Автор Тема: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница  (Прочетена 168475 пъти)

kalina_1986

  • Гост
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #795 -: Август 12, 2020, 08:12:27 pm »
Скъпи съфорумци, я да ви питам нещо аз. Тренирате ли? Ако да, какво? Онзи ден за сефте ходих на аеробика с топка и ми беше много забавно, но се чудя кое е по-ефикасно за цялостно стягане на тялото-аеробика или кангу джъмпс или пък нещо друго? Слаба съм, даже малко повече отколкото трябва, но искам леко стягане, леко мускул.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #796 -: Август 12, 2020, 09:20:35 pm »
Щом си слаба, силно кардио не е мн подходящо, като това канго. Аеробиката изглежда добре

Един обикновен фитнес също върши работа, стига да знаеш какво как и колко

kalina_1986

  • Гост
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #797 -: Август 12, 2020, 10:36:42 pm »
Знам какво искам, но уви не знам как и колко.
Ще видя сега как ще потръгне аеробиката, ако не съм доволна може да пробвам и с фитнес. Но със сигурност ще ми трябва треньор. Масово хората не тренират правилно и натоварват ставите си.
Затова искам някой, който да ми показва правилното изпълнение на упражненията.
А кангуто ме запали, понеже обувките са били създадени за спортисти с травми. И няма никакво натоварване върху ставите. Знам, че и самата обувка тежи по 2 килограма, би трябвало да заякват краката малко.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #798 -: Август 12, 2020, 10:41:47 pm »
Треньор в началото е силно препоръчително, на фона на обстановката предлагам да си харесаш нещо, което ще можеш после да си го тренираш и сама вкъщи  ;D

kalina_1986

  • Гост
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #799 -: Август 19, 2020, 07:25:45 pm »
Абе тук никой ли не тренира освен Papy?
Аз вече твърдо и категорично се насочих към каланетиката. Създателката и-балерината Калан Пинкни е имала сериозни проблеми с гърба и нейните упражнения са максимално щадящи и дори лекуват болки в гърба. Отделно фигурата при каланетиката остава нежна и женствена, но стегната. Мускулите са издължени и грациозни, благодарение на многото упражнения за разтягане.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #800 -: Август 27, 2020, 09:14:05 pm »
Видях в някаква астро група картинка с три бутилки алкохол и заглавие" Големия Тригон с участието на Нептун.. " и викам -ааа ,тука сигурно ще ме приемат  ;D Пък и няма кастинг еба си -без въпроси е приемът  :D В тоя фейсбук много докачливи примадони излязоха всички, а аз дори не ги чета, че ми призлява от Нищото, което Кънти в главите им. Невидимите камбани в кошчето за боклук, надянато на главата им.  В коя група пишете във фейсбук,  в кой курник  са вашите сродни души ,

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #801 -: Август 27, 2020, 09:18:01 pm »
Не пиша :)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #802 -: Август 28, 2020, 01:05:46 am »
Абе тук никой ли не тренира освен Papy?
Аз вече твърдо и категорично се насочих към каланетиката. Създателката и-балерината Калан Пинкни е имала сериозни проблеми с гърба и нейните упражнения са максимално щадящи и дори лекуват болки в гърба. Отделно фигурата при каланетиката остава нежна и женствена, но стегната. Мускулите са издължени и грациозни, благодарение на многото упражнения за разтягане.

Въпреки на пръв поглед мързеливия ми Марс в Телец във 2 дом, на градус и нещо от К3, от малка съм пробвала различни неща.

Тенис и аеробика, като ученичка. В гимназията често ходих в единствения дамски фитнес в Пловдив, докато не го затвориха - там точно комбинираха фитнес и каланетика, на мен ми идваше супер изтощаващо комбинацията от 2-те. После пробвах йога. Продължих с тичане на стадиона и в района, където живея. Върнах се отново към фитнеса - ходих в Тотал спорт, но не ми допадаха погледите на разни мъже и опитите им да ме заговорят (все пак съм Марсов типаж с 12-домна водолейска Венера и не си падам по подобни флиртаджийски истории).
През последните години пробвах танци - зумба при една руска балерина, много ми хареса, но промени часовете и не ми беше удачно да продължа.
Откакто пр. Луна влезе в Телец усетих как мързела ме облада и през последната година изцяло съм се оставила на самотек, нямам желание да ходя на определен спорт. От време на време ходих да тичам на Гребната през зимните месеци, а от скоро си взех ластици и с тях правя някакви неща...

Сега, към момента, тренировката ми е работа в градината и изкачване на мин. 1200 стъпала дневно - живея в къща с много стълби и постоянно се движа. Но определено в момента има други по-важни неща, които ангажират мислите ми и не съм в добра форма.

Харесвам спорта, но не на всяка цена и защото е модерно всеки да си прави селфи от фитнеса... А за тонус и по желание.

kalina_1986

  • Гост
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #803 -: Август 28, 2020, 01:34:14 pm »
Аз знам за намазване със зехтин или бадемово масло по дължините преди измиване.
Все се каня да пробвам, понеже имам същия проблем.
Иначе за сухи краища ползвам балсам Гарние с рициново масло, но най ми харесва онзи, който е дозичка към боите им Naturals.
Може и с рициново масло. Косата се намазва хубаво, срясва се и стоиш поне час-аз даже съм стояла и по 2,3.
Като я измиеш става като коприна. Страшно лъскава и лесна за рясане. Но след шампоан се слага и маска. Не се омазнява косата от процедурата, а как ухае само...

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #804 -: Август 28, 2020, 01:38:49 pm »
Видях в някаква астро група картинка с три бутилки алкохол и заглавие" Големия Тригон с участието на Нептун.. " и викам -ааа ,тука сигурно ще ме приемат  ;D Пък и няма кастинг еба си -без въпроси е приемът  :D В тоя фейсбук много докачливи примадони излязоха всички, а аз дори не ги чета, че ми призлява от Нищото, което Кънти в главите им. Невидимите камбани в кошчето за боклук, надянато на главата им.  В коя група пишете във фейсбук,  в кой курник  са вашите сродни души ,

Пиша в астрологични форуми. И какво се мъти в тези фейсбук астро групи ? Няма ли интересни мнения ?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #805 -: Август 30, 2020, 07:54:40 am »
Абе тук никой ли не тренира освен Papy?

Аз тренирам ходене пеша всеки ден между 10 и 16 км.
за м.юли гривната ми показа,че съм изминала 367км :)
личният ми треньор е внукът на 3 години,не се спира
няма такива ден тренираш,ден почиваш ,плътно споделяне
+отиване и връщане до тях,без градски заради пандемията
« Последна редакция: Август 30, 2020, 08:20:31 am от strelicka »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #806 -: Август 30, 2020, 05:37:38 pm »
Видях в някаква астро група картинка с три бутилки алкохол и заглавие" Големия Тригон с участието на Нептун.. " и викам -ааа ,тука сигурно ще ме приемат  ;D Пък и няма кастинг еба си -без въпроси е приемът  :D В тоя фейсбук много докачливи примадони излязоха всички, а аз дори не ги чета, че ми призлява от Нищото, което Кънти в главите им. Невидимите камбани в кошчето за боклук, надянато на главата им.  В коя група пишете във фейсбук,  в кой курник  са вашите сродни души ,

Пиша в астрологични форуми. И какво се мъти в тези фейсбук астро групи ? Няма ли интересни мнения ?
Тази явно няма активно писещи, освен създателката си .В други не съм попадала и с изключение на тази, от която незнайно ме излючиха. Там бяха хора на Амин-н-нн ките ,войните на светлината и няколко безкрайно самовлюбени популярни имена със самочувствието на топ познаваемите астролози .През час прогноззират пожар ,самолетна катострофа и земетръс, а после търсят къде е станала по света катастрофа и се хвалят ,че са познали  :D То е ясно, че всеки ден стават. Его, самозаблуда, некомпетентност, смях .Рекламират се явно, но ако туй е реклама-срам .Явно няма да търся подобни групи, защото докато четях, понякога се изумявах сред колко ограничени хора с безкрайни претенции за духовност бях попадаала, уж по общи интереси-ДРъжки -Не бяха Глупост е било, че може би от скука съм решила да отида ,да видя къде пишат другарите от форума във фейсбука -ами не стана съвсем ,ще си карам така  ;)

kalina_1986

  • Гост
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #807 -: Август 30, 2020, 05:43:53 pm »
Абе тук никой ли не тренира освен Papy?

