Автор Тема: Меркурий в знаците  (Прочетена 13792 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #45 -: Януари 14, 2020, 10:50:41 pm »
Имам един въпрос: когато Меркурий е ретрограден в Телец в 1-ви дом, това ниското проявление ли е на знака?
Как се приема информацията, по някаква стойност ли или се мисли само за материалните неща - пари, притежания, храна и то само за "мен",  за " моята" полза, за "Азът"?
Меркурий в Телец
Практичен ум, вие сте делови човек с организационни умения. Мисленето ви се характеризира с предпазливост, методичност, не обичате да бързате, когато трябва да изразите своето мнение. Първо трябва внимателно да обмислите идеята, която се обсъжда, внимателно да асимилирате всичко. Ако вече сте взели решение, тогава да го промените е трудно. Не харесвате спорове и разногласия, конфликт е възможен само за защита на вашите парични интереси. Добра способност в точните науки.
Относно бързото изучаване на нови идеи, развитието на нови умения, вие сте по-бавни от другите. Но сте търпеливи и упорити. Колкото и да е странно, често ставате велик ценител на всичко, без значение какво правят вашите ръце. Постигате успех не само защото имате красива глава, но и поради способността да концентрирате вниманието си и да не се разсейвате, докато работата не бъде завършена. Имате способността да пеете и рисувате.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #46 -: Януари 15, 2020, 09:59:46 am »
Имам един въпрос: когато Меркурий е ретрограден в Телец в 1-ви дом, това ниското проявление ли е на знака?
Как се приема информацията, по някаква стойност ли или се мисли само за материалните неща - пари, притежания, храна и то само за "мен",  за " моята" полза, за "Азът"?
Меркурий в Телец
Практичен ум, вие сте делови човек с организационни умения. Мисленето ви се характеризира с предпазливост, методичност, не обичате да бързате, когато трябва да изразите своето мнение. Първо трябва внимателно да обмислите идеята, която се обсъжда, внимателно да асимилирате всичко. Ако вече сте взели решение, тогава да го промените е трудно. Не харесвате спорове и разногласия, конфликт е възможен само за защита на вашите парични интереси. Добра способност в точните науки.
Относно бързото изучаване на нови идеи, развитието на нови умения, вие сте по-бавни от другите. Но сте търпеливи и упорити. Колкото и да е странно, често ставате велик ценител на всичко, без значение какво правят вашите ръце. Постигате успех не само защото имате красива глава, но и поради способността да концентрирате вниманието си и да не се разсейвате, докато работата не бъде завършена. Имате способността да пеете и рисувате.

akruks,

Благодаря ти.
Обаче това не се отнася за този човек за който питам. Нищо общо с написаното. Може би защото Луната е в огнен знак?
Поради тази причина питах, ако е ретрограден Меркурий в Телец.

Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #47 -: Януари 15, 2020, 03:45:11 pm »

Много се радвам, че възобновихте темата.
Моят Меркурий е в Риби, а Луната във Водолей.
Само, ще коментирам че направо ми се повдига, когато чуя празни приказки или разговорът няма никаква насока и мисъл.
Като цяло много обичам да консултирам клиенти, които знаят какво искат и слушат това което им говоря и най-вече ме разбират.

Имам един въпрос: когато Меркурий е ретрограден в Телец в 1-ви дом, това ниското проявление ли е на знака?
Как се приема информацията, по някаква стойност ли или се мисли само за материалните неща - пари, притежания, храна и то само за "мен",  за " моята" полза, за "Азът"?
За първи път чувам, че знакът може да има ниско проявление. Знакът си е знак. Някои планети се чувстват удобно там, други не.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #48 -: Януари 15, 2020, 08:19:11 pm »
fortunades, всяка планета в 1-ви дом е силна, а Меркурий в 1-ви дом е и в дом на радост, в знак от триплицитет-дотук е със значим статус. Буквичката "R" обаче не знаем откъде идва и накъде отива , от запад или изток, може да е фазов ?. Всяка друго тълкуване зависи от положението му спрямо Слънце, дневна - нощна карта, аспекти, кои домове управлява, дали е времеви управител на Светилото, което държи картата и т.н.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #49 -: Януари 16, 2020, 11:53:56 am »

