Автор Тема: Меркурий в знаците  (Прочетена 13813 пъти)

Магика

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 134
Меркурий в знаците
« -: Август 25, 2017, 11:42:45 am »
Как се чувства Меркурий в Скорпион?

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #1 -: Август 25, 2017, 11:49:15 am »
Как се чувства Меркурий в Скорпион?

Зле,мрачни мисли,мрачни събития - мрак,тъга,депресия. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #2 -: Август 25, 2017, 02:04:00 pm »
Важен е Меркурий, а май често е пренебрегван в астро тълкуванията.  Не случайно живакът е бил веществото в алхимията, което прави връзката между елементите за постигане на философския камък.

Преди време доста размишлявах върху този цитат: " Меркурий е вестителят на боговете, но самия той не е Бог, боговете са тези , които съдят и определят смисъла на нещата. Меркурий дава информация за нашите схващания. Ние никога не можем да знаем всичко, което трябва да се знае по дадена тема, така че всяка преценка, която правим, винаги ще се основава на недостатъчни доказателства, на някакво мнение. Ние знаем, че не съществува такова нещо като обективно познание." Но давайки име/наименование( това е в природата на Меркурий) на нещата, ние можем да ги овладеем. Така разговаряйки( пак Меркурий)  за това с другите от различни ъгли, може да научим повече за тревогите си, защо в някои сфери ни е по-трудно или защо даже ни слагат етикета "труден характер, човек".  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #3 -: Август 25, 2017, 03:40:05 pm »
Как се чувства Меркурий в Скорпион?
По-правилно е да се пита как се чувстват другите до Меркурий в Скорпион, че се отличава с остър език, който пръска отрова  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #4 -: Август 25, 2017, 04:01:22 pm »
Ха, ха, Акрукс.  :012:

Меркурий е само посредник, предавател ма информацията и по-вероятно да е "отровен" , ако картата е с акцент Скорпион/Плутон, 8-ми дом, в аспект със Сатурн, Марс, Плутон, отколкото в знака на Скорпион. Меркурий в земните знаци Телец, Дева, Козирог специфично поставен ги реди натурално отровни .  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #5 -: Август 25, 2017, 04:31:03 pm »
Ха, ха, Акрукс.  :012:

Меркурий е само посредник, предавател ма информацията и по-вероятно да е "отровен" , ако картата е с акцент Скорпион/Плутон, 8-ми дом, в аспект със Сатурн, Марс, Плутон, отколкото в знака на Скорпион. Меркурий в земните знаци Телец, Дева, Козирог специфично поставен ги реди натурално отровни . 
Абе... ти недей така, голямата ми дъщеря е с пълен 8-ми дом, има Меркурий във Водолей и винаги се е изразявала интелигентно и с  желание да е в хармония с целия свят.
Иначе е ясно, че не се гледа само едната планета по знак, а цялосто, не е нужно да си го напомняме.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #6 -: Август 25, 2017, 04:56:11 pm »
Цялото ми семейство са с мръсни скорпионски меркчета ,освен че  всички са с аспект на Плутон Слънце и Марс. Как веднъж никой не ми каза бе-Бубо, Котенце, Пиленце Слънчо ,Миличко  :D Абсурд, до там са оскотяли ушите ми от липса на мили думи, че най-субективно си мисля че хората са лицимерни и словоблудстват ,като си говорат на Слънчице, Муцко, Душицо  -ква Душицо бе алоо, да ви вземат мътните в превзетите лицемери  ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #7 -: Август 25, 2017, 04:57:10 pm »
И майка ми е с пълен 8-ми дом и Меркурий във Водолей и изказа й е интелигентен, всички я харесват, но ако иска да те "отрови" го прави от раз с една дума. Интелекта не пречи на отровното ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #8 -: Август 25, 2017, 04:59:51 pm »
Някой от форума, ако има с рачешки Мерк и стелиум да се похвали-искам да преразгледам образа му  :)

CancerSun

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 33
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #9 -: Август 25, 2017, 05:46:01 pm »
Аз имам меркурий и слънце в рак в 9 дом.
« Последна редакция: Август 25, 2017, 05:52:24 pm от CancerSun »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #10 -: Август 25, 2017, 05:52:32 pm »
Ребека, имам карта със стелиум в Рак, но с Меркурий в Близнаци, ако ти се разглежда образа му ? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #11 -: Август 25, 2017, 09:27:46 pm »
Рени, благодаря ти, но като нямам никакъв допир, непосредствен поглед върху човека ,надали ще успея да открия нещо характерно за Меркурий в Рак. Интересно ми е, нямам особен поглед  :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #12 -: Август 25, 2017, 09:51:13 pm »
Надявам се да не обидя някой ,но току що открих ,че общувам често с момче с Мерк в Рак, с който имам проблеми ,поради мудното му мислене, липсата на самостоятелни идеи и вземане на решения в работата-пълен блок, чака някой да мисли вместо него ,иначе добро момче, свястно, но някак ограничен разсъдък, може би нещо като естествена глуповатост или нисък коефициент на интелигентност -бавно ориентирано пространствено и социално мислене .Мерка му е един градус след Слънцето -изгорял ,назадничав удавник ли що е туй  :D Иначе има каре към Плутон Меркурия му , но не псува и злослови .
« Последна редакция: Август 25, 2017, 09:53:25 pm от Ребека »

CancerSun

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 33
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #13 -: Август 25, 2017, 11:26:16 pm »
Ребека, със сигурност мисълта му тече бавно и е по-муден, не е добър в разказване на истории, обаче в писането е по- логичен в изказа си, познах ли? Това е защото има повече време да мисли и да структурира правилно изказа си, а в момента на говорене мисълта му блокира. Мисълта и изказа на меркуриев рак се основават на емоционалното състояние на индивида. Липсва логичността, организираността, подредбата на мисълта, защото това , което умеем най-добре е да чувстваме, дали ще е  нечий или собствен изказ, дали ще е някаква история или филм ако щеш. А дали ще успеем да облечем с думи това, което искаме да кажем - това зависи от начетеността на човек.

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #14 -: Август 25, 2017, 11:49:26 pm »
Аз също съм с Меркурий съвпад Плутон в Скорпион и наистина имам остър език, пръскащ отрова  :012: Но това е само ако някой ме настъпи по мазола. Тогава ставам арогантна и гадна. И както Ребека спомена за нейните близки, че не използват мили обръщения - и от моята уста не могат да излязат такива. Най- вероятно не е само от Меркурия, но кой знае. А иначе като вметка - тези обръщения са си точно лицемерие.