Автор Тема: Истории от сатурновото завръщане  (Прочетена 7367 пъти)

Alina

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Истории от сатурновото завръщане
« Отговор #15 -: Ноември 09, 2017, 03:07:31 pm »
Това събитие две години по-рано не съм го проверявала астрологично, но мисля, че точно тогава Сатурн беше върху наталното ми Слънце.
Да, Луната ми ранява само.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Истории от сатурновото завръщане
« Отговор #16 -: Ноември 09, 2017, 06:55:42 pm »
Това събитие две години по-рано не съм го проверявала астрологично, но мисля, че точно тогава Сатурн беше върху наталното ми Слънце.
Да, Луната ми ранява само.

Може да се направи транзитна (и друга) карта към стара дата.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Истории от сатурновото завръщане
« Отговор #17 -: Ноември 09, 2017, 11:05:19 pm »
Сатурн е управител на 8-ми и е натално в 6-ти , прави тригон с Венера/Марс, управители на 5/12 , 6/11. При първия съвпад на транзитния с наталния , бях безработен-Декември 2014 , доста ме измъчи докато си намеря работа, 7 месеца по-късно започнах работа (при втория съвпад). Това беше най-добрата и важна работа , която съм имал до сега и ми даде основни умения по професията. Естествено всичко в Сатурнов колектив , но проблеми не е имало.

Акрукс, Папи, Рени, Алена, Хепи и Лили много ми помагахте тогава да се справя, не беше лек период но с умиление си спомням за него. Голямо благодаря на всички , които бяхте с мен тогава и на сестра ми , с която живеехме заедно тогава и ми липсва много сега :)
« Последна редакция: Ноември 09, 2017, 11:25:33 pm от greg07 »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7374
Re: Истории от сатурновото завръщане
« Отговор #18 -: Ноември 14, 2017, 12:38:24 pm »
При възврата на сатурн бях по майчинство,напуснах работа по собствено желание,кръстих сина си.При роднините на мъжа ми също имаше събития.Ще го дефинирам така:Сто години самота.Сатурн е у9,у10 ,намира се в 12д.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Истории от сатурновото завръщане
« Отговор #19 -: Ноември 14, 2017, 06:32:20 pm »
При възврата на сатурн бях по майчинство,напуснах работа по собствено желание,кръстих сина си.При роднините на мъжа ми също имаше събития.Ще го дефинирам така:Сто години самота.Сатурн е у9,у10 ,намира се в 12д.
може би защото е в 12-ти дом, при мен е У5 на К6 и се скъсах от работа- рутинни, ежедневни задължения- две малки деца (тогава нямаше памперси), коза (нямаше мляко по магазините), ловно куче (иска всеки ден тичане), двор със зеленчукова градина лятото, зимата ринене и палене на печка, но пък всеки ден съм излизала с децата на разходка, потроших няколко колички  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Истории от сатурновото завръщане
« Отговор #20 -: Ноември 15, 2017, 12:26:28 am »
При възврата на сатурн бях по майчинство,напуснах работа по собствено желание,кръстих сина си.При роднините на мъжа ми също имаше събития.Ще го дефинирам така:Сто години самота.Сатурн е у9,у10 ,намира се в 12д.

Ха, нали Сатурн в 12-ти не е толкова страшно като в 6-ти
Обаче моите наблюдения до момента-транзитен Сатурн на к12 хубаво не носи, дори в 1-ви има по-голям шанс да победиш
Не че не минава и това

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7374
Re: Истории от сатурновото завръщане
« Отговор #21 -: Ноември 15, 2017, 07:03:04 am »
У1,У2,У5-меркурий е връх на тао юпитер/сатурн.

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Истории от сатурновото завръщане
« Отговор #22 -: Ноември 22, 2017, 03:52:21 pm »
Ужас! Съжалявам много за вас! Дано кучето все пак да се оправи!
Мерси Веселин! За съжаление си отиде малко след това.