Много се радвам, че възобновихте темата.
Моят Меркурий е в Риби, а Луната във Водолей.
Само, ще коментирам че направо ми се повдига, когато чуя празни приказки или разговорът няма никаква насока и мисъл.
Като цяло много обичам да консултирам клиенти, които знаят какво искат и слушат това което им говоря и най-вече ме разбират.

Имам един въпрос: когато Меркурий е ретрограден в Телец в 1-ви дом, това ниското проявление ли е на знака?
Как се приема информацията, по някаква стойност ли или се мисли само за материалните неща - пари, притежания, храна и то само за "мен",  за " моята" полза, за "Азът"?
За първи път чувам, че знакът може да има ниско проявление. Знакът си е знак. Някои планети се чувстват удобно там, други не.

Сафо,

Хули Леонис и Ванесса Виденова.
Те са хората от които знам че има ниско и високо проявление на знаците.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #50 -: Януари 16, 2020, 12:13:09 pm »
Слагам няколко карти и обяснявам за тях. По мои наблюдения.

Карта-1-жена: Това е картата за която питах за Меркурий в Телец ретротрадна.
Тук се обяснява как майка й била пиела повече от мъжете, надпивала ги и ги напивала и тя си продължавала да пие.
Как приятелят й не бил пиел през седмицата, а тя си отваряла по 1 чаша бира, а той през уикенда се скъсвал да пие.
И как на събиране с приятели била изпила 1 бутилка вино, уиски и бира и как не се напивала.
Говори, говори и говори без да спира на висок глас.

fortunades, всяка планета в 1-ви дом е силна, а Меркурий в 1-ви дом е и в дом на радост, в знак от триплицитет-дотук е със значим статус. Буквичката "R" обаче не знаем откъде идва и накъде отива , от запад или изток, може да е фазов ?. Всяка друго тълкуване зависи от положението му спрямо Слънце, дневна - нощна карта, аспекти, кои домове управлява, дали е времеви управител на Светилото, което държи картата и т.н.

Карта-2-жена: Тук жената постоянно говори за себе си, за проблемите в работата й и как всички около нея били прости и нищо не знаели, не можели да свършат нищо, и тя вършела всичко. За нея всички са глупави и прости.
Говори, говори и говори само за нейните проблеми. И най-вече когато мрази някой говори и стиска зъби.

Карта-3-жена: Тук жената говори бавно и методично и мудно, докато се изкаже направо ти става лошо.
Пак се говори за това как всички правят нещата грешно, говори се само за нея и това което нея я притеснява и най-вече темите винаги са здравословни проблеми. Тя за мен е хипохондрик. Много обижда, ако нещо не стане по нейната и понякога заплашва.

Карта-4-мъж: този не спира да говори, няма почивка, разбирате ли, но говори на интересни теми: абе знае почти всичко, кое как е направено и т.н. Направо те заболява главата.



« Последна редакция: Януари 16, 2020, 12:15:16 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #51 -: Януари 16, 2020, 12:14:04 pm »
Карта-5-жена: това е огнена жена, тя не говори, а крещи! Направо е голяма драма. В работата си е бомба, умее да търгува много добре, но ако не викаше и не беше толкова експанзивна, щеше да е ок. Обича животните и й е жал за тях. В един момент се смее в друг плаче и то защото и е жал за хората и животните.

