.  :)

--- Край на цитат ---

Лъв,астрологически,четвърти дом Лъв - по Плацидус. И... нещо не ми светна лампичката,не разбирам... Десети е Водолей със Сатурн вътре... И?
Та.. Благодаря и на теб.

Ali_Lun:

--- Цитат на: art7ess в Август 09, 2017, 03:26:55 pm ---Когато си сам (без никой наоколо).
//всичко останало е театър (по смисъла обект-субект)

--- Край на цитат ---

Тоест... Любовта е театър и не сме себе си,хората,които ни влияят ни отдалечават от истинското ни Аз? Така ли?
Благодаря и на теб.

art7ess:
Поясних, че използвам "театър" по дефиницията му - когато някой гледа друг, т.е. другият е наблюдаван. Не става въпрос за преструване, а за показване/проекция.
Рени казва същото - в 4-ти дом е сърцевината на съществото ти, "душичката", както казва баба ми:Д Такъв си бил като дете, такъв ще си завинаги дълбоко в сърцето си, независимо какво проектираш/като какъв се показваш (АСЦ), в кого се оглеждаш/отразяваш/контрастираш/моделираш (ДСЦ) и каква социална роля изпълняваш (МЦ).
По ИЦ е всичко, което правиш сам, всичко съкровено, което не споделяш с никого, слабостите ти, желанията, etc. Това си ти.
//в Лъв, знаеш, болезнено искаш да ти обърнат внимание, да си важен, обичан, любим;

Ali_Lun:
Как да разтълкувам тогава напълно ИЦ Лъв? Управител на Лъва е Слънцето,а то е в 6-ти Дом(Скорпион)...
Ще ми помогнете ли кои аспекти,положения,взаимовръзки на Слънцето да гледам и тълкувам?
Благодаря.

Ali_Lun:
Още един допълващ въпрос - допълва първия ми. Мисля,че повечето са гледали филма Роки Балбоа или някакъв подобен,въпросът ми е... Нали героят накрая на филма,след като е бил бит доста и почти е на отказване - на последни сили,но в този момент си спомня за миналото,за това защо се бие,за приятеля си,за семейството си и така нататък,след тези помисли,когато е на земята и след като се сети за тези неща - той се изправя със съвсем различна енергия и сили... И... Печели...
Това ми е въпросът,кои всъщност сме ние,това са две състояния... Ако не беше се сетил за семейството си... - Щеше да се предаде... и щеше да загуби... И в двата случая щеше да бъде той - той победителят и той загубилият,но кой е той? Така е и със зависимостите,човек като пристрастен към алкохола,наркотиците или нещо друго И човек,който не е и води успешен и щастлив живот... И в двата случая е един и същ човек,мисленето е различно,но всъщност кога сме ние,наистина ние... Разликата е малка...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия