Автор Тема: Меркурий в знаците  (Прочетена 13811 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #30 -: Август 27, 2017, 02:16:48 pm »
Разбрах къде им е МерКура-на трон , Меркурий нали е по търговията, та те си дигат цената, за да се продадат по-скъпо  :012:

ladycharm

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #31 -: Септември 20, 2017, 03:39:04 pm »
Много съм доволна от Мерк-а в Дева! В съвпад със Слънце, , Венера,
Сатурн и Асц :)

Къде да търся обаче проблема със синдрома на дефицит на вниманието
И хиперактивност? MC -то в Близнаци?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #32 -: Септември 21, 2017, 12:57:33 pm »
Много съм доволна от Мерк-а в Дева! В съвпад със Слънце, , Венера,
Сатурн и Асц :)

Къде да търся обаче проблема със синдрома на дефицит на вниманието
И хиперактивност? MC -то в Близнаци?
хиперактивност- от тр Марс в дева в съвпад Слънцето ти, докато транзитира през 1-ви натален дава активност
дефицит на внимание- щом съвпада с АС е опозиция на ДС и квадрат с МС, а сигурно има и друго, което не знаем без карта

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #33 -: Януари 06, 2020, 07:10:50 am »
Меркурий във водолей,не се изказвам интелигентно,не ме смятат за умна,по-скоро за странна,в 9 дом е,квадрат Сатурн,квадрат Юпитер,секстил Нептун,секстил Хирон,опозиция Лилит.Най-аспектираната планета в натала.Тригон Уран ,тригон АСЦ.
В гокленова зона.Използвам го предимно за говорене,четене и писане.Много пътувам.До преди 2 години ме беше срам да кажа ,дори да си помисля някоя вулгарна дума,псувня,или нещо подобно.........сега съм цар на цинизмите.Мисля,че повечето хора са лицемерни и изключително материални,нагли и ограничени.
« Последна редакция: Януари 06, 2020, 07:29:14 am от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #34 -: Януари 06, 2020, 07:40:34 am »
Сафо, с тези квадрати от Сатурн и Юпитер му е трудно на Меркурий да се изразява, не е от знака. Внукът ми е с рибешки Мерк, наквадратен от Сатурн- бавно проходи, бавно проговори, но пък е много музикален и артистичен, от бебе на 6м започна са повтаря мелодии, които чуе и да ни имитира като кашляме, на 9м вече повтаряше йога-асани до мен. При теб е надделяло оригиналното, неконвенционално изразяване по Уран, иначе ще е сив и скучен светът...

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #35 -: Януари 06, 2020, 11:46:00 am »
Мисля,че повечето хора са лицемерни и изключително материални,нагли и ограничени.

С Меркурий в риби съм и мисля абсолютно същото :)

И при мен е в Гокленова зона на АС. Силно впечатлителна съм и правя постоянни препратки и взаимовръзки в ума си. Все повече хора не ме разбират какво говоря или какво пиша... На моменти предпочитам тишината вече.
От малка музиката е около мен - свирила съм дълги години на пиано, което до някаква степен като че ли ми помогна да се справям с емоционалността си. И сега го правя от време на време. Тогава мечтаех да свиря по круизни кораби и да обикалям света, но някак никой не ми повярва. Нищо не стана, но любовта ми към музиката е завинаги! Като любимо произведение си остана за мен "Любовната история"...
Поздрав с едни любими професионалисти - https://www.youtube.com/watch?v=XA6WSrazyRs

Меркурий/У4,7
полусекстил Слънце/У6, Юпитер/У10
съвпад Луна/У5, Венера/У3,8
квинтил Уран/У12
секстил Нептун/У1
тригон Плутон/У9
квадрат МС
« Последна редакция: Януари 06, 2020, 11:51:01 am от Miss Bloom »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #36 -: Януари 06, 2020, 08:14:35 pm »
Меркурий по-скоро показва как работи ума, от какво се нуждае ума, какво го вълнува, как схващаме реалността навън, а не дали и колко сме умни. Нужни са още сигнификатори за да се определи това. Слънцето (ни) мисли чрез Меркурий, Меркурий е говорител на всички планети и коректив на тези с които се свързва. Знакът на Меркурий- как реагираме на всяка информация, знание, "движение на въздуха", на всичко заобикалящо ни, на фактите.
Меркурий във Водолей
- източен или западен
- на колко градуса от Слънце
- фазов
-директен или ретро
- над хоризонта или под хоризонта
- източна или западна половина
- дом, кои домове вижда
- управлява ли ъгъл
-аспекти ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #37 -: Януари 11, 2020, 06:13:32 pm »
Всеки ум е ограничен, защото изразява нечий субективен начин на мислене. По определен тертип. Тези с Меркурий във Водолей, Риби и Скорпион метафорично казано имат достъп до информация, канали за получаване на информация от един по-висш порядък, мащаб, която малко или много може да е неразбираема за тези, при които Меркурий не е свързан по някакъв начин с Уран, Нептун и Плутон.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #38 -: Януари 11, 2020, 11:56:35 pm »
Аз пък имам едно такова лаишко наблюдение-кардиналните меркурии имат крива на възход и падение-ту са много умни и схватливи, ту са пълни охлюви, понякога тези моменти са през часове.

Но иначе съм съгласна с Рени, колко си умен не личи от знака на меркурий.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #39 -: Януари 12, 2020, 09:16:48 am »
И аз съм съгласна с Рени. Меркурий показва начинът по който мислим, интелигентността я свързвам повече с Луната. По Меркурий е иформацията, но човек може да знае много и пак да е тъпичък, ако няма налице други фактори :)
И със Стар съм съгласна :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #40 -: Януари 12, 2020, 04:51:34 pm »
Аз пък имам едно такова лаишко наблюдение-кардиналните меркурии имат крива на възход и падение-ту са много умни и схватливи, ту са пълни охлюви, понякога тези моменти са през часове.

въх,как се познах,с моя карди-ооо-ааа-нален меркурий си нямам и крива,само права надолу по склона,добре де със ски съм... :)то кривите приличат на слалом и тогава са ляво-дясно ,не горе-долу,зависи от гледната точка

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #41 -: Януари 12, 2020, 09:20:33 pm »
Едва ли по знак може да се съди за умът. Иначе всички от една зодия с Меркурий в същата щяха да са еднакво умни. Логика. ;D
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #42 -: Януари 13, 2020, 01:02:38 am »
Да не се окаже, че представителите на Меркурий в някой точно определен знак са се уредили да са по най умни при всички случаи и периоди от време, а други тъпички пак като цяло. Меркурий описва начинът по който функционира мисловния процес. Призмата през която човек приема и предава информация.
С моя земен Меркурий призмата винаги е тази - информацията дали си струва като качество, намира приложение, има полезност, причина, концепция т.е. има стабилен фундамент, аргументирана е, на база емпирични доказателства. Отсявам зърното от плявата, пясъка от златото. Търся функционалност, оптимизация, съдържателност, подплатеност. Имам филтър за качество на информацията. В случаи, когато се занимавам с неприсъщи на мен дейности, на някой може да изглеждам като пате в кълчища, смотана, глупава.
Луната - съзнанието е това, заради което човек е в състояние да възприеме някаква информация, знание. През него минава отправеното послание. И ако съзнанието не го възприема, не предполага и достигане, чуваемост.
« Последна редакция: Януари 13, 2020, 01:26:38 am от starinthenightsky »

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #43 -: Януари 13, 2020, 11:02:23 am »
Да не се окаже, че представителите на Меркурий в някой точно определен знак са се уредили да са по най умни при всички случаи и периоди от време, а други тъпички пак като цяло.

Star, надявам се нямаш предвид, че това го твърдя с моя пост? 
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #44 -: Януари 14, 2020, 10:06:36 pm »

Много се радвам, че възобновихте темата.
Моят Меркурий е в Риби, а Луната във Водолей.
Само, ще коментирам че направо ми се повдига, когато чуя празни приказки или разговорът няма никаква насока и мисъл.
Като цяло много обичам да консултирам клиенти, които знаят какво искат и слушат това което им говоря и най-вече ме разбират.

Имам един въпрос: когато Меркурий е ретрограден в Телец в 1-ви дом, това ниското проявление ли е на знака?
Как се приема информацията, по някаква стойност ли или се мисли само за материалните неща - пари, притежания, храна и то само за "мен",  за " моята" полза, за "Азът"?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.