Аз тренирам ходене пеша всеки ден между 10 и 16 км.
за м.юли гривната ми показа,че съм изминала 367км :)
личният ми треньор е внукът на 3 години,не се спира
няма такива ден тренираш,ден почиваш ,плътно споделяне
+отиване и връщане до тях,без градски заради пандемията
Уау! Доста впечатляващо. 20 000 крачки са повече от 2 часа ходене.  ;)
Аз също много обичам да ходя и така "оцелях" по време на извънредното положение. Всеки ден си правех задължителните 10 000 крачки.   :)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #808 -: Август 31, 2020, 08:05:34 am »
Тази явно няма активно писещи, освен създателката си .В други не съм попадала и с изключение на тази, от която незнайно ме излючиха. Там бяха хора на Амин-н-нн ките ,войните на светлината и няколко безкрайно самовлюбени популярни имена със самочувствието на топ познаваемите астролози .През час прогноззират пожар ,самолетна катострофа и земетръс, а после търсят къде е станала по света катастрофа и се хвалят ,че са познали  :D То е ясно, че всеки ден стават. Его, самозаблуда, некомпетентност, смях .Рекламират се явно, но ако туй е реклама-срам .Явно няма да търся подобни групи, защото докато четях, понякога се изумявах сред колко ограничени хора с безкрайни претенции за духовност бях попадаала, уж по общи интереси-ДРъжки -Не бяха Глупост е било, че може би от скука съм решила да отида ,да видя къде пишат другарите от форума във фейсбука -ами не стана съвсем ,ще си карам така  ;)

С астрология се занимават всякакви хора в т.число и доста семпло скроени. Като мироглед, такива които смятат, че че астрологията е вид шаманизъм и мистика, панацея, вълшебно ключе за разрешаване на проблеми или постигане на желаното. Въпрос на учене на уроци, преработки, кармични награди и наказания,предишни животи. Затова общите интереси не гарантират това, че ще срещнеш съмишленици, но пък неминуемо ще срещнеш съмишленици, хора със сходен светоглед, ако споделяш начинът си на мислене, гледна точка.

Хората крайно различно възприемат казаното, написаното от един човек. В зависимост от това какви са те. Какво им импонира. Всеки писател си заслужава читателите, които го четат с интерес. Като човек, при който в водещото е коефициентът на полезност, съдържателността и аргументираността на информацията, доводите, изводите, съм чела за себе си, че пиша безполезни неща или просто си разтягам празни локуми с претенции за ммм т.е. съдържателност. ;D   Същевременно съм виждала как хората вземат под внимание думите на някой едно към едно или приемат някаква теория, дори и това да звучи чисто на рационално ниво като безсмислица. Хващат се на нечие многословие, демонстрации за пенкилерство, а не толкова на съдържателността, която стои зад него. Или се впечатляват от засукани, сложни думички, нищо че не ги разбират и може да ги псуват на латински. Хората, които се уповават на авторитети, правят си кумири, винаги ще се впечатляват от демонстрациите на авторитет, пък бил той и на глинени крака.

Разбрала съм, че това което е от значение, е да изразяваш това, което мислиш, до което си достигнал като изводи, опит, винаги ще се намери и такъв, който през призмата на собствения му опит, начин на мислене, това може да му е далечно, не го разбира и поради тази причина го хейти, противоречи на написаното. Единственият начин да намериш съмишленици и сродни души е този. За мен търсенето на сродни души, съмишленици не е самоцел. То може да е само следствие.
« Последна редакция: Август 31, 2020, 09:27:29 am от starinthenightsky »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #809 -: Август 31, 2020, 10:46:48 am »
Това за сродните души е шеговито казано  :) , по общи интереси -може да се каже ,дотолкова ,че аз имам доста интереси и в никой не съм маниакално пристрастена. Но да в момент съм полюбопитствала, какво споделят там ,пък и да открия изчезнали наши съфорумци , но зад маската на астролози живеят наистина хора с психиатрични отклонения,много дълбоко затънали в мъглата на просветлението. Сигурно простотията и злобата се лее и в други групи, просто не се бях присъединявала към никакви доскоро .Може и да не е проблем на астрологията, а социален манталитет ,защото се записах в няколко групи за имоти без посредник и като видях помията с която се заливаха непознати без повод, изключвах коментарите под публикациите .