Карта-6-жена: работя с нея-голяма акула! Остър език и много говори, но внимава. Подбира думите, но когато е обидена-стой далеч от нея, защото ще те изяде с парцалите. Оказа се обаче, че се интересува и тя от планети и намерихме много общ език. Вярва в тях и в прераждания и в минали животи.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #52 -: Януари 16, 2020, 07:15:10 pm »
Хули Леонис и Ванесса Виденова.
Те са хората от които знам че има ниско и високо проявление на знаците.

Само хората или тяхното его, чувство за собствена значимост, според субективната си преценка оценяват и определят нещо като някакво си - високо, ниско, правилно, грешно. Природата е неутрална и надличностна. Можеш ли да кажеш, че нюансите на един цвят или съчетанието между цветове е въпрос на ниско или високо ниво ?
Затова такива като Ванеса, които се занимават с астропсихология, смятат, че е въпрос на правилна проработка и човек се ражда като празен бял лист и от него зависи какво ще напише на него.
« Последна редакция: Януари 16, 2020, 08:10:34 pm от starinthenightsky »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #53 -: Януари 16, 2020, 10:13:24 pm »
Карта-5-жена: това е огнена жена, тя не говори, а крещи! Направо е голяма драма. В работата си е бомба, умее да търгува много добре, но ако не викаше и не беше толкова експанзивна, щеше да е ок. Обича животните и й е жал за тях. В един момент се смее в друг плаче и то защото и е жал за хората и животните.

Карта-6-жена: работя с нея-голяма акула! Остър език и много говори, но внимава. Подбира думите, но когато е обидена-стой далеч от нея, защото ще те изяде с парцалите. Оказа се обаче, че се интересува и тя от планети и намерихме много общ език. Вярва в тях и в прераждания и в минали животи.
и двете карти много добре ги описват така, както си ги описала  :)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #54 -: Януари 16, 2020, 10:22:02 pm »
Карта-5-жена: това е огнена жена, тя не говори, а крещи! Направо е голяма драма. В работата си е бомба, умее да търгува много добре, но ако не викаше и не беше толкова експанзивна, щеше да е ок. Обича животните и й е жал за тях. В един момент се смее в друг плаче и то защото и е жал за хората и животните.

Карта-6-жена: работя с нея-голяма акула! Остър език и много говори, но внимава. Подбира думите, но когато е обидена-стой далеч от нея, защото ще те изяде с парцалите. Оказа се обаче, че се интересува и тя от планети и намерихме много общ език. Вярва в тях и в прераждания и в минали животи.
и двете карти много добре ги описват така, както си ги описала  :)

akruks,
А другите карти?
Интересна ми е първата и карта 3.

Хули Леонис и Ванесса Виденова.
Те са хората от които знам че има ниско и високо проявление на знаците.

Само хората или тяхното его, чувство за собствена значимост, според субективната си преценка оценяват и определят нещо като някакво си - високо, ниско, правилно, грешно. Природата е неутрална и надличностна. Можеш ли да кажеш, че нюансите на един цвят или съчетанието между цветове е въпрос на ниско или високо ниво ?
Затова такива като Ванеса, които се занимават с астропсихология, смятат, че е въпрос на правилна проработка и човек се ражда като празен бял лист и от него зависи какво ще напише на него.

starinthenightsky,

Нямам представа защо така ги описват с ниско и високо проявление на знаците.
Аз за това питах, какво е това ниско проявление на Телеца и защо те двамата смятат тези индикации за лоши.
Аз смятам че първо много зависи от семейната среда и второ от това сред какви хора попадаш.
Сещам се за "Малкълм", уж е вундеркинд, но в такова семейство е, че не може да се измъкне от хаоса и да стане милионер.


Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #55 -: Януари 16, 2020, 10:22:13 pm »

akruks,

Благодаря ти.
Обаче това не се отнася за този човек за който питам. Нищо общо с написаното. Може би защото Луната е в огнен знак?
Поради тази причина питах, ако е ретрограден Меркурий в Телец.
написах това, което пише в учебниците за Меркур в Телец  :)
А какво проявление има при този човек, може да се види в цялостната му карта, само по една планета по знак и дом не се прави анализ.
Меркурий в 1д и в телец, ама в кой крадус, какви аспекти, диспозиторът  Венера какви ги върши, У1 какъв знак и градус е- много са нещата, които показват изявите му, дори Марс показва как реагира човек когато е ядосан

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #56 -: Януари 16, 2020, 10:23:39 pm »

akruks,

Благодаря ти.
Обаче това не се отнася за този човек за който питам. Нищо общо с написаното. Може би защото Луната е в огнен знак?
Поради тази причина питах, ако е ретрограден Меркурий в Телец.
написах това, което пише в учебниците за Меркур в Телец  :)
А какво проявление има при този човек, може да се види в цялостната му карта, само по една планета по знак и дом не се прави анализ.
Меркурий в 1д и в телец, ама в кой крадус, какви аспекти, диспозиторът  Венера какви ги върши, У1 какъв знак и градус е- много са нещата, които показват изявите му, дори Марс показва как реагира човек когато е ядосан

akruks,
Виж карта 1-това е Меркурий в Телец, за който питах.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #57 -: Януари 16, 2020, 10:32:51 pm »
akruks,
А другите карти?
Интересна ми е първата и карта 3.
Извинявай, но нямам време да гледам други карти, каквото ми излезе в последните коментари разгледах набързо.
Подбирай си източниците на информация, сверявай сама прочетеното с картите на хора, които добре познаваш, и така сама ще достигнеш до изводите- кое, как, защо
А и не на всеки му е дадено да разбира всяка една материя, може да си добра в дадена област, но пък да нямаш заложби за астролог. Високо/ниско проявление- това са термини от руската школа, а често преводачите на дадена книга си нямат понятие от астрология, за да интерпретират конкретен израз

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #58 -: Януари 16, 2020, 10:42:56 pm »
akruks,
Виж карта 1-това е Меркурий в Телец, за който питах.
Меркурий и Слънце квадрат с Уран, Марс на ДС - бунтарка и скандалджийка, не може да общува нормално с другите, привлича агресивни хора

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #59 -: Януари 17, 2020, 08:21:33 am »
fortunades, като отправна точка вземаш естеството на знака - земен, знак от фиксирания кръст.  Рационален, практичен, неотстъпчив, концентриран, устойчив. Телецът е строител по дух. Мисли причинно-следствено, градивно. По същество. Първо ще сложим основите и после всичко по реда си. Гледната точка на Меркурий - позиция по дом. Аспекти, които прави - как се свързва с обкръжаващия свят. Меркурий в Телец сам по себе си не е в най-добрата си позиция за красноречие, добра комуникативност, ораторски качества, по-скоро е темерут, вглъбен,  защото отстои на 12 зодиакални знака от Близнаци. Той намира своята истина, изгражда гледната си точка посредством аналитичен процес. Отстои на девет знака от Дева.
Ретроградността на Меркурий засилва неговите качества. На жената от първата карта този Меркурий е с двоен акцент, защото също така е в началния градус на Телец.
Всички хора мислят на първо място за себе си. И гледат собствения интерес, приоритети.Това не е ниска проработка, просто здравословен егоизъм.  Само за много близки може да поставят друг човек на първо място.
Смешно е когато мисленето за пари, храна се смята за ниска преработка. Сигурно другите, които нямат Меркурий в Телец, не се замислят за тях въобще. Те са толкоз висока проработка, че работят безвъзмедно. И не ядат, карат на въздух и слънчеви лъчи. В този ред на мисли, ако Ванеса прави нещо с мисълта, че ще й плащат т.е. не са й безплатни консултациите, използва пари в ежедневието си, храни се, нейните приказки за това, че мисленето за пари е ниска преработка, си е вид празни приказки, псевдодуховност.
« Последна редакция: Януари 17, 2020, 08:33:59 am от starinthenightsky »