Кучето, като домашен любимец, е по 6д, както ти писах преди за котката, че нали и за нея изписа един фарман, и набеди Сатурн за виновен. Туморните образувания са по Плутон, който все още преминава в твоя 4-ти дом, ако изобщо може да се вярва на картата ти, след като нямаш точен час на раждане. Но да приемем, че животните са част от дома и семейството, а Плутон ги трансформира. Транзитна Венера и транзитно Слънце носят благини и смекчават последствията от тежките транзити. Пишеш в стил на един дългогодишен съфорумец, който  също слага в ръцете на Венера косата (инструмента за косене)  :)
Дайте малко по-сериозно, а?
Акрукс, мерси за коментара. Явно грешно съм се изказала относно Венера. Никъде не я набеждавам за неволите си, а Сатурн който минава през нея, а тя все пак ми управлява финансите. Освен това, Сатурн съУ 6 и Уран У6 е нормално да има такива събития при транзита на Сатурн върху тях. Транзитен Плутон все още е на 3 гр сходящ квадрат с Юпитер У4 и не знам дали оказва такова влияние. Забелязала съм за сега, че транзитите ми действат някъде на градус преди точния аспект. Иначе часът ми на раждане за сега излиза точен - проверявайки и събития от миналото. Относно транзитите на Венера - винаги когато са се проявявали, резултатите са били повече от хубави и приятни. За тях ще напиша в темата за транзити.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Истории от сатурновото завръщане
« Отговор #23 -: Ноември 25, 2017, 08:36:50 pm »
Благодаря на всички, които са споделили какво им се е случило при възврата на Сатурн  :38:
Опитах да си направя нещо като статистически изводи. Четох и в чужди форуми как хората са преживели възврата. От всичко мога да обобщя, че темите по които Сатурн дава събития са много буквално свързани с наталното му положение.
Сатурн в 6 дом например ще даде кризи в здравето и много работа. Пиша "кризи", а не "проблеми", защото в зависимост от аспектите и достойнствата му по знак може да генерира трудности и напрежение, които да тласнат човек да изгради нещо полезно и трайно. Но ако е зле поставен ще осветли проблеми по тези теми, които да вгорчат живота на човек.
Според мен дава съзряване и отговорности преди всичко. Сваля розовите очила и изтрива заблуди, когато ги е имало.
Когато е ъглов или в аспект със светилата може да даде завършване на личността. Не точно намиране на себе си, но...да речем окончателно дефиниране и осъзнаване кой си, къде си и къде отиваш.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Истории от сатурновото завръщане
« Отговор #24 -: Декември 20, 2017, 02:10:25 pm »
След като ми мина възврата и ме поотпусна си дадох сметка, че всъщност събитията повече са били заради стелиума ми там. А самия възврат сам по себе си мисля, че ми донесе вътрешна трансформация, яснота какво искам, пренареждане на приоритетите, желанията. 

Happy58

  • Гост
Re: Истории от сатурновото завръщане
« Отговор #25 -: Декември 20, 2017, 02:30:03 pm »
Благодаря на всички, които са споделили какво им се е случило при възврата на Сатурн  :38:
Опитах да си направя нещо като статистически изводи. Четох и в чужди форуми как хората са преживели възврата. От всичко мога да обобщя, че темите по които Сатурн дава събития са много буквално свързани с наталното му положение.
Сатурн в 6 дом например ще даде кризи в здравето и много работа. Пиша "кризи", а не "проблеми", защото в зависимост от аспектите и достойнствата му по знак може да генерира трудности и напрежение, които да тласнат човек да изгради нещо полезно и трайно. Но ако е зле поставен ще осветли проблеми по тези теми, които да вгорчат живота на човек.
Според мен дава съзряване и отговорности преди всичко. Сваля розовите очила и изтрива заблуди, когато ги е имало.
Когато е ъглов или в аспект със светилата може да даде завършване на личността. Не точно намиране на себе си, но...да речем окончателно дефиниране и осъзнаване кой си, къде си и къде отиваш.

Моя възврат е минал без да го усетя и без събитие. Нищо специално не се е случило по това време. А си има аспект  и с двете светила - даже по време на възврата е в аспект с Луната, после с Юпитер, после с МС. Ходих си на работа - нищо особено, освен някакво измамно "повишение".
Като минава възврата, влиза в нов знак и започва ретро - на второто директно движение, при аспект със Слънцето вече се случи случка :). Може вече това да е следствие на възврата, ама не си го спомням да е точно така.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7374
Re: Истории от сатурновото завръщане
« Отговор #26 -: Декември 20, 2017, 02:51:36 pm »
Моя възврат е минал без да го усетя и без събитие. Нищо специално не се е случило по това време. А си има аспект  и с двете светила - даже по време на възврата е в аспект с Луната, после с Юпитер, после с МС. Ходих си на работа - нищо особено, освен някакво измамно "повишение".
Като минава възврата, влиза в нов знак и започва ретро - на второто директно движение, при аспект със Слънцето вече се случи случка :). Може вече това да е следствие на възврата, ама не си го спомням да е точно така.
Happy 58,в кой натален дом е Сатурн?Благодаря.

Happy58

  • Гост
Re: Истории от сатурновото завръщане
« Отговор #27 -: Декември 20, 2017, 03:33:43 pm »
Happy 58,в кой натален дом е Сатурн?Благодаря.

9-ти, риби, на 2-3 гр преди МС

ако разглеждаме обаче възврата като начало на нов цикъл, тогава мога да го навържа .... 2-3 месеца след възврата баба ми (сатурн е У7 - 4. от 4.) почина и майка ми се премести да живее с мен - за мен това означаваше поемане на отговорност (е, тогава не го знаех, но така се получи). И конкретно тази отговорност приключи при втория тригон на Сатурн към себе си. Защо точно тогава - не знам :)

А в момента съм с разходяща квадратура към себе си (преди възврат).
« Последна редакция: Декември 20, 2017, 03:40:51 pm от Happy58 »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7374
Re: Истории от сатурновото завръщане
« Отговор #28 -: Декември 20, 2017, 04:01:05 pm »
9-ти, риби, на 2-3 гр преди МС

ако разглеждаме обаче възврата като начало на нов цикъл, тогава мога да го навържа .... 2-3 месеца след възврата баба ми (сатурн е У7 - 4. от 4.) почина и майка ми се премести да живее с мен - за мен това означаваше поемане на отговорност (е, тогава не го знаех, но така се получи). И конкретно тази отговорност приключи при втория тригон на Сатурн към себе си. Защо точно тогава - не знам :)

А в момента съм с разходяща квадратура към себе си (преди възврат).

Край на един цикъл и начало на нов,да.