Автор Тема: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница  (Прочетена 168556 пъти)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #990 -: Септември 02, 2022, 04:48:07 am »
Значо, Ребеко, само дето ми се подиграваш на Меркура. Идеално те насинастря. Апелирам моментално да преосмислиш оценката и поведението си към него!

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #991 -: Септември 04, 2022, 01:37:28 am »
Тези, дето всичко им е на шест, не ходят като пиявици след непознати хора във форум, с цел да злословят и злорадстват. Щом си правите гаргара на тема здраве, то значи не знаете неговата цена ? И здравето ли се превърна в тема за сравнение в името на надцакването ? В полза на злорадството, се позиционира самоутвърждаващото сравнение, че в това надцакване си над нещата. На по-добра позиция. По-добре здрав и прост, отколкото болен и интелигентен.
« Последна редакция: Септември 04, 2022, 01:43:08 am от starinthenightsky »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #992 -: Септември 11, 2022, 10:28:57 pm »
Все повече парижани отглеждат кокошки
Cocorico!! все по-често се чува от балкони в затворени комплекси и луксозни сгради в Париж
https://bnr.bg/post/101703414 . Онемях  ::) То ако ти е по-широк балконя,може и една козичка за мляко,айде да не прекаляваме чак със шопарче за Коледа,ама пък..,ако ти е остъклен балкона може и някоя глухонемичка свинка да отглеждаш.То колко хора вонят на скункс,по лошо от свенчето.. :D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #993 -: Септември 12, 2022, 11:43:32 pm »
Нужно е да споделя нещо важно!

Работи се по случая.
;D

Мен пък ей тва ми стана интересно
Как точно се работи, кой го работи и къде?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #994 -: Септември 13, 2022, 02:22:40 pm »
Твоят въпрос може да породи и други въпроси. На Алена защо й дават скъпо телевизионно време, щом с прогнозите си в годините, оставя съмнение за своята астрологична компетентност ?
Защо се рекламират и се дава трибуна или ефирно време на хора, които говорят общи приказки ?

Покрай един математик преди спец по Ковид, който тв лансираха със завидно постоянство,а понастоящем военен експерт, вероятният отговор е, че ефирно време с абонамент, не се дава на случайни хора.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #995 -: Септември 14, 2022, 07:49:35 pm »
Абе на някоя тукашна булка ли е ФБ страницата Astro Evolition, подписва се Галя?
Цели двама мои фб другари са я лайкнали и съответно това, според Зуки, е наложително да ме подкани и аз да я лайкна.
Ама няма. Веднъж вече ми е трила коментар под неин пост. Не носи на бой и гръцка музика.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #996 -: Септември 14, 2022, 10:15:13 pm »
Люба,погледнах сега,не бях попадала.От първото изречение разбрах ,че е "астро"психология,демек псевдо астрология,гарнирана с нюейдж картинки.Тоест манджа с грозде и кленов сироп.Не бих си губила втори път време там.От нашите госпожички не знам да има много със страници във фейса,освен Акрукс,Лили,верно,че не ги познавам извън кокошкарника,но тукашните госпожички са няколко нива над псевдо "еволюционни"астроложки.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #997 -: Септември 15, 2022, 06:59:14 am »
Напиши ми на Лили страницата, но предполагам, че не е със свободен достъп, ще иска мин заявка. Не намирам темата ти за астросайтовете, която отвори скоро.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #998 -: Септември 15, 2022, 08:18:49 am »
Благодаря за линка. Отворена е за свободно гледане без присъединяване или харесване.
Обрана е и с благодарности в коментарите. Като съдържание нищо повече от тук. Аз съм пас.
« Последна редакция: Септември 15, 2022, 08:22:50 am от Люба »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #999 -: Септември 29, 2022, 03:54:02 pm »
index.hr пише: Младите хора бягат от България "Тук е хаос"
Празни коридори и само осем новородени. "В Габрово не са останали много хора в репродуктивна възраст. Много заминаха да работят в големите градове и в чужбина" казва педиатърката Бистра Камбурова за AFP.

Корупция, безперспективност и политическа криза
Габрово, който е сгушен в подножието на Стара планина, е символ на намаляването на броя жители в най-бедната страна членка на ЕС.
Някога познат като "българският Манчестър" заради силната индустрия, спрямо 1985 г. населението е намаляло наполовина.
Корупцията, липсата на перспектива и спиралата от политически кризи, заради които в неделя се провеждат четвърти парламентарни избори, в рамките на 18 месеца, прогониха младите разочаровани хора.
Анализаторите прогнозират, че изборите отново ще произведат фрагментиран Парламент, в който нито една партия, няма да може да сформира силна коалиция.
България за десет години, е останала без една десета от жителите си. Нарежда се между държавите в света с най-бързо обезлюдяване.
Сега има 6,52 милиона жители, в сравнение с почти 9 милиона през 1989 г.Една четвърт от жителите са на възраст по-голяма от 65 години.

Пустиня
В индустрията за времето на комунизма, са били заети хиляди работници. Преди заводите да опустеят заради фалити и приватизация.
Сега е регионът с най-ниска раждаемост и пустеещи села в държавата.
"Започнах работа тук през 1985 г. В това време, броят на бебетата, беше все още прилично висок. Около 1000 на година" казва лекарката Камбурова, чиито пораснали синове се между тези, които са напуснали Габрово.
"Обяснението е просто - няма работа, няма млади хора, няма деца" според акушерката Марияна Върбанова.

Внуци под наем
Застанал пред първото държавно училище в България, основано в Габрово през 1835 г, гимназистът Иво Димитров също има желание да отиде в Западна Европа, за да получи "качествено образование и нови хоризонти".
"Тук цари хаос" казва, критикувайки безхаберието на политическата класа.
Въпреки помощта от Брюксел, след влизането на България в ЕС през 2007 г., за проекти за развитие, транспорт и туризъм, Габрово се нуждае от все по-малко работници.
« Последна редакция: Септември 29, 2022, 04:28:54 pm от starinthenightsky »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1000 -: Октомври 13, 2022, 04:22:58 pm »
Не знам дали е резултат от повсеместното пръскане в последно време, но през последната седмица, две забелязвам, масово опростачване сред хората :-[
Обществото май не е удряло толкова ниско ниво, колкото е сега.
« Последна редакция: Октомври 13, 2022, 04:26:23 pm от romantica »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1001 -: Октомври 14, 2022, 01:26:53 am »
Не знам дали е резултат от повсеместното пръскане в последно време…

Какво пръскане?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1002 -: Октомври 14, 2022, 10:59:52 am »
За акъл.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1003 -: Октомври 14, 2022, 11:19:10 am »
За това ли ходят с чадъри?  ;D

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #1004 -: Октомври 24, 2022, 09:14:07 pm »
Мигаща от време на време наситеносиня светлина, във вечерното небе, която се придвижва бавно, понякога "стои" на място или изчезва, прави завой, дали може да е от сателит ? Самолети с такава не съм виждала.